giros

"Giros - sarajevski ćevap" u Bulevaru kralja Aleksandra. Odličan. Takođe, "Kiklop" u Batutovoj. Ne moram da uzimam veći giros, i mali je dovoljno natrpan svim i svačim da se najedem ko čovek.

U Grčkoj mi se dopao giros u lokalu "Obelix" u Sartiju, ali nije mi bio nešto mnogo bolji od onih koje sam jeo ovde.
 
E, giros..volim giros..
Polednji put sam ga jela tu negde u centru bg-a i nije bio los a ja znam i zasto nije bio los...:lol:
Zato sto ja ne volim ove nase zbrlj prelive koji pokvare svaki moguci ukus mesu..zato uvek uzmem giros sa pomfritom i nista vise nedam da mi stave..

Inace, secam se nekih davnih dana kad sam isla u Solun, tacnije obilazili smo Ano Poli tj. stari deo Soluna..
Usli smo u restoran i izasli na neku veeliku terasu sa koje se video ceo Solun.
Tu sam jela najbolji giros koji je bio posluzen u klasicnom restoran stilu tj. na tanjiru, prilozi su bili posebno servirani
i to je ono sto se meni svidja..
Sad, ne znam da li se tog girosa secam zbog celokupnog ambijenta i dozivljaja ili je stvarno bio dobar..:)
 
preparation-of-shawarma-portion-haifa-israel1152_12878069108-tpfil02aw-9395.jpg


Giros bi trebalo zabraniti, ili uvesti stroga pravila jer sirovo meso stoji na toplom po pola dana, ili ceo dan, pravi raj za bakterije. Peče se samo okolo, a iz one sredine curi sok iz sirovog mesa na iseckano ispečeno meso koje se konzumira. Pravo čudo da nisu češća trovanja.

- - - - - - - - - -

skuplje-meso-(2).jpg
 
Giros bi trebalo zabraniti, ili uvesti stroga pravila jer sirovo meso stoji na toplom po pola dana, ili ceo dan, pravi raj za bakterije. Peče se samo okolo, a iz one sredine curi sok iz sirovog mesa na iseckano ispečeno meso koje se konzumira. Pravo čudo da nisu češća trovanja.

puno pametujes a zapravo lupas...

ene, ne pamtim kada se neko otrovao od girosa (a bilo je slucajeva sa pljeskavicama, virslama i ostalim termickim obradjenim mesima..)
 
Pogledaj gore kako izgleda giros na tom štapu, koliko je debeo sloj mesa (znaš da se tamo stavlja sirovo meso, zar ne?), i zamisli koliko vremena treba da se vrti da bi se sve ispeklo. Pod uslovom da im je veliki promet i čim je gotovo, seku i prodaju ga. Mnogo je gore kada ima manje kupaca, jer onda duže stoji.
 
Pogledaj gore kako izgleda giros na tom štapu, koliko je debeo sloj mesa (znaš da se tamo stavlja sirovo meso, zar ne?), i zamisli koliko vremena treba da se vrti da bi se sve ispeklo. Pod uslovom da im je veliki promet i čim je gotovo, seku i prodaju ga. Mnogo je gore kada ima manje kupaca, jer onda duže stoji.

zato se meso STRUZE sa povrsine pa se jos malo dopece. a opet, jesi li negde procitala ili cula da se neko otrovao od girosa kod nas? Naravno da nisi tkd...
 
zato se meso STRUZE sa povrsine pa se jos malo dopece. a opet, jesi li negde procitala ili cula da se neko otrovao od girosa kod nas? Naravno da nisi tkd...

Nisam trebala da čitam ili čujem, videla sam.


Trovanje hranom najčešće nema smrtni ishod, verovatno si očekivao naslove u dnevoj štampi" Užas, preminuo od jednog girosa":roll:
 
Pogledaj gore kako izgleda giros na tom štapu, koliko je debeo sloj mesa (znaš da se tamo stavlja sirovo meso, zar ne?), i zamisli koliko vremena treba da se vrti da bi se sve ispeklo. Pod uslovom da im je veliki promet i čim je gotovo, seku i prodaju ga. Mnogo je gore kada ima manje kupaca, jer onda duže stoji.

Truljanje i deskompozicija mesa pocinje vec jedan sat nakon smrti zivotinje.:rtfm:
 
Nisam trebala da čitam ili čujem, videla sam.
:roll:

ja sam se jednom otrovao od pokvarenog sira i sad treba da ne jedem sir iz tog razloga? :)
dobro nje bilo nista strasno..dva puta pustio peglu i bio kao nov :) ali opet.. svaka restoranska hrana nosi rizik..
u grckoj je pre par godina bila afera u najelitnijim restoranima .. novinar bi recimo porucio fasirane kuglice i pojeo bi sve sem jedne u koju bi zabo cackalicu..posle njega bi dosao drugi i porucio to isto i medju fasirkama bi bila i ta sa cackalicom..ogromna se bura digla oko toga na televiziji..tako da.. nemoj da se sekiras..jedi giros....to sto se jednom neko otrovao iz ko zna kog razloga..mozda problem i nije bio u mesu nego u prelivu ili lose opranoj salati ne treba da bude razlog da ga ne jedes ....odlican je :)
 
ja sam se jednom otrovao od pokvarenog sira i sad treba da ne jedem sir iz tog razloga? :)
dobro nje bilo nista strasno..dva puta pustio peglu i bio kao nov :) ali opet.. svaka restoranska hrana nosi rizik..
u grckoj je pre par godina bila afera u najelitnijim restoranima .. novinar bi recimo porucio fasirane kuglice i pojeo bi sve sem jedne u koju bi zabo cackalicu..posle njega bi dosao drugi i porucio to isto i medju fasirkama bi bila i ta sa cackalicom..ogromna se bura digla oko toga na televiziji..tako da.. nemoj da se sekiras..jedi giros....to sto se jednom neko otrovao iz ko zna kog razloga..mozda problem i nije bio u mesu nego u prelivu ili lose opranoj salati ne treba da bude razlog da ga ne jedes ....odlican je :)

Manje gospodo razmisljajte o mesu, a vise o povrcu...

Meso je puno stetnih materija, holesterola, sto ovodi do zacepljenja krvnih sudova, arterioskleroze, AGRESIVNOSTI, izliva krvi na raznim mestima, infarkta i td....
 
Manje gospodo razmisljajte o mesu, a vise o povrcu...

Meso je puno stetnih materija, holesterola, sto ovodi do zacepljenja krvnih sudova, arterioskleroze, AGRESIVNOSTI, izliva krvi na raznim mestima, infarkta i td....

koliko vidim krepaju i oni sto jedu zdravo...tako da..svako ce se prostirati koliki mu je carsav zivota a to..samo sebe tesimo da ce zivot biti duzi ako jedemo zdravo :)
 
koliko vidim krepaju i oni sto jedu zdravo...tako da..svako ce se prostirati koliki mu je carsav zivota a to..samo sebe tesimo da ce zivot biti duzi ako jedemo zdravo :)

Ti si zaboravio na ono sto je Konfucije govorio narodu: "KO SE CUVA I BOG GA CUVA!"?

Ili kada su ga pitali kako do dobrog zdravlja, a on je odgovorio: "ZDRAVLJE NA USTA ULAZI!"

Nije isto da li cemo krepati sa 65 ili sa 95.....

Genetski, covek je programiran da zivi preko 100 godina......

Sto ne dozivi toliko ...Kriv je sam covek jer se ne cuva tamo dge se treba i moze cuvati.......
 
ja sam se jednom otrovao od pokvarenog sira i sad treba da ne jedem sir iz tog razloga? :)
dobro nje bilo nista strasno..dva puta pustio peglu i bio kao nov :) ali opet.. svaka restoranska hrana nosi rizik..
u grckoj je pre par godina bila afera u najelitnijim restoranima .. novinar bi recimo porucio fasirane kuglice i pojeo bi sve sem jedne u koju bi zabo cackalicu..posle njega bi dosao drugi i porucio to isto i medju fasirkama bi bila i ta sa cackalicom..ogromna se bura digla oko toga na televiziji..tako da.. nemoj da se sekiras..jedi giros....to sto se jednom neko otrovao iz ko zna kog razloga..mozda problem i nije bio u mesu nego u prelivu ili lose opranoj salati ne treba da bude razlog da ga ne jedes ....odlican je :)

Ali se slažeš da mu tehnologija pripreme nije baš među najbezbednijim termičkim obradama mesa? Nije to kao prase na ražnju koje se jede tek kada celo bude pečeno.
 
a sta znaci u ovom svetu bezbedno kad realno jedemo polu kvalitetno meso, povrce i voce iz ozracene zemlje...da tehnologija mozda i nije najbolja ali je ukusno i nista manje opasno od mnogih drugih stvari..sta onda tek reci o susiju?
ljudi se ubise od susija, ja sam samo jednom probao i nikad vise..ne zato sto mi se nije dopao nego zato sto mi vise ne pada na pamet da jedem sirovo meso koje moze da ima ko zna koje parazite u sebi bez termicke obrade..i biftek sam prestao da jedem polukrvav a tartar mi ne pada isto na pamet da jedem.

da li jedes termicki neobradjenu hranu kao sto je recimo susi ili tartar biftek?
 
  • Podržavam
Reactions: Em.
a sta znaci u ovom svetu bezbedno kad realno jedemo polu kvalitetno meso, povrce i voce iz ozracene zemlje...da tehnologija mozda i nije najbolja ali je ukusno i nista manje opasno od mnogih drugih stvari..sta onda tek reci o susiju?
ljudi se ubise od susija, ja sam samo jednom probao i nikad vise..ne zato sto mi se nije dopao nego zato sto mi vise ne pada na pamet da jedem sirovo meso koje moze da ima ko zna koje parazite u sebi bez termicke obrade..i biftek sam prestao da jedem polukrvav a tartar mi ne pada isto na pamet da jedem.

da li jedes termicki neobradjenu hranu kao sto je recimo susi ili tartar biftek?

Desi se ponekad, npr. dimljenog lososa. Tako stojim i sa girosom, retko i samo na pouzdanim, proverenim mestima.
 

Back
Top