giros
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 31

Tema: giros

Administrator tab503 (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5726

Podrazumevano giros

aj da vas vidim.

gde ste pojeli najbolji giros?

meni je jedan od najboljih bio u neos marmarasu u alkanu
    Mess with the Best - Die Like the Rest

Zainteresovan član pesho (avatar)
    Učlanjen
    03.11.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3

Podrazumevano Re: giros

zezas a kad si tamo jeo
    nista vreme promenilo nije

Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5726

tamo sam bio prosle godine

Zainteresovan član pesho (avatar)
    Učlanjen
    03.11.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3

znaci jos isto sljakaju.....ozdirao sam se tamo ko magarac uz neko siptarsko pivo
    nista vreme promenilo nije

Elita Dakyorlando (avatar)
    Učlanjen
    20.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    482

"Giros - sarajevski ćevap" u Bulevaru kralja Aleksandra. Odličan. Takođe, "Kiklop" u Batutovoj. Ne moram da uzimam veći giros, i mali je dovoljno natrpan svim i svačim da se najedem ko čovek.

U Grčkoj mi se dopao giros u lokalu "Obelix" u Sartiju, ali nije mi bio nešto mnogo bolji od onih koje sam jeo ovde.
    Niko ne može tako da mi upropasti život kao što ja mogu sam sebi.

Stara legenda BLAJBI (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2432

U Damasku, pre mnogo godina.....I jednom u Karakasu, na setalistu Sabana Grande nije los....
    "Dva najbolja prijatelja u zivotu su ti ogledalo i senka: ogledalo te nikada ne laze, a senka nikada ne napusta!"

Moderator LBarbara (avatar)
    Učlanjen
    13.11.2007.
    Pol
    ženski
    36.933
    Tekstova u blogu
    31
    Reputaciona moć
    4001

E, giros..volim giros..
    Polednji put sam ga jela tu negde u centru bg-a i nije bio los a ja znam i zasto nije bio los...
    Zato sto ja ne volim ove nase zbrlj prelive koji pokvare svaki moguci ukus mesu..zato uvek uzmem giros sa pomfritom i nista vise nedam da mi stave..

Inace, secam se nekih davnih dana kad sam isla u Solun, tacnije obilazili smo Ano Poli tj. stari deo Soluna..
    Usli smo u restoran i izasli na neku veeliku terasu sa koje se video ceo Solun.
    Tu sam jela najbolji giros koji je bio posluzen u klasicnom restoran stilu tj. na tanjiru, prilozi su bili posebno servirani
    i to je ono sto se meni svidja..
    Sad, ne znam da li se tog girosa secam zbog celokupnog ambijenta i dozivljaja ili je stvarno bio dobar..
    Da nije oblaka sta bi bilo sa mnom

Početnik
    Učlanjen
    13.11.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

kod bioskopa zvezda na terazijama sa jednom novembarskom forumasicom...

Buduća legenda dive (avatar)
    Učlanjen
    06.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    5126

na krfu
    najgori sam jela u budvi posle kojeg mi je bilo zlo
    I ve got the Power

Ističe se aetherius obscuritas (avatar)
    Učlanjen
    01.03.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Citat Original postavio tab503 Pogledaj poruku
    aj da vas vidim.

jeo sam giros svugde pomalo (od tajlanda do nemacke) ali najbolji sam jeo u nekoj varosici u banatu kod nekog siptara. da ne poverujes
    Poslednji put ažurirao/la Nina : 14.11.2017. u 22:31 Razlog: izbacene psovke

Ističe se fiona_pink (avatar)
    Učlanjen
    20.07.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    66

aj da vas vidim.

U kujni u Zemunu, odlican je bio. Davno bese ali ga pamtim.

Elita Em. (avatar)
    Učlanjen
    24.10.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2667

Giros bi trebalo zabraniti, ili uvesti stroga pravila jer sirovo meso stoji na toplom po pola dana, ili ceo dan, pravi raj za bakterije. Peče se samo okolo, a iz one sredine curi sok iz sirovog mesa na iseckano ispečeno meso koje se konzumira. Pravo čudo da nisu češća trovanja.

- - - - - - - - - -

Učlanjen
    01.03.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Giros bi trebalo zabraniti, ili uvesti stroga pravila jer sirovo meso stoji na toplom po pola dana, ili ceo dan, pravi raj za bakterije. Peče se samo okolo, a iz one sredine curi sok iz sirovog mesa na iseckano ispečeno meso koje se konzumira. Pravo čudo da nisu češća trovanja.
    puno pametujes a zapravo lupas...

ene, ne pamtim kada se neko otrovao od girosa (a bilo je slucajeva sa pljeskavicama, virslama i ostalim termickim obradjenim mesima..)

Elita Em. (avatar)
    Učlanjen
    24.10.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2667

Citat Original postavio aetherius obscuritas Pogledaj poruku
    puno pametujes a zapravo lupas...

ene, ne pamtim kada se neko otrovao od girosa (a bilo je slucajeva sa pljeskavicama, virslama i ostalim termickim obradjenim mesima..)
    Objasni mi kako je, kad si već siguran da lupam.

Elita Em. (avatar)
    Učlanjen
    24.10.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2667

Pogledaj gore kako izgleda giros na tom štapu, koliko je debeo sloj mesa (znaš da se tamo stavlja sirovo meso, zar ne?), i zamisli koliko vremena treba da se vrti da bi se sve ispeklo. Pod uslovom da im je veliki promet i čim je gotovo, seku i prodaju ga. Mnogo je gore kada ima manje kupaca, jer onda duže stoji.

Učlanjen
    01.03.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Citat Original postavio Em. Pogledaj poruku
    Pogledaj gore kako izgleda giros na tom štapu, koliko je debeo sloj mesa (znaš da se tamo stavlja sirovo meso, zar ne?), i zamisli koliko vremena treba da se vrti da bi se sve ispeklo. Pod uslovom da im je veliki promet i čim je gotovo, seku i prodaju ga. Mnogo je gore kada ima manje kupaca, jer onda duže stoji.
    zato se meso STRUZE sa povrsine pa se jos malo dopece. a opet, jesi li negde procitala ili cula da se neko otrovao od girosa kod nas? Naravno da nisi tkd...

Elita Em. (avatar)
    Učlanjen
    24.10.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2667

Citat Original postavio aetherius obscuritas Pogledaj poruku
    zato se meso STRUZE sa povrsine pa se jos malo dopece. a opet, jesi li negde procitala ili cula da se neko otrovao od girosa kod nas? Naravno da nisi tkd...
    Nisam trebala da čitam ili čujem, videla sam.

Trovanje hranom najčešće nema smrtni ishod, verovatno si očekivao naslove u dnevoj štampi" Užas, preminuo od jednog girosa"

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2432

Truljanje i deskompozicija mesa pocinje vec jedan sat nakon smrti zivotinje.
    "Dva najbolja prijatelja u zivotu su ti ogledalo i senka: ogledalo te nikada ne laze, a senka nikada ne napusta!"

Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5726

Nisam trebala da čitam ili čujem, videla sam.
    ja sam se jednom otrovao od pokvarenog sira i sad treba da ne jedem sir iz tog razloga?
    dobro nje bilo nista strasno..dva puta pustio peglu i bio kao nov ali opet.. svaka restoranska hrana nosi rizik..
    u grckoj je pre par godina bila afera u najelitnijim restoranima .. novinar bi recimo porucio fasirane kuglice i pojeo bi sve sem jedne u koju bi zabo cackalicu..posle njega bi dosao drugi i porucio to isto i medju fasirkama bi bila i ta sa cackalicom..ogromna se bura digla oko toga na televiziji..tako da.. nemoj da se sekiras..jedi giros....to sto se jednom neko otrovao iz ko zna kog razloga..mozda problem i nije bio u mesu nego u prelivu ili lose opranoj salati ne treba da bude razlog da ga ne jedes ....odlican je

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2432

ja sam se jednom otrovao od pokvarenog sira i sad treba da ne jedem sir iz tog razloga?
    dobro nje bilo nista strasno..dva puta pustio peglu i bio kao nov ali opet.. svaka restoranska hrana nosi rizik..
    u grckoj je pre par godina bila afera u najelitnijim restoranima .. novinar bi recimo porucio fasirane kuglice i pojeo bi sve sem jedne u koju bi zabo cackalicu..posle njega bi dosao drugi i porucio to isto i medju fasirkama bi bila i ta sa cackalicom..ogromna se bura digla oko toga na televiziji..tako da.. nemoj da se sekiras..jedi giros....to sto se jednom neko otrovao iz ko zna kog razloga..mozda problem i nije bio u mesu nego u prelivu ili lose opranoj salati ne treba da bude razlog da ga ne jedes ....odlican je
    Manje gospodo razmisljajte o mesu, a vise o povrcu...

Meso je puno stetnih materija, holesterola, sto ovodi do zacepljenja krvnih sudova, arterioskleroze, AGRESIVNOSTI, izliva krvi na raznim mestima, infarkta i td....

Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5726

Citat Original postavio BLAJBI Pogledaj poruku
    Manje gospodo razmisljajte o mesu, a vise o povrcu...

Meso je puno stetnih materija, holesterola, sto ovodi do zacepljenja krvnih sudova, arterioskleroze, AGRESIVNOSTI, izliva krvi na raznim mestima, infarkta i td....
    koliko vidim krepaju i oni sto jedu zdravo...tako da..svako ce se prostirati koliki mu je carsav zivota a to..samo sebe tesimo da ce zivot biti duzi ako jedemo zdravo

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2432

koliko vidim krepaju i oni sto jedu zdravo...tako da..svako ce se prostirati koliki mu je carsav zivota a to..samo sebe tesimo da ce zivot biti duzi ako jedemo zdravo
    Ti si zaboravio na ono sto je Konfucije govorio narodu: "KO SE CUVA I BOG GA CUVA!"?

Ili kada su ga pitali kako do dobrog zdravlja, a on je odgovorio: "ZDRAVLJE NA USTA ULAZI!"

Nije isto da li cemo krepati sa 65 ili sa 95.....

Genetski, covek je programiran da zivi preko 100 godina......

Sto ne dozivi toliko ...Kriv je sam covek jer se ne cuva tamo dge se treba i moze cuvati.......

Elita Em. (avatar)
    Učlanjen
    24.10.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2667

Ali se slažeš da mu tehnologija pripreme nije baš među najbezbednijim termičkim obradama mesa? Nije to kao prase na ražnju koje se jede tek kada celo bude pečeno.

Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5726

a sta znaci u ovom svetu bezbedno kad realno jedemo polu kvalitetno meso, povrce i voce iz ozracene zemlje...da tehnologija mozda i nije najbolja ali je ukusno i nista manje opasno od mnogih drugih stvari..sta onda tek reci o susiju?
    ljudi se ubise od susija, ja sam samo jednom probao i nikad vise..ne zato sto mi se nije dopao nego zato sto mi vise ne pada na pamet da jedem sirovo meso koje moze da ima ko zna koje parazite u sebi bez termicke obrade..i biftek sam prestao da jedem polukrvav a tartar mi ne pada isto na pamet da jedem.

da li jedes termicki neobradjenu hranu kao sto je recimo susi ili tartar biftek?

Elita Em. (avatar)
    Učlanjen
    24.10.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2667

a sta znaci u ovom svetu bezbedno kad realno jedemo polu kvalitetno meso, povrce i voce iz ozracene zemlje...da tehnologija mozda i nije najbolja ali je ukusno i nista manje opasno od mnogih drugih stvari..sta onda tek reci o susiju?
    ljudi se ubise od susija, ja sam samo jednom probao i nikad vise..ne zato sto mi se nije dopao nego zato sto mi vise ne pada na pamet da jedem sirovo meso koje moze da ima ko zna koje parazite u sebi bez termicke obrade..i biftek sam prestao da jedem polukrvav a tartar mi ne pada isto na pamet da jedem.

da li jedes termicki neobradjenu hranu kao sto je recimo susi ili tartar biftek?
    Desi se ponekad, npr. dimljenog lososa. Tako stojim i sa girosom, retko i samo na pouzdanim, proverenim mestima.

Slične teme

1. giros,sta je potrebno?
    Autor mikism u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 27.10.2009., 22:06
  2. NAJBOLJI GIROS U HANIOTIJU!?
    Autor maria kalas u forumu Putovanja
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 30.06.2007., 17:56

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor