OGLASILA SE MAJKA DEVOJČICE IZ ARANĐELOVCA

Novosadski Mič

Iskusan
Banovan
Poruka
6.684
Nakon brutalnog snimka prebijanja devojčice u Tehničkoj školi Mileta Nikolić u Aranđelovcu, oglasili su se i roditelji devojčice koja je u toj školi pretrpela vršnjačko nasilje
Alo online

OGLASILA SE MAJKA DEVOJČICE IZ ARANĐELOVCA Pesnicama su mi udarali ćerku zbog Fejsbuka!
Autor: Srbijadanas | 08.11.2017. 14:00 - 08.11.2017. 14:09
1
?
0

0
Nakon brutalnog snimka prebijanja devojčice u Tehničkoj školi Mileta Nikolić u Aranđelovcu, oglasili su se i roditelji devojčice koja je u toj školi pretrpela vršnjačko nasilje

Usamljena žena Tužna devojka Depresija Usamljenost Tuga
Devojčica nije roditeljima htela da prizna, Foto: Shutterstock
Devojčica koja je pretrpela nasilje ima 15 godina, a živi u mestu Tulež koje se nalazi nadomak Aranđelovca gde i pohađa prvu godinu srednje tehničke škole.

Majka devojčice, Jelena N. ispričala je da je sve počelo zbog Fejsbuk profila kada je njena ćerka dala svoju šifru drugarici iz odeljenja.

Grupa učenika brutalno pretukla drugaricu iz odeljenja!

- Moja ćerka je dala drugarici šifru da joj deaktivira Fejsbuk profil, a onda je ta njena drugarica tu šifru dala celom razredu. E sad, ko koristi taj profil to je znak pitanja pošto mi ne možemo da uđemo na taj Fejsbuk profil, jer su joj zamenili šifru – kaže Jelena i dodaje da je problem nastao kada su sa Fejsbuk profila, dečacima iz škole, krenule da stižu fotografije i slike neprimerenog sadržaja, te da je zbog toga njena ćerka postala žrtva vršnjačkog nasilja.

- Optužili su je i da je ona koristila neki lažan profil od drugarice i nudila se dečacima za neku izvesnu sumu novca. Slike koje su slate sa tog profila bile su slike golih devojaka - glava od jedne devojke, telo od druge devojke. Dakle, sklapane slike, ali naša ćerka nema dobar telefon da bi na taj način mogla to da fotošopira. Telefon koji ona ima uopšte ne podržava tu opciju, dakle to je moralo da se uradi na kompjuteru ili nekom boljem telefonu koji ona ne poseduje – tvrdi Jelena.

Kako kaže, tuča se dogodila 13. oktobra, a o svemu ih je obavestio drug njihove ćerke koji pohađa istu školu.

- Našu ćerku nismo vodili kod lekara, jer ona to nama nije ni ispričala. Sve nam je rekao njen drug iz njene škole koji nam je tu u komšiluku. Rekao nam je da su je šamarali. Ona je to prećutala. Došla je kući sva crvena u licu, rekla je da je to bilo dva tri šamara. Međutim, ja sam juče bila u školi i razredni mi je pokazao snimak i videla sam da je to bilo 33 šamara. I nije to bilo samo šamaranje, nego i pesnice… - priča majka Jelena i dodaje:

- Taj dan, kad se sve izdešavalo u školi nije bio niko od dežurnih, niti direktor, niti bilo ko da odreaguje na to. Taj drug je sišao tamo dole kod direktora pred vrata, a direktor nije bio tu. Jedino je reagovao taj dečak, svi ostali drugovi iz odeljenja su navijali na to što se dešavalo!



http://www.alo.rs/pesnicama-su-mi-udarali-cerku-zbog-fejsbuka/130545
 
nastavnici upisuju snizeno vladanje obicnom olovkom,stvar se malo utisa,oni to obrisu i kao da nista nije bilo...

Upravo zato se ovakvi slucajevi desavaju i dalje
Dok ne krenu ostro, nema nista od toga. Napravi sranje i ides pod mac bato :lol:

Idi kuci pa tuci roditelje koji su te tako vaspitali, nemas sta da trazis u skoli
 
Poslednja izmena:
Ово са Фејсбуком заиста прелази у лудило.

Како год, и чија год да је прича тачна, насиље је за озбиљну казну.

Према новом Закону, сада родитељи добијају прекршајне и кривичне пријаве за насиље које њихово дете почини у школи.

Ево прилике да покажу да ли су мислили озбиљно.
 
Sifru profila mogu da resetuju mailom a ta prica da fotoshop radi na telefonu je glupost

Зато сам и написала чија год да је прича истинита, ту се никад не зна ко лаже.

Али, насиље није решење.
 
Ево прилике да покажу да ли су мислили озбиљно.

Inače, prema Nacrtu zakona o osnovama obrazovanja roditelji čija deca budu učestvovala u vršnjačkom nasilju ili bežala sa časova ubuduće će morati da plate kazne od 5.000 do 100.000 dinara.

Ovaj model bi trebalo da počne da se primenjuje od školske 2020/21. godine.

Izvor: telegraf.rs
.....
 



Закон је ступио на снагу 8 дана од дана објављивања у Служ.гласнику, морам да погледам где то пише да се овај члан примењује од 2020.

Члан 111 говори баш о оваквим случајевима (Закон о основама система образовања и васпитања).

- - - - - - - - - -

pazi keva se oglasila u medijima nije uzela bombu da baci na sred casa

Мени је мало чудно да је мала крила, ипак су прошле 3 недеље, дете које није криво би се пожалило родитељима.

Али, батине нису решење, ако је крива могли су исто тако да јој одговоре преко Фејса, кад им је толико важан.
 
Poslednja izmena:

Back
Top