Pogrešno gorivo i posledice

Ribar

Poznat
Poruka
9.164
Na fb sam našao ovo pitanje:
"Da vas pitam nešto: da li je moguće, pod pretpostavkom da je radnik na pumpi greškom sipao umesto dizela benzin u dizelaša, da izdrži auto od Bijeljine do Vodnja (oko 180 km) i da tu motor rikne i ta usluga da se naplati 300 eura???Molim vozače i potencijalne automehaničare da mi odgovore.Hvala!"

Nisam znao da odgovorim a odgovor me zanima pošto i sam imam dizelaša.

Kakve su posledice ako se slučajno sipa benzin umesto nafte i da li stvarno može da pređe skoro 200 km?
 
Na fb sam našao ovo pitanje:
"Da vas pitam nešto: da li je moguće, pod pretpostavkom da je radnik na pumpi greškom sipao umesto dizela benzin u dizelaša, da izdrži auto od Bijeljine do Vodnja (oko 180 km) i da tu motor rikne i ta usluga da se naplati 300 eura???Molim vozače i potencijalne automehaničare da mi odgovore.Hvala!"

Nisam znao da odgovorim a odgovor me zanima pošto i sam imam dizelaša.

Kakve su posledice ako se slučajno sipa benzin umesto nafte i da li stvarno može da pređe skoro 200 km?

ako ,mozes isisaj crijevom sto vise benca i sipaj pun dizela..na 45-50 lit dizela 5-6 lit benca nece se nista dogoditi(mopze biti tako i nemora)..u drugom slučaju ako ti dijelatnik pumpe usipa pogresno gorivo sacvaj racun na pumpama postoje kamere ako se vrijeme računa poklapa s sipanjem, tj.radnjom dijeltnika i ako je sve snimljeno a tebalo bi da bude....duzni su snositi troškove popravka...ali sve ti ide preko suda..kod nas ti je to proces yaya ti otpadnu...2 godine minimalno..sudovi su na brzi u MP3...troskove snosis a kasniej se napaltis samo cuvaj sve račune..
 
U neka davna vremena se normal benzin normalno u nekom procentu zimi sipao u dizel kao prevencija od zgusnjavanja. Vremena su se medjutim veoma promenila. Normala odavno nema, a savremeni dizel motori nisu za to.
Odgovor na pitanje bi dakle bio da to zavisi od procenta dizela i benzina. Do 5% benzina bi islo, a sve preko toga moze proizvesti trajnu stetu po motor. Znaci ispustiti svo gorivo. To je svakako jeftinije od generalne.
 
Meni nije jasno kakav je to vozac kad za tih 180km nije mogao da primeti da mu motor ne radi kako treba i da ne vuce.
Imao sam vise puta dosad priliku da vidim i cujem kako to izgleda kad se sipa benzin u dizelasa i verujte taj motor trese i ne radi kako treba a o snazi da ne govorim jer je nema. Sam zvuk rada tog motora treba da alarmira da nesto nije u redu tako da ova pricica cisto sumnjam da je tacna osim ako lik nije imao 90% vec pun rezervoar pa je hteo da ga napuni do cepa.
 
Meni nije jasno kako motor nije ranije riknuo.
I ja mislim da je 180 km sa pogrešnim gorivom mnogo.


Meni nije jasno kakav je to vozac kad za tih 180km nije mogao da primeti da mu motor ne radi kako treba i da ne vuce.
Ne znam kako to izgleda a ne znam ni vozača. I meni je logično da je trebalo ranije da primeti.

Suština je da li je zaista bilo u pitanju pogrešno gorivo ili je bilo nešto drugo. cela mi priča deluje neobično i sumnjivo, zato sam je i postavio ovde.
 

Back
Top