Ima se može se, penzije u Sloveniji po novome!

Izašli su iz Juge gde su imali tržište od 25 miliona duša. Bili su cenjeni i traženi, uspešni, kvalitetni, prodavani.
Iskrini potenciometri su leteli u Apolo raketama. Iskru ipak nije stvorila SLO nego YU.

Hteli su veće tržište, celu i bogatu EU.
I dobili su ga.
Samo, tamo njihovi proizvodi nisu cenjeni, nisu jeftini i nisu dovoljno kvalitetni.
Rezultat je potpuno gašenje slovenačke industrije.
Sada se ponovo guraju u zemlje rascepkanog Balkana, zemlje koje su oni svojim izlaskom razbili.
Ali su ovde došli i Turci i Švabe, Kinezi i Arapi, i Janezi sve teže uspevaju da uvale svoju robu.

Da nisu pocepali državu koja ih je stvorila sada bi svi mi imali tolike penzije, a Janezi i neki evro više.
Penzije će nestati kada nestane EU, jer nemaju dovoljno zaposlenih koji će uplaćivati u penzioni fond.
Ljudi, cela Slovenija ima manje stanovnika nego opština Novi Beograd.

Sada njihovi ekonomisti kažu da su ispali glupi, ali
 
Izašli su iz Juge gde su imali tržište od 25 miliona duša. Bili su cenjeni i traženi, uspešni, kvalitetni, prodavani.
Iskrini potenciometri su leteli u Apolo raketama. Iskru ipak nije stvorila SLO nego YU.

Hteli su veće tržište, celu i bogatu EU.
I dobili su ga.
Samo, tamo njihovi proizvodi nisu cenjeni, nisu jeftini i nisu dovoljno kvalitetni.
Rezultat je potpuno gašenje slovenačke industrije.
Sada se ponovo guraju u zemlje rascepkanog Balkana, zemlje koje su oni svojim izlaskom razbili.
Ali su ovde došli i Turci i Švabe, Kinezi i Arapi, i Janezi sve teže uspevaju da uvale svoju robu.

Da nisu pocepali državu koja ih je stvorila sada bi svi mi imali tolike penzije, a Janezi i neki evro više.
Penzije će nestati kada nestane EU, jer nemaju dovoljno zaposlenih koji će uplaćivati u penzioni fond.
Ljudi, cela Slovenija ima manje stanovnika nego opština Novi Beograd.

Sada njihovi ekonomisti kažu da su ispali glupi, ali

Gospodarstvo im raste i po tome u samom su vrhu u EU, izvoz im je u porastu i premašuje sva očekivanja, stopa nezaposlenosti im najniža u EU, BDP na stanovnika 30.500$ ( 2015 )
hakime@ kad več lažeš barem se prije posluži googla, Slovenija stanovnika 2.062.000 Novi Beograd 212.104 :P
 
To je podatak iz 2007 a reportaža iz 2014, več sam ti gore napisao kakva je situacija danas u Sloveniji, prijatelju svaka država koja uđe u EU zajednicu doživljava poskupljenje a posebno ako promeni monetu iz svoje u Eure, cijene idu u nebo a plate kaskaju za njima ali polako se to izravnava, danas je kupna moč 88% EU proseka , prosečna plača 1100€ penzija 610€, standard raste otvaraju se nove trvornice i radna mjesta, Slovenija več uvozi radnu snagu.
 
https://sl.wikipedia.org/wiki/Seznam_držav_po_BDP_na_prebivalca

Slovenija nije okupirana država, i to je stub njihovog uspeha.

Mi smo okupirani zato što su procene okupacionih snaga da bismo, u slučaju da postanemo slobodni, započeli rat. Kakavgod.
Okupacione vlasti u Srbiji zabranjuju i na sve moguće načine sprečavaju razvoj privrede. A kapacitet postoji, još uvek.
Mi se nećemo uspraviti sve dok oni ne padnu. Na žalost, pomenuti pad najmanje zavisi od nas.
 
znalo se u staroj Jugoslaviji da su Slovenci uvek bili ubedljivo najvredniji i najpedantniji u poslu, što se toga tiče oni su još uvek svetlosnu godinu ispred nas... mi više volimo devizu ne mogu oni toliko malo da me plate koliko ja mogu malo da radim

Samo zato što u Srbiji osećamo okupaciju postojimo mi i postoje oni.

Slovenci taj problem nemaju. Sve je "mi". Zato im nije teško da vredno rade.
 
listam neke stvari saad na kupindu i naletim na ovo:

Prodajem agregat snage 400 KVA. Agregat je prozvodnje Sever Subotica. Sluzio je kao pomocni agregat u slucaju nestana struje. Zato ima samo 242 radna sata. Kada se otvori poklopac pozadi, vide se namotaji koji su kao novi. Vazna napomena: Prodajem samo generator sa komandnim ormanima bez motora. Motor je crkao verovali ili ne tako sto se zaledila voda u motoru. Voda se zaledila kada su radnici te firme gde je bio agregat, istocili antifriz i sipali u svoje automobile, a u motor agregata sipali obicnu vodu i mastilo da bi licilo da je antifriz. Tako je crkao maltene nov motor sa 242 radna sata.
http://www.kupindo.com/Agregati/36586451_Agregat-400-KVA-prodaja
:zcepanje:
 
Poslednja izmena:
listam neke stvari saad na kupindu i naletim na ovo:

Prodajem agregat snage 400 KVA. Agregat je prozvodnje Sever Subotica. Sluzio je kao pomocni agregat u slucaju nestana struje. Zato ima samo 242 radna sata. Kada se otvori poklopac pozadi, vide se namotaji koji su kao novi. Vazna napomena: Prodajem samo generator sa komandnim ormanima bez motora. Motor je crkao verovali ili ne tako sto se zaledila voda u motoru. Voda se zaledila kada su radnici te firme gde je bio agregat, istocili antifriz i sipali u svoje automobile, a u motor agregata sipali obicnu vodu i mastilo da bi licilo da je antifriz. Tako je crkao maltene nov motor sa 242 radna sata.
http://www.kupindo.com/Agregati/36586451_Agregat-400-KVA-prodaja
:zcepanje:

To ono ko bočno staklo u stojadinu, ručica se vrti u prazno staklo se ne miče, skineš tapetu a mehanizma nema, staklo poduprto daščicom a pored listič, kakva plata takva vrata :hahaha:
 
Ovde se ni samoupravljanje nije primilo jer su radnici uvek mislili da su fabrike necije, tudje.
Sada bi bili u pravu, ali sada nema ni fabrika ni radnika.

Kada radnik shvati da je fabrika njegova, ne krade, glupo je krasti od sebe.
Ali fabrika u Srbiji nikada nije bila njegova.
Slovenacki direktori u doba samoupravljanja su bili Slovenci.
Srpski direktori u vreme samoupravljanja su bili iskljucivo Slovenci i Crnogorci. U svakom slucaju antisrbi. To se zvalo "kadriranje po kljucu".
I From je, u Zdravom Drustvu, pisao o jugoslovenskom samoupravljanju.

"Samoupravljanje" su u Srbiji uvek bile dve reci.
 

Back
Top