Учење Јеховиних сведока - заблуде и истине

imas problema sa pamcenjem? vrati se stranicu dve iza sve sam to objasnila

Šta si to objasnila sa ovim...

Nista ne znaci drugi jezik, dok nemas izvorne reci...
Ti to ne mozes imati jer nisi strucnjak za prevodjenje Biblije.

i sa ovim...

Izvini ti mozes do sutra da to pises nisi nikakav strucnjak za prevodjenje biblije pa oladi malo...

Ako ti se ne svidja savremen prevod koji je stampan u milionima primeraka na celom svetu..
Zali se Bibblijskim drustvima

A da pokušaš nešto konkretno objasniti u vezi sa ovim...

A da...nisam imao pojma da samo stručnjaci za prevodjenje Biblije imaju...izvorne reči...:whistling:

Da li su Jevreji u svojoj Jevrejskoj Bibliji imali izvorne reči na jeziku koji je njima maternji jezik...Mora da su greškom preveli ovako....


Isaija 45:7...I form the light, and create darkness; I make peace, and create evil; I am HaShem, that doeth all these things.


A izostavila si da mi objasniš kako je to ista herbejska reč u stihu Jeremija tužbalice 3:38 u ekspertskom prevodu Jehovinih Svedoka prevedena sa zlo a u stihu Isaija 45:7 prevedena sa onim...nevolju...

Jeremija tužbalice 3:38...Из уста Свевишњег не долази и зло и добро.+

Isaija 45:7...Ја дајем светлост+ и стварам таму,+ доносим мир+ и стварам невољу.+Ја, Јехова, све то чиним.+

Objasni mi to kako se to jedna te ista reč jednom prevodi kao zlo a jednom kao... nevolju
 
objasnila sam i to pa nadji

Nisi Mono, nisi ništa objasnila u vezi sa ovim...

Isaija 45:7...I form the light, and create darkness; I make peace, and create evil; I am HaShem, that doeth all these things.


Nema tvog posta u kojem si objasnila da Jevreji nemaju pojma o svom jeziku...Jeremija


Nisi Mono, nisi ništa objasnila u vezi Isaija 45:7 i Jeremija tužbalice 3:38...Nisi ništa objasnila kako je to ista herbejska reč u Jeremija tužbalice 3:38 u prevodu Biblije Jehovinih Svedoka prevedena sa ...zlo...a da je ta ista reč u Isaija 45:7 u prevodu Biblije Jehovinih Svedoka prevedena sa...nevolju...

Ja se izvinjavam ali ovo Mono, nije objašnjenje...

Kada budes shvatio da ne posedujes izvorne spise nego samo jedan prevod razgovaracemo.
Tako kako je prevedeno je ispravno.

Vidi ti nisi prevodioc Biblije i nemas izvorne reci.

Pisi JS i pitaj ih kako su oni to preveli.
 
Niko od vas da mi objasni ko je stvorio ZLO, MRŽNJU, POHLEPU ............ ?
Čim si jeo sa drveta spoznaje šta je dobro a što li je zlo, zlo, mržnja, pohlepa je ušla a stvorila ju je nepravda i nejednakost. Nesposobnost da se prihvati šta je tvoja realnost. Doduše neki su jednakiji od drugih i mržnja je navidiku. Lako objašnjivo.

Niko nije stvorio zlo, zlo je nalicje dobra, odsustvo dobrote, ljubavi, bozanskih osobina...
odsustvo Boga, bozanskog, odsustvo vrlina...
A ljudi su postali zli kada su prestali da slusaju Boga, kada su prekrsili Bozji zakon i tako su se odvojili
od bozanskog...
Tako i andjeli koji su se pobunili protiv Boga, zgresili protiv Boga, postali su zli...
Prvo je jedan andjeo heruvim postao zao i on je povukao druge andjele da zgrese i pod njegovim uticajem su pogresili i prvi ljudi.
On je uzrocnik zla na Zemlji danas.
Zgresivsi Sotona Djavo zeli da povuce sve ostale i andjele i ljude da zgrese protiv Boga i time navuku na sebe unistenje... zeli da sto vise ljudi unisti...
 
Poslednja izmena:
Niko nije stvorio zlo, zlo je nalicje dobra, odsustvo dobrote, ljubavi, bozanskih osobina...
odsustvo Boga, bozanskog, odsustvo vrlina...
A ljudi su postali zli kada su prestali da slusaju Boga, kada su prekrsili Bozji zakon i tako su se odvojili
od bozanskog...
Tako i andjeli koji su se pobunili protiv Boga, zgresili protiv Boga, postali su zli...
Prvo je jedan andjeo heruvim postao zao i on je povukao druge andjele da zgrese i pod njegovim uticajem su pogresili i prvi ljudi.
On je uzrocnik zla na Zemlji danas.
Zgresivsi Sotona Djavo zeli da povuce sve ostale i andjele i ljude da zgrese protiv Boga i time navuku na sebe unistenje... zeli da sto vise ljudi unisti...

A kada su ljudi prestali da slusaju Jahuah-a, i kako su to samo odjednom postali zli :?:
 
Niko od vas da mi objasni ko je stvorio ZLO, MRŽNJU, POHLEPU ............ ?
Čim si jeo sa drveta spoznaje šta je dobro a što li je zlo, zlo, mržnja, pohlepa je ušla a stvorila ju je nepravda i nejednakost. Nesposobnost da se prihvati šta je tvoja realnost. Doduše neki su jednakiji od drugih i mržnja je navidiku. Lako objašnjivo.

Znači od momenta kada je saznao da postoji dobro i zlo, čovek je izabrao zlo i pohlepu ? Svojevoljno ?

Zanimljiva opservacija ? Čudno da ne izabra dobrotu, i skromnost ?

Nije ni mogao, jer se držao programa, koji mu je utkan u gene.

A znamo ko je programer, zar ne ?

Bog nas je napravio onakve kakve jesmo, gospodo !

Šta smo samo poklali, podavili, rasporili, obezglavili i spalili pripadnika sopstvene vrste , kroz istoriju, do dana današnjeg ? Ne da se ni izbrojiti !

Jasno je da nam je stvoritelj i sam poprilično krvoločan, jer nas kako jevrejski pastiri napisaše, stvori po sopstvenom liku ?
 
Adam i Eva nisu postali zli.
Niti svako posle njih.
Vratili su se Bogu kada su videli da su pogresili.
Ali oni su preneli na potomke klicu koja moze da postane zla.
Destruktivnu klicu.
Ali u sledecim generacijama nalazimo eskalaciju zla.
Tako da su od citavog tadasnjeg covecanstva ostali samo 8 dobrih.
Sve preostalo zlo.

I da Bog nije reagovao, danas nas ne bi bilo.

Ti zli bi upropastili i zadnjeg.

I doslo bi do samoistrebljenja.

Unistivsi predpotopni svet, Bog je omogucio da svet dalje postoji i dodje do nasih dana.

Ali nam on kaze da ce se na kraju desiti slicno i zadnje kvarenje kao tada.
I tu smo negde.
 
Poslednja izmena:
A da razjasnimo neke stvari. U ovom postu piše ovako...

Bozji zakon kaze da je poslusnost Bogu iznad bilo koje druge poslusnosti.
Del aApostolska 5:29 “Moramo se pokoravati Bogu, a ne ljudima

Dela apostolska 5:29...''A Petar i apostoli odgovarajuću rekoše: Većma se treba Bogu pokoravati negoli ljudima.''

Medjutim, u Bibliji kako ti Mono kaza...Božiji zakon kaže i ovako...

Rimljanima 13:1-2... ''Svaka duša da se pokorava vlastima koje vladaju; jer nema vlasti da nije od Boga, a što su vlasti, od Boga su postavljene. Tako koji se suproti vlasti suproti se naredbi Božijoj; a koji se suprote primiće greh na sebe.''

A vlasti u svakoj državi pa i u Srbiji donose i sprovode neke zakone koji su obavezujući.

Ima li nekih zakonom obavezujućih stvari od vlasti koje su od Boga, koje Jehovini svedoci...ignorišu...:think:
 
A ovo je na svoj način veoma zanimljivo...

Ko ne veruje u ono sto pise u Bibliji i ima svoje doktrine je sekta...

A u Bibliji jasno piše...

Jovan 20:28...''I odgovori Toma i reče Mu: Gospod moj i Bog moj''

Titu 2:13... ''Čekajući blaženu nadu i javljanje slave velikog Boga i Spasa našeg Isusa Hrista,''

2 Petrova 1:1... ''Od Simona Petra, sluge i apostola Isusa Hrista, onima što su primili s nama jednu časnu veru u pravdi Boga našeg i spasa Isusa Hrista:''

I kako li podušavaš pravoslavne vernike u vezi sa tim a u vezi sa ovim...

nemam nista protiv pravoslavaca njih poucavam Bibliji
 
Zao mi je Jerohinac sto pogresno razumes Bibliju i vadis iz konteksta.
Toma je to rekao a ne Bog.

Bog kaze Isus je Bozji Sin.
Isus kaze za sebe: " Ja sam Bozji sin.

Dakle ne mozes izvlaciti iz konteksta nesto..

a trojstvo je pagnaska doktrina
znaci nebiblijska
http://www.heraldmag.org/olb/Contents/doctrine/The Origin of the Trinity.htm

a Biblijskih dokaza da je Bog JEDAN I da je Isus Bozji Sin ima mnostvo.

Kako citas kada u Bibliji pise da je Isus Bozji Sin i da je Bog jedan?
 
Poslednja izmena:
A da razjasnimo neke stvari. U ovom postu piše ovako...



Dela apostolska 5:29...''A Petar i apostoli odgovarajuću rekoše: Većma se treba Bogu pokoravati negoli ljudima.''

Medjutim, u Bibliji kako ti Mono kaza...Božiji zakon kaže i ovako...

Rimljanima 13:1-2... ''Svaka duša da se pokorava vlastima koje vladaju; jer nema vlasti da nije od Boga, a što su vlasti, od Boga su postavljene. Tako koji se suproti vlasti suproti se naredbi Božijoj; a koji se suprote primiće greh na sebe.''

A vlasti u svakoj državi pa i u Srbiji donose i sprovode neke zakone koji su obavezujući.

Ima li nekih zakonom obavezujućih stvari od vlasti koje su od Boga, koje Jehovini svedoci...ignorišu...:think:

sta me pitas kada si vec naveo citat koji kaze:
Dela apostolska 5:29...''A Petar i apostoli odgovarajuću rekoše: Većma se treba Bogu pokoravati negoli ljudima.''

To ti je odgovor
 
Zao mi je Jerohinac sto pogresno razumes Bibliju i vadis iz konteksta.
Toma je to rekao a ne Bog.

Naravno da je ovo rekao Toma...

Jovan 20:28...''I odgovori Toma i reče Mu: Gospod moj i Bog moj''

a ne Bog...

Medjutim i ovo što si ti postavila nije rekao Bog...


Bozji zakon kaze da je poslusnost Bogu iznad bilo koje druge poslusnosti.

Del aApostolska 5:29 “Moramo se pokoravati Bogu, a ne ljudima

Dela apostolska 5:29...''A Petar i apostoli odgovarajuću rekoše: Većma se treba Bogu pokoravati negoli ljudima.''

I nekako proizilazi da ono što je kazao Toma nekako ne važi a da se važi ono što je kazhao Petar ...:whistling:

Isus kaze za sebe: " Ja sam Bozji sin.

Isus kaza za sebe i ovako...

Otkrivenje 21:6 -7... ''I reče mi: Svrši se. Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak. Ja ću žednome dati iz izvora vode žive za badava. Koji pobedi, dobiće sve, i biću mu Bog, i on će biti moj sin.''

Otkrivenje 22:13...''Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, Prvi i Poslednji.''
 

Možeš li da mi objasniš o čemu se ovde radi...

Postanak 18:1-6...Posle mu se javi Gospod u ravnici mamrijskoj kad seđaše na vratima pred šatorom svojim u podne. Podigavši oči svoje pogleda, i gle, tri čoveka stajahu prema njemu. I ugledavši ih potrča im u susret ispred vrata šatora svog, i pokloni se do zemlje; I reče: Gospode, ako sam našao milost pred Tobom, nemoj proći sluge svog. Da vam donesem malo vode i operite noge, te se naslonite malo pod ovim drvetom. I izneću malo hleba, te potkrepite srce svoje, pa onda pođite, kad idete pored sluge svog. I rekoše: Učini šta si kazao. I Avram otrča u šator k Sari, i reče: Brže zamesi tri kopanje belog brašna i ispeci pogače.''

O kakvoj se ovde kako ti kaza, paganskoj doktrini radi...

A u mom postu koji si komentarisala uopšte nisam pomenuo ...trojstvo...

Bilo je jače od tebe da predočiš tvrdnju da je trojstvo...paganska doktrina...Zar nisi mogla kazati...po učenju Jehovinih svedoka trojstvo je nebiblijsko učenje...Zar baš moraš sve hrišćane koji nisu JS deklarisati kao...pagane...
 

Back
Top