Spajanje porodice u Nemackoj

Nije vezano za temu ali ne znam gde da postavim.
Koliko dana ima fore da mi gazda da ugovor. To jes ja sam se zaposlila pre tri dana. Pošto sada je prvi rekao mi je da ću biti prijavljena od prvog. Ali mi danas nije dao ugovor. Kada sam pitala rekao je kasnije. A za ova dva dana 30 i 31 dati na ruke.
 
Nije vezano za temu ali ne znam gde da postavim.
Koliko dana ima fore da mi gazda da ugovor. To jes ja sam se zaposlila pre tri dana. Pošto sada je prvi rekao mi je da ću biti prijavljena od prvog. Ali mi danas nije dao ugovor. Kada sam pitala rekao je kasnije. A za ova dva dana 30 i 31 dati na ruke.
 
Nije vezano za temu ali ne znam gde da postavim.
Koliko dana ima fore da mi gazda da ugovor. To jes ja sam se zaposlila pre tri dana. Pošto sada je prvi rekao mi je da ću biti prijavljena od prvog. Ali mi danas nije dao ugovor. Kada sam pitala rekao je kasnije. A za ova dva dana 30 i 31 dati na ruke.

Pepeljugo, ja ne znam odgovor na tvoje pitanje, ali te molim da ispises ovde kada se tvoja situacija resi.
Ne mogu da verujem da i tamo postoji NA RUKE... :-(
 
Pepeljugo, ja ne znam odgovor na tvoje pitanje, ali te molim da ispises ovde kada se tvoja situacija resi.
Ne mogu da verujem da i tamo postoji NA RUKE... :-(

Postoji ako radis za strance... Kod Nemaca,pravih ne sa drzavjanstvom, uglavnom nema. Moja prijateljica cisti vilu sefu njenog muza, i tu je prijavljena kao mini job. E sad, imas majstore raznorazne koji rade na crno, i to je povoljnije i naravno placa se na ruke. Ko hoce racun, mora preko firme....
 
Zdravo svima,zanimaju me iskustva sa razgovora u ambasadi,za spajanje porodice. Naime,bili smo na azilu u Luxemburgu,tamo nam je rodjen sin,dali to moze biti problem kod dobijanja porodicne vize u Nemackoj? Da li je vec neko prosao kroz to sa slicnom situacijom?? Hvala unapred!!
 
Zdravo svima. Zelela bih ako neko bas,bas moze konkretno i precizno da mi kaze nesto o spajanju porodice. Toliko foruma i postova da me vec glava zabolela.Medjutim i moja situacija je malo drugacija. Da krenem moja mama koja IMA EU pasos je vec u Nemackoj radi itd.e sad ja bih se njoj pridruzila sa decom 4 godine i 10 godina. IMAMO SVI EU pasos. Ali bih i kasnije ili kako vec htele da izvedemo mog supruga i njenog.
Moja pitanja su;
1.Da li moramo zbog muzeva koji nemaju EU pasos da imamo odvojene stanove ili mozemo uzeti i 4-rosoban.
2.Sta nam treba za spajanje porodice kad imamo EU pasos dal mora i to kod nas u Bg ambasadu ili u Madjarsku amabasadu posto posedujemo taj pasos.
3.Moram li ja biti stalno zaposlena zbog dovodjenja muza.

Hvala puno unapred na odgovorima.

Zelim da se bas spremim i upoznam sa svim pre nego sto odem.
 
Zdravo svima.Da li bih neko mogao da mi odgovori ono priblizno bar na moja pitanjca. Moja mama je vec u Nemackoj i radi sve ok ja bih joj se pridruzila sa decom od 4 godine i 10godina uskorije vreme eto najvise godinu dana. Inace svi imamo EU pasos madjarski. Ali bih htele i da dovedemo svoje muzeve koji nemaju EU pasose.
Sad pitanaj su sledeca,
1.Da li moze mama uzeti 4 stan za sve nas ili mora svako svoj.
2 Sta nam treba za spajanje porodice.Posto imamo te Eu pasose.Da li trebam videti to sa ambasadom nasom u Bg ili Madjarskom.
3.i da li ako imam neku vecu sumu novca mogu dovesti i tako supruga
.Znam da je to nekad moglo tipa moji prijatelji su odneli pare pa je on dobio boravak.Jer ona nije imala 3 plate vec sto su trazili al je kao dokaz za izdrzavanje pokazala pare.

Hvala unapred na odgovoru. Mozda cu vas malo vise smarati ali stvarno zelim sve dobro da se raspitam pre nego sto odem.
 
Odgovorena sva ta pitanja dobices u Ausländerbehörde. Imam drugarice sa rumunskim i hrvatskim pasosem i obe su odvele bez problema muzeve i decu kada su nasle posao i stan, odradile prijavu...onda su sve za supruge zavrsile u Ausländerbehörde. Dakle sve zavrsavas u Nemackoj, ali bas detalji zavise od pokrajine do pokrajine.
 
Postovani, vidim da ste upuceni u tematiku. Imam jedno pitanje za vas ako biste mi odgovorili. Zelim da se prijavim za termin za spajanje porodice. Da li u ambasadi prave problem u koliko nedostaju neki pecati? Hipoteticki me zanima, kao i da li je problem ukoliko se termin rezervisao sa brojem pasosa koji je izgubljen i u medjuvremenu zamenjen za nov pasos.
 
Postovani, zamolila bih vas za malu pomoc. Naime, samohrana sam majka deteta od 2,5 godine koje ima Nemacko drzavljanstvo. Ja imam samo srpsko. Majka i sestra mi preko 10 godina zive u Nemackoj i planiram da odem da zivim kod njih. Od detetovog oca sam dobila odobrenje. Pise da se na termin ceka do 6 meseci. Da li je neko imao iskustva da dobije malo ranije termin, ili cak sta vise i duze od tih 6 meseci? Sada u oktobru zavrsavam fakultet i odmah bih otisla tamo, samo me koci to cekanje za termin. Izvrsila sam online zakazivanje pre 10ak dana. Unapred zahvalna!
 
Postovani, zamolila bih vas za malu pomoc. Naime, samohrana sam majka deteta od 2,5 godine koje ima Nemacko drzavljanstvo. Ja imam samo srpsko. Majka i sestra mi preko 10 godina zive u Nemackoj i planiram da odem da zivim kod njih. Od detetovog oca sam dobila odobrenje. Pise da se na termin ceka do 6 meseci. Da li je neko imao iskustva da dobije malo ranije termin, ili cak sta vise i duze od tih 6 meseci? Sada u oktobru zavrsavam fakultet i odmah bih otisla tamo, samo me koci to cekanje za termin. Izvrsila sam online zakazivanje pre 10ak dana. Unapred zahvalna!

Moram te razocarati, ali svakom je svoja muka najveca! Ako nadjes posao sa faksom, ode ti za dva meseca....zavisi koji faks zavrsavas... a ovako, svima ostaje da cekamo.
 
Ja imam zavrsenu visoku medicinsku skolu, ali radna viza traje odredjeno, a viza koju dobijam uz dete traje neodredjeno. ????
Ocigledno se mora cekati poduze na termin. Samo mi nije jasno kako ljudi koji nemaju nikakve veze sa Nemackom mogu imati prednost u terminu i ljudi zbog posla, u odnosu sa ljudima sa porodicom i ljudima koji su vec tamo. Stvarno mi nema logike.

- - - - - - - - - -

I da li bi pravili problem da u tom odredjenom periodu dok cekam na termin, odem na 3 meseca u Nemacku, pa se vratim,pa opet tako, dok ne dobijem termin i vizu?
 
Zdravo svima! Imam dosta pitanja,nadam se da ce te mi pomoci i odgovoriti. E ovako...vencala sam se pre dva meseca. Suprug ima srpsko drzavljanstvo i neogranicenu vizu u Nemackoj, Dizeldorf.Vec je tamo nekih 15 god. Mi se sada raspitujemo i skupljamo papire za predaju vize. Citala sam na sajtu nemacke ambasade sta je sve potrebno. Za sada imamo samo internacionalni vencani list. Ja sad uskoro krecem na kurs A1. Mene zanima, da li on mora da ima ugovor kod poslodavca na neograniceno,ili moze da prodje i ograniceni ugovor, da li je bitno ako preda tri platna lista. Isto tako, da li za vizu mora u Beogradu (Nemacku ambasadu) da se preda ili moze i tamo u taj neki Auslender (kako vec) pa preko advokata to da resavamo kako bi se ubrzao proces. Citala sam na sajtu da se ceka 6 meseci na termin za predaju papira pa jos i koliko treba da se ceka za dobijanje vize, to je mnogoooo ???? Isto tako zanima me,posto planiram da odem malo do supruga na nekih mesec,dva,da li ja trebam nesto i tamo da uradim sem prijave? I da li mozda mogu da ostanem i duze od 3 meseca s obzirom da smo supruznici, a pri tom jos nije predato za vizu,tj.za termin u ambasadi?
Hvala vam unapred ????
 
Zdravo svima! Imam dosta pitanja,nadam se da ce te mi pomoci i odgovoriti. E ovako...vencala sam se pre dva meseca. Suprug ima srpsko drzavljanstvo i neogranicenu vizu u Nemackoj, Dizeldorf.Vec je tamo nekih 15 god. Mi se sada raspitujemo i skupljamo papire za predaju vize. Citala sam na sajtu nemacke ambasade sta je sve potrebno. Za sada imamo samo internacionalni vencani list. Ja sad uskoro krecem na kurs A1. Mene zanima, da li on mora da ima ugovor kod poslodavca na neograniceno,ili moze da prodje i ograniceni ugovor, da li je bitno ako preda tri platna lista. Isto tako, da li za vizu mora u Beogradu (Nemacku ambasadu) da se preda ili moze i tamo u taj neki Auslender (kako vec) pa preko advokata to da resavamo kako bi se ubrzao proces. Citala sam na sajtu da se ceka 6 meseci na termin za predaju papira pa jos i koliko treba da se ceka za dobijanje vize, to je mnogoooo ???? Isto tako zanima me,posto planiram da odem malo do supruga na nekih mesec,dva,da li ja trebam nesto i tamo da uradim sem prijave? I da li mozda mogu da ostanem i duze od 3 meseca s obzirom da smo supruznici, a pri tom jos nije predato za vizu,tj.za termin u ambasadi?
Hvala vam unapred ????

Da bi imali pravo na spajanje porodice ako je muz srpski drzavljanin morate biti u braku minimum godinu dana. To je zbog toga da se ne zloupotrebljava viya ya spajanje porodice. Ali zato mozes da odes i nadjes skolu za ucenje nemackog tamo i na osnovu tog kursa dobijes vizu. Tako je uradila moja prijateljica....
 
Da bi imali pravo na spajanje porodice ako je muz srpski drzavljanin morate biti u braku minimum godinu dana. To je zbog toga da se ne zloupotrebljava viya ya spajanje porodice. Ali zato mozes da odes i nadjes skolu za ucenje nemackog tamo i na osnovu tog kursa dobijes vizu. Tako je uradila moja prijateljica....

Auuuu...to uopste nismo znali. I gde onda treba da predam za vizu? I koliko uopste i traje? I kakva je to viza? Da li imam pravo onda i na rad?
 
Auuuu...to uopste nismo znali. I gde onda treba da predam za vizu? I koliko uopste i traje? I kakva je to viza? Da li imam pravo onda i na rad?

Ta prijateljica je vec u Nemackoj, nasla je skolu i od biroa za strance je traila vizu da uci jezik. A ti nakon 6 meseci od datuma vencanja apliciraj za spajanje porodice sobzirom da se ceka jos toliko za termin, taman ces ispuniti uslov za vizu. Sa tom vizom nemas prava da radis, samo ides u skolu da ucis jezik, ali si makar sa muzem. Imas ubrzani kurs od 6 meseci do nivoa B1 i produyeni za isti nivo od 9 meseci.
 
Poslednja izmena:
Ta prijateljica je vec u Nemackoj, nasla je skolu i od biroa za strance je traila vizu da uci jezik. A ti nakon 6 meseci od datuma vencanja apliciraj za spajanje porodice sobzirom da se ceka jos toliko za termin, taman ces ispuniti uslov za vizu. Sa tom vizom nemas prava da radis, samo ides u skolu da ucis jezik, ali si makar sa muzem. Imas ubrzani kurs od 6 meseci do nivoa B1 i produyeni za isti nivo od 9 meseci.
Pitala sam ambasadu,moze da se preda cim se prikupi dokumentacija za vizu,bez obzira koliko smo u braku i to iskljucivo prema mestu prebivalista,odnosno u ambasadi. Posto sam cula da moze i u Nemackoj,u birou za strance,sto znaci da to ne vazi. Ovo kazem i za ostale ko ima nedoumice kao i ja.
 
Pitala sam ambasadu,moze da se preda cim se prikupi dokumentacija za vizu,bez obzira koliko smo u braku i to iskljucivo prema mestu prebivalista,odnosno u ambasadi. Posto sam cula da moze i u Nemackoj,u birou za strance,sto znaci da to ne vazi. Ovo kazem i za ostale ko ima nedoumice kao i ja.

Ja napisah ono sto mi je prijateljica rekla, nisam info dobila od ambasade,. Ali ako je tako onda je dobro ya tebe a i njoj cu reci da zna.
 
Postovani,

Da li neko ima informaciju koliko se trenutno ceka termin na spajanje porodice u ambasadi u Beogradu?
Mi smo aplicirali krajem maja, a tada smo culi da se ceka 3-4 meseca. U medjuvremenu sam nacuo da je trenutno mozda cak 6 ili 7 meseci, pa sam se dosta zabrinuo. Da li neko ima informaciju koliko osobe koje sada dolaze na termin su cekale na isti?

Hvala vam unapred!
 
Ja napisah ono sto mi je prijateljica rekla, nisam info dobila od ambasade,. Ali ako je tako onda je dobro ya tebe a i njoj cu reci da zna.

Cini mi se da svake godine nesto menjaju...Ja ovo napisla da bi znali i ostali. Na moje pitanje da li posle godnu dana braka predajem za vizu,odgovorili mi da mogu cim pribavim svu dokumentaciju za vizu spajanje porodice. Isto tako cula sam da mogu i u birou za strance u Nemackoj da predam uz ovlascenog advokata kako bi se ubrzao proces,receno mi je: "Zahtev za izdavanje vize morate podneti u nadležnom diplomatskom predstavništvu Savezne Republike Nemačke u zemlji Vašeg stalnog prebivališta(u Srbiji). Ne postoji mogućnost da podnesete zahtev za izdavanje vize direktno u Nemačkoj." Tako da prenesi drugarici. I ovo isto "Prilikom podnošenja zahteva će Vam biti rečeno da li Vam je potrebna dodatna dokumentacija i, ukoliko jeste, šta treba da dostavite naknadno. Obavestićemo Vas ukoliko se kasnije ispostavi da nedostaju još neke relevantne informacije."
 
Pozdrav, ukratko po zanimaju sam medicniski radnik, zakazala sam za sebe termin u abmasadi 31.01.2017, dobila sam ugovor od jedne Njemackr klinike dvojezicni, takodje ugovor o stanu i gomilu nekih papira, ugovor sam dobila 2 Avgusta, sam ugovor startuje 10 Oktobra ....tako pise u ugovoru. Inace sam Samohrana majka kcerke od 5 godina, dok sam boravila na probrnom radu otisla sam u Vrtic da bih upisala djete tamo u Vrtic i dali su obrazac i uspisali je.........pitanje je da li sam trebala za nju napraviti isto termin posebno, ili ide uz mene posto su mi tako reki da treba...ince ovdje je nemam kome ostaviti....sta sada da radim...da li je smijem povesti na svoj termin koju ocekujem uskoro! Hvala
 

Back
Top