Koliko vam se dopada novi Firefox?

Сивоњски Мудрац

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.190
Firefox_Quantum.png


Firefox_Quantum2.png


ne znam zašto se uvek nadju pametnjakovići sa naočarima da teraju brže bolje jače konja koji i bez toga dobija?
počnu da smaraju počnu da utiču počnu da menjau
kad ga na kraju upropaste nadju neki fajront-ljakse izgovor
i pobegnu na nešto drugo da i to upropaste sa svojom pameću
 
Prate trend....
Znaci vise ne moze preko 2000 tabova da se otvori, to odavno ....imaju memory leakage ali to prebacuju na addonse, a nije nego je do njih...
Cak i kad nije flash.
Sad je to sarenilo za narodne mase, a to se zna, narod je sta.....bistar...

Za brzinu koristim minimume koji mi trebaju, a to su ....27, 36, 47 verzija....sve novije sve razornije...
Ali za mreznog fanatika je odlicno...novi firefox pusta sve vrste videa, znaci skoro da radi kao vlc, ne treba vam dekoter....samo prevuces na tab neki film i eto ti kakvo takvo gledanje...
 
Firefox_Quantum.png


Firefox_Quantum2.png


ne znam zašto se uvek nadju pametnjakovići sa naočarima da teraju brže bolje jače konja koji i bez toga dobija?
počnu da smaraju počnu da utiču počnu da menjau
kad ga na kraju upropaste nadju neki fajront-ljakse izgovor
i pobegnu na nešto drugo da i to upropaste sa svojom pameću

mnoge extenzije ne rade ... e to mi se ne svidja.
 
Ipak ćemo morati na prethodnu verziju...
"Nova tehnologija" je bagovita, ima problem sa linkovima, učitavanjem stranica, zamrzava se kod "teže isprogramiranih" lokacija...
ČAK NI SEARCH ne radi kako treba...

Pih... sad treba čekati dve do tri verzije da poispravljaju sve gluposti
i da naprave nove...

- - - - - - - - - -

Имам Висту, па код мене неће те нове верзије. Прешао сам на Palemoon, личи ми на стару Жар-Лисицу.

Dodji da te izljubim... kad reče Vista podseti me na Tinker-a, onu sigicu sa robotićem...
idem da skinem za Sedmicu... radilo i na XP-u ali su tražili serijski broj za besplatn igricu a servis za regovanje ugasili
 
Обзиром да у Дебиан (стабилно издање) неће скоро ући овај нови Фајерфокс, преузео сам га директно са сајта и осим што је у почетку било мало трзавица сад се већ "одомаћио" и ради без већих проблема... чак ми боље ради од верзије која је инсталирана из складишта (52)...
Што се тиче екстензија, таман су ме натерали да мало поспремим и зановим неке које одавно не раде свој посао како треба...
 
Poslednja izmena:
Mene su svojim odlukama oterali sa v57 .. skinuo sam waterfox koji em nema bloat koji fura mozilla , em nema telemetriju i ostala spijunska sranja...
A i radi lepo Master Password + ;)

Ali moram da ih pohvalim... v57 i v58 beta su itekako brzi u odnosu na v56 .
 
Poslednja izmena:
Mene su svojim odlukama oterali sa v57 .. skinuo sam waterfox koji em nema bloat koji fura mozilla , em nema telemetriju i ostala spijunska sranja...
A i radi lepo Master Password + ;)

Ali moram da ih pohvalim... v57 i v58 beta su itekako brzi u odnosu na v56 .

Беше тераш Виндовс10?
Шта се ти онда бринеш око шпијунирања и телеметрије кад се подаци о свему што радиш на рачунару и онако налазе на неком удаљеном серверу који подлеже законима САД !?
ПС паметни људи проверили да ли она прича око могућег искључивања спорних сервиса који су саствни делови Виндовс 10, и знаш шта су утврдили ? Можеш ти да подесиш у свом Виндовсу 10 шта год желиш али он и даље ради оно што му је програмирано у NSA кухињи...

Дакле зашто ти тачно смета телеметрија на Фајерфоксу 57 коју ипак можеш да искључиш по својој вољи?
 
Беше тераш Виндовс10?
Шта се ти онда бринеш око шпијунирања и телеметрије кад се подаци о свему што радиш на рачунару и онако налазе на неком удаљеном серверу који подлеже законима САД !?
ПС паметни људи проверили да ли она прича око могућег искључивања спорних сервиса који су саствни делови Виндовс 10, и знаш шта су утврдили ? Можеш ти да подесиш у свом Виндовсу 10 шта год желиш али он и даље ради оно што му је програмирано у NSA кухињи...

Дакле зашто ти тачно смета телеметрија на Фајерфоксу 57 коју ипак можеш да искључиш по својој вољи?

Besnilo !?

Smeta mi ... manje koristim W10 , a i sam znam sta radi ...

Ocekujem da mi se to ne desava na FF i ostalom open source sw , kako aplikativnom tako i operativnom sw :rtfm: Eto ubuntu ... to ti ko win u medju linux distroima :per: telemertija teska ... odgledaj neku epizodu od Stallmana.

FF od v57 ide sve vise ka Chrome filozofiji ... mnoge korisne extenzije ne rade ... zabranili su, eto ... manje slobode stiglo i na FF.
 
Besnilo !?

Smeta mi ... manje koristim W10 , a i sam znam sta radi ...

Ocekujem da mi se to ne desava na FF i ostalom open source sw , kako aplikativnom tako i operativnom sw :rtfm: Eto ubuntu ... to ti ko win u medju linux distroima :per: telemertija teska ... odgledaj neku epizodu od Stallmana.

FF od v57 ide sve vise ka Chrome filozofiji ... mnoge korisne extenzije ne rade ... zabranili su, eto ... manje slobode stiglo i na FF.

Постоји мала разлика што се код програма отвореног кода релативно лако може утврдити да ли је телеметрија усмерена на оно оно што је важно за програмере који развијају оперативни систем (односно ради олакшавања правилног и потпуног извештавања о проблемима у току коришћења оперативног система и програма) или је намењена за шпијунирање корисника - ипак је читав код отворен за сваку врсту контроле - чак је и пожељно... За разлику од програма код којих није доступна таква могућност и где се све своди на поверење купаца у "реч" произвођача - а до сада смо се већ имали прилике уверити да код МС и сличних купац и његове жеље нису на првом месту већ подаци које тај купац генерише...

Што се тиче ФФ и Убунтуа... ту је бар лако - увек се може одабрати неки други интернет пргледач односно друга линукс дистрибуција...
 
Ja sam imao priliku da poslednjih mesec dana malo intezivnije koristim Firefox (samo zato sto me je mrzelo da install Chromium na Linux :lol:) i mogu da kazem da me je "lisica" prijatno iznenadila. Mnogo lepsi ui, i performanse su se mnogo popravile od kad sam je poslednji put koristio. Secam se da mi se pre laptop gusio kad je trebala da se renderuje neka stranica, sad je super.

A na Windowsu stalno koristim Chrome, navika. Ali Firefox moze da mu parira itekako. :)
 
Ja sam imao priliku da poslednjih mesec dana malo intezivnije koristim Firefox (samo zato sto me je mrzelo da install Chromium na Linux :lol:) i mogu da kazem da me je "lisica" prijatno iznenadila. Mnogo lepsi ui, i performanse su se mnogo popravile od kad sam je poslednji put koristio. Secam se da mi se pre laptop gusio kad je trebala da se renderuje neka stranica, sad je super.

A na Windowsu stalno koristim Chrome, navika. Ali Firefox moze da mu parira itekako. :)

Ja ok kad je izasao v57 koristim kako na w10 tako i na Ubuntu ... Chrome sve manje, odlicna je lisica :per:

Google se uspavao kod Chroma, red je da se odbaci, jedino na telefonu ga sada koristim, bilo bi dobro da postoji neki bookmark sync da npr sve bookmarks imam i na Chrome i na FF , imali tako neka extenzija ili program?
 
Ja ok kad je izasao v57 koristim kako na w10 tako i na Ubuntu ... Chrome sve manje, odlicna je lisica :per:

Google se uspavao kod Chroma, red je da se odbaci, jedino na telefonu ga sada koristim, bilo bi dobro da postoji neki bookmark sync da npr sve bookmarks imam i na Chrome i na FF , imali tako neka extenzija ili program?

Раније је било могуће увести обележиваче из Хрома у ФФ и обратно- нисам скоро то покушавао обзиром да већ неко време користим синхронизацију како на ФФ тако и на Хромијуму односно на већ неко време на Јандексовом веб прегледачу (базиран на Хромијуму).
 
Раније је било могуће увести обележиваче из Хрома у ФФ и обратно- нисам скоро то покушавао обзиром да већ неко време користим синхронизацију како на ФФ тако и на Хромијуму односно на већ неко време на Јандексовом веб прегледачу (базиран на Хромијуму).

Znam za to ali treba mi resenje da imam bookmarks iste na svakom browseru ... npr koristim mesec dana FF hocu iste da imam i na Chromeu, treba mi neko multi browser sync resenje ...
 
Znam za to ali treba mi resenje da imam bookmarks iste na svakom browseru ... npr koristim mesec dana FF hocu iste da imam i na Chromeu, treba mi neko multi browser sync resenje ...

Управп бацих поглед... из Хром(иум( изгледа да може (користи део са подешавањима / обележивачи/ Увези обележиваче и подешавања), док из Хром у ФФ изгледа да немере... бар не кроз опције...
 

Back
Top