NAŠAO NOVAC ZA FILM ČARAPE KRALJA PETRA: Ristovskom 1.000.000 evra od RTS!
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 57

Tema: NAŠAO NOVAC ZA FILM ČARAPE KRALJA PETRA: Ristovskom 1.000.000 evra od RTS!

Veoma poznat Sotir zvani djubre (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    187

Thumbs up NAŠAO NOVAC ZA FILM ČARAPE KRALJA PETRA: Ristovskom 1.000.000 evra od RTS!

http://www.kurir.rs/zabava/pop-kultura/2935211/nasao-novac-za-film-carape-kralja-petra-ristovskom-1000000-evra-od-rts

Ime:  laza.jpg
Pregleda: 238
Veličina:  64,6 KB

Javni servis podržao projekat „Čarape kralja Petra“ slavnog glumca, koji je dužan da im isporuči seriju od 10 nastavaka. Ranije iza filma stao FCS sa 40 miliona dinara

Odlukom Upravnog odbora, Radio-televizija Srbije odlučila je da projekat „Čarape kralja Petra“ reditelja i producenta Lazara Ristovskog podrži sa blizu milion evra, saznaje Kurir.

- Javni medijski servis odlučio je da bude jedan od producenata i otkupi prava za prikazivanje 10 epizoda serije po scenariju Milovana Vitezovića i Lazara Ristovskog. RTS će učestvovati kao producent s novcem od oko milion evra. Obaveza Ristovskog je da isporuči seriju od deset epizoda i film. Ugovor o partnerstvu je potpisan pre tri dana - kaže nas izvor iz RTS.

Film i serija obrađuje povlačenje srpske vojske preko Albanije u toku Prvog svetskog rata, u kome je, nasuprot svenarodnoj tragediji epskih razmera, suprotstavljena lična tragedija kralja Petra Karađorđevića, koji golgotu preživljava putujući na seljačkim, volovskim zapregama, povlačeći se pred neprijateljem i ostavljajući svoju zemlju za sobom.

Ime:  laza 2.jpg
Pregleda: 238
Veličina:  32,4 KB

Lazar Ristovski nije mogao da odgovori na naša pitanja, pa nas je uputio da se za komentar obratimo zvanično RTS.

Iz RTS su potvrdili da će raditi projekat „Čarape kralja Petra“ Lazara Ristovskog, ali nisu želeli da govore o finansijskim detaljima ugovora.

- Početak snimanja serije očekuje se u prvoj polovini naredne godine, a emitovanje u oktobru 2018 - poručuju s Javnog servisa Srbije.

I Filmski centar Srbije, podsetimo, u martu je doneo odluku da stane iza ovog projekta sa skoro 40 miliona dinara, što je tada podiglo buru u javnosti. I Ristovski je tada rekao da film neće snimati ukoliko ne bude nabavio potreban budžet od oko dva miliona evra.

- Projekat „Čarape kralja Petra“ pakujem već sedam godina, a kad su dobijene neke bedne pare na konkursu, digla se tolika frka da je Ristovski dobio 40 miliona. Za snimanje jednog takvog filma potrebno je dva miliona evra. Dobili smo samo 300.000 evra i ja taj film najverovatnije neću snimati. Ako država ne stane iza tog projekta, onda ni meni nije stalo do njega. Projekata neće biti. Srbija neka 2018. proslavi najherojskiji deo svoje istorije nekim prigodnim recitalom i nastupom folklora - rekao je tada Ristovski, ali izgleda da je našao načina kako da snimi film i TV seriju, što je dobra vest.
    A ja sam mama samo pio, ubila me je tuga nocas, ne pitaj me gde sam bio, tamo gde je isla ona.........

Veoma poznat milica cobanica (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    551

Podrazumevano Re: NAŠAO NOVAC ZA FILM ČARAPE KRALJA PETRA: Ristovskom 1.000.000 evra od RTS!

ih, carape kralja petra. da je nesto oko babe i cesljanja naslo bi se.
    I was a child and she was a child, in this kingdom by the sea...

Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    187

Podrazumevano Re: NAŠAO NOVAC ZA FILM ČARAPE KRALJA PETRA: Ristovskom 1.000.000 evra od RTS!

Citat Original postavio milica cobanica Pogledaj poruku
    ih, carape kralja petra. da je nesto oko babe i cesljanja naslo bi se.
    A jel znas za ovo ?

A ja sam mama samo pio, ubila me je tuga nocas, ne pitaj me gde sam bio, tamo gde je isla ona.........

Moderator Straks92 (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    267

Bjelogrlić je bolji i od Ristovskog i od Radoša u snimanju serija i filmova.

Aktivan član
    Učlanjen
    30.03.2017.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

***** od čoveka

Legenda
    Učlanjen
    05.02.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Straks92 Pogledaj poruku
    Јесте ал' кад би се зезали. Сморио је са оним фудбалерима за медаљу. О 'Родама' не вреди трошити тастатуру.

Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    187

Citat Original postavio електрика Pogledaj poruku
    Јесте ал' кад би се зезали. Сморио је са оним фудбалерима за медаљу. О 'Родама' не вреди трошити тастатуру.
    Dobri su i jedan i drugi svaki na svoj nacin znam da zvuci kao neka otrcana fraza ali zaista je tako ... Koliko god ja voleo Selo gori ( a obozavam je ) moram biti realan i reci da su ipak Montevideo i Rode uz Mog rodjaka sa sela nesto najbolje ikada snimljeno .... Pa evo ti i sad imas subotom Radosa a nedeljom Bjelu ... I ko je bolji Senke ili Psi laju .. Aj reci posteno ... Kazem opet dobar je Rados Selo gori je meni super ali brate od 3 najbolje serije svih vremena 2 su Bjeline ( Montevideo i Rode . jedino Rodjak sa sela nije njegov )

Elita
    Učlanjen
    08.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    396

kod nas postoji samo jedan problem povodom ove teme. javni servis i treba da da pare ako proceni da ce seriju ili film na koje ima prava dalje distribucije i prodaje.

BBC kao javni servis da pare, i zaradi posle prodajom prava na emitovanje.

ovako su to uradili hrvati

.Ovu rezoluciju su predložile Francuska, Velika Britanija, SAD, Belgija, Maroko i Mađarska, a izglasana je uz podršku Rusije sa 13 naprama 0.

Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    187

Citat Original postavio snoshaj efendija Pogledaj poruku
    kod nas postoji samo jedan problem povodom ove teme. javni servis i treba da da pare ako proceni da ce seriju ili film na koje ima prava dalje distribucije i prodaje.

BBC kao javni servis da pare, i zaradi posle prodajom prava na emitovanje.

ovako su to uradili hrvati

To sto su uradili hrvati je obican dokumentarac

Buduća legenda Alter_Ego_ (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    563

Свака се кyрва кyрва да би зардила паре.

Тако се и Лазар Ристовски курвао да би добио кеш.

Стара је он кyрва

Buduća legenda Alter_Ego_ (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    563

Citat Original postavio Straks92 Pogledaj poruku
    Ристовски је феноменалан глумац. Међутим, као редитељ је катастрофа над катастрофама.

Бјелогрлић није лош, каквих редитеља има код нас, мада му налазим пуно замерки. Он у својим делима никако да изађе из клишеа. Све на исти провидни калуп.

Ипак, Срђан Драгојевић је најбољи.

Има и он филм из времена великог рата. Филм је један од његових слабијих филмова, али ипак, и његов слабији филм је бољи од добрих филмова осталих пацовчића попут Ристовског, Паскаљевића, Марковића и сличних.

Рађено по драми генија Душана Ковачевића.

Poslednji put ažurirao/la Alter_Ego_ : 05.11.2017. u 07:33

Buduća legenda комшија (avatar)
    Učlanjen
    30.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    894

Citat Original postavio електрика Pogledaj poruku
    Вратиле се роде је најбоља и најамбициозније направљена теве серија још од оних непревазиђених, "социјалистичких".
    Одлична је била и серија Мој рођак са села, али је аутор укакио код наставка, док је код Рода наставак на нивоу перфектног првог дела.

Moderator sasasta (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    336

Citat Original postavio Sotir zvani djubre Pogledaj poruku
    To sto su uradili hrvati je obican dokumentarac
    ne , ovo je igrani film

dokumentaracje nesto sasvim drugo

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio комшија Pogledaj poruku
    Вратиле се роде је најбоља и најамбициозније направљена теве серија још од оних непревазиђених, "социјалистичких".
    Одлична је била и серија Мој рођак са села, али је аутор укакио код наставка, док је код Рода наставак на нивоу перфектног првог дела.
    rode su glupa prica

transformacija kriminalca od pijacnog prodavca , do teskog burzuja uz naglo prosvetljenje cim je zagustilo.

kao nije mogao da zakupi kucu gde mu odgovara nego je cekao da je onaj nasledi a pun para
    smisao zivota - svako ima svoj . opsti - nacionalni , verski , politicki - nije dobar .

to su sve manipulacije gomilom a osoba je jedinka koja ima svoje vizije.

Učlanjen
    30.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    894

Citat Original postavio Alter_Ego_ Pogledaj poruku
    Ипак, Срђан Драгојевић је најбољи.

Има и он филм из времена великог рата. Филм је један од његових слабијих филмова, али ипак, и његов слабији филм је бољи од добрих филмова осталих пацовчића попут Ристовског, Паскаљевића, Марковића и сличних.

(...)
    Са Паскаљевићевим ремек-делом, омнибус филмом Буре Барута не може да се пореди ни један Драгојевићев филм, а иначе сматрам да му је Свети Георгије најбољи филм.

Poslednji put ažurirao/la комшија : 05.11.2017. u 08:08

Učlanjen
    06.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    336

sto se carapa tice

nadam se da nece biti epopeja o dobroj vladavini kralja , iako smo imali 3 teska rata za 5 god ( 2 balkanska i svetski )

uz kraljevo bogacenje i porast moci

ali je dao carape
    smisao zivota - svako ima svoj . opsti - nacionalni , verski , politicki - nije dobar .

Učlanjen
    30.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    894

Citat Original postavio sasasta Pogledaj poruku

rode su glupa prica

transformacija kriminalca od pijacnog prodavca , do teskog burzuja uz naglo prosvetljenje cim je zagustilo.

kao nije mogao da zakupi kucu gde mu odgovara nego je cekao da je onaj nasledi a pun para
    Очигледно је по коментару да серију ниси ни гледао.

- - - - - - - - - -

Још једна генијална сцена са Ристовским из Паскаљевићевог ремек-дела!

Poslednji put ažurirao/la комшија : 05.11.2017. u 08:10

Učlanjen
    06.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    336

Citat Original postavio комшија Pogledaj poruku
    Очигледно је по коментару да серију ниси ни гледао.
    jel dule pacov radio na pijaci ( sitni prevarant)

pa mu svanulo kad ovaj dobio kucu ( kao da nije mogao da zakupi negde kucu , ima ih za 100 evra)

pa zaposlio 5 ruskinja i upao u bazen sa krupnim ajkulama ( kao da bi to bilo nesto, 5 ruskinja)

kupovao slike od 20 hilj

onda pucali na njega , nije se uprpio ali kad je upao u blato - jeste

prosvetlio se i postao dobar

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    672

ne gledam b92, a rts retko, slagalica moze

ne tangiraju me ni rode, ni rodjak sa sela, ni baba, mada babu cenim zbog teme

gledam senke nad balkanom, bjela, ako se tako zove.

gledam onu dansku most., i novu star trek. i naravno kvin of saut, sagu o meksickom zenskom vitu koreoneu
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1399

Bačene pare na brkatu prostitutku .
    The Show Must Go On...

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    672

podrzavam da se snimaju filmovi o istoriji nase drzave, narocito o WWI.

previse je gradjana srbije pobijeno, nije siroko poznato kako, jer je bilo vece stradanje nego u WWII a tamo su nemci imali koncentracione logore i masovna streljanja
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Poznat sirmijum (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    216

njemu treba dati i 5 miliona samo da ništa ne režira i producira ....pojma nema . Kao glumac tu i tamo , kao režiser ne nula , nego ispod nule

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6217

opet on veze poteze za propale projekte
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Veoma poznat sveznadar (avatar)
    Učlanjen
    09.08.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    215

Citat Original postavio Alter_Ego_ Pogledaj poruku
    Свака се кyрва кyрва да би зардила паре.

Тако се и Лазар Ристовски курвао да би добио кеш.

Стара је он кyрва
    Проливарски има ''нос'' када је ''увлачење'' за новац неопходно.

Него,

Да њему РТС новац, направи буџет, сними филм, почне приказивање филма.....фестивали....итд
    Него коме иде зарада од филма ако је уопште и буде и шта ако филм доживи тотални фијаско???
    Ако филм доживи фијаско како се оправдава утрошени новац и ко одговара за неуспелу инвестицију?
    Ко је жирант/гарант?
    Ко полаже банкарску гаранцију за оволики новац?
    Ко прати ову инвестицију, ко је надзор???
    Ако дозволиш да неко управља тобом путем вере или политике, мора да си много лењ или си комплетни ретард!

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1399

Citat Original postavio sveznadar Pogledaj poruku
    Проливарски има ''нос'' када је ''увлачење'' за новац неопходно.

Него,

Да њему РТС новац, направи буџет, сними филм, почне приказивање филма.....фестивали....итд
    Него коме иде зарада од филма ако је уопште и буде и шта ако филм доживи тотални фијаско???
    Ако филм доживи фијаско како се оправдава утрошени новац и ко одговара за неуспелу инвестицију?
    Ко је жирант/гарант?
    Ко полаже банкарску гаранцију за оволики новац?
    Ко прати ову инвестицију, ко је надзор???
    Pa neće postojati zarada od filma , da ima zarade ne bi uzimali od države pare i uvlačili se svakom režimu u anus za iste .
    možda će ići u domaćim bioskopima par nedelja videće ga par hiljhada ljui što će biti love da pokrije ketering sa snimanja , a onda će ga emitovati na RTS bezbroj puta , iozdeliće ga u seriju i to bi bilo to ... Što sve nije tako strašno da nije u pitanuu Laza koji je kao režiser u ranku Zorana Čalića,Ed Wuda i Radoša Bajića .
    The Show Must Go On...

Buduća legenda Motorcyclist (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    560

A sto naziv carape? Necu da klikcem na kurir da vidim pise li nesto
    I said, "do you speak-a my language?", He just smiled and gave me a vegemite sandwich

Slične teme

1. “Čarape kralja Petra” najbolje ostvarenje na konkursu FCS-a
    Autor Sotir zvani djubre u forumu Politika
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 20.07.2017., 23:54
  2. “Čarape kralja Petra” najbolje ostvarenje na konkursu FCS-a
    Autor Sotir zvani djubre u forumu Film i video
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 05.07.2017., 05:02
  3. Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 22.11.2016., 19:42
  4. Posmrtni ostaci kralja Petra II bice preneseni u Srbiju