Spajanje porodice u Nemackoj

irenchicab, u drugoj grupi sam videla da si dobila vizu za Noks 6-8. Smatraj sebe privilegovanom u svakom smislu. Dala sam ti savet da pišeš mejl Ambasadi jer je jedino to delotvorno. Mejl na koji da se obratiš je termin@belg.auswaertiges-amt.de
Ispiši im da si dobila vizu za Noks 6-8, da si samohrana majka, da nemaš kome dete ostaviti, da imaš rodbinu koja će ti izaći u susret oko brige o detetu kao i u vezi smeštaja, detetov registarski broj za termin. Sve im objasni, onako od srca piši. Znam lično dosta slučajeva koji su uspeli dobiti vanredni termin za dete. Druga stvar, a opet vezana za tvoju vizu, je ta da ti zakonski imaš propisanu visoku platu i tvoje platne liste neće biti nikakav problem u ovakvom slučaju. Naravno da bi prošla sa garantnim pismom kao zaledjinom. Nemoj se premišljati i piši im. Pričam ti iz najbolje namere.

Hvala ! Napisala sam mail. Puno hvala na podrsci !
 
Dobar dan dragi korisnici foruma Krstarica.
Molim vas da mi neko odgovori na par pitanja u vezi spajanja porodice.
Ja sam sada kog muza u De. Došla sam kao turista. Do sada smo prijavili adresu, bili do Aok sada čekamo pismo da mi pošalju da bi im poslala sliku. Tako su mi rekli u Aok.
Treba još da odemo do da muz promeni poreznu klasu i da valjda i ja dobijem broj. A i onda racun u banci.
Moje pitanje i ono što ne mogu da nadjem na netu je to da sam ja dobila termin posle isteka mojih tri meseca ovde. Ne znam šta da radim. Da li da izlazim iz zemlje ili da ostanem ovde. To je dve nedelje posle isteka 90 dana.
Ja se jako plašim i nebih se zajebavala da pa posle da imam problem. I ako neko može da ti kaže kako je prošao na tom prvom terminu za dobijanje privremene vize. E da moj muz je eu drzavljanin pa ništa ne ide preko ambasade nego sve ovde rešavamo.
Najlepše hvala u napred i iscekujem vaš odgovore.
 
Pepeljuga 68
Pozovite ili idite u Ausländeramt i pitajte ih. Trebalo bi da sve bude bez problema ili da vam izdaju Fiktionsbescheinigung za te dve nedelje do termina. Ali oni moraju biti obavešteni o vašoj situaciji, jer su oni jedini koji i mogu praviti problem. Srećno!
 
Ako imas EU pasos, onda mozes da odradis sve u Auslanderbehoerde-u, ne trebas da ides u Ambasadu. Zakazes termin, prikupis sta ti je potrebno od podataka, i to je to. Resava se jako jednostavno.
Inace, prvo sto moras da uradis, jeste da prijavis muza i decu na adresu na kojoj zivis. Moraces da imas adekvatan smestaj (mislim da je minimum 12, ili 14 kvadrata po osobi), i da ih osiguras zdravstveno preko tvog osiguranja - kao clanove porodice. To je ono sto je uvek standardno: prijava adrese, i zdravstveno osiguranje. Zatim, fotografije pripremi, i videces vec sta ti jos treba.


Frederik, trebam pomoc, moj buduci suprug (non eu) i ja cemo se tek vencati u Srbiji. Ja sam eu i vec par godina u Nemackoj, imam sve uslove. Ali kad sam zvala Ausländeramt rekli su da ce on morati da ceka vizu preko Ambasade u Beogradu. Ne znam jel to zbog vencanja koje ce se obaviti tek sad.
 
Koliko ja znam pošto ti imaš eu pasoš ne mora preko ambasade. Nego se vi lepo venčate. Izvadite internacionalni list venčanih i on takodje internacionalni list iz knjige rodjenih. Pazi nemoj ništa prevoditi kod prevodioca u Srbiji, meni su pravili problem jer nije uradjeno u eu. Ako ti nešto treba prevešćete ovde, nije skupa. Ali završičeš sve sa internacionalnim. Kada on dodje u Nemačku odete do opštine prijavite adresu, ako nije gužva brzo ide. Pretpostavljam da ti radiš onda odete i sredite zdravstveno. Zakažete termin. To zavisi od mesta do mesta ovde gde sam ja je gužva i ja čekam dože od tri meseca. Ali sam otišla do opštine dali su mi jedan papir da popunim osnovni podaci kada sam im predala izdali su mi papir na kome piše da sam u procesu dobijanja papira i da mogu da budem ovde.... Treba još i račun u banci. Ja dalje od ovoga ne znam. Nisam još stigla do termina. Na terminu treba da dobijem privremenu dozvolu koja važi šest meseci a u roku tih šest meseci mi stiže na pet godina ili mi opet produže e sada. Ja bih zamolila nekog da mi kaže kako je bilo na tom terminu. Hvala unapred.
 
Pozdrav svima,

U procesu sam za dobijanje radne vize za DE.

Trenutno sam u neregistrovanoj vanbracnoj zajednici, pa me interesuje da li ima nekih ogranicenja po pitanju spajanja porodice, tj ako se venčamo ili registrujemo vanbračnu zajednicu pre dobijanja vize ili posle?

Imamo i malo dete, ali tu verovatno nema problema.

Hvala unapred
 
Poštovanje svim članovima foruma,
Ja sam novi član i htela bih da se konsultuje sa vama. Naime,u martu sam imala termin za vizu za spajanje porodice. Bila na termin,predala sve papire i ostalo mi je da čekam. Nakon tri nedelje mom mužu je u Nemačkoj (Hessen) stiglo pismo gde zahtevaju dodatna dokumenta. On je naravno sve to njima što su tražili lično dostavio. Nakon svega toga meni danas stiže odbijenica gde piše da moj muž nema prava na spajanje porodice,zbog njegove vize (radna viza,produžena na još 2 godine). Molim vas ako neko znao da nas uputi šta dalje. Jer je ovo zaista neočekivano. :-( Ako neko ima bilo kakvu informaciju,molim vas pisite...
 
Pozdrav svima,

U procesu sam za dobijanje radne vize za DE.

Trenutno sam u neregistrovanoj vanbracnoj zajednici, pa me interesuje da li ima nekih ogranicenja po pitanju spajanja porodice, tj ako se venčamo ili registrujemo vanbračnu zajednicu pre dobijanja vize ili posle?

Imamo i malo dete, ali tu verovatno nema problema.

Hvala unapred

Morate se vencati pre nego sto odes u ambasadu na termin. Ako se vencate kasnije ona ce morati cekati 2 godine pre nego dodje kod tebe. Vanbracnu zajednicu Nemci tesko priznaju.
 
Pozdrav ljudi. E ovako. Moj muz je predao papire za rad u Njemackoj to jeste u Bremenu. Posao vozaca u mercedesovoj fabrici. E sad. Imamo malu bebu 8 mjeseci i ja iz prvog braka cerku 5 godina. Licno ta firma ne radi spajanje porodice. Zanima nas kako da dobijemo spajanje porodice ne ovisno od njegove firme,da ne moraju oni nista da pomazu pri tome. Sta treba i kome da se obratimo. Da napomenem nemamo eu pasose. Hvala unaprijed ????
 
Pozdrav ljudi. E ovako. Moj muz je predao papire za rad u Njemackoj to jeste u Bremenu. Posao vozaca u mercedesovoj fabrici. E sad. Imamo malu bebu 8 mjeseci i ja iz prvog braka cerku 5 godina. Licno ta firma ne radi spajanje porodice. Zanima nas kako da dobijemo spajanje porodice ne ovisno od njegove firme,da ne moraju oni nista da pomazu pri tome. Sta treba i kome da se obratimo. Da napomenem nemamo eu pasose. Hvala unaprijed ????

Koliko ja znam ne radi firma spajanje porodice vec tvoj muz pokrece zahtev. Moj muz je prvu vizu dobio na godinu dana i tada su mu rekli da nema prava na spajanje jer je godinu dana kratak period. Sad su mu produzili na tri god. prijavio nas je tamo u magistratu, izvod iz knj. vencanih i rodjenih i aplicirali smo za termin u ambasadi. 15. marta smo aplicirali i jos nema termina. Ostaje da cekamo, a kako stvari stoje imacu problem sa starijom cerom jer u septembru puni 18, pa ako ne bude termina dok je maloletna pojma nemam sta cu onda.
Za cerku iz prvog braka ti je neophodno ovlascenje od oca ili resenje da si ti jedini staratelj detetu. Sve to moras prevesti na nemacki.
 
Poslednja izmena:
Zdravo dragi članovi. Ja imam par pitanja. Ovako kada dobijem privremenu boravišnu vizu dobijam je na šest meseci. U toku tih šest meseci dobijam radnu i boravišnu vizu na pet godina. Mene zanima da li ja treba već kada imam privremenu da idem do agencije za zapošljavanje ili treba da idem kasnije kada dobijem dozvolu na pet godina. E da ja pre dolaženja ovde nisam nigde radila. Pa šta bi bilo najbolje početi da radim. Usuštini meni bi puno značile neke smernice koje ja sada ne znam i ne mogu ih znati dok mi to ne kaže neko ko je prošao. Ono što bi vama značilo u vezi zapošljenja, a nije imao ko da vam kaže. Hvala puno u napred. ☺
 
Zdravo dragi članovi. Ja imam par pitanja. Ovako kada dobijem privremenu boravišnu vizu dobijam je na šest meseci. U toku tih šest meseci dobijam radnu i boravišnu vizu na pet godina. Mene zanima da li ja treba već kada imam privremenu da idem do agencije za zapošljavanje ili treba da idem kasnije kada dobijem dozvolu na pet godina. E da ja pre dolaženja ovde nisam nigde radila. Pa šta bi bilo najbolje početi da radim. Usuštini meni bi puno značile neke smernice koje ja sada ne znam i ne mogu ih znati dok mi to ne kaže neko ko je prošao. Ono što bi vama značilo u vezi zapošljenja, a nije imao ko da vam kaže. Hvala puno u napred. ☺

U ambasadi dobijes ulaznu vizu, dakle u roku od tih 6 meseci moras uci u zemlju. Tamo ides u Ausländerbehörde, i tamo pokreces pitanje boravne i radne vize, koja ti nece biti na 5 godina zasigurno. Mozda dobijes na godinu, 6 meseci, ili dve godine, kako koga zalomi. Prve dve godine ako menjas posao, za taj posao moras od Arbeitsamta traziti odobrenje. Ne znam ko ti je rekao da dobijas vizu odmah na 5 godina? Ali to je dezinformacija.
 
Samo da se javim. Danas sam imala termin. Nisam se nadala da ću odmah dobiti radnu vizu. To jes dobila sam papir na kome piše da mogu raditi. Dobila na tri godine. A za mesec dana mi stiže Pin i Pun na adresu. Rekli su mi da mogu odmah početi da radim. Baš sam se iznenadila. Jer je od prijatelja žena čekala pola godine za radnu vizu.
 
Samo da se javim. Danas sam imala termin. Nisam se nadala da ću odmah dobiti radnu vizu. To jes dobila sam papir na kome piše da mogu raditi. Dobila na tri godine. A za mesec dana mi stiže Pin i Pun na adresu. Rekli su mi da mogu odmah početi da radim. Baš sam se iznenadila. Jer je od prijatelja žena čekala pola godine za radnu vizu.

Bas mi je drago! Cestitam! A kada si aplicirala za termin? Kog datuma, koliko si cekala?
 
Pa u De sam došla pre tri ipo meseca na turističku vizu. Onda smo odradili prijau, aok, banku sve pa zakazali termin. Kada sam aplicirala za vizu prelazila sam boravak od tri meseca. Tada sam u opštini dobila papir koji mi opravdava boravak ovde do termina.
Još sam u neverici. Ne mogu da verujem. Baš mi je neverovatno. Za ovih tri meseca sam učila nemacki. Sada posao i na kurs. Hvala puno. Redovno sam vas čitala. I biću ovde da pomognem,.
 
Ja znam par primera gde su ljudi dobili na pet godina vizu. Doduše to je iz prošle godine. Ali su svi čekali duže od mene. E sada da li je ovo nov zakon ili to što smo muž i ja kratko u braku ne znam. Poz.

To sto ste kratko u braku moze biti samo otezavajuca okolnost. Ja nsam cula da je iko dobio odmah na 5 god. Tebi je olaksavajuca okolnost samo to sto ti je muz njihov drzavljanin, nista vise!
 

Back
Top