Kupovina automobila do 2200e

AleksandaR_Vtec

Početnik
Poruka
2
Pozdrav svima[emoji2]

Kupujem svoj prvi automobil, a budzet mi je oko 2200e, toliko sam skupio [emoji2]
Potrebna mi je vasa pomoc oko odabira.

Nemojte mi preporucivati auta iz Punto klase posto ce mi taj auto ponekad biti i porodican auto, a ujedno auto do faksa i nazad kuci [emoji2]

Za oko su mi zapali par auta Laguna 2( hatch) , Astra G i Scorpio 2, tacnije u okolini se prodaju [emoji2]

Hvala unapred ☺

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
 
Vozim lagunu od 2011. i nemam primedbi.
Kažu neki da je skupo održavanje, a ja baš i nisam imao takvo iskustvo
Za sve to vreme od ulaganja imao sam zamenu selen blokova, redovne servise i gume.
Velik i udoban auto sa dosta opreme.

Da, moram i ovo da kažem, probem je jedno vreme bio čitač kartice jer sam morao da držim rukom karticu da bi startovao , al sam našao na tubi rešenje i popravio ga sam sa 50 dinara troška za super lepak
 
Znas kako druze - ako imas ukupno 2200e (mozda nesto vrlo sitno sa strane) nemoj mnogo da se prsis. Dovoljno je da trebas da registrujes auto to ti je jos 150 do 300e preko. Ide zima ako gume nisu sjajne na autu koj uzmes ubaci u racunicu jos 80ak eura za 2kom. Dodaj na to da uradis veliki servis (ako ozbiljno shvatas auto uradices) to ti je jos 200tinak eura. Uvek se pojave neka sitnija ulaganja sa strane. Mislim to je skroz realna prica za kola koja su stara vise 15ak godina. Ja bih se drzao Astre G ili Stila...

Mada bi neki racionalniji izbor bili oni koje si u startu izbacio. Punto, Klio, Korsa... A njih si izbacio zbog ponekad porodicnog auta :D Gledaj za sta ti treba u 80% slucajeva a ne za sta ce ti trebati ponekad :D

Dovoljno je pogledati cinjenicu da imas cirka 2000eura a da gume na Laguni skoro pa kostaju kao cetvrtina tvog ukupnog budzeta i da shvatis zasto to nije auto za tebe :rtfm:
 
bas sam skor gledao kola oko te cene

mazda 6 - razocarenje , unutrasnjost jeftina plastika na konzoli

pezo 307 -solidno

fokus - isto mi plastika izgleda lose, kazu da je odlican za voznju

stilo - lepo izgleda unutra, kazu da nije najbolji za voznju

od vecih bih mozda uzeo mondea ( npr https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11160870/ford-mondeo-ghia-tddi),156 a mozda i c5

od malo manjih - xsara ( https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11258395/citroen-xsara-20-hdi ) ili 307
 
A da, imas u Tempo one neke niskobudzetne... Zaboravljam da ljudi gledaju sto jeftinije da stave makar trajale i godinu dana. Drug je uzimao letos za Lagunu Miselin 16ice bile su 10.500 komad. 4kom sa ugradnjom eto koliko su izasla. Ne bukvalno cetvrtinu auta ali mislim da si dovoljno bistar da razumes poentu.

Nebitno, neka kupi i 2 gume od 50e to su 100e. Da li zaista verujes u to da je za nekog ko ima u dzepu 2200e Laguna prava kupovina ?

Meni se taj auto jako dopada i puno pruza za ulozen novac ali nije auto koj se uzima sa takvim budzetom.
 
A da, imas u Tempo one neke niskobudzetne... Zaboravljam da ljudi gledaju sto jeftinije da stave makar trajale i godinu dana. Drug je uzimao letos za Lagunu Miselin 16ice bile su 10.500 komad. 4kom sa ugradnjom eto koliko su izasla. Ne bukvalno cetvrtinu auta ali mislim da si dovoljno bistar da razumes poentu.

Nebitno, neka kupi i 2 gume od 50e to su 100e. Da li zaista verujes u to da je za nekog ko ima u dzepu 2200e Laguna prava kupovina ?

Meni se taj auto jako dopada i puno pruza za ulozen novac ali nije auto koj se uzima sa takvim budzetom.
Ko nema 100 eura za gume, taj ne bi trebalo ni da kupuje auto. U svakom slučaju gume za lagunu nisu neka nepremostiva stavka.
Gume ko gume, traju koliko ih habaš.
Ranije sam menjao letnje zimske, pa onda još rešio da kupim felne da ne menjam savki čas, a tamo mi deran koji radi kod vulkanizera lepo kaže da mi se više isplati da svake druge godine kupim po par novih MS guma nego da svaki čas skidam i stavljam.
U svakom slučaju stvar ličnog izbora.
Da mi auto prelazi više kilometara i haba te gume, verovatno bih i ja kupovao skupocenije i kvalitetnije . Ovako, zadovoljavaju i ove jeftinije.

Verujem da laguna od 2000 eura može da bude dobar izbor ako je kako reče u uvodnom postu, prodavac neko iz komšiluka koga deran poznaje i ko će sutra da ga sretne na ulici i kaže dobar dan.
Pri kupovni polovnjaka važnije su neke druge stvari, a gume su po mom mišljenju zanemarljiva stavka
 
Alfa 156 Restajling
2005_Alfa_Romeo_156-wide.jpg
 

Back
Top