Acer 5738 zg

MilosPZS

Zainteresovan član
Poruka
149
Imam Acer 5738 zg lap top koji mi sluzi kao desktop racunar zato sto je zatvoren a na njega je prikazen veci ekran i svi ostali kablovi ukljucujuci i tastaturu.

Imam intel dual core t4500 2.30ghz
4 gb dd3 ram
ati radeon hd 5470 512 mb
Hard disk od 500 gb.

Imam ga vec nekih 6,7 godina radi najnormalnije.

hd.JPG

Slobodno memorije na hd.

Zanima me uvek mu radim defragmentaciju, trazim bad sektore i ostalo sve je pod kontrolom. Sta da uradim da ga ubrzam da li mislite da je vec star model
i spreman da se menja ili bih ugradnjom neke ram memorije ili neke bolje graficke nemam pojma bi mogao jos dosta da se koristi.
Ako treba da kupim neki deo sta bi to bilo?
 
Ne znam mnogo je usporen u chrome-u na primer. A u tray-u nemam nista samo antivirus avast. Sve je pogaseno.

A da ga prodam ne mogu dobiti nikakve pare, a ocuvan je skroz ima original windows.

pa mozes da ga prodas za 120-150 evra. ljudi su retardi i kupuju polovno. uzmes neki noviji pentium koji je duplo jaci od tvog. Recimo moja sestra je uzela neki samsung polovan sa 2030m i zmaj je laptop
 
100% se pokupi usput malwera ,nista se ne radi zahtevnije nego kad je uzet,kao i fon pocne da baguje posle 2 god,napuni se fajlovima i uspori pogotovo kad se defragmentacija ne radi,i onda covek baci pare na nesto sto mu duplo padne cena za kratko vreme
 
ja koristim Linux Mint što je na bazi Ubuntu-a i nisam reinstalirao sistem ima par godina...ali Mint ima par bagova , naprimer kada spustim laptop i podignem (meni je podešeno da kada spustim laptop da naastupi hibernejt) ne pali se odmah wi-fi tako da moram par puta da ga vraćam u hibernejt i nazad u resume

Onda , nešto sa update-om mi nije u redu tj. kada apejtujem stoji mi i dalje da nije apdejttovan. Verovatno su to rešili u novijim verzijama distroa.

Sad ne znam, možda bi ti Fedora odgovarala ili nešto slično, Debian je mislim lak za korišćenje pošto see kako se ja sećam sve instalira klikom tj. nema cimanja sa Terminalom (ovo zadnje proveri)


Izvorni Ubuntu ti preporučujem da ne instaliraš jer koči.
 
Poslednja izmena:
Hvala ali meni ta opcija sa zatvaranjem lap topa nikako ne odgovara jer je on uvek zatvoren sve gledam preko ekrana. Moram jos da razmislim ali zanimljiva mi je ideja da stavim dual boot.
 

Back
Top