Problem na Youtubu

despotodstiga

Početnik
Poruka
10
Pozdrav svima. Danas mi se pojavio problem na Youtubu. Naime, na kanalu, na kome imam nekoliko videa do sada je sve bilo u redu. Sada na početnoj strani kanala piše: ovaj kanal nema sadržaj. Danas sam gledao neka podešavanja, ali nisam, bar mislim, ništa menjao. Možda sam slučajno izbrisao sadržaj. Na ostalim stranicama sve je u redu, Video snimci postoje, samo nema na početnoj. Probao sam da stavim nov video i sve je u redu, ali ga opet ne stavlja na početnu stranu. Da li neko zna da li mogu da vratim sadržaj na poćetnu stranu, ili kada stavljam novi video da se vidi na početnoj strani.
 
Enable the Featured Tab
1. Click your channel's name in the YouTube screen's upper right corner to open a drop-down menu.

2. Click "My Channel" to open your channel page.



3. Click "Channel Settings" to open your Settings page.

4. Click "Tabs" and add a check to the box labeled "Featured."

5. Click "Done Editing."

Make a Default Video
1. Click your YouTube channel's name and click "My Channel" to open your channel page.

2. Click "Featured" to open your Featured tab.

3. Click "Add a Featured Video" to open your Featured Video panel. If you already have a featured video, click the "Edit" link above it to open the Featured Video panel.

4. Scroll through the list of your uploaded videos. Click a video's thumbnail to set it as your default video.

5. Click "Apply."
 

Back
Top