kontracepcija i zastita
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: kontracepcija i zastita

Zainteresovan član dekart (avatar)
    Učlanjen
    11.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano kontracepcija i zastita

nemam nista protiv kondoma.znaci klasicni,oralni i analni sex sa kondomom je ok.ali meni sex nije sex ako partnerki ne polizem mackicu,guzu i ako mi ga ne popusi na golo da joj pri tom svrsim u grlo.koje je najbolje sredstvo ako zelim svrsiti u nju? da li se lizanjem njene mace i guze moze dobiti neki std(recimo herpes),cak i ako znam da ona nema sidu ali da je bila sa par partnera(pretpostavljam da se pazila i da je bila cista)?
    sonata for supreme genital goddess...

Poznat W.A.S.P. (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: kontracepcija i zastita

herpes mozes da dobijes kao i bilo koje drugo oboljene sluzokoze ali naravno samo ako ona to ima ili ako je prljava (da je prljava sumnjam jer onda verovatno ne bi bio sa njom) a najbolje pilulice su Logest,mada bolje neka ide kod ginekologa da joj no preporuci koje da uzima mozda joj te nece odgovarati a i uz recept su oko 250 a bez 460 pa ti vidi....

Primećen član Fejs74 (avatar)
    Učlanjen
    28.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Pa ovo je pitanje za Lekara!!!
    Kad ja tamo a ono međutim!!!

Domaćin zelenooka (avatar)
    Učlanjen
    13.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    86

Citat Original postavio dekart
    da li se lizanjem njene mace i guze moze dobiti neki std(recimo herpes),cak i ako znam da ona nema sidu ali da je bila sa par partnera(pretpostavljam da se pazila i da je bila cista)?
    Da ne gnjavim mnogo, što se herepesa tiče, imaš dva tipa virusa koji ga izazivaju HSV1, koji je uzročnik herpesa najčešće usana, mada ređe izaziva i genitalni herpes, dok HSV2 izaziva samo genitalni herpes, znači, što se tiče lizanja, ako ona ima genitalni herpes (mada joj tada verovatno neće biti do seksa) ti si bezbedan, u većoj je opasnosti ona ako ti imaš herpes na usnama.
    Možeš da dobiješ i sifilis, ako dođeš u dodir sa primarnom promenom, ma gde se ona nalazila (a može da bude i na glavi ili ruci), ali to bi već primetio.
    Gonoreja je isto u igri, mada je kod ove bolesti sekret kod žene obično pojačan što je odvede kod ginekologa.
    Oralnim seksom se može preneti i hlamidija.
    Iako ne spadaju u STD, neke parazitske bolesti se takođe mogu preneti lizanjem mace i guze. A ovde mislim na , u narodu poznate crve i pantljičare, kao i na stidne vaši.
    Hm, to bi bilo otprilike to. Teoretski, ali samo teoretski, u obzir dolaze i hepatitis B i AIDS.Zaboravila sam kandidu.
    Nije baš mnogo utešno, ali sam si pitao... ;-)

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Ginekologija!

Slične teme

1. Kontracepcija...
    Autor worm u forumu Ljubav i seks