Hdd- Bad i Weak sektori

G4m3R

Primećen član
Poruka
781
Imam neku muku sa HDD-om od pre par dana i jako mi ide na zivce. Naime krenuo je prvo utorrent da mi izbacuje neki "Cyclic redundancy check error" i onda se krenuli neki fajlovi da baguju tj. nece da se otvore, filmovi pocnu pa krene da trokira itd.,,, Skinem ja Hdd Sentinel da proverim i izbaci mi tamo kao 16 bad sektora i tipa 30ak weak sektora. Odradim ja tamo one neke testove i zajebancije medjutim nista nije sredilo probleme. Nakon toga udarim mu format i naizgled resi probleme, podigne health tamo u Sentinelu sa 58% na 80% i pokaze i dalje 16 bad sektora ali ne izbaca vise nikakvu gresku. Evo sad posle 2 dana imam 16 bad sektora i 148 weak sektora i opet je krenulo da pravi probleme.

Evo i slika nekih iz Sentinela....

slika 1.jpg
slika 2.jpg



Pitanje je ljudi moji, da li ima resenja nekog za ovo ili je jedino resenje kupovina drugog ?
 
Ja bas mislim da nema puno dobrih alata.
Nekad je bilo tacno inzinjerski znas tacno sta se desava i sta je sta...Danas ti je wizzard stil....kao odradio ti , a sipak ti odradio...nekome jeste, nekome nije.

Morao sam da koristim dva alata za trazenje bad sectora i to na disku koji nije los, a sa ovima sto imaju weak i bad sectore zato sto su diskovi losi, to necu ni da pricam...Neshvatljivo mi je da neko zeli weak hdd....koji polako zaboravlja , narocito ako se ne koristi na duze ili ne ukljucuje...
 
НОВИ ХДД...
Yes%20emoticon.gif
...и WD...
Yes%20emoticon.gif


- - - - - - - - - -

И.. " обавезно " обезбеди хлађење хард диска са неким вентилатором... да му радна температура не прелази.. 32º С ...
Yes%20emoticon.gif
 
ovako pošto formatiranje hdd nije problem , ja bih ti savetovao da :
1. zakačiš taj hdd kao drugi drajv
2. uništiš sve particije na njoj i da sve lepo kreiraš nanovo kroz disk menagment
3. pri formatiranju particija uradiš puno formatiranje istih

objašnjenje
pri brzom formatiranju particija briše se samo osnovni zapis na hdd-u dok klasteri i sektori ostaju kako jesu sa svim podatcima na njemu , pri punom formatiranju brišu se svi klasteri i sektori i formiraju se novi a zaobilaze se i izoluju oštećeni delovi na hdd-u , produžićeš život hdd-a i zaustaviti degradaciju , ali naravno gledaj da zameniš taj hdd u dogledno vreme , pun format će trajati dosta dugo možda i par sati odmah da te upozorim na to pa moraš imati strpljenja (pri kreiranju particija treba da skineš kvačicu sa Quick format partiticion opcije)

- - - - - - - - - -

Kad odradim onaj disk check ne nalazi nikakvu gresku. Nije mi to jasno uopste....


Pogledajte prilog 463417

windiowsi su tako napravljeni da oni prirodno izoluju oštećene sektore i ako ima rezerve dovoljno na hdd-u prostora to automatski nadoknade a ako nema onda smanje kosinu veličinu particija i kao takvu oni je nastave koristiti
 
Odradio mu i brzi i spori format i sve zivo, izgleda da je riknuo. Kao posle formata sve super medjutim opet se desava da nece stvari da se instaliraju na taj hard itd..... Imam 2 HDD-a, jedan od 300gb i taj od 2 tb i ko z inat morao je da rikne bas taj veci :D Jos fazon ovaj od 300 gb je stariji par godina.
 
Odradio mu i brzi i spori format i sve zivo, izgleda da je riknuo. Kao posle formata sve super medjutim opet se desava da nece stvari da se instaliraju na taj hard itd..... Imam 2 HDD-a, jedan od 300gb i taj od 2 tb i ko z inat morao je da rikne bas taj veci :D Jos fazon ovaj od 300 gb je stariji par godina.
kakve stvari neće da se instaliraju?
o instalacijama brine windows a ne hdd koliko ja znam
 

Back
Top