Spajanje porodice u Nemackoj

Pomoć, muž mi radi u Nemačkoj i ima boravišnu dozvolu (aufenthaltserlaubnis) i treba da apliciram za termin za spajanje porodice, da li popunjavam na obrazcu i njegove podatke ili samo moje i dečije. Hvala unapred

Popunjavas svoje i decije podatke.

- - - - - - - - - -

Pomoć, muž mi radi u Nemačkoj i ima boravišnu dozvolu (aufenthaltserlaubnis) i treba da apliciram za termin za spajanje porodice, da li popunjavam na obrazcu i njegove podatke ili samo moje i dečije. Hvala unapred

Popunjavas svoje i decije podatke. Dobijes povratni meil, njega cuvaj, da si uspesno aplicirala i onda cekas, cekas i cekas.
 
Pozdrav, ukratko po zanimaju sam medicniski radnik, zakazala sam za sebe termin u abmasadi 31.01.2017, dobila sam ugovor od jedne Njemackr klinike dvojezicni, takodje ugovor o stanu i gomilu nekih papira, ugovor sam dobila 2 Avgusta, sam ugovor startuje 10 Oktobra ....tako pise u ugovoru. Inace sam Samohrana majka kcerke od 5 godina, dok sam boravila na probrnom radu otisla sam u Vrtic da bih upisala djete tamo u Vrtic i dali su obrazac i uspisali je.........pitanje je da li sam trebala za nju napraviti isto termin posebno, ili ide uz mene posto su mi tako reki da treba...ince ovdje je nemam kome ostaviti....sta sada da radim...da li je smijem povesti na svoj termin koju ocekujem uskoro! Hvala

U slicnoj sam situaciji. Samohrana majka i imam malo dete. Ja cekam termin od 06.03.2018. Noks 1-2.. Kada sam pisala ambasadi i zamolila ih da kada budem dobila termin povedem i dete oni su mi rekli da za dete posebno apliciram. To sam i uradila ali kasnije. 10og jula jer se manje ceka za spajanje porodice. Ali posto se cekanje na termin stalno menja pitala sam ih sta ce se desiti ako prvo stigne njegov termin. Oni su mi rekli da svakako mogu i da treba da predam dokumenta bez obzira ko prvi dobije termin.
E sada bilo je razlicitih kombinacija.
Pratim drugu temu na krstarici..i jednoj zeni su dozvolili pre nekoliko meseci. Ona je njima pisala kada je dobila termin..ali to je bila specificna situacija..njoj je npr suprug vec mesec dana bio u Nemackoj.
Tako da ne mozemo da se oslonimo na to..mi smo u drugacijoj situaciji.
Onda je bila jedna situacija da su jednoj takdje samohranoj majci na pitanje da li moze da povede dete na svoj termin rekli da ne moze, vec da aplicira za dete posebno ali pod istim noksom po kom je za sebe aplicirala (kako bi dobili termine u slicno vreme) ali kada stigne detetov termin da donese dokumenta po obrascu za spajanje porodice.
.
Mozda ce oni dozvoli kada ti budes dobila termin i ako im budes sve lepo objasnila. Ali to u ovom momenu ne mozemo da znamo.
Moje misljenje je da je ipak trebalo da apliciras za dete posebno kako bi imala neku sigurnost. Ne znam zasto nisi ranije. Nista ne bi mogla da izgubis.
 
Pozdrav, prijavila sam i djete 2 sep, pa aad ne znam sta ce biti, da li cu je moci voditi na svoj termin, u svalom slucaju pisala sam asadi nekoliko puta, i zvala ih oni su mi odgovori nesto lijevo! Tako sa ne znam ni sam sta bi.....jos uvjek nemam termin cekam od januara! U Njemackoj je ima ko cuvati i navela sam im to..ovdje ne!
 
Narode, Pozdrav. Ja cu podjelitii svoje iskustvo sa vama ali imam i 2 jednostavna pitanja. Ja sam u procesu spajanja porodice u Njemackoj. Moja zena je EU a ja nisam. Zajedno smo došli u DE. Vlasnik nam je potpisao prijavu stana koji je veći od 30 kvadrata i ispunjava uslove za dvije osobe. Potom smo otisli u opstinu (rathaus) i obavili prijavu boravka za oboje. Ona je počela raditi. Oboje smo dobili poreske brojeve kroz 10 dana. Zatim je ona dobila i socijalni broj i prijavljena je na AOK. Karticu od AOK-a još nije dobila osim privremene. U AOK su rekli da se ja ne mogu prijaviti na zdravstveno preko nje dok ona ne dobije stalnu karticu. I to sada cekamo. Ona radi preko mjesec dana vec. Obavili smo cim smo dosli i on line prijavu za spajanje porodice i sada ocekujemo termin.

Po raznim saznanjima dosao sam do zakljucka da se termin mora dobiti u okviru 45 dana ali danas je vec 53 i vec smo zabrinuti da bi to moglo potrajati. Ja vec imam nekoliko poslova u opciji i samo se ceka to.U međuvremenu sam njuskao i dolazio do kontradiktornih informacija. Na nekim sajtovima pise da ona kao EU mora i finanijski garantovati za mene u visini određene plate, na drugom da ne mora jer je EU građanin i na trećem da uopste ne mora raditi jer je EU gradjanin. Tj. da je dovoljno da pokaze nekakav dokaz da aktivno trazi posao i da ima velike sanse da ga nadje. Onda sam negdje dobio informacije da taj termin ne mora biti u okviru 45 dana. Dosao sam do saznanja da ako potraje duze od 90 dozvoljenih dana, moras 89 ti dan otici ponovo u odjeljenje za strance i traziti dozvolu za dalji boravak dok si u procesu cekanja...

Vec sam procitao par odgovora gore ali evo i da pomognem ovima oko braka da li su vjencani ili ne. Sto posto provjerena informacija je da ne morate biti u bracnoj zajednici da biste izvrsili spajanje porodice i da nije bitno ni gdje ste vjencani. Nikakvu ulogu ne igra. Oni koji su u vanbracnoj zajednici i nemaju cak niti jedno dijete, moraju samo dokazati slikama ili na neki drugi nacin da su u duzoj vezi itd. Recimo fotke sa mora, sa nekih proslava familijarnih...Dakle, bilo kakav dokaz da bi se Nijemci uvjerili kako brak nije iz koristi.
Vidio sam mnogo pitanja o tome da li je bitno gdje su vjencani i td pa vjerujem da sam vam ovim putem mogao.

Moja dva pitanja su ;koliko se stvarno ceka na dodjelu termina i kolike su sanse da se dobije odbijenica ?

U vezi odbijenice sam citao da samo ukoliko drzava procjeni da joj ugrozavate poredak i da ste rizicni po njenu sigurnost,u tom slucaju mozete dobiti odbijenicu. U svakom drugom je pozitivan ishod.


Molim sto vise slicnih slucajeva da mi odgovore


Usput bih volio da mi kazu otprilike i sta se trazi na tom terminu i slicno.

Pozdrav svima
 
Trenutno se za termin radi podnošenja zahteva za dobijanje vize čeka najmanje:

Zanimanja bez kvalifikacija (do dve godine stručne spreme)

12 meseci

Zanimanja sa kvalifikacijom / srednjom stručnom spremom (završena srednja (stručna) škola / viša stručna škola ili visoka škola strukovnih studija u trajanju od 3 ili 4 godine)

8 meseci

Stručnjake sa završenim visokoškolskim obrazovanjem, plava kartica, ugovori o izradi pokretnog materijalnog dobra

6 meseci

Spajanje porodice

7 meseci
 
Pozdrav svima. Kakve su šanse za dete koje sledeće godine puni 18 godina, a zbog produžetaka svih termina, od dobijanja radne vize pa do spajanja porodice, da dobije boravišnu dozvolu? Možda može Ausländerbehörde da dá dozvolu za ostanak ako se pohađa integracioni kurs, ili da se prijavi preko ambasade na školovanje (završne godine srednje škole)? Da li postoji šansa da dozvolu za spajanje ne dobije starije dete a supruga i mlađe dobiju? A ja još čekam i 3-5 termin pa uz to šta sve ide. Hvala unapred na pomoći.
 
Pozdrav svima. Kakve su šanse za dete koje sledeće godine puni 18 godina, a zbog produžetaka svih termina, od dobijanja radne vize pa do spajanja porodice, da dobije boravišnu dozvolu? Možda može Ausländerbehörde da dá dozvolu za ostanak ako se pohađa integracioni kurs, ili da se prijavi preko ambasade na školovanje (završne godine srednje škole)? Da li postoji šansa da dozvolu za spajanje ne dobije starije dete a supruga i mlađe dobiju? A ja još čekam i 3-5 termin pa uz to šta sve ide. Hvala unapred na pomoći.

I ja sam u istom sosu, samo sto moja krajem septembra puni 18, a termin jos nisam dobila. Pitali smo u Ausländerbehörde, oni nista ne mogu da urade, a sa integracionim isto ne moze. Ja ocekujem termin krajem oktobra, tad ce bitti vec punoletna, jedino mogu da javim sta je bilo.
 
Trenutno se za termin radi podnošenja zahteva za dobijanje vize čeka najmanje:

Zanimanja bez kvalifikacija (do dve godine stručne spreme)

12 meseci

Zanimanja sa kvalifikacijom / srednjom stručnom spremom (završena srednja (stručna) škola / viša stručna škola ili visoka škola strukovnih studija u trajanju od 3 ili 4 godine)

8 meseci

Stručnjake sa završenim visokoškolskim obrazovanjem, plava kartica, ugovori o izradi pokretnog materijalnog dobra

6 meseci

Spajanje porodice

7 meseci

Ama to je ako idetw preko ambasade BiH ili Srbije.
 
Da Kanarinka znam za Vašu situaciju. Pratio sam postove na drugom forumu. A takođe sam negde pročitao da je nekom odobreno produženje uz pohađanje integracionog kursa. No pokazaće vreme a možda nešto promene od Nove godine.

Mi smo u julu bili u Nemackoj, pirali u birou za strance, rekose nam da ne moze. Sta znam, mozda je u nekoj drugoj pokrajini drugaciji zakon, uglavnom pitajte...
 
Pozdrav svima,moja supruga radi u DE vec 2 godine,u braku smo od maja meseca 2017. Planiramo da odradimo spajanje porodice. Procitao sam i odstampao informator sa sajta ambasade u BG sta je sve potrebno od dokumenata,to su podaci od avgusta meseca doduse,njima zacas prdne na pamet nesto. Dakle 2 zahteva,2 izjave,2 informatora,fotokopije mog pasosa i svih stranica sa pecatima, 3 fotografije, taksa 75e , izvod iz maticne knjige vencanih,(da li moze medjunarodni na francuskom jeziku?) , Fotokopije njenog pasosa i fotokopije njene vize, potvrda o njenom prebivalistu , potvrda o znanju nemackog(imam B1) , 3 platne liste + 2 kopije,i fotokopiju dozvole boravka. Da li nesto jos osim toga treba? Nigde se ne pominje minimalna plata. E sad,fora je sto ona zivi sa sestrom,dok ja ne dodjem tamo pa ce njena sestra da trazi stan za sebe. Da li su potrebne i 3 platne liste njene sestre posto je i ona prijavljena na adresu ili to ne treba?
 
Pozdrav svima,moja supruga radi u DE vec 2 godine,u braku smo od maja meseca 2017. Planiramo da odradimo spajanje porodice. Procitao sam i odstampao informator sa sajta ambasade u BG sta je sve potrebno od dokumenata,to su podaci od avgusta meseca doduse,njima zacas prdne na pamet nesto. Dakle 2 zahteva,2 izjave,2 informatora,fotokopije mog pasosa i svih stranica sa pecatima, 3 fotografije, taksa 75e , izvod iz maticne knjige vencanih,(da li moze medjunarodni na francuskom jeziku?) , Fotokopije njenog pasosa i fotokopije njene vize, potvrda o njenom prebivalistu , potvrda o znanju nemackog(imam B1) , 3 platne liste + 2 kopije,i fotokopiju dozvole boravka. Da li nesto jos osim toga treba? Nigde se ne pominje minimalna plata. E sad,fora je sto ona zivi sa sestrom,dok ja ne dodjem tamo pa ce njena sestra da trazi stan za sebe. Da li su potrebne i 3 platne liste njene sestre posto je i ona prijavljena na adresu ili to ne treba?

Verovatno kvadratura stana utiče na odluku o tome. Minimalno je 15m2 za odraslu osobu. Ali nisam kompetentan. Sve najbolje svakako.
 
Pozdrav! Suprug je nemac,ja imam sprski pasos. Cekamo na termin u ambasadi za vizu od juna i nisam sigurna da li je spajanje porodice moguce samo preko ambasade u Beogradu, ili se to moze obaviti negde u Nemackoj, kao u slucaju braka s osobama sa EU pasosem.

Trebalo bi da moze u Nemackoj sobzirom da ti je muz nemac. Neka se on raspita u Ausländerbehörde, a ako oni ne znaju, uputice ga dalje. Mada trebalo bi da znaju.
 
@kanarinka hvala na svakoj informaciji. Iz ambasade dobili odgovor- sve pise na internetu ????????, a meni nema logike da osobe u braku s drzavljanima EU zavrsavaju odmah vize, dok mi moramo cekati 7meseci. Imam polozeni b2 (koji je verovatno istekao, ako se stvarno gleda datum polaganja) i sve papire spremne.
 

Back
Top