Nakon 30 godina proterana iz SAD u CG zbog jedne rečenice

Ljuta Tica

Veoma poznat
Poruka
13.648
Nakon 30 godina proterana iz SAD u CG zbog jedne rečenice

Pedesetogodišnja Zahrija Purović deportovana je u Crnu Goru iz Sjedinjenih Američkih Država nakon 30 godina provedenih u toj zemlji.
IZVOR: B92, IZVOR: CDM UTORAK, 14.11.2017. | 07:23


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Након 30 година живота у САД, заснованој породици и два одрасла сина који су држављани САД ова жена је сада протерана.

Међутим некако се не слажу све коцкице у њеној причи.

Да ли треба веровати њеним оправдањима која у неким деловима немају резона или законима државе у којој је живела три деценије и која јој је отказала гостопримство ?
 
Ја мислим да је то " НОВА Доктрина " У ИСКОРИШЋАВАЊУ ЉУДИ ( ИМИГРАЦИЈЕ )

Пусте те да дођеш, оставиш своје најплодоносније године живота и рада, а када остариш и немају више користи ---> ВРАТЕ ТЕ НАЗАД

До сада се та " Доктрина " односила и односи на " природне ресурсе "...поготово у " Окупираним земњама ", али може да се користи и за људе ( имигранте )...:think: :aha2:
 
Obozavam srpske novinare.
Uvek napisu pricu tako da je sve moguce i bukvalno se prepoznam da sam ja Zahrija, sto se kasnije u sledecem izdanju narednog dana i pokaze, samo promene ime, kao greska u kucanju...

Videcete, moze , ako se hoce sutra da ispadne da je Zahrija otisla u USA u svojoj 45oj godini, a da joj je muz neki 21ogodisnjak...


Kaze moj drug, samo gledalac realitija ukapira novinske vesti onako kako treba, to je neki srpski novogovor...

- - - - - - - - - -

Ја мислим да је то " НОВА Доктрина " У ИСКОРИШЋАВАЊУ ЉУДИ ( ИМИГРАЦИЈЕ )

Пусте те да дођеш, оставиш своје најплодоносније године живота и рада, а када остариш и немају више користи ---> ВРАТЕ ТЕ НАЗАД

До сада се та " Доктрина " односила и односи на " природне ресурсе "...поготово у " Окупираним земњама ", али може да се користи и за људе ( имигранте )...:think: :aha2:

Za neku godinu ce i Vucic tako...a se pozalis na bolove u kicmi (srce nije problematicno , mozes da radis i sa bolesnim srcem) sledi ti Avganistan...
 
Мени је нејасно шта је радила од 1987 до 2001 када почињу проблеми за њу. За тих првих 14 година је могла да стекне у најмању руку зелени картон, држављанство се после такође добија након неколико година.

Ако је редовно радила, плаћала порез колико видим у тексту, значи да је имала неки статус, као и њен супруг којег не протерују са њом. Није имала криминални досије, а опет закони су прекршени.
 
Мени је нејасно шта је радила од 1987 до 2001 када почињу проблеми за њу. За тих првих 14 година је могла да стекне у најмању руку зелени картон, држављанство се после такође добија након неколико година.

Ако је редовно радила, плаћала порез колико видим у тексту, значи да је имала неки статус, као и њен супруг којег не протерују са њом. Није имала криминални досије, а опет закони су прекршени.

Што су ...ЧЕКАЛИ 17 година...:think:

Дали су им своје ...СИНОВЕ за Џ... :think:
Yes%20emoticon.gif
 
Мени је нејасно шта је радила од 1987 до 2001 када почињу проблеми за њу. За тих првих 14 година је могла да стекне у најмању руку зелени картон, држављанство се после такође добија након неколико година.

Ако је редовно радила, плаћала порез колико видим у тексту, значи да је имала неки статус, као и њен супруг којег не протерују са њом. Није имала криминални досије, а опет закони су прекршени.

Zavisi koju vrstu vize je imala... Imas nase ljude koji idu na privremenu radnu vizu svake godine vec decenijama a nisu ni stalni gradjani.
Moguce je da nije mogla da dobije zeleni karton pa je odlucila da se uda za amerikanca, lagala imigraciono i sada snosi posledice :kafa:
 
Zavisi koju vrstu vize je imala... Imas nase ljude koji idu na privremenu radnu vizu svake godine vec decenijama a nisu ni stalni gradjani.
Moguce je da nije mogla da dobije zeleni karton pa je odlucila da se uda za amerikanca, lagala imigraciono i sada snosi posledice :kafa:

Да, али за 3 деценије је било ко зна колико циклуса у којима је могла да легализује свој статус.

Плус у тексту пише да је плаћала порез и здравствено осигурање а то не може ако нема легализован боравак.
 
Да, али за 3 деценије је било ко зна колико циклуса у којима је могла да легализује свој статус.

Плус у тексту пише да је плаћала порез и здравствено осигурање а то не може ако нема легализован боравак.

legalizovan boravak ne znaci i stalan boravak..
Ovi iz imigracionog su joj verovatno dali neku vrstu boravka dok se ne sredi da li je lagala i zasto.. Sada je kraj te price i nema vise legalizovan boravak.
Ono sto je ljudima tesko da shvate je, ne smes lagati imigraciono bilo koje drzave. Cak i drzavljanstvo ti mogu uzeti ako provale da si ih ikada slagao.
 
legalizovan boravak ne znaci i stalan boravak..
Ovi iz imigracionog su joj verovatno dali neku vrstu boravka dok se ne sredi da li je lagala i zasto.. Sada je kraj te price i nema vise legalizovan boravak.
Ono sto je ljudima tesko da shvate je, ne smes lagati imigraciono bilo koje drzave. Cak i drzavljanstvo ti mogu uzeti ako provale da si ih ikada slagao.

Ајде буди паметан па одговори...што су чекали од 2001 до краја 2017-те?

Није ваљда да им је требало 17 година да " провере једну реченицу "...:huh:
_ _ _ _ _ _ _

Чекали су да јој деца порасту, да их одшколује и ...ДА ИХ ДОБИЈУ НА ГОТОВО...:per:....:think:
 
legalizovan boravak ne znaci i stalan boravak..
Ovi iz imigracionog su joj verovatno dali neku vrstu boravka dok se ne sredi da li je lagala i zasto.. Sada je kraj te price i nema vise legalizovan boravak.
Ono sto je ljudima tesko da shvate je, ne smes lagati imigraciono bilo koje drzave. Cak i drzavljanstvo ti mogu uzeti ako provale da si ih ikada slagao.

Vlasnistvo nad robljem se ozbiljno shvata, nema tu zaebancije...

- - - - - - - - - -

Да, али за 3 деценије је било ко зна колико циклуса у којима је могла да легализује свој статус.

Плус у тексту пише да је плаћала порез и здравствено осигурање а то не може ако нема легализован боравак.

Zena je poznata policiji od ranije, tako napisu nasi kad zele da utisaju buku.
 
Ајде буди паметан па одговори...што су чекали од 2001 до краја 2017-те?

Није ваљда да им је требало 17 година да " провере једну реченицу "...:huh:
_ _ _ _ _ _ _

Чекали су да јој деца порасту, да их одшколује и ...ДА ИХ ДОБИЈУ НА ГОТОВО...:per:....:think:

To ti je sudski sistem, njeni advokati su mogli da razvlace tu stvar godinama.. vidis da su i sami rekli da su se nadali da ce nesto smuljati i da ce moci ostati :lol:
A deca su americki drzavljani CIM se rode na americkom tlu, nema veze da li imaju 20 godina, ili 2 godine ili 2 dana..
 
Ја мислим да је то " НОВА Доктрина " У ИСКОРИШЋАВАЊУ ЉУДИ ( ИМИГРАЦИЈЕ )

Пусте те да дођеш, оставиш своје најплодоносније године живота и рада, а када остариш и немају више користи ---> ВРАТЕ ТЕ НАЗАД

До сада се та " Доктрина " односила и односи на " природне ресурсе "...поготово у " Окупираним земњама ", али може да се користи и за људе ( имигранте )...:think: :aha2:

Preterujes u vezi Amera, kao svaki moralno-politicki cestit Srbin....:lol:.

Ovo je sasvim pojedinacan slucaj.

I nisu oni tamo ostali sto su to Ameri hteli, da bi ih eksploatisali, vec zato sto su se oni preko svojih advokata borili da ostanu sto duze.
 
Moram reci da ne razumem konfuzno napisan tekst. Upoznali se u USA, a vencali pre upoznavanja.

e ovo je VIC nad VICEVIMA.......crkoh od smeha.........CRNOGORAC, GASTARBAJTER OTISAO NA RAD U INOSTRANSTVO

verovatno misleci da je svuda BEOGRAD i da ih svuda ceka direktorska il ministarska fótelja..

DODUSE NE BIH SE ZACUDIO DA JEDNOG DANA U SVETSKIM MEDIJIMA OSVANE IZVESTAJ O TRILATERARNOM DOGOVORU AMERICKOG PREDSEDNIKA MILA DJUKANOVICA, RUSKOG PREDSEDNIKA IVANA BRAJOVICA I NEMACKOG KANCELARA FILIPA VUJANOVICA uz prisustvo premijera Japana Bora Vucinica
 
Poslednja izmena:

Back
Top