Dileme oko novog hardvera
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Dileme oko novog hardvera

Elita User Friendly (avatar)
    Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    416

Podrazumevano Dileme oko novog hardvera

Razmisljao sam da uzmem Ryzen 1300x jer ne volim da kolokujem procesore pa ne bih da uzmem 1200. Ono sto me zanima je, sta bi valjalo uzeti kao plocu?
    Ako procesor kosta 14-15000, malo mi je glupo dati 10k za plocu i jos toliko za ram kad to pojedinacno kosta skoro kao sam procesor.
    Takodje, sta bi valjalo uzeti kao napajanje i sta bi imalo smisla i logike uzeti za graficku kartu uz ovaj procesor?

Namena racnunara je povremeno se razonoditi sa ponekom igricom i video snimci. Sta je presudno u tome da mozes da gledas snimak u 4k a da ti ne secne snimak? Rezolucija mog monitora je 1366x768. Kapiram da ne mogu da gledam na ovom monitoru 4k, ali sama cinjenica da mozes nesto da pustis i da sljaka ima neku car i zadovoljstvo.
    Audi, vide, tace, si vis vivere in pace

Elita pivosok (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    339

Podrazumevano Re: Dileme oko novog hardvera

taj procesor nema integrisanu grafu. uzmi neki i3 sa integrisanom . probaj i3 8100
    "There are three signs of senility. The first sign is that a man forgets his theorems. The second sign is that he forgets to zip up. The third sign is that he forgets to zip down. "

Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    416

A zasto bi mi trebala integrusa? Pitanje je kad ce izaci ploce za novu seriju intela, trenutno mi je ryzen primamljiviji jer ce drzati soket duze nego intel, a opet nema logike kupoviti plocu od 15k kad ne mozes da klokujes procesor koji je zakljucan.

Elita pivosok (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    339

Citat Original postavio User Friendly Pogledaj poruku
    A zasto bi mi trebala integrusa? Pitanje je kad ce izaci ploce za novu seriju intela, trenutno mi je ryzen primamljiviji jer ce drzati soket duze nego intel, a opet nema logike kupoviti plocu od 15k kad ne mozes da klokujes procesor koji je zakljucan.
    amd nema graficku,. moras da kupis. nece biti nikakve slike.
    "There are three signs of senility. The first sign is that a man forgets his theorems. The second sign is that he forgets to zip up. The third sign is that he forgets to zip down. "

Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    416

Imam staru 7750 grafiku dok ne uzmem nesto bolje tipa 1060 gtxili 1050ti. Zao mi je baciti veliku lovu jer se bojim da ce me lozenje na igrice pustiti i da cu zavrsiti sa kompom koji sam platio boga oca, a da nema neku prakticnu upotrebu.

Aktivan član Гром (avatar)
    Učlanjen
    10.02.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    40
    Reputaciona moć
    40

Ја сам узео ryzen 1700x I Matičnu msi b350 pc mate. Corsair balistix na 3000 i evo problema. AMD je se ogradio od frekvencija većih od 2667 pa ni svi modeli sa liste podržanih ne mogu da rade u dual chanel režimu. ljudi se snallaze ručno podešavaju latencije nebi li nekako moduli proradili makar na 2667. U mom slučaju moduli nisu sa liste podržanih i sistem se diže u dual chanel modu uz tri bipa na 2133. Tri bipa kažu da nešto nije u redu sa memorijom. Testirao sam u pc marku i skor je 1300 i neki poen za ova dva modula od 4 gb. Zatim sam stavio u single chanel i proradilo je na 3000 bez ikakvog bipa.Skor 1800 i kusur.
    AMD forum je pun pritužbi na nekompatibilne memorije čak i sa liste podržanih. Pa ti vidi šta ćeš. Kupi i3 i da te Bog vidi. Da ne proživljavaš razočarenje kao ja.
    Poslednji put ažurirao/la Гром : 13.11.2017. u 19:16

Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    416

Citat Original postavio Гром Pogledaj poruku
    Ја сам узео ryzen 1700x I Matičnu msi b350 pc mate. Corsair balistix na 3000 i evo problema. AMD je se ogradio od frekvencija većih od 2667 pa ni svi modeli sa liste podržanih ne mogu da rade u dual chanel režimu. ljudi se snallaze ručno podešavaju latencije nebi li nekako moduli proradili makar na 2667. U mom slučaju moduli nisu sa liste podržanih i sistem se diže u dual chanel modu uz tri bipa na 2133. Tri bipa kažu da nešto nije u redu sa memorijom. Testirao sam u pc marku i skor je 1300 i neki poen za ova dva modula od 4 gb. Zatim sam stavio u single chanel i proradilo je na 3000 bez ikakvog bipa.Skor 1800 i kusur.
    AMD forum je pun pritužbi na nekompatibilne memorije čak i sa liste podržanih. Pa ti vidi šta ćeš. Kupi i3 i da te Bog vidi. Da ne proživljavaš razočarenje kao ja.
    Au brate, nisam to znao. Dosta si para dao i mogu misliti kako ti je.

Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    416

Mislite da bi bilo pametnije uzeti

i5 4460 ............................20k
    ASUS H81M ....................4-5k
    Corsair Venegance 16gb ddr3.........15k.

Nego

i3 8100 ...............15k
    Asrock Z370M Pro4 ....15k
    Corsair Vengence 8gb ddr4 ....12k

Aktivan član Гром (avatar)
    Učlanjen
    10.02.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    40
    Reputaciona moć
    40

I3 8100 ima benchmark skor 8092 a i5 4460 6682 Mnogo je brži. Za video je zadužena grafika tako da vidi šta ćeš zanju.
    Nisi napisao koje su brzine ovih memorija a to je bitno.
    Ja mislim da ti ne treba više od 8gb brze memorije pošto moj sin strimuje i gleda svoj strim u ful hd sa 8 Gb memorije na 3000GHz i Grafičkom 1060 koja je 90 posto upošljena
    Ovaj ryzen 1700x ima skor 14600 i velika je razlika u odnosu na gejming sa FX 8350 AMD procesorom na kojem je ranije igrao a koji ima skor oko 9000
    On ne može da poveruje da je moguće da bude tolika razlika u gejmingu s obzirom da je ostala ista grafika. 24 inča monitor neki led u ful HD ako hoćeš da uživaš u igri.

Slične teme

1. Muževi, riješite me dileme
    Autor Salima u forumu Muškarci
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 01.08.2016., 21:23
  2. LEPOTE NOVOG SADA
    Autor milost u forumu Srbija
    Odgovora: 70
    Poslednja poruka: 07.06.2005., 13:41
  3. Evo jednog novog topica
    Autor Ljubopitljivi u forumu Arhiva
    Odgovora: 33