Dugi letovi

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
329.470

Kako ste doziveli svoj prvi let preko okeana i kako uopste podnosite te daleke i duge letove.?

Sta radite: spavate,citate knjigu,stampu, gledate filmove,hodate, jedete, pijete, pricate sa saputnicima,sa stjuardesama,pijete sredstva za umirenje pre ili u toku leta ...:D

Airbus-A380-large_tcm87-3661.jpg
 
Ludo
Kad sam leteo do Kine
i kad smo skapirali da mozemo da pijemo dzabe
koliko hocemo ...
Bar trecinu karte smo im popili

A u UAR (tankuje gorivo, i ima izlaz samo do prodavnica
na aerodromu.
Tehnika (npr. Sony kamere. max 30% cene u BG)
i svasta nesto jeffftino...

PS: ISTINITO
1991 god.
Gledam na TV-u u hotelu onaj snimak sa Spegeljem
gde dogovaraju kako da napadnu srbe u Hrvatskoj.
Snimak los,ali imao i engleski titil pa sam sve skapirao.

Vratim se kuci, pricam, proglasise me da sam naseo zapadnoj propagandi.

Posto su to nase obavestajne sluzbe sigurni znale,
samo se pitam.....

PPS:
Karta i hotel 1.500 USD
Oba puta mi ostalo kesa preko 2,000 USD
 
Poslednja izmena:
Летео доста интерконтиненталним линијама .. најкраћа појединачна нешто преко 10 сати, а најдужа око 13

Сам лет прође релативно брзо, мало читам, нешто и одрадим на лаптопу, мало се прошетам кроз ИФЕ систем, устанем и прошетам се до бара. Најмање сам спавао јер такве сам природе да тешко спавам када сам у покрету (ауто, воз, авион)

Често сам био у бизнис класи (фирма ми је плаћала) и уживао у свом комфору удобних седишта која се обарају, клопи у време које мени одговара. Могао бих рећи да је све пролазило ок, мада су ми најтеже падале временске разлике и то када сам са истока ишао ка западу. У обрнутом смеру сам се релативно брзо адаптирао.

Највеће временске разлике које сам доживео су +10 сати (Аустралија), затим +7 сати (Јужна Кореја, Кина, Хонг Конг у зимском периоду) односно исте земље +6 у летњем периоду, као и источна обала Северне Америке.
 
Odgledam film na IFE na sedištu, čitam neki ebook na tabletu, pokušavam da spavam,tu i tamo i uspem :lol:, prošetam s vremena na vreme da protegnem noge....u principu izdrži se. Najduži neprekidni let je bio 11 sati čini mi se, od Pariza do Havane i bio je prilično udoban jer sam imao tri sedišta na raspolaganju, povratak nažalost je bio sušta suprotnost u onom srednjem redu od 4 sedišta i to u sredini. Sada kada se karte kupuju online i bira sedište uvek gledam da je do prolaza jer mogu da cirkulišem a da ne budim druge ljude...
Do Tajlanda letim 2x6 sati sa layoverom od 3 u Emiratima tako da se to još lakše izdrži.

Inače što pomenu Ljuta Tica...da mogu sebi da priuštim bez razmišljanja bih uzimao biznis klasu, imao sam tu sreću da su mi poklonili premeštaj iz ekonomske na letu Abu Dhabi Beograd u Etihadu....razlika je neverovatna....sedišta udobnija sa velikim prostorom, a la carte meni, ćebe koje to jeste a ne one krpe iz ekonomske,jastuci,dogovor sa stjuardesom kada će doručak biti serviran i kada da te bude....kao druga dimenzija....:lol:
Spavao sam kao beba bilo mi prosto žao kad smo stigli :lol:

DSC_0135.jpg


Visok sam 191cm da imate predstavu o čemu se radi....

DSC_0141.jpg


DSC_0144.jpg


Inače kada sam video prvu klasu na letu za Bangkok nije mi bilo dobro...to još svetlosnu godinu ispred ove biznis klase :lol:
 
Poslednja izmena:
Agonija...bez šale...još onaj isped ako se izvali...bolje doplatiti ono sedište sa više mesta...obično prvi redovi ispred prolaza i kod krila...to nije nešto mnogo a ipak daje koliko toliko bolji komfor.


иои ... како би ти тек издржао на неком лету унутар Кине .. није био дуги лет, што је тема, али летео сам на домаћем лету са шангајског аеродрома Хонћао ка граду у унутрашњости. Пре тога сам слетео на Пудонг Ер Франсом и уживао у свом комфору бизнис класе. Пошто у Кини карту за домаћи лет је најбоље да ти одради неко оданде, ја замолио кинезе из канцеларије фирме у Кини за коју сам радио и у мејлу их замолим да превозници буду или Чајна Садрн или Хајнан. Одраде ми карту и видим на принту мени нека непозната компанија, али да у рубрици класа стоји Ц што је ознака за бизнис и будем миран. Кад оно међутим ...

Компанија је била заправо њихов лоукостер, Чајна Спринг и једина је летела на тој линији. На гејту избројим онако насумично око 180 и нешто људи и почнем да копам по глави који тип авиона ће бити, нешто сам сумњао на 767 или 330 .. када сам видео да је у питању 320 био сам благо речено шокиран. Размак између редова је језиво мали, преплакао сам тих сат и по лета. Срећа да сам седео до пролаза, па сам леву ногу опружио дуж пролаза и померао сваки пут када је неко од посаде пролазио, а десну савио и буквално цвилео молећи бога да кинез испред мене не обори своје седиште. Уз још пар непријатности то је био убедљиво најгори лет у мом животу. Права ноћна мора
 
Let avionom mu uvek izaziva nelagodnost u stomaku i nervozu.Ne volim taj vid prevoza ali sto se mora nije tesko, pa tako i ja.
Moj prvi dugi let,bio je pun nervoze i dva presedanja.Sam susret sa grdosijom od aviona britis ervejza, me je blago uspanicio.Od trenutka kada sam usla u avion i sela na svoje sediste , dalje je sve teklo kao u filmu.Gledala sam sirom otvorenih ociju i upijala svoje prvo iskustvo u velikom avionu na dugom letu,pijuci posle vecere casu po casu ( ukupno 3 onih flasica :rumenko:) nekog odlicnog belog vina koje mi je stjuardesa sama donosila( ja inace ne pijem alkohol, a vino retko) pretpostavljam da je procenila moje stanje uspanicenosti,a ja nisam imala svest o tome..posle trece case sam zaspala i od tada se niceg ne secam...probudila sam se u vreme kada sam vec bila na drugom kontinentu pred sletanje..
tako sam prakticno svoj prvi dugi let, prespavala.:lol:
 
Od tri mala vinca?...blago tebi :aha:

Ja bih voleo da mogu, ako izuzmemo to iskustvo u biznis klasi sve ostalo je uglavnom mučenje od pokušaja da dremnem. Tu i tamo uspem po desetak ili 15 minuta ali da se baš komiram par sati nikako...pokušao sam i da ne spavam pred let celu noć + lexilium + vince tokom leta u nadi da će me savladati...uzalud...ali sam se zato u hotelu onesvestio na 12-ak sati taman da izgubim jedan celi dan :lol:
 
Ja inače slabo spavam na putovanjima. I dan danas, posle mnogo godina turističkog staža, putovanje doživljavam kao praznik, kao svetkovinu, pa onda tim uzbuđenjem (prijatno euforičnim stanjem) tumačim svoju nesposobnost da zaspim. Nebitno da li je kratak ili dugačak let, putovanje busom, kolima, brodom ili avionom... I tokom boravka na toj nekoj drugoj lokaciji spavam malo i ne osećam se umorno.
Tokom putovanja (pa i dugog leta) uglavnom gledam kroz prozor (ako je tokom dana) ili čitam.... ili žmurim i razmišljam (premotavam film)...
 
Od tri mala vinca?...blago tebi :aha:

Ja bih voleo da mogu, ako izuzmemo to iskustvo u biznis klasi sve ostalo je uglavnom mučenje od pokušaja da dremnem. Tu i tamo uspem po desetak ili 15 minuta ali da se baš komiram par sati nikako...pokušao sam i da ne spavam pred let celu noć + lexilium + vince tokom leta u nadi da će me savladati...uzalud...ali sam se zato u hotelu onesvestio na 12-ak sati taman da izgubim jedan celi dan :lol:

:lol:..kada se skupe, uzbudjenje, umor, nervoza, ceo dan nista nisam jela , tek nesto malo u avionu + vince ..epilog je carstvo snova..:lol:
 
Bojim se visine, ali u avionu nikad nisam imao taj strah.Ne koristim nista,alkohol ne uzimam u avionu jer problem mi je cigareta.:(
Sto se spavanja u avionu tice isti sam slucaj kao Fortes, tu i tamo 10-15 min.
Najduzi let iz cuga mi je bio Kopenhagen-Phuket,12 sati...ostali dugi letovi su bili sa presedanjem,sto se mene licno tice bolje mi pase to sa presedanjem da se malo protegnem ali da cekanje nije duze od 2,3 sata.;)
....a da zvake su mi obavezne u avionu. :mrgreen:
 
Moj prvi dug let je bio davno Beograd - Bagdad. Sva srećna spremna za avanturu kroz pustinju nisam osećala nikakav strah. Gledala kroz prozor i maštala. U jednom trenutku nas stjuardesa zamoli da spustimo roletne i ne diramo ih dok ne sletimo... Naravno radoznalost putnika je jača i kad sam videla da avion prate lovci, oladila sam se. Aerodrom je bio u mraku i tek tada sam postala svesna gde sam stigla. (to je bilo kada su Irak i Iran ratovali). Kada smo se vraćali relacija i spavanje, presedanje Bagdad- Aman- Atina - Beograd prošli su u molitvi da stignem živa kući.
 
Moj prvi dug let je bio davno Beograd - Bagdad. Sva srećna spremna za avanturu kroz pustinju nisam osećala nikakav strah. Gledala kroz prozor i maštala. U jednom trenutku nas stjuardesa zamoli da spustimo roletne i ne diramo ih dok ne sletimo... Naravno radoznalost putnika je jača i kad sam videla da avion prate lovci, oladila sam se. Aerodrom je bio u mraku i tek tada sam postala svesna gde sam stigla. (to je bilo kada su Irak i Iran ratovali). Kada smo se vraćali relacija i spavanje, presedanje Bagdad- Aman- Atina - Beograd prošli su u molitvi da stignem živa kući.

:lol:
 

Kako ste doziveli svoj prvi let preko okeana i kako uopste podnosite te daleke i duge letove.?
Најдаљи лет је био у Јакутск. Лет трајао 7,8 сати. Срећа фирма платила бизнис класу.. А најкраћи Бг- Ајндховен. Подносим сасвим добро.
 
Ja sam samo jednom u životu letela preko okeana, od Minhena do Mombase. Let je trajao 8-10 sati, više se ni ne sećam. A ne sećam se ni leta jer sam uglavnom sve prespavala.
Meni nigde nije problem da spavam, visoka sam 1,65m pa se spakujem gde hoću. Šta ću, puštali su dozlaboga neke dosadne filmove. :aha:
 
Ako ima igrica na multimedijalnom uređaju, to mi najbolje prekrati vreme, angažuje se mozak za nešto drugo pa brže prolazi vreme. A pored toga, malo na laptopu, ako ima neka dobra serija koja može da se gleda satima. Sve u svemu nema šanse da zaspim u bilo kom prevoznom sredstvu, zato što više zanimacija to bolje :)
 

Back
Top