ОРИГИНАЛ АМЕРИКАНСКИ ГУГЛ А НЕ ФУЈ ДОМАЋИ!

Сивоњски Мудрац

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.190
googlelogo_color_272x92dp.png


Kao nekad - Google USA
možete vi da kucate do mile volje radi redirekt ka zemlji u kojoj se nalazite

ali ajd da zadamo komandu - nema ovde države, sve jajare i trutovi za jasle
nema države je bitnija info
to se prevodi NO COUNTRY
skraćeno ncr


dakle HOME PAGE:
https://www.google.com/ncr


Ukusnije strano nego ovo domaće, uvek bilo :D

 
A koliko nas je to samo otkrilo?

Da, ali jajare čuvaju za sebe tudje izume
Moraš da prihvatiš DA JE SVET NAPREDOVAO OD MOMENTA KAD SU INFORMACIJE POČELE DA SE DELE

- - - - - - - - - -

Јбт па у чему је разлика?

pa sad...
ako pogrešiš u kucanu USA GOOGLE će tražiti sinonime na engleskom i naravno da neće potrefiti
pa onda kuamo ispravno ali ponovo

Ovaj ovde za Srbiju, ima svoj rečnik pa lakše predvidi šta si hteo a šta napisao
ali i svoje lokalne rezultate

- - - - - - - - - -

sto se s tim zezas predji na yandex

DuckDuckGo :D
https://duckduckgo.com/

- - - - - - - - - -

Zanimljivo, ali ne naročito korisno :think:

ali tako je počelo, a i da rasteretimo ove naše od posla...
u mnogim državama korisnici kukaju da žele američku pretragu, neki put i zbog cenzure u svojoj državi
recimo preko amerikanskog mnogo lakše nadjemo šta su ovi naši zasrali u poslednjem obilasku belog sveta...
 
Da, ali jajare čuvaju za sebe tudje izume
Moraš da prihvatiš DA JE SVET NAPREDOVAO OD MOMENTA KAD SU INFORMACIJE POČELE DA SE DELE
Moja privatna teorija je da ljudi uglavnom imaju problem sa engleskim a ne sa kompjuterima. Dovoljavam mogucnost da postoji i drugi faktor - da ne smeju da probaju... iako im ja govorim da je taj kompjuterski engleski otprilike nivo srednje skole i da uputstva jasno pisu. Valjda je moja inzenjerska smelost dovoljna sama po sebi. Znam je stanje pod kontroliom, pa smem da probam nesto prvi put.
Koliko puta sam to sto zele sam slozio na engleski, bez mnogo razmisljanja i gramatike... i za minut poceo da diktiram ili uzivo radim to sto treba da se zavrsi.
Obzirom na kolicinu izlozenosti, zivo se cudim da ljudi u proseku ne znaju mnogo vise. A kako ja znam... nemam pojma... Nit' mnogo citam, a pogotovo ne gledam mnogo filmova. Poslednju seriju sam gledao... jako davno.

ali tako je počelo, a i da rasteretimo ove naše od posla...
u mnogim državama korisnici kukaju da žele američku pretragu, neki put i zbog cenzure u svojoj državi
recimo preko amerikanskog mnogo lakše nadjemo šta su ovi naši zasrali u poslednjem obilasku belog sveta...
Ponekad je dovoljno samo da na wikipediji prebacis na drugi jezik... npr. sa srpskog na engleski... pa da se dobiju zanimljivi rezultati (npr. oko sada vec bataljenog Juznog toka).
 
Poslednja izmena:

Back
Top