Dileme oko novog hardvera

User Friendly

Buduća legenda
Poruka
25.007
Razmisljao sam da uzmem Ryzen 1300x jer ne volim da kolokujem procesore pa ne bih da uzmem 1200. Ono sto me zanima je, sta bi valjalo uzeti kao plocu?
Ako procesor kosta 14-15000, malo mi je glupo dati 10k za plocu i jos toliko za ram kad to pojedinacno kosta skoro kao sam procesor.
Takodje, sta bi valjalo uzeti kao napajanje i sta bi imalo smisla i logike uzeti za graficku kartu uz ovaj procesor?

Namena racnunara je povremeno se razonoditi sa ponekom igricom i video snimci. Sta je presudno u tome da mozes da gledas snimak u 4k a da ti ne secne snimak? Rezolucija mog monitora je 1366x768. Kapiram da ne mogu da gledam na ovom monitoru 4k, ali sama cinjenica da mozes nesto da pustis i da sljaka ima neku car i zadovoljstvo. :D
 
A zasto bi mi trebala integrusa? Pitanje je kad ce izaci ploce za novu seriju intela, trenutno mi je ryzen primamljiviji jer ce drzati soket duze nego intel, a opet nema logike kupoviti plocu od 15k kad ne mozes da klokujes procesor koji je zakljucan.
 
Ја сам узео ryzen 1700x I Matičnu msi b350 pc mate. Corsair balistix na 3000 i evo problema. AMD je se ogradio od frekvencija većih od 2667 pa ni svi modeli sa liste podržanih ne mogu da rade u dual chanel režimu. ljudi se snallaze ručno podešavaju latencije nebi li nekako moduli proradili makar na 2667. U mom slučaju moduli nisu sa liste podržanih i sistem se diže u dual chanel modu uz tri bipa na 2133. Tri bipa kažu da nešto nije u redu sa memorijom. Testirao sam u pc marku i skor je 1300 i neki poen za ova dva modula od 4 gb. Zatim sam stavio u single chanel i proradilo je na 3000 bez ikakvog bipa.Skor 1800 i kusur.
AMD forum je pun pritužbi na nekompatibilne memorije čak i sa liste podržanih. Pa ti vidi šta ćeš. Kupi i3 i da te Bog vidi. Da ne proživljavaš razočarenje kao ja.
 
Poslednja izmena:
Ја сам узео ryzen 1700x I Matičnu msi b350 pc mate. Corsair balistix na 3000 i evo problema. AMD je se ogradio od frekvencija većih od 2667 pa ni svi modeli sa liste podržanih ne mogu da rade u dual chanel režimu. ljudi se snallaze ručno podešavaju latencije nebi li nekako moduli proradili makar na 2667. U mom slučaju moduli nisu sa liste podržanih i sistem se diže u dual chanel modu uz tri bipa na 2133. Tri bipa kažu da nešto nije u redu sa memorijom. Testirao sam u pc marku i skor je 1300 i neki poen za ova dva modula od 4 gb. Zatim sam stavio u single chanel i proradilo je na 3000 bez ikakvog bipa.Skor 1800 i kusur.
AMD forum je pun pritužbi na nekompatibilne memorije čak i sa liste podržanih. Pa ti vidi šta ćeš. Kupi i3 i da te Bog vidi. Da ne proživljavaš razočarenje kao ja.

Au brate, nisam to znao. Dosta si para dao i mogu misliti kako ti je. :neutral:
 
Mislite da bi bilo pametnije uzeti

i5 4460 ............................20k
ASUS H81M ....................4-5k
Corsair Venegance 16gb ddr3.........15k.

Nego

i3 8100 ...............15k
Asrock Z370M Pro4 ....15k
Corsair Vengence 8gb ddr4 ....12k
 
I3 8100 ima benchmark skor 8092 a i5 4460 6682 Mnogo je brži. Za video je zadužena grafika tako da vidi šta ćeš zanju.
Nisi napisao koje su brzine ovih memorija a to je bitno.
Ja mislim da ti ne treba više od 8gb brze memorije pošto moj sin strimuje i gleda svoj strim u ful hd sa 8 Gb memorije na 3000GHz i Grafičkom 1060 koja je 90 posto upošljena
Ovaj ryzen 1700x ima skor 14600 i velika je razlika u odnosu na gejming sa FX 8350 AMD procesorom na kojem je ranije igrao a koji ima skor oko 9000
On ne može da poveruje da je moguće da bude tolika razlika u gejmingu s obzirom da je ostala ista grafika. 24 inča monitor neki led u ful HD ako hoćeš da uživaš u igri.
 

Back
Top