Rusija i Amerika u Savjetu bezbjednosti UN-a se posvađali oko BiH

Istocnohercegovacki dijalekt ijekavskog izgovora je standard Srpskog jezika prema tome zacepi ne trolaj temu

Najcistiji srpski jezik se prica u BIH,CG i Raskoj Oblasti

1200px-Dijalekti-%C5%A0tokavskog-nare%C4%8Dja.svg.png
 
nije SAVJET BEZ BIJEDNOSTI nego SAVET BEZBEDNOSTI

- - - - - - - - - -

ajmo malo na srpski... J je OK ako je srpsko-hrvatski...
a ovo ovako kao srpski a bez srpskohrvatskog ali sa J...
to nema nigde - samo na Krstjarici

stvarno, sta ti imas protiv ijekavice kao srpskog izgovora...je li neznanje u pitanju ili stagod drugo....
 
BRUTALAN ODGOVOR MOSKVE NA TRAMPOV GOVOR: „Neka prvo Srbiji…“
21 septembra 2017



Šef komiteta Držvne Dume za poslove ZND i evroazijske integracije – Leonid Kalašnjikov – pozvao je predsednika SAD, Donalda Trampa, i Zapad da vrate Srbiji Kosovo i Metohiju.


Osvrćući sa ne Trampov poziv iz Njujorka, sa zasedanja Generalne skupštine UN, da se poštuje suverenitet država, Kalašnjikov je dodatno ukazao:

„Cinično zvuče pozivi da se poštuje suverenitet od predsednika sile koja je razrušila ceo svetski poredak. Počnimo od Kosova. Ko je raskomadao Jugoslaviju? Amerikanci su krenuli tim putem i otvoril Pandorinu kutiju”.

Kalašnjikov je podsetio da je bivša Jugoslavija razbijena uz ignorisanje svih međunarodnih normi i bez mandata Ujedinjenih nacija, pa nastavio:
„Odvajanje Kosova proteklo je bez ikakvog referenduma i nasilno. Ako je Tramp `gađao` Krim, morao bi znati da se poluostrvo priključilo Rusiji po referendumskoj volji naroda i bez ijedne žrtve i građanskog rata”.

Dodatno je naglasio: „Sjedinjene Države su razorile međunarodno pravo, a sada pokušavaju da drugima drže lekcije. To je najgori mogući cinizam. Neka prvo vrate (Srbiji) Kosovo!”


Kalašnjikov je odreagovao na Trampov apel međunarodnoj zajednici da se „bori protiv pretnji nacionalnom suverenitetu”.

U tom kontekstu je pozvao na suopotstavljanje opasnostima koje prete suverenitetima „od Ukrajine do Južnog Kineskog mora”.
 
Ma da bre vi bosanci i crnogorci ste najcistiji Srbi a mi srbijanci smo go khurac .. jel tako ?

geografski nisam ja bosanac ja sam krajisnik iz krajine
https://sr.wikipedia.org/wiki/Босанска_Крајина

Istocnohercegovacki dijalekt ijekavskog izgovora je uzet za standard srpskog jezika,njime govori najvise srba,njime je govorio Vuk Karadzic
Ijekavica je najpravilniji izgovor srpskog jezika i zato je uzeta za standard to su cinjenice oko kojih su se slozili svi lingvisti ..nisam to ja izmislio
bosanci,hercegovci,krajisnici,semberci,posavci,crnogorci,licani,slavonci,banijci,kordunasi izgovaraju srpski jezik najpravilnije od svih srba
 
Poslednja izmena:
ijekavica uopste nije jezik, kao ni ekavica...to je izgovor jednog jezika...tako da si nadrobio gomilu gluposti u samo jednoj recenici...sto je ipak neko dostignuce - u neznanju....

usrase temu neznanjem i neobavjestenosti,to da je istocnohercegovacki dijalekt ijekavskog izgovora najcistiji i najpravilniji izgovor srpskog jezika i zato je uzet za standrad su trebali da nauce u osnovnoj skoli na casovima srpskog

vratimo se temi
geopoliticke okolnosti su se bitno promjenile
danas zapad ne mzoe da koristi savjet bezbjednosti UN kao sto je bilo tokom devedesetih kada su ga koristili za satanizaciju srba i da donesu razne odluke glumeci medjuznarodnu zajednicu kao sto su bile genocidne sankcije RSK,RS ,Srbiji i CG ,zabrana letenja nad RS i mnoge druge zlocinacke odluke koje su bile uperene protiv srpskog naroda
 
usrase temu neznanjem i neobavjestenosti,to da je istocnohercegovacki dijalekt ijekavskog izgovora najcistiji i najpravilniji izgovor srpskog jezika i zato je uzet za standrad su trebali da nauce u osnovnoj skoli na casovima srpskog

vratimo se temi
geopoliticke okolnosti su se bitno promjenile
danas zapad ne mzoe da koristi savjet bezbjednosti UN kao sto je bilo tokom devedesetih kada su ga koristili za satanizaciju srba i da donesu razne odluke glumeci medjuznarodnu zajednicu kao sto su bile genocidne sankcije RSK,RS ,Srbiji i CG ,zabrana letenja nad RS i mnoge druge zlocinacke odluke koje su bile uperene protiv srpskog naroda

u principu, mi smo savremenici jednog prelomnog trenutka u istoriji, samo vecina nije svjesna te cinjenice....teziste moci se polako ali sigurno premjesta sa zapada na istok, nema vise dominacije i hegemonije, kao ni diktata samo jedne strane....
 
u principu, mi smo savremenici jednog prelomnog trenutka u istoriji, samo vecina nije svjesna te cinjenice....teziste moci se polako ali sigurno premjesta sa zapada na istok, nema vise dominacije i hegemonije, kao ni diktata samo jedne strane....

Али то изгледа наши кретени на власти НЕ ЗНАЈУ:

RUSKI MEDIJI ALARMANTNO O SRBIJI: Ako je ova vest o Srbiji i NATO tačna, to je za Rusiju CRVENA ZASTAVICA

9 novembra 2017




Srpski i američki padobranci će skakati jedni pored drugih tokom zajedničke vežbe koja ima za cilj jačanje vojnih veza sa Srbijom, izjavio je američki general Tod Volters, zadužen za Združenu vazduhoplovnu komandu pri NATO-u.

Prema oceni Rojtersa, ovaj potez bi mogao da izazove protest Moskve. Britanska agencija navodi da se vežba izvodi na poziv Vlade Srbije, a padobranci iz obeju država će u okviru takozvane pokazne vežbe skakati iz transportnih aviona 2 C-130J, koje je proizvela korporacija „Lokid Martin“.

Učestvovaće oko 100 pripadnika osoblja američkog vazduhoplovstva, rekao je za Rojters general Volters, koji nadzire i američke vazduhoplovne snage u Evropi i Africi.

„Oni će zapravo dobiti padobranska krila kao rezultat ove aktivnosti. Ovo su aktivnosti izgradnje poverenja — veza koje će trajati doživotno. I oni će svakako poboljšati tehničku obučenost Srba“, rekao je američki general.
Zasad se ne zna koliko srpskih pripadnika će učestvovati u vežbi.

Tenzije na Balkanu izazov za NATO


Volters je rekao da su tenzije na Balkanu i dalje izazov za NATO i američku vojsku, ali da je ključno angažovanje.
„To će i dalje biti izazov, ali imamo odgovarajući komandni fokus. Imamo odgovarajuće resurse. Imamo odgovarajući dijalog, a vreme će pokazati šta će se se desiti“, kazao je on.
Rojters smatra da je bilo koja aktivnost vezana za NATO u Srbiji „crvena zastavica“ za Rusiju, koja brine o ekspanziji NATO-a na bivšem komunističkom istoku.
Moskva je, takođe, pokušala da ojača vojne veze sa Beogradom donacijom šest borbenih aviona MiG-29, navodi Rojters i ističe da Srbija delikatno balansira između Rusije i Zapada, odbacujući pozive američkih zvaničnika da izabere stranu.
„Najveća država nastala nakon kolapsa Jugoslavije ′90-ih godina, pravoslavna i slovenska Srbija prirodno ima afinitet prema Moskvi, ali želi da se pridruži Evropskoj uniji“, navodi Rojters, ističući da, iako je EU najveći trgovinski partner Srbije i investitor, Rusija kontroliše snabdevanje Srbije naftom i gasom.
 
Istocnohercegovacki dijalekt ijekavskog izgovora je standard Srpskog jezika prema tome zacepi ne trolaj temu

Najcistiji srpski jezik se prica u BIH,CG i Raskoj Oblasti

1200px-Dijalekti-%C5%A0tokavskog-nare%C4%8Dja.svg.png

Можда у твојим влажним сновима.
Пали, за све паре.

- - - - - - - - - -

geografski nisam ja bosanac ja sam krajisnik iz krajine
https://sr.wikipedia.org/wiki/Босанска_Крајина

Istocnohercegovacki dijalekt ijekavskog izgovora je uzet za standard srpskog jezika,njime govori najvise srba,njime je govorio Vuk Karadzic
Ijekavica je najpravilniji izgovor srpskog jezika i zato je uzeta za standard to su cinjenice oko kojih su se slozili svi lingvisti ..nisam to ja izmislio
bosanci,hercegovci,krajisnici,semberci,posavci,crnogorci,licani,slavonci,banijci,kordunasi izgovaraju srpski jezik najpravilnije od svih srba

Нема већег гоМна шпијунског, прекодринског.
Које је Србима одузео писмо и говор!

Настави да се палиш, пази само да се не прегрејеш!
 
Руси су генијалци када је у питању свима омиљена дисциплина повлачења Срба за нос. Пар лепих и бомбастичних речи без икакве тежине(и пара) и милијарде америчких долара донираних у Србију од 2000. на овамо губе сваки значај у очима Срба. Није ни чудо што Амери пиз.де. Не разумеју они нас.
 

Back
Top