Diskriminacija preko 40+ prilikom zapošljavanja u Srbiji

Donny

Zainteresovan član
Poruka
149
Nije meni načinjena nepravda, niti ja imam 40+, već moja majka ima 46 godina i NEKOLIKO godina nema stalan posao.

Nijedan posao na kojem je bila nije trajao bar mesec dana, što znači da je verovatno dobijala otkaze i godinama nije imala nikakvu platu.

Lično mislim šta god pokušavala da su joj šanse da se zaposli ovde u Srbiji 0%.

Ima samo diplomu medicinske srednje škole za med. sestru, a taj posao se više ne traži u Srbiji, niti ona traži tu vrstu posla. Traži ono što može da radi jedan završeni srednjoškolac.

Ima radno iskustvo, to je neko iskustvo prosečnog Srbina, ili možda malo niže od toga.

Poslodavci diskriminišu ovde starije ljude, pogotovo starije žene 40+. Za mene je normalno uređeno društvo meritokratija, a ne društvo u kome te gledaju da li si lep, debeo, ružan ili stariji.

Primetio sam da dok je bila u 30-im lako je dobijala poslova, nekoliko poslova tokom 30-ih je imala, imali smo prihod, i dobijala je pare. Čim je prešla u 40+ nijedan JEDINI poslodavac nije je pustio da radi više od mesec dana. Zar je moguće da su svi poslodavci ista bagra koji gledaju ljude po godinama.
 
Poslednja izmena:
moguce je,vecina se ususkala u predjasnja vremena i izgubila pojam kako je biti bez posla i sada ga traziti, tako da joj ostaje da trazi dalje mozda neki staracki dom

I to je humanije, nego da skapava od gladi.

- - - - - - - - - -

Pa naravno da im nisu interesantne starije zene pored toliko devojaka bez posla

Ne zadrže se svi ljudi decenijama na istom poslu, neki za par godina promene poslove ili dobiju otkaz. Kad one budu menjale poslove u 40+, zar ista stvar mora da se desi i njima?
 
Nije meni načinjena nepravda, niti ja imam 40+, već moja majka ima 46 godina i NEKOLIKO godina nema stalan posao.

Nijedan posao na kojem je bila nije trajao bar mesec dana, što znači da je verovatno dobijala otkaze i godinama nije imala nikakvu platu.

Lično mislim šta god pokušavala da su joj šanse da se zaposli ovde u Srbiji 0%.

Ima samo diplomu medicinske srednje škole za med. sestru, a taj posao se više ne traži u Srbiji, niti ona traži tu vrstu posla. Traži ono što može da radi jedan završeni srednjoškolac.

Ima radno iskustvo, to je neko iskustvo prosečnog Srbina, ili možda malo niže od toga.

Poslodavci diskriminišu ovde starije ljude, pogotovo starije žene 40+. Za mene je normalno uređeno društvo meritokratija, a ne društvo u kome te gledaju da li si lep, debeo, ružan ili stariji.

Primetio sam da dok je bila u 30-im lako je dobijala poslova, nekoliko poslova tokom 30-ih je imala, imali smo prihod, i dobijala je pare. Čim je prešla u 40+ nijedan JEDINI poslodavac nije je pustio da radi više od mesec dana. Zar je moguće da su svi poslodavci ista bagra koji gledaju ljude po godinama.

mama nije htela da radi u struci.
 
Video sam jednog invalida - retarda kod Buvljaka, prodaje novine na kiosku. Kapiram ja da su invalidi su ljudi i treba da im društvo pruži normalnu egzistenciju. Kapiram da je invalid dobio posao zato što su država štiti njihova prava i daje im propust, ili je to neki njegov rođak zamolio ortaka da preko veze zaposli invalida, iz sevapa.

Ali ovde čini mi se u Srbiji ne štite prava starijih. Zar nema neki mehanizam da se prijavi takva vrste diskriminacije na poslu?

Verujem da većina poslodavca nisu skotovi koji bi rekli, dajem ti otkaz zato što imaš 46 godina. Uvek postoji neki izgovor.
 
Poslednja izmena:
Video sam jednog invalida - retarda kod Buvljaka, prodaje novine na kiosku. Kapiram ja da su invalidi su ljudi i treba da im društvo pruži normalnu egzistenciju. Kapiram da je invalid dobio posao zato što su država štiti njihova prava i daje im propust, ili je to neki njegov rođak zamolio ortaka da preko veze zaposli invalida, iz sevapa.

Ali ovde čini mi se u Srbiji ne štite prava starijih. Zar nema neki mehanizam da se prijavi takva vrste diskriminacije na poslu?

Verujem da većina poslodavca nisu skotovi koji bi rekli, dajem ti otkaz zato što imaš 46 godina. Uvek postoji neki izgovor.

sam si rekao da ti majka nije radila taj posao jer jo nije legao. prosto-nije pouzdanai to je to.setila se posle 100 godina da bi radila kao med. sestra.. sto nije rAdila 30 godina?
 
Poslednja izmena:
Nije meni načinjena nepravda, niti ja imam 40+, već moja majka ima 46 godina i NEKOLIKO godina nema stalan posao.

Nijedan posao na kojem je bila nije trajao bar mesec dana, što znači da je verovatno dobijala otkaze i godinama nije imala nikakvu platu.

Lično mislim šta god pokušavala da su joj šanse da se zaposli ovde u Srbiji 0%.

Ima samo diplomu medicinske srednje škole za med. sestru, a taj posao se više ne traži u Srbiji, niti ona traži tu vrstu posla. Traži ono što može da radi jedan završeni srednjoškolac.

Ima radno iskustvo, to je neko iskustvo prosečnog Srbina, ili možda malo niže od toga.

Poslodavci diskriminišu ovde starije ljude, pogotovo starije žene 40+. Za mene je normalno uređeno društvo meritokratija, a ne društvo u kome te gledaju da li si lep, debeo, ružan ili stariji.

Primetio sam da dok je bila u 30-im lako je dobijala poslova, nekoliko poslova tokom 30-ih je imala, imali smo prihod, i dobijala je pare. Čim je prešla u 40+ nijedan JEDINI poslodavac nije je pustio da radi više od mesec dana. Zar je moguće da su svi poslodavci ista bagra koji gledaju ljude po godinama.

Kapitalizam je na snazi u Srbiji. Shvati da ti, tvoja majka ili bilo ko drugi mora da nauči nešto da radi što bi bilo zanimljivo poslodavcu. I kada ide na razgovor za posao mora da se izbori za platu, inače će dobiti maksimum 200 evra.
 
Kapitalizam je na snazi u Srbiji. Shvati da ti, tvoja majka ili bilo ko drugi mora da nauči nešto da radi što bi bilo zanimljivo poslodavcu. I kada ide na razgovor za posao mora da se izbori za platu, inače će dobiti maksimum 200 evra.

Šta ima tu da se shvati, kad već znam kakav je sistem.

Govoriš o sposobnostima individue, postoje starije osobe koje znaju bolje da rade posao od mlađih i imaju više iskustva što je logično.

Ako ova starija je bolja u poslu nego neka nezainteresovana mlađa, zašto bi nekog bilo briga koliko je ona stara (osim ako je zrela za penziju).
 
Nije meni načinjena nepravda, niti ja imam 40+, već moja majka ima 46 godina i NEKOLIKO godina nema stalan posao.

Nijedan posao na kojem je bila nije trajao bar mesec dana, što znači da je verovatno dobijala otkaze i godinama nije imala nikakvu platu.

Lično mislim šta god pokušavala da su joj šanse da se zaposli ovde u Srbiji 0%.

Ima samo diplomu medicinske srednje škole za med. sestru, a taj posao se više ne traži u Srbiji, niti ona traži tu vrstu posla. Traži ono što može da radi jedan završeni srednjoškolac.

Ima radno iskustvo, to je neko iskustvo prosečnog Srbina, ili možda malo niže od toga.

Poslodavci diskriminišu ovde starije ljude, pogotovo starije žene 40+. Za mene je normalno uređeno društvo meritokratija, a ne društvo u kome te gledaju da li si lep, debeo, ružan ili stariji.

Primetio sam da dok je bila u 30-im lako je dobijala poslova, nekoliko poslova tokom 30-ih je imala, imali smo prihod, i dobijala je pare. Čim je prešla u 40+ nijedan JEDINI poslodavac nije je pustio da radi više od mesec dana. Zar je moguće da su svi poslodavci ista bagra koji gledaju ljude po godinama.

jbg, i ja bih tvoju mamu mrknuo sa njenih 30 nego sa 46... kapiram da je tako i sa drugima :cool:

- - - - - - - - - -

sam si rekao da ti majka nije radila taj posao jer jo nije legao. prosto-nije pouzdanai to je to.setila se posle 100 godina da bi radila kao med. sestra.. sto nije rAdila 30 godina?

ova ti dobra :hahaha1:
 
ja nisam radio u apoteci 15 godina i sad bi sutra malo prosao probni rad. staviti mene ili masinskog inzenjera za recepturu- isti djavo. trebalo bi mi bar 6 meseci da udjem u fazon... za 15 godina se mnogo toga promenilo, pocev od novih lekova, njihovih komercijalnih naziva, uvedene su elektronske obrade recepata....

tako da o diskriminaciji nema ni govora, vec o tome da i pored obrazovanja nemas iskustvo ili je ono totalno izbledelo.
 
U Srbiji je moral u problemu, licni i drustveni. U divljem kapitalizmu cak ni interesi ne odlucuju
nego moc.
Zene imaju problem iracionalnog shvatanja sveta koji zbog masovnih razvoda i ranog umiranja muskaraca pod pritiskom
je postao drustveni problem.
Kada je rec o moralu zanimljivo je da ti pises ovu temu, a ne majka. Da li mislis da bi se ti lakse zaposlio ili prihvatas da si nesposoban i da je
ona duzna da te izdrzava?
 
Zar je moguće da su svi poslodavci ista bagra koji gledaju ljude po godinama.

Ne. Poslodavci ne gledaju ljude po godinama vec po profitu. I to je normalno. Na trzistu rada se nudi ono sto se ima. Mlada devojka od 23 godine nema radnog iskustva ali ima lepotu pa moze da radi kao npr. Promoterka. Starija od nje vema lepotu ali ima radno iskustvo potrebno poslodavcu. Zato starija posao nece traziti u reklamiranju vec u drugoj bransi gde ima sta da ponudi. Ne mozes da zameras poslodavcu sto sam bira koga ce da zaposli i sam odredjuje kriterijume.


Kad ti budes poslodavac isto ces sam odredjivati koga ces da zaposlis.

- - - - - - - - - -

Ali ovde čini mi se u Srbiji ne štite prava starijih. Zar nema neki mehanizam da se prijavi takva vrste diskriminacije na poslu?

Verujem da većina poslodavca nisu skotovi koji bi rekli, dajem ti otkaz zato što imaš 46 godina. Uvek postoji neki izgovor.

Naravno da drzava stiti prava starijih. Itekako stiti. Ali neko ko je u cetrdesetim nije stariji. Cetrdesete su najproduktivnije godine svakom ljudskom bicu posebno kada je rad u pitanju. Pa ne moze drzava da subvencionise zaposljavanje cetrdesetogodisnjaka kad su u punoj radnoj i zivotnoj snazi.
 

Back
Top