Da li na prevaru uzvratiti prevarom?

Poslednja dva dana diskutujemo o jednom slucaju prevare u braku. Da ne bih novu diskusiju opteretio necijom temom, otvaram novu sa jasnim pitanjem:

Da li na prevaru treba odgovoriti prevarom?

Ako treba, kakav se efekat postize?

Ne treba.

Nego ako prevarena osoba ima snage da oprosti, treba da oprosti, pod uslovom da se osoba koja je zgresila iskreno kaje.

Ako nema snage da oprosti, treba se razici.
 
Ne bih na prevaru uzvratio prevarom, štaviše oprostio bih prevaru ako mi je zaista stalo do osobe. Mislim da mnogi ljudi greše jer tome pridaju veliki značaj. Jedino bi mi možda zasmetalo da me prevarila sa nekim baš bliskim, zajedničkim drugom i sl., ali čak i tad bih oprostio prevaru pod uslovom da se više ne vidja sa njim i da se ne krećemo u istom društvu. Mislim da su mnogi ljudi sebi upropastili vezu i život sa nekim jer nisu bili u stanju da predju preko takvih stvari. Jedno je kad te ostavi zbog drugog, sasvim drugo kad te prevari. Bar ja tako mislim.
 
koja prevara?
sva nam muka dolazi od našeg shvatanja da je neko naš

moja devojka, moj dečko

nije ona tvoja, ona je svoja, kresala se sa 15 tipova pre tebe, kakva je razika da li si 15-i ili 16 -ti, ili si 15-ti posle 16-og?

uzmi šta ti treba i šta možeš i gledaj svoja posla
 
koja prevara?
sva nam muka dolazi od našeg shvatanja da je neko naš

moja devojka, moj dečko

nije ona tvoja, ona je svoja, kresala se sa 15 tipova pre tebe, kakva je razika da li si 15-i ili 16 -ti, ili si 15-ti posle 16-og?

uzmi šta ti treba i šta možeš i gledaj svoja posla

čini mi se da je postavljač teme mislio na prevaru u braku...ili se i shvatanje braka u međuvremenu totalno promenilo :think:
 
čini mi se da je postavljač teme mislio na prevaru u braku...ili se i shvatanje braka u međuvremenu totalno promenilo :think:

pa šta?
ako je tvoja žena bila sa 15 muškaraca pre tebe i vašeg braka
i onda uđete u brak i one se kresne sa još jednim
koja je razlika da li je to bilo u braku, ili da se kresala sa nim pre braka, pa da si ti 16-ti?
i,kako je ona tebe to prevarila?
pitcka je njena roba, može sa njom da radi šta god hoće
 
pa šta?
ako je tvoja žena bila sa 15 muškaraca pre tebe i vašeg braka
i onda uđete u brak i one se kresne sa još jednim
koja je razlika da li je to bilo u braku, ili da se kresala sa nim pre braka, pa da si ti 16-ti?
i,kako je ona tebe to prevarila?
pitcka je njena roba, može sa njom da radi šta god hoće

verovatno ovo iz tebe govori ogromno životno iskustvo? koliko si već godina u braku?
 
Poslednja dva dana diskutujemo o jednom slucaju prevare u braku. Da ne bih novu diskusiju opteretio necijom temom, otvaram novu sa jasnim pitanjem:

Da li na prevaru treba odgovoriti prevarom?

Ako treba, kakav se efekat postize?

treba

postiže se to da se ne osećaš sjebano ili j eto umanjeno i nema samosažaljenja



znači ako te prevari varaj
biće ti mnogo bolje
 
pa šta?
ako je tvoja žena bila sa 15 muškaraca pre tebe i vašeg braka
i onda uđete u brak i one se kresne sa još jednim
koja je razlika da li je to bilo u braku, ili da se kresala sa nim pre braka, pa da si ti 16-ti?
i,kako je ona tebe to prevarila?
pitcka je njena roba, može sa njom da radi šta god hoće

brak nije igra

- - - - - - - - - -

verovatno ovo iz tebe govori ogromno životno iskustvo? koliko si već godina u braku?

ma ovo je neki klinac.iskustvo lol
 

Back
Top