Учење Јеховиних сведока - заблуде и истине

Zao mi je Jerohinac sto pogresno razumes Bibliju i vadis iz konteksta.
Toma je to rekao a ne Bog.

Bog kaze Isus je Bozji Sin.
Isus kaze za sebe: " Ja sam Bozji sin.

Dakle ne mozes izvlaciti iz konteksta nesto..

a trojstvo je pagnaska doktrina
znaci nebiblijska

http://www.heraldmag.org/olb/Contents/doctrine/The Origin of the Trinity.htm

a Biblijskih dokaza da je Bog JEDAN I da je Isus Bozji Sin ima mnostvo.

Kako citas kada u Bibliji pise da je Isus Bozji Sin i da je Bog jedan?

a bunis se kad neko kaze da su svedoci sekta?
 
sta me pitas kada si vec naveo citat koji kaze:
Dela apostolska 5:29...''A Petar i apostoli odgovarajuću rekoše: Većma se treba Bogu pokoravati negoli ljudima.''

To ti je odgovor

Pitao sam te ovo...

Medjutim, u Bibliji kako ti Mono kaza...Božiji zakon kaže i ovako...

Rimljanima 13:1-2... ''Svaka duša da se pokorava vlastima koje vladaju; jer nema vlasti da nije od Boga, a što su vlasti, od Boga su postavljene. Tako koji se suproti vlasti suproti se naredbi Božijoj; a koji se suprote primiće greh na sebe.''

A vlasti u svakoj državi pa i u Srbiji donose i sprovode neke zakone koji su obavezujući.

Ima li nekih zakonom obavezujućih stvari od vlasti koje su od Boga, koje Jehovini svedoci...ignorišu...:think:
 
a bunis se kad neko kaze da su svedoci sekta?

Malo onako...


VgQ5W87.jpg

- - - - - - - - - -

JS su prava vera i to je istina.

Ako si joj kazala...da se zna da su samo JS prava vera...:hahaha1:
 
pa povezi dva i dva su cetiri.
Poslusnost vlastima je relativna ne apsolutna
prema Bozjem zakonu.
Bog ne moze da podrzava krsenje Bozjeg zakona ni zbog koga pa ni vlasti

Uvek je poslusnost Bogu iznad bilo koje druge poslusnosti, da li ljudima ili drzavi sve jedno..

Izgledea da kod tebe dva i dva nisu četiri...

Hajde pažljivo ali veoma pažljivo pročitaj...

Rimljanima 13:1-2... ''Svaka duša da se pokorava vlastima koje vladaju; jer nema vlasti da nije od Boga, a što su vlasti, od Boga su postavljene. Tako koji se suproti vlasti suproti se naredbi Božijoj; a koji se suprote primiće greh na sebe.''

Obrati pažnju na ono...

...Tako koji se suproti vlasti suproti se naredbi Božijoj...
 
Izgledea da kod tebe dva i dva nisu četiri...

Hajde pažljivo ali veoma pažljivo pročitaj...

Rimljanima 13:1-2... ''Svaka duša da se pokorava vlastima koje vladaju; jer nema vlasti da nije od Boga, a što su vlasti, od Boga su postavljene. Tako koji se suproti vlasti suproti se naredbi Božijoj; a koji se suprote primiće greh na sebe.''

Obrati pažnju na ono...

...Tako koji se suproti vlasti suproti se naredbi Božijoj...

Pazljivo ti procitaj celu Bibliju pa se javi :)

Zna se kako su prolazili oni koji su krsili Bozji zakon.

Bozji zakon je iznad svega drugog.

Dela apostolska 5:29

29 Petar i apostoli odgovoriše: Više treba Boga slušati nego ljude.

Takodje je receno

Matej 26: 52 Tada mu je Isus rekao: “Vrati mač svoj na mjesto njegovo, jer svi koji se mača hvataju od mača će i poginuti!
 
Poslednja izmena:
Pa moram kad ne zna :aha:

Moraš se nekako potruditi da je poučiš Bibliji shodno ovom...

nemam nista protiv pravoslavaca njih poucavam Bibliji

da veselnica ne ostane vazda u ''krivoj'' veri...

- - - - - - - - - -

Pazljivo ti procitaj celu Bibliju pa se javi :)

Zna se kako su prolazili oni koji su krsili Bozji zakon.

Bozji zakon je iznad svega drugog.

Dela apostolska 5:29

29 Petar i apostoli odgovoriše: Više treba Boga slušati nego ljude.

Takodje je receno

Matej 26: 52 Tada mu je Isus rekao: “Vrati mač svoj na mjesto njegovo, jer svi koji se mača hvataju od mača će i poginuti!

A to znači šta...da ovo...ne važi...

Rimljanima 13:1-2... ''Svaka duša da se pokorava vlastima koje vladaju; jer nema vlasti da nije od Boga, a što su vlasti, od Boga su postavljene. Tako koji se suproti vlasti suproti se naredbi Božijoj; a koji se suprote primiće greh na sebe.''

Obrati pažnju na ono...

...Tako koji se suproti vlasti suproti se naredbi Božijoj...

- - - - - - - - - -

Mono, možda ovo nisi zapazila...:think:

Možeš li da mi objasniš o čemu se ovde radi...

Postanak 18:1-6...Posle mu se javi Gospod u ravnici mamrijskoj kad seđaše na vratima pred šatorom svojim u podne. Podigavši oči svoje pogleda, i gle, tri čoveka stajahu prema njemu. I ugledavši ih potrča im u susret ispred vrata šatora svog, i pokloni se do zemlje; I reče: Gospode, ako sam našao milost pred Tobom, nemoj proći sluge svog. Da vam donesem malo vode i operite noge, te se naslonite malo pod ovim drvetom. I izneću malo hleba, te potkrepite srce svoje, pa onda pođite, kad idete pored sluge svog. I rekoše: Učini šta si kazao. I Avram otrča u šator k Sari, i reče: Brže zamesi tri kopanje belog brašna i ispeci pogače.''

O kakvoj se ovde kako ti kaza, paganskoj doktrini radi...
 
Isus je rekao:
Matej 26: 52 Tada mu je Isus rekao: “Vrati mač svoj na mjesto njegovo,
jer svi koji se mača hvataju od mača će i poginuti!

Takodje je Isus rekao svojim ucenicima da nisu deo sveta.

(Jakov 4:4) Preljubnici, ne znate li da je prijateljstvo sa svetom neprijateljstvo s Bogom?
Tko god, dakle, želi biti prijatelj svetu postaje neprijatelj Bogu.
 
Isus je rekao:
Matej 26: 52 Tada mu je Isus rekao: “Vrati mač svoj na mjesto njegovo,
jer svi koji se mača hvataju od mača će i poginuti!

Takodje je Isus rekao svojim ucenicima da nisu deo sveta.

(Jakov 4:4) Preljubnici, ne znate li da je prijateljstvo sa svetom neprijateljstvo s Bogom?
Tko god, dakle, želi biti prijatelj svetu postaje neprijatelj Bogu.

Nije valjda da je to odgovor u vezi sa ovim ...

Možeš li da mi objasniš o čemu se ovde radi...

Postanak 18:1-6...Posle mu se javi Gospod u ravnici mamrijskoj kad seđaše na vratima pred šatorom svojim u podne. Podigavši oči svoje pogleda, i gle, tri čoveka stajahu prema njemu. I ugledavši ih potrča im u susret ispred vrata šatora svog, i pokloni se do zemlje; I reče: Gospode, ako sam našao milost pred Tobom, nemoj proći sluge svog. Da vam donesem malo vode i operite noge, te se naslonite malo pod ovim drvetom. I izneću malo hleba, te potkrepite srce svoje, pa onda pođite, kad idete pored sluge svog. I rekoše: Učini šta si kazao. I Avram otrča u šator k Sari, i reče: Brže zamesi tri kopanje belog brašna i ispeci pogače.''

O kakvoj se ovde kako ti kaza, paganskoj doktrini radi...

Zašto pišeš nešto onako samo da bi nešto napisala...:whistling:
 
Isus je rekao:
Matej 26: 52 Tada mu je Isus rekao: “Vrati mač svoj na mjesto njegovo,
jer svi koji se mača hvataju od mača će i poginuti!

A kazao je i ovo...

Matej 10:34...''Ne mislite da sam ja došao da donesem mir na zemlju; nisam došao da donesem mir nego mač.''

A i ovo...

Luka 19: ''A on im odgovori: Jer vam kažem da će se svakome koji ima dati: a od onog koji nema uzeće se od njega i ono što ima. A one moje neprijatelje koji nisu hteli da ja budem car nad njima, dovedite amo, i isecite preda mnom. I kazavši ovo pođe napred, i iđaše gore u Jerusalim.''
 
A kazao je i ovo...

Matej 10:34...''Ne mislite da sam ja došao da donesem mir na zemlju; nisam došao da donesem mir nego mač.''

A i ovo...

Luka 19: ''A on im odgovori: Jer vam kažem da će se svakome koji ima dati: a od onog koji nema uzeće se od njega i ono što ima. A one moje neprijatelje koji nisu hteli da ja budem car nad njima, dovedite amo, i isecite preda mnom. I kazavši ovo pođe napred, i iđaše gore u Jerusalim.''

cccc

ne vadi iz konteksta
hajde ponovo procitaj ovo :)

Matej 10
34 Nemojte misliti da sam došao donijeti mir na zemlju. Nisam došao donijeti mir, nego mač.
35 Jer došao sam razdvojiti čovjeka od oca njegova i kćer od majke njezine i snahu od svekrve njezine.
36 Doista, čovjeku će neprijatelji biti ukućani njegovi.
37 Tko ljubi oca ili majku više nego mene, nije me dostojan.
Tko ljubi sina ili kćer više nego mene, nije me dostojan. 38 Tko ne prihvati svoj mučenički stup i ne ide za mnom, nije me dostojan.
39 Tko nađe svoj život, izgubit će ga, a tko izgubi svoj život radi mene, naći će ga.

To je duhovan rat i mac je mac istine.
istina je ta koja deli ukucane i donosi razdor u kuci...
Zato je Isus rekao
Tko ljubi sina ili kćer više nego mene, nije me dostojan

Dakle moras znati taj duhovni jezik da bi razumeo istinu iz Biblije.

imas mali problem bukvalnog shvatanja i vadjenja iz konteksta.
 
Poslednja izmena:
cccc

ne vadi iz konteksta

A šta to vadim iz konteksta u vezi sa ovim...

Luka 19:26-28... ''A on im odgovori: Jer vam kažem da će se svakome koji ima dati: a od onog koji nema uzeće se od njega i ono što ima. A one moje neprijatelje koji nisu hteli da ja budem car nad njima, dovedite amo, i isecite preda mnom. I kazavši ovo pođe napred, i iđaše gore u Jerusalim.''


hajde ponovo procitaj ovo :)
Matej 10
34 Nemojte misliti da sam došao donijeti mir na zemlju. Nisam došao donijeti mir, nego mač.
35 Jer došao sam razdvojiti čovjeka od oca njegova i kćer od majke njezine i snahu od svekrve njezine.
36 Doista, čovjeku će neprijatelji biti ukućani njegovi.
37 Tko ljubi oca ili majku više nego mene, nije me dostojan.
Tko ljubi sina ili kćer više nego mene, nije me dostojan. 38 Tko ne prihvati svoj mučenički stup i ne ide za mnom, nije me dostojan.
39 Tko nađe svoj život, izgubit će ga, a tko izgubi svoj život radi mene, naći će ga.

A sada, hajde ti sagledaj onako u kontekstu...

Matej 10:34... ''Ne mislite da sam ja došao da donesem mir na zemlju; nisam došao da donesem mir nego mač.''

Luka 19:26-28... ''A on im odgovori: Jer vam kažem da će se svakome koji ima dati: a od onog koji nema uzeće se od njega i ono što ima. A one moje neprijatelje koji nisu hteli da ja budem car nad njima, dovedite amo, i isecite preda mnom. I kazavši ovo pođe napred, i iđaše gore u Jerusalim.''

Jeremija 48:10... ''Proklet bio ko nemarno radi delo Gospodnje, i proklet ko usteže mač svoj od krvi!''

pa mi kaži, da li će ti njegovi neprijatelji da budu isečeni pred njim...ili će to da bude neko duhovno sečenje...nekom duhovnom istinom...

A u vezi sa ...

Matej 10:38...'' I koji ne uzme krst svoj i ne pođe za mnom, nije mene dostojan''

obrati pažnju na izvorni tekst...

Matej 10:38...καὶ ὃς οὐ λαμβάνει τὸν σταυρὸν αὐτοῦ καὶ ἀκολουθεῖ ὀπίσω μου, οὐκ ἔστιν μου ἄξιος.


Pogledaj i ove engleske prevode...Matej 10:38...

A pogledaj i ovaj prevod Matej 10:38...και ος ου λαμβανει τον σταυρον αυτου και ακολουθει οπισω μου ουκ εστιν μου αξιος

A pažljivo pročitaj i ovaj prevod... Matej 10:38... και ος ου λαμβανει τον σταυρον αυτου και ακολουθει οπισω μου ουκ εστιν μου αξιος
 
To je duhovan rat i mac je mac istine.
istina je ta koja deli ukucane i donosi razdor u kuci...
Zato je Isus rekao
Tko ljubi sina ili kćer više nego mene, nije me dostojan

A da...mač istine donosi razdor u kući i porodicu...

Dakle moras znati taj duhovni jezik da bi razumeo istinu iz Biblije.

Nisam imao pojma da je Isus govorio nekim ...duhovnim jezikom...

imas mali problem bukvalnog shvatanja i vadjenja iz konteksta.

Šta sam to izvadio iz konetksta u vez i sa ovim...

Luka 19:26-28... ''A on im odgovori: Jer vam kažem da će se svakome koji ima dati: a od onog koji nema uzeće se od njega i ono što ima. A one moje neprijatelje koji nisu hteli da ja budem car nad njima, dovedite amo, i isecite preda mnom. I kazavši ovo pođe napred, i iđaše gore u Jerusalim.''

Koji li to duhovni jezik moram znati da ovo...A one moje neprijatelje koji nisu hteli da ja budem car nad njima, dovedite amo, i isecite preda mnom...ne bih shvatio onako kako je napisano ili ti kako bi ti rekla...bukvalno..
 
Mono, šta bi u vezi sa ovim...

Možeš li da mi objasniš o čemu se ovde radi...

Postanak 18:1-6...Posle mu se javi Gospod u ravnici mamrijskoj kad seđaše na vratima pred šatorom svojim u podne. Podigavši oči svoje pogleda, i gle, tri čoveka stajahu prema njemu. I ugledavši ih potrča im u susret ispred vrata šatora svog, i pokloni se do zemlje; I reče: Gospode, ako sam našao milost pred Tobom, nemoj proći sluge svog. Da vam donesem malo vode i operite noge, te se naslonite malo pod ovim drvetom. I izneću malo hleba, te potkrepite srce svoje, pa onda pođite, kad idete pored sluge svog. I rekoše: Učini šta si kazao. I Avram otrča u šator k Sari, i reče: Brže zamesi tri kopanje belog brašna i ispeci pogače.''

O kakvoj se ovde kako ti kaza, paganskoj doktrini radi...

Šta tu piše na tebi omiljenom...duhovnom jeziku...:think:
 
Nije tacno da je izumruo taj narastaj.
Nije tacno da narastaj traje 40 god.
Tako da ima jos vremena :)
A i to nam nije dato da preracunavamo Armagedon nego da znamo
otprilike kada je to doba.

Jer kada ce biti sudjenje ne mozemo to izracunati prema Bibliji, mozemo znati
da uskoro predstoji...

Kako nije izumro narastaj kada se spominje 1914 godina ?Znaci pre 104 godina ...koliko bi taj narastaj da je ziv imao ?Preko 125-130 godina ....jedino da je to neki poseban narastaj /vampirski recimo?
 
1897. "Mera piramide je 3416 inci, simbol 3416 godina. Ovo racunanje pokazuje 1874. godinu kao pocetak velike nevolje.." (Russell, Studies in the Scriptures: Thy Kingdom Come, Series III, p. 342, 1897 edition.

U izdanju ove knjige 1916. onda kada je Russel umro, ova izjava je promenjena.

Popravljeni tekst glasi:

"Pronasli smo da 3457 inci predstsavljaju 3457 godina tako Piramide svedoce da je blizu 1914. godina kada ce poceti vreme nevolje.”


Jedno pitanje za braću Svedoke. Da li mere Piramida imaju ikakvu biblijsko-proročku dimenziju. Ovo što sam naveo su citati iz literature JS tadašnjih "Istraživača Biblije" iz 1897 godine. Kako sada JS gledaju na ove računice? Hvala unapred.
 

Back
Top