Spajanje porodice u Nemackoj

DorijanGrej11

Početnik
Poruka
2
Pozdrav svima nama koji su u panici! ????
Naime, čitajući po forumi pokupila sam dosta informacija, ali naravno nije dovoljno. Vencala sam se za našeg čoveka sa Nemačkim državljanstvom u oktobru ove godine. Usla sam turistički i udala se bez plana. Sve je bilo super ali sada moram nazad za našu lepu Srbiju da sredjujem papire za spajanje porodice. Mene interesuje koliko se ceka taj termin i viza uopšte i NAJBITNIJE da li su ona dokumenta koje zahteva nemačka ambasada bas sva dokumenta koja su nam potrebna ili postoji još nešto dodatno šta mogu da nam traže ili još nešto što ljudi ponesu kako bi se ubrzao proces? Hvala svima unapred!
 
Pozdrav svima nama koji su u panici! ????
Naime, čitajući po forumi pokupila sam dosta informacija, ali naravno nije dovoljno. Vencala sam se za našeg čoveka sa Nemačkim državljanstvom u oktobru ove godine. Usla sam turistički i udala se bez plana. Sve je bilo super ali sada moram nazad za našu lepu Srbiju da sredjujem papire za spajanje porodice. Mene interesuje koliko se ceka taj termin i viza uopšte i NAJBITNIJE da li su ona dokumenta koje zahteva nemačka ambasada bas sva dokumenta koja su nam potrebna ili postoji još nešto dodatno šta mogu da nam traže ili još nešto što ljudi ponesu kako bi se ubrzao proces? Hvala svima unapred!

Sve sto mogu da ti pomognem je van moje moci .Zato ti zelim da uspijes i srecu da udahnes punim plucima ...:heart::heart::heart:
 
Pozdrav svima nama koji su u panici! ????
Naime, čitajući po forumi pokupila sam dosta informacija, ali naravno nije dovoljno. Vencala sam se za našeg čoveka sa Nemačkim državljanstvom u oktobru ove godine. Usla sam turistički i udala se bez plana. Sve je bilo super ali sada moram nazad za našu lepu Srbiju da sredjujem papire za spajanje porodice. Mene interesuje koliko se ceka taj termin i viza uopšte i NAJBITNIJE da li su ona dokumenta koje zahteva nemačka ambasada bas sva dokumenta koja su nam potrebna ili postoji još nešto dodatno šta mogu da nam traže ili još nešto što ljudi ponesu kako bi se ubrzao proces? Hvala svima unapred!

Jesteli uspjeli srediti vizu za spajanje porodice koliko se ceka posto imam isti problem hvala unaprijed
 
Potrebna mi je informacija ukoliko neko zna odgovor na moje pitanje.Pocinjem da radim u Nürnberg u.Prijavila sam se i resila sve papire.Ja imam pasos EU a muz i deca imaju srpski pasos.Mene konkretno interesuje gde da ja odem da se raspitam sta mi je potrebno njima za vizu.msm koji su uslovi za dobijanje vize.Bila sam u Auslenderbehör tamo su mi dali neki papir sa kojim se zakazuje termin.Kada sam popunila pitam policajca na vratima da vidi da li sam ok popunila.On kaze sve je uredu samo to za spajanje porodice nije ovde i kao Treba da idem u amvasadu.Sada neznam sta da radim.Cula sam da to moze da se odradi u najblizem Landratsamt a najblizi mi je u Fürth pa neznam da li da odem tamo da pitam za informacije.
 
Potrebna mi je informacija ukoliko neko zna odgovor na moje pitanje.Pocinjem da radim u Nürnberg u.Prijavila sam se i resila sve papire.Ja imam pasos EU a muz i deca imaju srpski pasos.Mene konkretno interesuje gde da ja odem da se raspitam sta mi je potrebno njima za vizu.msm koji su uslovi za dobijanje vize.Bila sam u Auslenderbehör tamo su mi dali neki papir sa kojim se zakazuje termin.Kada sam popunila pitam policajca na vratima da vidi da li sam ok popunila.On kaze sve je uredu samo to za spajanje porodice nije ovde i kao Treba da idem u amvasadu.Sada neznam sta da radim.Cula sam da to moze da se odradi u najblizem Landratsamt a najblizi mi je u Fürth pa neznam da li da odem tamo da pitam za informacije.

Ako imas EU pasos, onda mozes da odradis sve u Auslanderbehoerde-u, ne trebas da ides u Ambasadu. Zakazes termin, prikupis sta ti je potrebno od podataka, i to je to. Resava se jako jednostavno.
Inace, prvo sto moras da uradis, jeste da prijavis muza i decu na adresu na kojoj zivis. Moraces da imas adekvatan smestaj (mislim da je minimum 12, ili 14 kvadrata po osobi), i da ih osiguras zdravstveno preko tvog osiguranja - kao clanove porodice. To je ono sto je uvek standardno: prijava adrese, i zdravstveno osiguranje. Zatim, fotografije pripremi, i videces vec sta ti jos treba.
 
Da li tamo zakazem prvo termin da mi kazu sta mi je potrebno?Ja sam bila u tamo dobila sam neki papir koji treba da popunim.Na vratima je bio policajac i on mi je rekao posto sam ja napisala spajanje porodice kao informacija da vidim sta mi treba sve za njih.Kao to se neresava ovde nego u ambasadi
 
Da li tamo zakazem prvo termin da mi kazu sta mi je potrebno?Ja sam bila u tamo dobila sam neki papir koji treba da popunim.Na vratima je bio policajac i on mi je rekao posto sam ja napisala spajanje porodice kao informacija da vidim sta mi treba sve za njih.Kao to se neresava ovde nego u ambasadi

Resava se u ambasadi ako nemas EU pasos, ali posto imas EU pasos onda porodicu projavljujes u Auslanderbehoerde-u.
Kada budes zakazala termin, pitaj da ti objasne sta ti treba od dokumenata.
Mozda treba i jos nesto, proveri, ali ovo ti je ono sto sigurno treba:
1. biometrijske fotografije
2. prijava boravka - kada prijavis boravak,dobijes potvrdu, obican A4 papir.
3. zdravstveno osiguranje - posto, koliko kapiram, ti sada vec imas posao, znaci da imas i zdravstveno osiguranje, prijavi ih na tvoje osiguranje kao clanove porodice.
Pored ovoga, najverovatnije ces morati da das odredjenu izjavu da ces da ih izdrzavas - mislim da je to cista formalnost, popunis jedan papir.
Takodje, mislim da ce traziti i tvoj ugovor o radu (kopiju, original na uvid) i da ce traziti ugovor o stanovanju.
I mislim da je to to, nista preterano.

Ali, opet, raspitaj se, razlikuje se od opstine do opstine sta se trazi.
 
Onda verovatno ja na tom papiru kada odem u Auslenderbehorde treba da zaokruzim boravisnu dozvolu????.Ja sam napisala pod ostalo spajanje porodice-viza zato je on meni i rekao da treba da idem u ambasadu..Prvog se vracam nazad pa idem ponovo tamo da se informisem.U sustini ostaje mi da pronadjem veci stan.I sada neznam da li moram cekati tri platne liste ili to moze i pre?Da li nesto znate o tome?
 
Onda verovatno ja na tom papiru kada odem u Auslenderbehorde treba da zaokruzim boravisnu dozvolu????.Ja sam napisala pod ostalo spajanje porodice-viza zato je on meni i rekao da treba da idem u ambasadu..Prvog se vracam nazad pa idem ponovo tamo da se informisem.U sustini ostaje mi da pronadjem veci stan.I sada neznam da li moram cekati tri platne liste ili to moze i pre?Da li nesto znate o tome?

Ne trebaju tri platne liste - treba ti ugovor o radu, i onoliko platnih listi koliko imas do sada. Nije mi jasna tvoja situacija: jesi li vec pocela da radis? U kolikom stanu zivis? Imas li legalno zdravstveno osiguranje, i je li sve legalno?
 
Ja sam bila na probnom radu.Pocinjem da radim drugog marta.Sada sam dosla kuci po decije izvode iz maticne knjige rodjenih i vencani list.To su mi trazili da bi bila jefyinija klasa poreza.Prijavila sam se na AOK za zdravstveno osiguranje i otvorila racun u banci.Trenutno sam u WG wohnung sa cimerima.Kada dodjem trazim veci stan i onda imam u planu sve ostaloZnaci nemam još nijednu platnu listu.Imacu prvu tek 15.aprila
 
Manji porez ces imati tek kada ih prijavis da zive sa tobom - morate biti na istoj adresi.
Do tada, nazalost, placaces veci porez, ali dobra stvar je sto ce ti se sve vratiti sledece godine, kada budes radila papire za povracaj poreza (o tom potom).
Moras biti strpljiva, moguce je da ces morati par meseci tu da budes bez njih (ja sam svoje cekao skoro godinu dana, pa nista mi ne fali :) )
Ali dobra stvar je sto ne moras preko ambasade, gde se ceka i po 6 meseci - mozes odmah da sve zavrsis, cim osiguras sebe, njih preko sopstvenog osiguranja (kada svi dobijete zdravstvene knjizice), i pocne da ti leze plata.
Slikajte se u Srbiji (fotografije formata kao za pasos) - dosta je jeftinije. I uradite po minimum 4 fotografije, trebace i za boravisnu dozvolu, i za zdravstvenu knjizicu, i za svasta nesto.
Treba ti internacionalni izvod iz knjige vencanih, rodjenih, i ostalo. Dakle internacionali izvod, ne nikakav prevod, da bi dokazala zdravstvenom osiguranju da su ti to muz i dete.

Jos jedna jako bitna stvar: cim nadjes stan, i prijavis se na tu adresu - odmah zalepi na postansko sanduce svoje prezime i ime, jer u Nemackoj se sva komunikacija odvija putem klasicne poste. To ne zavoravi!!!

I poslednji savet: budi strpljiva! Isplatice se, veruj mi :) Bice tesko na pocetku, pogotovo dok budes sama, ali isplatice se!
 
Hvala...sto se tice izvoda izvadila sam internacionalne sefica mi ih je odmah trazila zbog poreza a zna da su mi deca i muz u Srbiji.Za postu takodje znam jer sam prijavljena na stan u kome sam trenutno i tu mije vec stiglo nekoliko koverti...znam da oni funkcionisu tako Ja sada kada pocnem da radim planiram da trazim veci stan pare za kauciju imam a mislim da je to sve sto treba sto se tice privatnog stana
 
Hvala...sto se tice izvoda izvadila sam internacionalne sefica mi ih je odmah trazila zbog poreza a zna da su mi deca i muz u Srbiji.Za postu takodje znam jer sam prijavljena na stan u kome sam trenutno i tu mije vec stiglo nekoliko koverti...znam da oni funkcionisu tako Ja sada kada pocnem da radim planiram da trazim veci stan pare za kauciju imam a mislim da je to sve sto treba sto se tice privatnog stana

Pa da, to je to, samo ne casi ni casa, jer nije lako naci stan. Ume to da potraje. Kazem ti, najvaznija stvar: BUDI STRPLJIVA. I sve ce da dodje na svoje :)
 
Zdravo svima...da li mi neko pomoći u vezi spajanja porodice?ja sam vizu dobio i radim u nemačkoj.trebam da zakažem termin za ženu i decu.da li da prilikom zakazivanja termina žena to uradi na svoje ime i svoj broj pasoša ili ja trebam da stavim moje ime a njihove pasoše navedem u rubrici ispod?
Hvala unapred...
 
Zdravo svima...da li mi neko pomoći u vezi spajanja porodice?ja sam vizu dobio i radim u nemačkoj.trebam da zakažem termin za ženu i decu.da li da prilikom zakazivanja termina žena to uradi na svoje ime i svoj broj pasoša ili ja trebam da stavim moje ime a njihove pasoše navedem u rubrici ispod?
Hvala unapred...

Pošto će vaša supruga ići sa njima na termin, njene podatke kucate.
 
Pozdrav svima, da li neko zna:
1. do kada su podeljeni termini za spajanje porodice ? procitala sam negde da su dobili oni koji su se registrovali do 25.12.
2. da li za spajanje porodice moraju da se imaju 3 platna listica iz Nemacke ? Da li je moguce da se spoji sa npr. garantnim pismom od nemackog drzavljanina.
Ja sam samohrani roditelj i imam dete od 2 godine. Dobila sam radnu vizu i ne bih da cekam 3 meseca da bih dovela tako malo dete. Ako ima neko da podeli informaciju, da je uspeo ovako da spoji porodicu. Hvala svima na odgovu. Pozdrav
 
Pozdrav svima, da li neko zna:
1. do kada su podeljeni termini za spajanje porodice ? procitala sam negde da su dobili oni koji su se registrovali do 25.12.
2. da li za spajanje porodice moraju da se imaju 3 platna listica iz Nemacke ? Da li je moguce da se spoji sa npr. garantnim pismom od nemackog drzavljanina.
Ja sam samohrani roditelj i imam dete od 2 godine. Dobila sam radnu vizu i ne bih da cekam 3 meseca da bih dovela tako malo dete. Ako ima neko da podeli informaciju, da je uspeo ovako da spoji porodicu. Hvala svima na odgovu. Pozdrav

irenchicab, u drugoj grupi sam videla da si dobila vizu za Noks 6-8. Smatraj sebe privilegovanom u svakom smislu. Dala sam ti savet da pišeš mejl Ambasadi jer je jedino to delotvorno. Mejl na koji da se obratiš je termin@belg.auswaertiges-amt.de
Ispiši im da si dobila vizu za Noks 6-8, da si samohrana majka, da nemaš kome dete ostaviti, da imaš rodbinu koja će ti izaći u susret oko brige o detetu kao i u vezi smeštaja, detetov registarski broj za termin. Sve im objasni, onako od srca piši. Znam lično dosta slučajeva koji su uspeli dobiti vanredni termin za dete. Druga stvar, a opet vezana za tvoju vizu, je ta da ti zakonski imaš propisanu visoku platu i tvoje platne liste neće biti nikakav problem u ovakvom slučaju. Naravno da bi prošla sa garantnim pismom kao zaledjinom. Nemoj se premišljati i piši im. Pričam ti iz najbolje namere.
 
Poslednja izmena:

Back
Top