Учење Јеховиних сведока - заблуде и истине

Gogili nije blic blog :) pogresan link
Zna Jeroh na sta mislim ne brini.

- - - - - - - - - -



Pa sta ako nema u Bujanovcu,
Svako bira lecenje to je poenta.

Ne moze se nacin lecenja nametati.
Kao kada neko oboli od kancera pa postoje hiljade razlititih i alternativnih metoda.
Na pacijentu je da odluci o sebi.
A neko nasilno da mu daje hemoterapiju.
Sve vise ljudi pribegavaju alternativnim metodama lecenja

Nego to je nas mentalitet da se ljudi mesaju u zivote drugih.

Tako i vi cete da odredjujete kako ce Jehovini Svedoci da zive i da se lece, obrazuju i bilo sta...????

Znači desi se automobilska nesreća i pacijent izgubi dosta krvi, mora hitno primiti transfuziju da ne bi umro.
Treba čekati šta?
Kakva je to vera gde vernici svesno puštaju jedno ljudsko biće da umre?
Kakva je to majka koja ne pomogne svom detetu nego mu odmogne?
 
Poslednja izmena:
Bolnica u Užicu je velika bolnica ali...nema to ...beskrvno lečenje...

A Mona ne može shvatiti da to beskrvno lečenje nije isto kao hitna intervencija transfuzije gde minuti odlučuju o smrti.

- - - - - - - - - -



Kakvo lečenje bira neki Jehovin svedok koji doživi saobraćajnu nesreću, pa tom prilikom iskrvari do pred samu smrt i bivajući u nesvesnom stanju...

Ma možeš shvatiti izjavu .... Pa šta ako nema u Bujanovcu .... ma strašno
Pitam se kakva je to savest kad može roditelj mirno leći i spavati znajući da zbog svog uverenja nije dozvolio da mu se dete npr spasi jer ko te šiša što u Bujanovcu nema beskrvnog lečenja.
 
Znači desi se automobilska nesreća i pacijent izgubi dosta krvi, mora hitno primiti transfuziju da ne bi umro.
Treba čekati šta?
Kakva je to vera gde vernici svesno puštaju jedno ljudsko biće da umre?
Kakva je to majka koja ne pomogne svom detetu nego mu odmogne?

Gogili to sta bi bilo kad bi bilo ne razumem godinama ista tvoja pitanja.

Dakle ti stvarno zelis da postanes Jehovin Svedok pa sebrines za svoje dete ili sta?

Ne moras da brines o Jehovinim Svedocima oni se lece normalno kao i svi drugi.
Biraju najbolje lecenje koje je u skladu sa Biblijom.

A to sto se neki ne pridrzavaju Bozjeg zakona u vezi bilo cega je njihov problem.

JS nikome ne namecu svoj stav nemoj ni ti nama tvoj.

:cao:

a vi sad pisite sta hocete i vredjajte Jehovine Svedoke ako vam to ispunajva srce i dusu

ps A ti bi trebala kao moderator da brises vredjanja na temi
ili da prijavljujem?
 
Poslednja izmena:
Pa sta ako nema u Bujanovcu,
Svako bira lecenje to je poenta.


Ne moze se nacin lecenja nametati.
Kao kada neko oboli od kancera pa postoje hiljade razlititih i alternativnih metoda.
Na pacijentu je da odluci o sebi.
A neko nasilno da mu daje hemoterapiju.
Sve vise ljudi pribegavaju alternativnim metodama lecenja

Nego to je nas mentalitet da se ljudi mesaju u zivote drugih.

Tako i vi cete da odredjujete kako ce Jehovini Svedoci da zive i da se lece, obrazuju i bilo sta...????

Drugim recima ako u Bjanovcu nema beskrvnog lecenja ladno bi dozvolila ili ti ne bi smetalo da jehovin svedok umre
pretpostavka:
ti si u Bujanovcu , i desi se neka nesreca i jehovin svedok ili ne mora da bude jehovin svedok treba hino infuziju da bi preziveo..
ti jedina imas krvnu grupu koja mu je hitno potrebna putem transfuzije..ti odbijas da ti uzmu krv i covek umire..ili bi dala svoju krv transfuzijom i spasla coveku zivot

molim te da mi odgovoris koja varijanta bi bila
 
ps A ti bi trebala kao moderator da brises vredjanja na temi
ili da prijavljujem?

A ko te to vredja...

A sada pogledaj ovo...

Da li je zaista neophodno izbegavati svaki kontakt sa isključenim osobama? Da, i to iz više razloga. Kao prvo, time pokazujemo koliko smo verni Bogu i njegovoj Reči. Mi slušamo Jehovu ne samo kad nam je to zgodno već i kad nam je to zaista teško.


U drugim slučajevima, isključena osoba ne živi u istoj kući sa svojom užom porodicom. Premda se u nekim situacijama kada možda treba rešiti neke porodične stvari može pojaviti potreba za izvesnim kontaktom, takve kontakte treba svesti na minimum.


Da li je ovo klevetanje i laž...da li je u pitanju neko vredjanje...

A to je iz knjige Jehovinih svedoka...Održite se u božijoj ljubavi...


i to je Arijana sa vašeg zvaničnog sajta...zar ne...

I nečeš mi valjda ponovo kazati da klevećem i da te vredjam...
 
Gogili to sta bi bilo kad bi bilo ne razumem godinama ista tvoja pitanja.

Dakle ti stvarno zelis da postanes Jehovin Svedok pa sebrines za svoje dete ili sta?

Ne moras da brines o Jehovinim Svedocima oni se lece normalno kao i svi drugi.
Biraju najbolje lecenje koje je u skladu sa Biblijom.

A to sto se neki ne pridrzavaju Bozjeg zakona u vezi bilo cega je njihov problem.

JS nikome ne namecu svoj stav nemoj ni ti nama tvoj.

:cao:

a vi sad pisite sta hocete i vredjajte Jehovine Svedoke ako vam to ispunajva srce i dusu

ps A ti bi trebala kao moderator da brises vredjanja na temi
ili da prijavljujem?

Godinama ista pitanja i godinama nema odgovora.
To što izbegavaš da daš konkretan odgovor neće promeniti istinu i samo potvrdjuje da si ipak svesna da smo u pravu za ovo što pišemo.

p.s. sve što smatraš vredjanjem prijavi
i zapmti pravilnikom je strogo zabranjeno komentarisati rad moderatora
 
Gogili to sta bi bilo kad bi bilo ne razumem godinama ista tvoja pitanja.

Dakle ti stvarno zelis da postanes Jehovin Svedok pa sebrines za svoje dete ili sta?

Ne moras da brines o Jehovinim Svedocima oni se lece normalno kao i svi drugi.
Biraju najbolje lecenje koje je u skladu sa Biblijom.

A to sto se neki ne pridrzavaju Bozjeg zakona u vezi bilo cega je njihov problem.

JS nikome ne namecu svoj stav nemoj ni ti nama tvoj.

:cao:

a vi sad pisite sta hocete i vredjajte Jehovine Svedoke ako vam to ispunajva srce i dusu

ps A ti bi trebala kao moderator da brises vredjanja na temi
ili da prijavljujem
?

Reci meni,koja su to vredjanja na temi da regulisem?
i odgovori mi na kulturno postavljeno pitanje na prethopdnoj strani

- - - - - - - - - -

Tipicno i neinteligentno spamovanje. I neregularno postaljanje teme. Ocigledno da se radi o diskriminaciji jedne od brojnih hriscanskih sekti.
Tema je regularno postavljena i JS nisu sekta, pa te molim da ih ne vredjas..Post ti je obrisan
 
Neka vam odgovara Jerohinac njegova je tema
posto je on otvorio on sve zna
bolje od Jehovinih Svedoka ikao ne zeli da bude Jehovin Svedok
Koji je motiv otvratati temu o tudjoj veri da bi je blatili.???

Ja pisem o Biblijskim istinama to me zanima i to volim.
i o svojoj veri.


pozdrav
Inace Nina hvala izbrisano je uvredljivo

Sta ja sad treba da visim na forumu jer se otvara svakih 5 minuta nova tema o JS?
a tema nije lecenje to je hiljadu puta za deset godina otvarano
 
Poslednja izmena:
Godinama ista pitanja i godinama nema odgovora.
To što izbegavaš da daš konkretan odgovor neće promeniti istinu i samo potvrdjuje da si ipak svesna da smo u pravu za ovo što pišemo.

Teško da ću videti odgovor na ovo...

Suočavanje sa nekim istinama nije pljuvanje. A prava hrišćanska vera se temelji u smislu ovog...

Efežanima 5:23...''Jer je muž glava ženi kao što je i Hristos glava crkvi, i on je spasitelj tela. ''

ὅτι ἀνήρ ἐστιν κεφαλὴ τῆς γυναικὸς ὡς καὶ ὁ Χριστὸς κεφαλὴ τῆς ἐκκλησίας, αὐτὸς σωτὴρ τοῦ σώματος.

Biva očito da Isus nije glava verskoj organizaciji koju je osnovao ...čovek...

A pogledaj i ovo...

1 Korićanima 3:11...''Jer temelja drugog niko ne može postaviti osim onog koji je postavljen, koji je Isus Hristos.''

Dela apostolska 4:12...''Jer nema drugog imena pod nebom danog ljudima kojim bi se mi mogli spasti.''

A i na ovo...

Otkrivenje 4:11...''Dostojan si, Gospode, da primiš slavu i čast i silu; jer si Ti sazdao sve, i po volji Tvojoj jeste i stvoreno je.''


a na izvornom tekstu ovako...

Ἄξιος εἶ, ὁ Κύριος καὶ ὁ Θεὸς ἡμῶν, λαβεῖν τὴν δόξαν καὶ τὴν τιμὴν καὶ τὴν δύναμιν, ὅτι σὺ ἔκτισας τὰ πάντα, καὶ διὰ τὸ θέλημά σου ἦσαν καὶ ἐκτίσθησαν.

A grčka reč ...Κύριος...ne može da se prevede kao Jehova...

A pogledaj sve relevantne prevode....Otkrivenje 4:11...

Da li sam nešto slagao u vezi sa tim...

A u ovo...neverujete, zar ne...

Jovan 20:28...''I odgovori Toma i reče Mu: Gospod moj i Bog moj.''

Titu 2:13...''Čekajući blaženu nadu i javljanje slave velikog Boga i Spasa našeg Isusa Hrista,''

2 Petrova 1:1..''.Od Simona Petra, sluge i apostola Isusa Hrista, onima što su primili s nama jednu časnu veru u pravdi Boga našeg i spasa Isusa Hrista:''


Ima mnogo, ali mnogo stihova u Bibliji koje Stražarska Kula...ignoriše...
 
Drugim recima ako u Bjanovcu nema beskrvnog lecenja ladno bi dozvolila ili ti ne bi smetalo da jehovin svedok umre
pretpostavka:
ti si u Bujanovcu , i desi se neka nesreca i jehovin svedok ili ne mora da bude jehovin svedok treba hino infuziju da bi preziveo..
ti jedina imas krvnu grupu koja mu je hitno potrebna putem transfuzije..ti odbijas da ti uzmu krv i covek umire..ili bi dala svoju krv transfuzijom i spasla coveku zivot

molim te da mi odgovoris koja varijanta bi bila

Mogučnost da ti na to odgovori ista je kao mogučnost da ja postanem...Ajfelova kula...

Auuu...oda kada nisam napisao...Pozdrav Ninček...
 
Drugim recima ako u Bjanovcu nema beskrvnog lecenja ladno bi dozvolila ili ti ne bi smetalo da jehovin svedok umre
pretpostavka:
ti si u Bujanovcu , i desi se neka nesreca i jehovin svedok ili ne mora da bude jehovin svedok treba hino infuziju da bi preziveo..
ti jedina imas krvnu grupu koja mu je hitno potrebna putem transfuzije..ti odbijas da ti uzmu krv i covek umire..ili bi dala svoju krv transfuzijom i spasla coveku zivot

molim te da mi odgovoris koja varijanta bi bila
razlog za to je prvenstveno verske, a ne medicinske prirode.takodje, krv u Božjim ocima predstavlja život.dakle, krv ne primaju ne samo iz poslušnosti Bogu vec i zato što ga poštuju kao davaoca života
 
Neka vam odgovara Jerohinac njegova je tema
posto je on otvorio on sve zna
bolje od Jehovinih Svedoka ikao ne zeli da bude Jehovin Svedok
Koji je motiv otvratati temu o tudjoj veri da bi je blatili.???

Ništa mi odgovorila nisi u vezi sa ovim...

A ko te to vredja...

A sada pogledaj ovo...

Da li je zaista neophodno izbegavati svaki kontakt sa isključenim osobama? Da, i to iz više razloga. Kao prvo, time pokazujemo koliko smo verni Bogu i njegovoj Reči. Mi slušamo Jehovu ne samo kad nam je to zgodno već i kad nam je to zaista teško.


U drugim slučajevima, isključena osoba ne živi u istoj kući sa svojom užom porodicom. Premda se u nekim situacijama kada možda treba rešiti neke porodične stvari može pojaviti potreba za izvesnim kontaktom, takve kontakte treba svesti na minimum.


Da li je ovo klevetanje i laž...da li je u pitanju neko vredjanje...

A to je iz knjige Jehovinih svedoka...Održite se u božijoj ljubavi...


i to je Arijana sa vašeg zvaničnog sajta...zar ne...

I nečeš mi valjda ponovo kazati da klevećem i da te vredjam...

I odgovori mi o kakvom se blaćenju tvoje vere tu radi...
 
Inace Nina hvala izbrisano je uvredljivo

Sta ja sad treba da visim na forumu jer se otvara svakih 5 minuta nova tema o JS?
a tema nije lecenje to je hiljadu puta za deset godina otvarano

Nema zasto hvala..i ja i modovi , uvek cemo obrisati uvredu ako je bude

ali te molim da mi odgovoris na ovo jednostavno pitanje..da bih mogla da shvatim veru JS

Drugim recima ako u Bjanovcu nema beskrvnog lecenja ladno bi dozvolila ili ti ne bi smetalo da jehovin svedok umre
pretpostavka:
ti si u Bujanovcu , i desi se neka nesreca i jehovin svedok ili ne mora da bude jehovin svedok treba hino infuziju da bi preziveo..
ti jedina imas krvnu grupu koja mu je hitno potrebna putem transfuzije..ti odbijas da ti uzmu krv i covek umire..ili bi dala svoju krv transfuzijom i spasla coveku zivot

molim te da mi odgovoris koja varijanta bi bila
 
Nema zasto hvala..i ja i modovi , uvek cemo obrisati uvredu ako je bude

ali te molim da mi odgovoris na ovo jednostavno pitanje..da bih mogla da shvatim veru JS

Ok pokusacu.
Problem je sto nema tu pravila nego Biblijska nacela.i Zakon.
Nacelo je da se ne uzima tudja krv jer je u krvi zivot.

sad cu naci stihove pa nastaviti

3 Mojsijeva 17:11

10 Ako bi tko od doma Izraelova ili od došljaka koji živi među vama jeo bilo kakve krvi, okrenut ću se protiv takvog čovjeka koji bi jeo krvi, pa ću ga pogubiti i tako ukloniti iz njegova naroda.
11 Jer je duša tijela u krvi i ja sam vam je odredio za žrtvenik za očišćenje vaših duša; krv je ono što vrši očišćenje jer je duša u njoj. 12 Zato sam rekao sinovima Izraelovim: “Nijedna duša među vama ne smije jesti krvi i nijedan došljak koji živi među vama ne smije jesti krvi.”

U Starom Zavetu vidimo da je bilo zabranjeno jesti ili piti krv.

Pise jer je dusa ili zivot u krvi.

dalje u Novom zavetu imamo ovo

Djela 15:28, 29: “Sveti duh i mi] odlučili smo ne stavljati nikakvo dodatno breme na vas, osim ovoga što je potrebno: uzdržavati se onoga što je žrtvovano idolima, od krvi, od udavljenoga [odnosno, od životinja koje su ubijene bez ispuštanja krvi] i od bluda. Budete li se čuvali toga, bit će vam dobro. Ostajte zdravo!”

Dakle uzdrzavati se od krvi.

A sto se tice prakticnog lecenja Jehovini Svedoci imaju odbor za bolnice
dakle saradjuje se sa lekarima koji zele i mogu da lece Jehovine Svedoke beskrvno.

A to sta bi bilo kada bi bilo ne mogu odgovoriti, jer tek kada se nesto desi
donosi se odluka sta raditi, i sta je u tom momentu dostupno i moguce.
A i lekari moraju spasavati nekome zivot.

Postavljaju se hopoteze u kojima JS ne zele da pomognu?
A sto ne hipoteticki postaviti da neko zeli krv ko nije JS
i da neko ko je zarazen sidom daje tu krv.?

to bi bilo to ukratko
 
Poslednja izmena:
razlog za to je prvenstveno verske, a ne medicinske prirode.takodje, krv u Božjim ocima predstavlja život.dakle, krv ne primaju ne samo iz poslušnosti Bogu vec i zato što ga poštuju kao davaoca života

A da...krv je u Božijim očima život, poštuju ga kao davaoca života, pa zbog toga, primera radi roditelji JS hitnoj pomoći, nakon saobraćajne nesreće, ne bi dopustili da dete primi hitnu transfuziju, kako bi se stvorila mogučnost da živo stigne do prve bolnice...:whistling:
 
Ok pokusacu.
Problem je sto nema tu pravila nego Biblijska nacela.i Zakon.
Nacelo je da se ne uzima tudja krv jer je u krvi zivot.

sad cu naci stihove pa nastaviti

3 Mojsijeva 17:11

10 Ako bi tko od doma Izraelova ili od došljaka koji živi među vama jeo bilo kakve krvi, okrenut ću se protiv takvog čovjeka koji bi jeo krvi, pa ću ga pogubiti i tako ukloniti iz njegova naroda. 11 Jer je duša tijela u krvi i ja sam vam je odredio za žrtvenik za očišćenje vaših duša; krv je ono što vrši očišćenje jer je duša u njoj. 12 Zato sam rekao sinovima Izraelovim: “Nijedna duša među vama ne smije jesti krvi i nijedan došljak koji živi među vama ne smije jesti krvi.”

U Starom Zavetu vidimo da je bilo zabranjeno jesti ili piti krv.

znaci...koliko sam shvatila iz ovog..pustila bi da covek umre zbog biblijskih nacela ?
 
Ok pokusacu.
Problem je sto nema tu pravila nego Biblijska nacela.i Zakon.
Nacelo je da se ne uzima tudja krv jer je u krvi zivot.

sad cu naci stihove pa nastaviti

3 Mojsijeva 17:11

10 Ako bi tko od doma Izraelova ili od došljaka koji živi među vama jeo bilo kakve krvi, okrenut ću se protiv takvog čovjeka koji bi jeo krvi, pa ću ga pogubiti i tako ukloniti iz njegova naroda. 11 Jer je duša tijela u krvi i ja sam vam je odredio za žrtvenik za očišćenje vaših duša; krv je ono što vrši očišćenje jer je duša u njoj. 12 Zato sam rekao sinovima Izraelovim: “Nijedna duša među vama ne smije jesti krvi i nijedan došljak koji živi među vama ne smije jesti krvi.”

U Starom Zavetu vidimo da je bilo zabranjeno jesti ili piti krv.

Nina te je veoma konkretno pitala ovako...

Drugim recima ako u Bjanovcu nema beskrvnog lecenja ladno bi dozvolila ili ti ne bi smetalo da jehovin svedok umre
pretpostavka:
ti si u Bujanovcu , i desi se neka nesreca i jehovin svedok ili ne mora da bude jehovin svedok treba hino infuziju da bi preziveo..
ti jedina imas krvnu grupu koja mu je hitno potrebna putem transfuzije..ti odbijas da ti uzmu krv i covek umire..ili bi dala svoju krv transfuzijom i spasla coveku zivot

molim te da mi odgovoris koja varijanta bi bila

A da li tvoje postavljanje Levitskog zakona 17:11...znači da bni ti dopustila da čovek umre, uskraćujući mu transfuziju sa tvojom krvlju...da bi preživeo...:whistling:

- - - - - - - - - -

znaci...koliko sam shvatila iz ovog..pustila bi da covek umre zbog biblijskih nacela ?

Dobro si shvatila...a pri tom ono, savest...ništa...Načela Stražarske kule su svetinja i iznad jednog običnog čoveka...
 
Poslednja izmena:
Ok pokusacu.
Problem je sto nema tu pravila nego Biblijska nacela.i Zakon.
Nacelo je da se ne uzima tudja krv jer je u krvi zivot.

sad cu naci stihove pa nastaviti

3 Mojsijeva 17:11

10 Ako bi tko od doma Izraelova ili od došljaka koji živi među vama jeo bilo kakve krvi, okrenut ću se protiv takvog čovjeka koji bi jeo krvi, pa ću ga pogubiti i tako ukloniti iz njegova naroda.
11 Jer je duša tijela u krvi i ja sam vam je odredio za žrtvenik za očišćenje vaših duša; krv je ono što vrši očišćenje jer je duša u njoj. 12 Zato sam rekao sinovima Izraelovim: “Nijedna duša među vama ne smije jesti krvi i nijedan došljak koji živi među vama ne smije jesti krvi.”

U Starom Zavetu vidimo da je bilo zabranjeno jesti ili piti krv.

Pise jer je dusa ili zivot u krvi.

dalje u Novom zavetu imamo ovo

Djela 15:28, 29: “Sveti duh i mi] odlučili smo ne stavljati nikakvo dodatno breme na vas, osim ovoga što je potrebno: uzdržavati se onoga što je žrtvovano idolima, od krvi, od udavljenoga [odnosno, od životinja koje su ubijene bez ispuštanja krvi] i od bluda. Budete li se čuvali toga, bit će vam dobro. Ostajte zdravo!”

Dakle uzdrzavati se od krvi.

Ko zna na sta je tu Mojsije mislio i u kom kontekstu je receno to pre nekoliko hiljada hiljada godina. Zaista je na nivou ne bas pametnog coveka da to uzima za pravilo i nesto nepromenljivo. Podseca me na ono muslimansko pravilo o nejedenju svinjetine, koje je uvedeno cisto iz prakticnih razloga jer je u muhamedovo vreme vladao opasan oblik trihinoze, i bilo je opasno po zivot pojesti svinjsko meso. Mada opet mozda i nije neko poredjenje jer se iz ovog stiha sustinski i ne zna sta je pisac zaista hteo reci, da li je smisao prevedenog isti kao smisao tadasanjeg hebrejskog jezika, da li je to neka metafora itd. Ali shvatii, pravila koja su postojaala tad ne vaze i sad, ne postoji nista nepromenljivo, imas gomilu dokaza da sve u kosmosu podleze promeni, a kamoli pisana rec. Ove diskusije me zaista navode na razmisljanje sta toliko zaludi coveka da izgubi kriticku moc i rasudjivanje. Zale se ljudi na delovanje satanistickih sekti, medjutim vidimo sta priznate hriscanske veroispovesti mogu raditi ljudskom umu, mogu onda misliti sta tek satanisti rade :D
 
Poslednja izmena:
Pitanje nije zlonamerno i sama znaš da ...
Nijedno pitanje nije glupo postoje samo glupi odgovori.
Mona prestani reklamirati sajt jer znaš da je to strogo zabranjeno.

Moram da argumentujem sta pisem
dala sam ovaj link da procitate odgovor https://www.jw.org/sr-latn/jehovini...vini-svedoci-zašto-odbijaju-transfuziju-krvi/
to je zvanican stav JS
laku noc

- - - - - - - - - -

Ko zna na sta je tu Mojsije mislio i u kom kontekstu je receno to pre nekoliko hiljada hiljada godina. Zaista je na nivou ne bas pametnog coveka da to uzima za pravilo i nesto nepromenljivo. Podseca me na ono muslimansko pravilo o nejedenju svinjetine, koje je uvedeno cisto iz prakticnih razloga jer je u muhamedovo vreme vladao opasan oblik trihinoze, i bilo je opasno po zivot pojesti svinjsko meso. Mada opet mozda i nije neko poredjenje jer se iz ovog stiha sustinski i ne zna sta je pisac zaista hteo reci, da li je smisao prevedenog isti kao smisao tadasanjeg hebrejskog jezika, da li je to neka metafora itd. Ali shvatii, pravila koja su postojaala tad ne vaze i sad, ne postoji nista nepromenljivo, imas gomilu dokaza da sve u kosmosu podleze promeni, a kamoli pisana rec. Ove diskusije me zaista navode na razmisljanje sta toliko zaludi coveka da izgubi kriticku moc i rasudjivanje. Zale se ljudi na delovanje satanistickih sekti, medjutim vidimo sta priznate hriscanske veroispovesti mogu raditi ljudsklm umu, mogu onda misliti sta tek satanisti rade :D

satanisti koriste krv i u ritualima i inace
Bog zna zasto nesto brani a covek ako ne razume nek proucava Bibliju ap ce znati.
krv menja frekvenciju , KRV JE TKIVO
dakle tudja krv je opasna jer je KRV - ZIVOT - DUSHA coveka
TO JE BOZJI ZAKON O SVETOSTI ZIVOTA
 
Poslednja izmena:
Pogledajte ptice nebeske, jer one ne siju niti žanju niti skupljaju u žitnice, a ipak ih vaš Otac nebeski hrani. Zar niste vi vredniji od njih? Ko od vas može zabrinutošću svojom imalo produžiti svoj životni vek? I za odeću, zašto ste zabrinuti? Posmatrajte ljiljane u polju, kako rastu! Ne muče se niti predu, ali kažem vam da ni Salamun u svoj slavi svojoj nije bio odeven kao jedan od njih. A ako Bog tako oblači bilje poljsko, koje danas jest, a sutra se u peć baca, neće li još pre vas, maloverni? Zato nemojte biti zabrinuti i govoriti: "Šta ćemo jesti?" ili "Šta ćemo piti?" ili "Šta ćemo obući?" Jer svim tim zaokupljeni su neznabošci. A Otac vaš nebeski zna da vam je sve to potrebno.” Matej 6:23-32
 

Back
Top