Nepravde prema nemocnim

Boljarin

Buduća legenda
Poruka
28.390
Korupcija koja vlada desetinma godina, generisana i odrzavana iza svake vlasti svako je uzrok bezskrupuloznosti prema najostljivijem delu ljudi to su nemocni, bolesni i stari o kojima nema ko da brine.

Da to rade ljudi koji nisu zaduzeni i placeni da brinu o njima moze se smatrati nekulturom, surovoscu ili bezobrazlukom, ali kada to rade ljudi koji su placeni da brinu o nemocnima onda je to kriminal ne samo nepravda.

Nepisano je pravilo da se bolesni setaju od lekara do lekara mesecima, a da se papiri umnozavaju, a njima sve gore.
Posebno je pitanje ugrozavanje prava, pa je setanje i papirologija i cekanje i odbijanje i nesavetovanje nemocnih jos teze jer im ugrozava pravo na zivot.
 
Poslednja izmena:
Korupcija koja vlada desetinma godina, generisana i odrzavana iza svake vlasti svako je uzrok bezskrupuloznosti prema najostljivijem delu ljudi to su nemocni, bolesni i stari o kojima nema ko da brine.

Da to rade ljudi koji nisu zaduzeni i placeni da brinu o njima moze se smatrati nekulturom, surovoscu ili bezobrazlukom, ali kada to rade ljudi koji su placeni da brinu o nemocnima onda je to kriminal ne samo nepravda.

Nepisano je pravilo da se bolesni setaju od lekara do lekara mesecima, a da se papiri umnozavaju, a njima sve gore.
Posebno je pitanje ugrozavanje prava, pa je setanje i papirologija i cekanje i odbijanje i nesavetovanje nemocnih jos teze jer im ugrozava pravo na zivot.

nista se ti ne brini, uskoro ce nemocni, stari i bolesni biti u velikoj vecini pa nece moci manjina da ih diskriminis :cool:

ps. malo nas je al' smo goovna
 
Malo , malo pa cujem nekoga kako ceka ovo ili ceka ono, a kao drustvo brine o njima.

Parkinge za invalide koriste prevaranti koji rade u tom domenu, kod lekara cekaju do besvesti,

a na specijalisticke preglede idu tek kad zdravstvu treba para, cesto cujem kako im ne isplcuju pomoc

za koju obigravaju sve zaduzene ustanove mesecima.

U novinama se vise pise o estradi nego o potrebi nemocnih starih i bolesnih. Stavljaju se narodu ruzicaste naocare

da ne vide lopuze na delu. Tako da borba za slobodu medija znaci samo i iskljucivo pravo novinara da otima pare.
 
Za temu me je inicirala kontradiktornost zdravstva i raznih komisija sto ostavlja utisak
da se ceka da o nemocnima brine neko drugi, a ne zaduzeni ili da poumiru cekajuci pomoc
iz drzavnih fondova za preglede, lekove novac.
 
necu zaboraviti jednog distroficara koji se spusta hodnikom na dole,ja mu pruzih ruku znam da je opasno i vidno mucenje,odbi mi i udari ruku kao da sam ga uvredio,onda prosjak trazi pare za hranu,ali kad mu hranu das gleda te mrzovoljno sto nije kes za pljuge i cirku ili sefa,ogugla covek najlakse nastavi svojim putem posebno danas kad je pod 1 hrana ega vampirima
 
Da ima ko da brine o njima ne bi ti morao da razmisljas, tacnije uvek ce biti prosjka, ali bi znao da im je to opredeljenje da tako zive.
Ovako moraas da procenjujes ko je ko, jos je bolje sto ih sve trpaju u isti kos, pa oni koji nisu prosjaci radije crkavaju nego da prose.
 
ja (ni)sam oguglala :think: trazili prosjaci pare za kruh,ja im ponudim da kupim kruh i da im ga dam,a oni me odmjerili i opsovali....

Ova tema nije o prosjacima.

Ova tema je o nepravdi prema ljudima koje necete videti da prose. O zeni koje se odricu i socijalne sluzbe i zenske organizacije, a nikome nista nije lose uradila, samo se razbolela od encefalitisa zoster virusom.
O ljudima koji se klone administracije i sve rade da ne dodju kod lekara ili na saltere mice salteruse u belom mantilu ili crnim nadlanicama.

- - - - - - - - - -

Ovo je tema o ljudima koji imaju mnogo prijatelja i koji radije sede kuci i cute nego da mole za pomoc.
 
mozda su hteli batak ili prsa? :zper:

pohovani možda :P pomoć sigurno nisu htjeli,ma kako se besppomoćni predstavljali :)

- - - - - - - - - -

Ova tema nije o prosjacima.

Ova tema je o nepravdi prema ljudima koje necete videti da prose. O zeni koje se odricu i socijalne sluzbe i zenske organizacije, a nikome nista nije lose uradila, samo se razbolela od encefalitisa zoster virusom.
O ljudima koji se klone administracije i sve rade da ne dodju kod lekara ili na saltere mice salteruse u belom mantilu ili crnim nadlanicama.

- - - - - - - - - -

Ovo je tema o ljudima koji imaju mnogo prijatelja i koji radije sede kuci i cute nego da mole za pomoc.
Izvini,ja malo skrenula :) ( kamo lijepe sreće da sam samo sa teme skrenula :P )
I sa takvim ljudima sam radila i radim.Sjede u tišini,bore se kako znaju i umiju,ne mole za pomoć,jer ih država i zakon ionako ne čuju i dave ih bespotrebnom papirologijom,aktima i članovima.Ali,kad se zajedno sa tim ljudima boriš i pobjediš "zakon" i vidiš u njihovom pogledu zahvalnost i nadu,e taj osjećaj je neprocjenjiv.
 

Back
Top