Ustavni sud odbacio inicijative protivnika vakcinacije

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jačina leka podrazumeva i rizik, tako da lečenje lakših bolesti podrazumeva da lek ne sme imati loše nuspojave. Kada je ozbiljna, smrtonosna bolest u pitanju onda je bitno spasiti život pacijenta a nuspojave se prihvataju kao nužno zlo.

Kada se leči rak onda se ide do maksimuma, dozira se hemoterapija, radioterapija i operacije na samoj ivici izdržljivosti jer je alternativa smrt. Sa druge strane, prehlade i recimo ovčije boginje se ne leče jer nisu toliko opasne da bi se rizikovale nuspojave lekova.

Nikako to da shvatite, sve je u proceni rizika. Da, vakcine vrlo retko izazivaju nuspojave, ali nekorišćenje vakcina je daleko, daleko lošija opcija.
 
Jačina leka podrazumeva i rizik, tako da lečenje lakših bolesti podrazumeva da lek ne sme imati loše nuspojave. Kada je ozbiljna, smrtonosna bolest u pitanju onda je bitno spasiti život pacijenta a nuspojave se prihvataju kao nužno zlo.

Kada se leči rak onda se ide do maksimuma, dozira se hemoterapija, radioterapija i operacije na samoj ivici izdržljivosti jer je alternativa smrt. Sa druge strane, prehlade i recimo ovčije boginje se ne leče jer nisu toliko opasne da bi se rizikovale nuspojave lekova.

Nikako to da shvatite, sve je u proceni rizika. Da, vakcine vrlo retko izazivaju nuspojave, ali nekorišćenje vakcina je daleko, daleko lošija opcija.

i sta si ti sad otkrio toplu vodu,popustas pod pritiskom istine
 
Nejasno mi je kako neko dvaput može da poveruje istom lažovu.
Lažov je, u oba očigledna slučaja, ministar zdravlja.
Tomica i Konn su se izvukli ne zato što nisu krivi nego zato što su zaslužni za obavljen posao. Imaju jaka leđa, nedodirljivi su javnom tužiocu.
Tako se završila prva laž, sa dokazanom krivicom ali bez krivaca. To govori o drugom ministarstvu, nedostižne pravde.

A onda ste poverovali pripadniku zemunskog klana ministru zdravlja Zlatiboru Lončaru, i saglasili se da zemunski klan vodi brigu o zdravlju dece.
Meni je to neshvatljivo.

Mogu da razumem (ne i da opravdam) pohlepu svih na vlasti, ali ne mogu da razumem građane koji pristaju da ih Zemunci prisilno vakcinišu.
Gde je nestala pamet?
http://www.kurir.rs/vesti/politika/...-zemunce-ko-10-godina-stiti-zlatibora-loncara
csm_loncar_zemunci_ozonpress_6dfcc105c5.jpg
 
Ponovo.
Ne pričam ja o štetnosti nego o donošenju zakona da se špricaju zdravi ljudi.
To samo bolesni ljudi mogu da rade.

Za vreme (medijskog) gripa H1N1 na lokalnoj televiziji Studio B je konov izaslanik (iza slanik) izjavio da će ukoliko je potrebno angažovati vojsku da dovede sve građane na vakcinaciju.

A ovaj danas, Zemunac, nema nikakvu dilemu, odmah je izgurao zakon. Prekršaj, kazna, krivično, prisila.
 
Poslednja izmena:
Ponovo.
Ne pričam ja o štetnosti nego o donošenju zakona da se špricaju zdravi ljudi.
To samo bolesni ljudi mogu da rade.

Za vreme (medijskog) gripa H1N1 na lokalnoj televiziji Studio B je konov izaslanik (iza slanik) izjavio da će ukoliko je potrebno angažovati vojsku da dovede sve građane na vakcinaciju.

A ovaj danas, Zemunac, nema nikakvu dilemu, odmah je izgurao zakon. Prekršaj, kazna, krivično, prisila.

jel te neko tera? niko te ne tera da se ''spricas'' . samo upisi dete u privatnu skolu i placaj skolarinu. prosto-jasno. antivakcere samo j...ebe to sto ih lupa poi dzepu.

dok balkanca ne klepis po dzepu , nema sanse da ista uradis... :D
 
Neću privatne.

Platio sam poreze i doprinose, i time sam platio državne vrtiće i državne škole.

Zahtevam da dobijem ono što sam platio.

- - - - - - - - - -

Nije ovde reč o klepanju po džepu nego po deci. zumeš?

za skolu deteta nisi platio. to se finansira iz budzeta. ti placas penziono i invalidsko osiguranje. skolovanje je besplatno po zakonu koji drzava propise. deca imaju zdravstveno osiguranje preko roditelja ako su zaposleni a ako nisi placa drzava.

a i da jesi platio, kao sto te pijanog mogu izbaciti iz kafane iako si sve platio tako mogu da ti zabrane polazak deteta uskolu zbog nevakcinacije. imas strazbur pa se zali.
 
Poslednja izmena:
za skolu deteta nisi platio. to se finansira iz budzeta. ti placas penziono i invalidsko osiguranje. skolovanje je besplatno po zakonu koji drzava propise. deca imaju zdravstveno osiguranje preko roditelja ako su zaposleni a ako nisi placa drzava.

a i da jesi platio, kao sto te pijanog mogu izbaciti iz kafane tako mogu da ti zabrane polazak deteta uskolu zbog nevakcinacije. imas strazbur pa se zali.

Ne postoje besplatne stvari. Budžet se puni porezom. Na kurtone, autombilske gume, lekove, kupus...

Kakve veze ja imam sa Strazburom? Ne plaćam ja Strazbur nego ministra Zemunca. Imaš ti Tiranu pa se žali.
 
Ne postoje besplatne stvari. Budžet se puni porezom. Na kurtone, autombilske gume, lekove, kupus...

Kakve veze ja imam sa Strazburom? Ne plaćam ja Strazbur nego ministra Zemunca. Imaš ti Tiranu pa se žali.

opet ne shvatas, to sto si ti ''platio'' ti si jedna strana ugovornog odnosa sa drzavom. a druga strana je drzava. tevi niko ne daje za pravo , bez obzira sto si kroz pdv za kupus platio neku bedu od para da mozes da se izdrkavas na drzavi. u australiji su se isto kurcili nesto na tu tvoju foru ali je drzava rekla- cao zdravo.

''Australijska Vlada saopštila je danas da će uvesti zakon prema kojem će biti uskraćena pomoć za djecu i ostali doprinosi porodicama ukoliko ne vakcinišu svoju djecu.

Novi prijedlog zakona, takođe, uklanja kategoriju "prigovor savjesti", koja je dozvoljavala roditeljima da imaju pravo na državnu pomoć uprkos činjenici da nisu vakcinisali djecu.

"Odluku nekih roditelja da ne vakcinišu svoju djecu ne podržavaju javnost ni medicinska istraživanja, a takav stav ne treba da podržavaju ni poreski obveznici u obliku porodičnih dodataka", rekao je ministar za socijalna pitanja Skot Morison pred parlamentom, prenio je AP.

Porodice će u ovom slučaju izgubiti do 15.000 australijskih dolara po djetetu u porezima i dječijim dodacima od 1. januara 2016. godine.

Izuzeci će se uvažiti samo u slučaju opravdanih medicinskih razloga.

Ovaj prijedlog zakona, koji je naišao na podršku javnosti, najvjerovatnije će biti odobren u parlamentu bez amandmana.

Iako 97 posto porodica u Australiji ima pravo na poreske olakšice zbog vakcinacije djece, broj djece mlađe od sedam godina koja nisu vakcinisana jer se njihovi roditelji protive ili su uložili prigovor savjesti povećan je za više od 24.000 u posljednjih deset godina, na 39.000.''


http://ba.n1info.com/a60824/Svijet/...javati-roditelje-koji-ne-vakcinisu-djecu.html
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top