VSS: Vojnici nisu usluženi jer "vlasnik ne voli vojsku"

proka

Legenda
Poruka
57.100
VSS: Vojnici nisu usluženi jer "vlasnik ne voli vojsku"


IZVOR: B92PETAK, 3.11.2017. | 10:51

1157293791599fb469c0cd5129125060_v4_big.jpg



Kako se navodi, do toga je došlo jer vlasnik ugostiteljskog objekta “ne voli vojsku i, kako kaže, on u svom kafiću određuje pravila i da srpski vojnici tu nisu dobrodošli.“


“S obzirom na to da se radi o najgoroj vrsti diskriminacije, ali i uvrede simbola Vojske Srbije i same države Srbije i grube povrede ljudskih prava zagarantovanim Ustavom, pozivamo sve nadležne inspekcije i institucije da reaguju i preispitaju rad ovog objekta. Ne zaboravimo da su se slične stvari dešavale u Hrvatskoj i Sloveniji devedesetih godina i da su tako krenuli nemili događaji. Doživeli smo da u Srbiji srpski vojnik ovakvim postupcima bude građani drugog reda, a i potpuno je nenormalno da nekome u Srbiji, smeta srpska uniforma, iako mu je u toj državi omogućeno da radi i zaradi kroz ugostiteljsku delatnost“, navodi se u saopštenju.

Vojni sindikat Srbije je naveo da će pokrenuti sve pravne mehanizme zaštite časti i dostojanstva pripadnika Vojske Srbije koje zastupa oko ovog događaja i zahteva od nadležnih da protiv vlasnika objekta pokrenu postupak utvrđivanja odgovornosti, kako prekršajne tako i krivične.


- - - - - - - - - -

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=11&dd=03&nav_category=12&nav_id=1321239

- - - - - - - - - -

zar je moguće da u srbiji ne vole srpsku vojsku?

mislim da smo dotakli dno...
 
VSS: Vojnici nisu usluženi jer "vlasnik ne voli vojsku"


IZVOR: B92PETAK, 3.11.2017. | 10:51

1157293791599fb469c0cd5129125060_v4_big.jpg



Kako se navodi, do toga je došlo jer vlasnik ugostiteljskog objekta “ne voli vojsku i, kako kaže, on u svom kafiću određuje pravila i da srpski vojnici tu nisu dobrodošli.“


“S obzirom na to da se radi o najgoroj vrsti diskriminacije, ali i uvrede simbola Vojske Srbije i same države Srbije i grube povrede ljudskih prava zagarantovanim Ustavom, pozivamo sve nadležne inspekcije i institucije da reaguju i preispitaju rad ovog objekta. Ne zaboravimo da su se slične stvari dešavale u Hrvatskoj i Sloveniji devedesetih godina i da su tako krenuli nemili događaji. Doživeli smo da u Srbiji srpski vojnik ovakvim postupcima bude građani drugog reda, a i potpuno je nenormalno da nekome u Srbiji, smeta srpska uniforma, iako mu je u toj državi omogućeno da radi i zaradi kroz ugostiteljsku delatnost“, navodi se u saopštenju.

Vojni sindikat Srbije je naveo da će pokrenuti sve pravne mehanizme zaštite časti i dostojanstva pripadnika Vojske Srbije koje zastupa oko ovog događaja i zahteva od nadležnih da protiv vlasnika objekta pokrenu postupak utvrđivanja odgovornosti, kako prekršajne tako i krivične.


- - - - - - - - - -

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=11&dd=03&nav_category=12&nav_id=1321239

- - - - - - - - - -

zar je moguće da u srbiji ne vole srpsku vojsku?

mislim da smo dotakli dno...

Ништа нисам разумео у овом посту?
О чему се ради? Је л то неки кафеџија није дао војницима кафу сок и пиво? :eek:

Какав је ово глупи пост у коме се ништа не препознаје?

- - - - - - - - - -

Ахааа... има и овај део који није копиран у посту

Vojni sindikat Srbije je saopštio da dvojica pripadnika Vojske Srbije nisu bili usluženi u jednom kafiću u Požarevcu samo zato što su nosili uniforme.

- - - - - - - - - -

Ја кад сам био војник и добијем излазак, два, можда три пута се нисам пресвукао у цивилно и уђем потпуно нормално у кафић, наручим, поједем, попијем и нисам имао никаквих проблема.

Него....јесу ли двојица припадника војске били на дужности па су носили униформе? :think:

- - - - - - - - - -

Sta ti bre znas ti nikad nisi bijo u Vojsku a ja sam je sluzio tri godine.
Godinu redovno i dve godine u vojnom zatvoru zato sto sam siptara kaplara poslao u bolnicu a oni mene u zatvor.

Каплара? А у којој си ти војсци служио са шиптарима?

У српској војсци не постоји чин каплара. Ми имамо десетара.

А боље је имати ћерку курву него сина десетара.
 
Sta mislis da je odbio da usluzi neku bulu pod hidzabom!

Jao, sto bi AV-u bile izvucene usi!

Хахах..некад су српски војници били јунаци.

А данас су цмиздрачи због дискриминације, попут була под хиџабом, елџибити чланова и чемериканских црнаца.

Јадно.
 
Ko priča o ubijanju?

Rasturiš kafanu do crepova....pa nek misli posle...

Kakva inspekcija...

Pricaju pojedinci, samo zamotano. Kao sarma.

- - - - - - - - - -

Ово подсећа на тему са конобаром у Скадарлији када је интервенисао што је музика
свирала Лили Марлен.
Да ли се огласио кафеџија???

Nije. Zabole ga
 
Kad sam ja sluzio u Nisu u vojnoj bukvici mi je bio zalepljen spisak kafana gde je zabranjeno vojsci da odlazi.
Objasnjeno nam je da su to mesta gde bi pojava mnogo uniformisanih lica bila nezgodna iz kulturoloskih ali i ekonomskih razloga.

Sto se mene licno tice, nisam nikad i ne bih nikad odlazio u kafanu gde sam nepozeljan.
Za moje pare ima da se provodim tamo gde ce biti postovana moja persona.
 

Back
Top