USB Instalacija Windowsa - KOMFORNA METODA

Rasejani Prorok

Buduća legenda
Poruka
30.233
Za ljubitelje komfora ("brate cimanje brate") ova tema će biti PRAVA POSLASTICA jer nudi rešenje na dugme - ništa mozak

Za razliku od Linuxa koji možemo bez problema instalirati i sa DVD-a i sa USB Memory Stick-a, dotle je instalacija Windowsa mnogima sigurnija samo sa DVD-a
Pokazalo se da nekim čudom USB instalacija ne funkcioniše najbolje. Zapravo reč je - o lenjosti programera koji i nisu nešto ljubitelji instalacije sa USB-a

Sigurno ste probali da instalirate Windows NA BRŽI NAČIN tj sa USB memory stick-a? (u daljem tekstu po srpski "sa juesbea")
Ja čas uspem čas ne uspem, a kad se desi da ne uspem onda brže bolje ponavljaj postupak na DVD "da spašavam situaciju"

setup-was-unable-to-create-a-new-system-partition-1.jpg


Setup was unable to create a new system partition or locate existing system partition.
See the setip log for more information


nema lepše poruke od ove - možeš da formatiraš do mile volje, možeš da odredjuješ veličinu particije - tada sve može i sve vidi
ali kad treba da pokrene konkretnu instalaciju - tad ne vidi particiju ni disk???

GLUPOST!


REŠENJE:

1) IZVADITE JUESBE - ništa ne čita i ništa ne snima sve je u RAM-u tako da nema oštećenja

2) PRITISNITE CRVENO "x" DA ZATVORITE PROZOR
sistem vas pita da li odustajete od procesa instalacije "YES" (ne odustajemo samo prekidamo ovaj zaglupeli)

3) KREĆEMO ISPOČETKA SA PRVIM EKRANOM (bez resetovanja, sve je u RAM-u)
Podešavaj parametre instalacije dok sistem za instalaciju "ne zakuka" sa LOAD DRIVERS pozorčetom
tj da mu nedostae instalacioni disk

4) VRATITE JUESBE i ugasite i ovo prozorče, i pošto je glupi instalacioni program tek sad shvatio da na kompjuteru ima HD
a ne juesbe koji je samo trenutno u BIOS-u sa prioritetom pokrenite najnoviji postupak kao da ništa nije bilo...

5) A KAKO SAD HOĆE DA INSTALIRA MAJKU MU? :rotf:

:super: Ako vam je ovo rešilo problem - dodelite repku :super:


p.s. e da, kad se fajlovi iskopiraju i krene prvi restart izvadite USB stick da ne bi ponovo pokretali totalnu novu instalaciju
sad je sve na HD-u i ne treba vam ništa "sa strane"
 
Poslednja izmena:
Zeznuo se prorok na cestu foru....

Nove generacije pre nego sto nesto probaju su navikle da imaju ono sto sigurno radi.Ako ne radi, onda je izvikano da je lose.
Tako da kad nalete na plocu koja lose shvata usb, a to moze biti uzrok ovog problema, onda kazu da je ploca matora i za crkavanje...

Isto kao kad ubacis spoljnu HDD kontroler karticu sto se smeju kad kazes da se spoljni bios dize pre MBD biosa.
 
CD/DVD drive nemam u kompu x godina u nazad.Instalacija je uvek sa usb-a.Prvi put cujem za ovakav problem...
Normalno kreiranje bootabilnog usb- je uvek uz pomoc microsoftovog alata a download windows iso fajla takodje sa oficijalnog microsoft sajta.

DEBELA KLONCHINO PALI SA TEME
Vikend pa ne koristish udarni nick? A?

- - - - - - - - - -

Zeznuo se prorok na cestu foru....

Nove generacije pre nego sto nesto probaju su navikle da imaju ono sto sigurno radi.Ako ne radi, onda je izvikano da je lose.
Tako da kad nalete na plocu koja lose shvata usb, a to moze biti uzrok ovog problema, onda kazu da je ploca matora i za crkavanje...

Isto kao kad ubacis spoljnu HDD kontroler karticu sto se smeju kad kazes da se spoljni bios dize pre MBD biosa.

Moja motherboard super prihvata i USB i 2.0 i USB 3.0

Zamislimo da je problem u samom instalateru pored Microsoftovih programskih?
Recimo starija verzija YUMMI MULTIBOOT komotno prihvata Hiren Disk 13 kao i 15
a koliko najnovija verzija YUMMI-ja prihvata samo loader za Hiren 15
 
Poslednja izmena:

ovde je običan problem jer je prethodno isforsirano particionisanje sa GPT , ovde se mora sve obrisati lepo označiš i delete i kada se sve spoji u jedno onda formiraš novi MBR pa zatim i novu particiju sa NTFS a potom ladno se instalira windows.
inače ja zbog ovakvih sklučajeva koristim windows live 7(by Julija Queen) i sa njim jednostavno "ubijem" sve particije kao i hdd , a potom iz live windowsa instaliram novi OS preko WinNT Setup-a , na fleški gde je live win imam razvijeno par original windows instalacija po folderima , program jednostavno sve prenese na hdd na svoje mesto - bukvalno kao kopiranjem , zatim samo izvadim flešku a windows sve sam odradi ostalo bez moga uplitanja tek na kraju traži kod ili već po potrebi
 
Poslednja izmena:
Ima i metoda čukanja komandi iz DOS-a kome je do zajebavanja
Vi kako god oćete ali ja sam dao KOMFORNU METODU - NE TREBA MOZAK (samo izvučeš USB memory stick)

Slaba ili jaka motherboard tek Linux instalacije nikad nisu imale ovaj problem sa detekcijom gde se sistem postavlja

Sramota da ovi što sam im prodao foru nisu dali repku... za ove što se razumeju nema veze...
 
Znam da nisam strucnjak, ali ja koristim linux live ili neki lagani samo da bih koristio fdisk, tako mi ostala navika jer u stara vremena win je pravio teska s..... sa svojim particijama, a linux to lepo sredjivao i polirao, doduse ko nije znao pa pretera, onda je pravio i problem, samo rad sa mbr je kod linuxa bio bez problema, ukljucujici i ciscenje celog mbr od virusa.

To mi je bilo bolje nego da koristim razne alate, osim pctoolsa koji je jedini dobro radio sa bad sectors...

- - - - - - - - - -

Moze i red hat install disk da posluzi,
 
Znam da nisam strucnjak, ali ja koristim linux live ili neki lagani samo da bih koristio fdisk, tako mi ostala navika jer u stara vremena win je pravio teska s..... sa svojim particijama, a linux to lepo sredjivao i polirao, doduse ko nije znao pa pretera, onda je pravio i problem, samo rad sa mbr je kod linuxa bio bez problema, ukljucujici i ciscenje celog mbr od virusa.

To mi je bilo bolje nego da koristim razne alate, osim pctoolsa koji je jedini dobro radio sa bad sectors...

- - - - - - - - - -

Moze i red hat install disk da posluzi,
svi windows do xp pa i xp su imali izradu diskete sa fdisk-om , a do 98 , 98se milenijum je fdisk postojao na samom instalacionom medijumu (flopy disc-u)
 

Back
Top