Ashwagandha i Hipotireoza (prirodna medicina)

Eternal Battle14

Početnik
Poruka
22
Pozdrav

Jedna moja poznanica vec godinu dana uzima lekove jer su joj doktori otkrili da joj sititasa zlezda (tiroida) radi usporenim tempom (hipotireoza).
Procitao sam bezbroj clanaka na internetu (uglavnom na engleskom) o tome kako je Ashwagandha dobra za tretiranje stitaste zlezde, i ne samo stitaste zlezde, vec i stresa, depresije, soc. anksioznosti, da povecava testosteron, poboljsava izgradnju misica, da deluje kao afrodizijak itd.

Moje pitanje je, za nekog ko se bavi medicinom i/ili prirodnom medicinom, da li je ova biljka koja je poreklom iz Indije (ajurvedska medicina) dobra za koriscenje kod hipotireoze? Da li u potpunosti moze da izleci hipotireozu?
Licno nisam ljubitelj sintetickih farmaceutskih lekova i smatram da je prirodna medicina mnogo bolja alternativa.

Hvala na odgovorima!:)
 
Ja je pijem već neko vreme i prija mi, dobro se osećam. Isto imam hipotireozu, početak Hašimota, još uvek sam bez terapije, povišen mi je TSH i antitela.
Ašvagandu pijem sa kokosovim uljem i medom, svako juto. Znači po kašičica k.ulja, ašvagande i meda. Svako jutro to pomešam i popijem, odnosno pojede. Pravo da ti kažem ne znam da li mi nešto pomaže, verujem da da. Počela sam da pijem već drugo pakovanje.
 

Back
Top