Sastavi, radovi, zadaci i sl.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ey, ljudi...treba mi xelp...pa ako je neko raspolozhen da pomogne...bila bix mu wechno zaxwalna...LoL... :)

inache, sastaw na temu: ILIJA BIRCANIN U "MEMOARIMA" I U NARODNOJ EPSKOJ PESMI (pochetak bune protiw daxija)...

stw nznm shta da pishem...a xitno mi treba za sutra...idem prepodne u shkolu...pa ako neko do 1h nadje neki swoj sastaw...nek` bude dobre wolje :) i nek` ga isqca...ili bar nekako malo da mi pomognete...stw ja nemam nikakwix ideja...

unapred xwaaalaa...
...od neeebaa...i josh 5 puta nazad... :)
Ne patetishi, pobogu.
Samo mi nije jasno shta je nejasno tu...
 
ey, ljudi...treba mi xelp...pa ako je neko raspolozhen da pomogne...bila bix mu wechno zaxwalna...LoL... :)

inache, sastaw na temu: ILIJA BIRCANIN U "MEMOARIMA" I U NARODNOJ EPSKOJ PESMI (pochetak bune protiw daxija)...

stw nznm shta da pishem...a xitno mi treba za sutra...idem prepodne u shkolu...pa ako neko do 1h nadje neki swoj sastaw...nek` bude dobre wolje :) i nek` ga isqca...ili bar nekako malo da mi pomognete...stw ja nemam nikakwix ideja...

unapred xwaaalaa...
...od neeebaa...i josh 5 puta nazad... :)

Ja bih ti toplo preporuchio da napishesh neshto o Iliji Birchaninu iz 'Memoara'... ;)

Ljudi, el ima neko neki sastav na teme (trebaju mi obe):
- Čitajući ovu bajku, doživeo sam...
- Motivi u narodnoj pripoveci "Devojka brža od konja"
I ova prva tema treba da govori o bajci "Devojka brža od konja"
Ne morate da se trudite, samo da vidim o čemu se radi. Shta da radim, nemam inspiraciju ovih dana...
Zato svakome ko mi pomogne veliko hvala - vratiću mu na isti način. E-mail : SrTodorov@gmail.com

HVALA PUNO UNAPRED! Srki

A ko je rekao da hocjemo... :eek:

treba mi hitno analiza drame "prvi put s ocem na jutrenje"

Radove saljite na boxy_1993@hotmail.com

Tuga...

A ovo je neki konkurs ili shta? :dash:
 
zašto uopšte tražiti sastave, i na taj način trošiti vreme, ako za isto vreme možete da napišete unikatno i veoma kvalitetno delo??.....sve što je potrebno je da prestanete da sažaljevate sami sebe,da prestanete da govorite sebi kako ste ne talentovani,jer nije samo talenat važan....mnogo su važniji vežba i rečnik....a što više čitate, to ćete bolji rečnik imati....ne morate da čitate lektiru...čitajte nešto ne obavezno (a da nije TV program, lista za kladionicu ili pak neki text iz "skandala").....
oke.....potrebno je još samo da se opustite i razmišljate na neku neobaveznu temu, a tema za sastav će sama zauzeti vaše misli....

Pa da se zna! :!:
 
Ljudi, el ima neko neki sastav na teme (trebaju mi obe):
- Čitajući ovu bajku, doživeo sam...
- Motivi u narodnoj pripoveci "Devojka brža od konja"
I ova prva tema treba da govori o bajci "Devojka brža od konja"
Ne morate da se trudite, samo da vidim o čemu se radi. Shta da radim, nemam inspiraciju ovih dana...
Zato svakome ko mi pomogne veliko hvala - vratiću mu na isti način. E-mail : SrTodorov@gmail.com

HVALA PUNO UNAPRED! Srki

E ljudi zajebo sam se, treba mi samo ova druga tema o motivima. Ako vama treba neshto iz fizike, matematike, hemije, istorije, geografije, informatike i tehnickog... tu sam!
 
huh ne treba mi sastav samo ideja.Naime Danilo Kis "rani jadi" je najdebilnija knjiga koju sam procitao u zivotu i nista je ne razumem a treba kao neku satro analizu da napisem o ovom jadniku koji cas prica o kestenju cas o tome kako deca umiru i kako ih u zlatnim kovcezima salju u grob.Treba mi ideja,pocetak analize bilo koje 2 price iz pomenute knjige a ako wam treba nesto iz istorije tu sam<-------------------------
 
huh ne treba mi sastav samo ideja.Naime Danilo Kis "rani jadi" je najdebilnija knjiga koju sam procitao u zivotu i nista je ne razumem a treba kao neku satro analizu da napisem o ovom jadniku koji cas prica o kestenju cas o tome kako deca umiru i kako ih u zlatnim kovcezima salju u grob.Treba mi ideja,pocetak analize bilo koje 2 price iz pomenute knjige a ako wam treba nesto iz istorije tu sam<-------------------------

neko?
 
Ovako, meni samo treba mala pomoc, o cemu da pishem u sastavu na temu: ,,Biti covek, rodjen bez svog znanja i bez svoje volje, bacen u okean postojanja"
samo ideju neku bas mi ne ide...
Hvala unapred

Divna tema.
Ovako, za pocetak, definisi sta ti je okean postojanja, tj., da li zelis da pises o drustvu i covekovom polozaju u njemu, ili ipak, zelis da metaforicno govoris o osecanjima koja su oko tebe, i nedodirljivim stvarima.
Ja licno, bih pisala metaforicno. Mozes u uvodu, i eventualno, prvom delu razrade (ali vrlo kratko u razradi, ne zelis da smoris ljude), govoris o tome sta je za tebe covek. Naravno sve u prenesenom znacenju. U drugom delu razrade, govoris o tvojoj ideji coveka i njegovom snalazenju u "okeanu postojanja". Zakljucak, naravno, ne mogu da ti definisem, jer on zavisi od tvog kompletnog rada.

Nadam se da sam pomogla :mrgreen:
 
pa ne bas, treba mi tema, poruka, osnovni motiv, glavne emocije stvaraoca(pesnika)...:thumbdown:

Pa temu mozes sama da zakljucis iz ovoga sto sam ti otkucala, ali aj da ti kazem: iz one poslednje recenice se zakljucuje da je tema zapravo nastanak zvezde Danice.
Motive sam ti dala, i izdvojila glavni.
Glavne emocije su jasne u onom delu kada sunce odvodi devojku.
O Boze, mucni glavom.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top