Vrhunski srpski lekari ispričali su šta je potrebno da bi OSTALI u Srbiji
Strana 1 od 14 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 342

Tema: Vrhunski srpski lekari ispričali su šta je potrebno da bi OSTALI u Srbiji

gost 390446 nije na forumu
    “Kako ja mogu biti nacionalista ako sam svetski prvak?"
    Iskusan
    Učlanjen
    29.11.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Vrhunski srpski lekari ispričali su šta je potrebno da bi OSTALI u Srbiji

https://www.krstarica.com/vesti/srbi...=banner_header
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    "Kredit, troje dece i 800 evra mesečna plata nisu mi dovoljni da preživim mesec dana. To je i najveći razlog moje želje da odem odavde. Kao neko ko svakodnevno spašava živote trebalo bi samo time da se bavim, a ne da razmišljam o egzistencijalnim problemima."
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Je li normalno da vrhunski hirurg ima platu 800 evra?
    A onaj Bajatovic, koliko, bese, ima plata, i sta on, zapravo, radi???

Buduća legenda Alter_Ego_ (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    559

Podrazumevano Re: Vrhunski srpski lekari koji odlaze iz Srbije ispričali su šta je potrebno da bi O

Зашто се сви српски лекари провлаче на причу о врхунском хирургу?

Имамо довољно лекара са завршеним факсом. Проблем здравства је што их не запошљавају, не дају им специјализације. Нека то реше, па после ћемо да причамо о платама. Није проблем што лекари одлазе у Немачку (Њемачку) него то што се нови не уводе у систем (а има их сасвим довољно на бироу).

Нема већих плата за лекаре. И металостругар у Србији прима 300 евра а у Немачкој (Њемачкој) би примао 3 000 евра.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6198

Podrazumevano Re: Vrhunski srpski lekari koji odlaze iz Srbije ispričali su šta je potrebno da bi O

A baksis ne racuna
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Buduća legenda Motorcyclist (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    553

Citat Original postavio frederikrr Pogledaj poruku
    https://www.krstarica.com/vesti/srbi...=banner_header
    "Kredit, troje dece i 800 evra mesečna plata nisu mi dovoljni da preživim mesec dana. To je i najveći razlog moje želje da odem odavde. Kao neko ko svakodnevno spašava živote trebalo bi samo time da se bavim, a ne da razmišljam o egzistencijalnim problemima."

On ne radi nista. To sto on radi mogu i ja sa 2 nedelje prakse. To je to
    Sto sad ljubav, sto sad ljubav ima Steam, kad te vise ne volim...

Učlanjen
    02.12.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    559

Citat Original postavio b!keR Pogledaj poruku
    On ne radi nista. To sto on radi mogu i ja sa 2 nedelje prakse. To je to
    И сад уцењује да ће да оде ако му не дамо 5 000 ојра месечно, стан и стипендију за ситну ђецу.

Buduća legenda Microwave (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    913

laž kao i obično...hirurzi imaju mnogo veću platu od navedene

Poznat krinka5 (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    274

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    A baksis ne racuna
    Plus rad kod privatnika ili sa strane, pa čak u vlastitoj firmi.

Buduća legenda Microwave (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    913

Citat Original postavio krinka5 Pogledaj poruku
    Plus rad kod privatnika ili sa strane, pa čak u vlastitoj firmi.
    plus profesorska plata na faksu jer svi vrhunski hirurzi uglavnom predaju i na faksu

ivan_andj nije na forumu
    Ораторство није максимум речи уз минимум мисли
    Buduća legenda ivan_andj (avatar)
    Učlanjen
    10.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1439

Ако је у Србији плата за исту врсту и исти обим посла мања осам пута, онда је запослени дебело закинут.

Buduća legenda mina68 (avatar)
    Učlanjen
    31.01.2012.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    1073

Citat Original postavio ivan_andj Pogledaj poruku
    Ако је у Србији плата за исту врсту и исти обим посла мања осам пута, онда је запослени дебело закинут.
    Сви су у овој земљи по том основу дебело закинути.

Само сви заборављају трошкове живота овде и тамо.

Кад се то израчуна разлика и није нека.

Плус што лекари овде не живе само од плате, имају они и "примања".
    Преко трња до звезда!

Učlanjen
    02.12.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    559

Је л' рек'о тај лекар где му ради жена?

Aktivan član
    Učlanjen
    25.05.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    51

Da li bi doktori trebalo da su placeniji, naravno da bi trebalo, kao sto bi vecu platu trebalo da imaju profesori, vaspitacice, policija, vojska itd... Da li ce imati, naravno da nece, makar ne skoro u zemlji kakva je Srbija. Da smo bogatija zemlja i to bi bila placenija zanimanja. Ako jednog dana budemo nesto sto lici na normalnu zemlju i to ce biti prestizno placena zanimanja. Mada, isto pitanje bi mogli da postave recimo britanski doktori koji su u odnosu na njihove ameriske kolege visetruko manje placeni. Ali oni ne postavljaju, jednostavno znaju gde zive, upisali su fakultet koji su sami zeleli i izabrali to zanimanje.

Ako zelimo bas da budemo surovo brutalni i realni, kako je meni moj bivsi gazda jednom rekao kada sam mu se zalio da mi je plata mala, "ako ti se ne svidja idi". I kada se ogoli, sve se svodi na to. Na zalost ili mozda i na srecu, ne znam ni sam, doktori su jedni od najzastupljenijih visokoskolskih zanimanja na listi Nacionalne sluzbe za zaposljavanje, a svake godine ih jos vise izlazi sa diplomom ovog fakulteta. U ovom trenutku postoji visak ljudi sa diplomom doktora. A na jos vecu zalost 90 odsto zaposljavanja vrsi drzava, pitanje je da li i 10 odsto doktora radi na nekim provatnim klinikama, posto to jos nije razvijeno kod nas. Ovde se ne suocavamo sa time da li cemo imati dovoljno doktora, vec da li cemo imati dovoljno strucnjaka. Realno, kao i u svakom poslu, nije bas svaki doktor strucnjak.

Ipak, pojedini vrhunski doktori su nasli na jedan najodvratniji nacin da kompenzuju taj nedostatak novca u sopstvenim novcanicima. Uzimanje mita od strane doktora je mozda u rangu sa onim kad politicari uzimaju mito, pa mozda cak i gore. Uzimanje para za lecenje, za stavljanje na listu da sto pre dodjes na red za operaciju je odvratno. Kao otac malog deteta suocavamo se sa time da nasa pedijatrica, zena pred penzijom i cenjena u struci, nama odavno ne izdaje recepte. Onda uzima reklamne flajere onih farmaceutskih kompanija pa nam zaokruzuje sta treba da kupujemo od preparata.. Sva sreca u porodici imamo takodje pedijatra, pa imamo to "drugo misljenje". Mnoge stvari nisu neophodne. Sto je najgore, niko nece da rizukuje da svoje dete uskrati za lek, a ovi upravo koriste tu roditeljsku brigu i strah i valjaju razne gluposti kao neophodne lekove, bilo za lecenje ili preventivu. Naravno najveci deo toga nije ni postojao kada smo mi bili mali pa smo nekako preziveli, ali eto, sada izgleda treba pokretna apoteka da se nosi kako bi deca bila dobro.

Da ne govorim o onim raznim drugim slucajevima, gde regularne pacijente koji se lece o trosku osiguranja, pojedini doktori cesto upucuju na privatne ordinacije u kojima rade ili koje su otvorili.

Buduća legenda ccaterpillar (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    815

Citat Original postavio fobos11 Pogledaj poruku
    Da li bi doktori trebalo da su placeniji, naravno da bi trebalo, kao sto bi vecu platu trebalo da imaju profesori, vaspitacice, policija, vojska itd... Da li ce imati, naravno da nece, makar ne skoro u zemlji kakva je Srbija. Da smo bogatija zemlja i to bi bila placenija zanimanja. Ako jednog dana budemo nesto sto lici na normalnu zemlju i to ce biti prestizno placena zanimanja. Mada, isto pitanje bi mogli da postave recimo britanski doktori koji su u odnosu na njihove ameriske kolege visetruko manje placeni. Ali oni ne postavljaju, jednostavno znaju gde zive, upisali su fakultet koji su sami zeleli i izabrali to zanimanje.

Ako zelimo bas da budemo surovo brutalni i realni, kako je meni moj bivsi gazda jednom rekao kada sam mu se zalio da mi je plata mala, "ako ti se ne svidja idi". I kada se ogoli, sve se svodi na to. Na zalost ili mozda i na srecu, ne znam ni sam, doktori su jedni od najzastupljenijih visokoskolskih zanimanja na listi Nacionalne sluzbe za zaposljavanje, a svake godine ih jos vise izlazi sa diplomom ovog fakulteta. U ovom trenutku postoji visak ljudi sa diplomom doktora. A na jos vecu zalost 90 odsto zaposljavanja vrsi drzava, pitanje je da li i 10 odsto doktora radi na nekim provatnim klinikama, posto to jos nije razvijeno kod nas. Ovde se ne suocavamo sa time da li cemo imati dovoljno doktora, vec da li cemo imati dovoljno strucnjaka. Realno, kao i u svakom poslu, nije bas svaki doktor strucnjak.

Ipak, pojedini vrhunski doktori su nasli na jedan najodvratniji nacin da kompenzuju taj nedostatak novca u sopstvenim novcanicima. Uzimanje mita od strane doktora je mozda u rangu sa onim kad politicari uzimaju mito, pa mozda cak i gore. Uzimanje para za lecenje, za stavljanje na listu da sto pre dodjes na red za operaciju je odvratno. Kao otac malog deteta suocavamo se sa time da nasa pedijatrica, zena pred penzijom i cenjena u struci, nama odavno ne izdaje recepte. Onda uzima reklamne flajere onih farmaceutskih kompanija pa nam zaokruzuje sta treba da kupujemo od preparata.. Sva sreca u porodici imamo takodje pedijatra, pa imamo to "drugo misljenje". Mnoge stvari nisu neophodne. Sto je najgore, niko nece da rizukuje da svoje dete uskrati za lek, a ovi upravo koriste tu roditeljsku brigu i strah i valjaju razne gluposti kao neophodne lekove, bilo za lecenje ili preventivu. Naravno najveci deo toga nije ni postojao kada smo mi bili mali pa smo nekako preziveli, ali eto, sada izgleda treba pokretna apoteka da se nosi kako bi deca bila dobro.

Da ne govorim o onim raznim drugim slucajevima, gde regularne pacijente koji se lece o trosku osiguranja, pojedini doktori cesto upucuju na privatne ordinacije u kojima rade ili koje su otvorili.
    Да се мање краде били бисмо богатија земља па би та занимања могла да буду плаћенија.
    Не одустајем од форума све док сви не буду мислили као ја.

Elita peti ligament (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    297

Koliko vidim ide se ka zaključku da su ljekari govna i treba da idu van zemlje, pa se mi možemo liječiti i narodnom medicinom.

Učlanjen
    02.12.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    559

Citat Original postavio peti ligament Pogledaj poruku
    Koliko vidim ide se ka zaključku da su ljekari govna i treba da idu van zemlje, pa se mi možemo liječiti i narodnom medicinom.
    Кол'ко ја видим, ти си изгледа ћорав ако видиш ово што си написао.

Elita peti ligament (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    297

Citat Original postavio Alter_Ego_ Pogledaj poruku
    Кол'ко ја видим, ти си изгледа ћорав ако видиш ово што си написао.
    Prvo te je ucjenjivao, pa te zanima gdje mu radi žena, kolika su mu primanja sa strane itd.

Loš neki čovjek ovaj ljekar, kao i svi ostali.

ivan_andj nije na forumu
    Učlanjen
    10.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1439

Лекари треба да буду плаћени по учинку.

Učlanjen
    31.01.2012.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    1073

Како по учинку?

По одрађеном пацијенту, или по излеченом пацијенту?
    Преко трња до звезда!

Elita
    Učlanjen
    08.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    394

Citat Original postavio Microwave Pogledaj poruku
    plus profesorska plata na faksu jer svi vrhunski hirurzi uglavnom predaju i na faksu
    licno poznajem ORL hirurga koji ima 77000 platu.

i koja je poenta da se neko cima i sa diplomom i specijalizacijom treba da radi tri posla ko cigos u becu?

tako bi mogli i da kazemo nekome ko rinta u magacinu maxija za 25000, pa jbg opali posle maksija jos osam sati u autoperionici i dobacices 50 000 meseno i boli te racku za kafanu gracku.

covek koji je ulozio godine u ucenje i usavrsavanje ima elementarno pravo da ne mora da rinta dva posla dnevno i trosi slobodne vikende.
    .Ovu rezoluciju su predložile Francuska, Velika Britanija, SAD, Belgija, Maroko i Mađarska, a izglasana je uz podršku Rusije sa 13 naprama 0.

Poznat
    Učlanjen
    14.04.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    123

Citat Original postavio frederikrr Pogledaj poruku
    ...

To što su menadžeri preplaćeni, to je diskusija koju Amerika gura. Tamo su razike između menadžerske i lekarske zarade još i veće.
    Poslednji put ažurirao/la alfalogo : 03.11.2017. u 13:11

Učlanjen
    02.12.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    559

Citat Original postavio peti ligament Pogledaj poruku
    Prvo te je ucjenjivao, pa te zanima gdje mu radi žena, kolika su mu primanja sa strane itd.

Loš neki čovjek ovaj ljekar, kao i svi ostali.
    Лош човек овај лекар (љекар).

А остали... има их разних. И добрих и лоших, и пштених и непоштених, не знам зашто генерализујеш да су и сви остал као он.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio mina68 Pogledaj poruku
    Како по учинку?

По општем здравственом стању нације, пошто је систем индивидуалног учинка у несређеној Србији тешко утврдити.

Buduća legenda Kerkyra (avatar)
    Učlanjen
    17.03.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    688

A "ucinak" bi bio sta? Izleceni pacijent pretpostavljam. Pa nisu sve bolesti izlecive i ne moze se tako gledati.

S druge strane ako kod nekog (pedijatra, hirurga) dolazi 50 pacijenata dnevno a drugog izbegavaju, to bi mogao da bude neki putokaz za "ucinak" tj. trazenost ili koliko dobro obavlja svoj posao jer ni oni nisu svi isti, ima boljih, ima losijih....

@ tema

Sa placanjem kirije i za jednog je ova plata mala, ukoliko nema reseno stambeno pitanje, ali jedan opet i moze da "prodje" dok porodica zaista tesko tj. nikako ako zena ne radi ili je malo placena.
    "Svi smo mi u istoj provaliji, samo neki gledaju u pravcu zvezda"

ivan_andj nije na forumu
    Učlanjen
    10.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1439

Citat Original postavio mina68 Pogledaj poruku
    Како по учинку?

Хирург који има доста операција мора бити плаћенији. Као и медицинска сестра која брине о више пацијената.

Učlanjen
    31.01.2012.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    1073

Хирург који има доста операција мора бити плаћенији. Као и медицинска сестра која брине о више пацијената.
    Ја бих пре обратила пажњу на квалитет операција и бриге о пацијентима, него о самом броју.

То како поједини раде није за повећање плате, него за затвор.

Само што се они међусобно штите, врана врани очи не вади.
    Преко трња до звезда!

Učlanjen
    02.12.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    559

И аутомеханичар који има више муштерија, и шалтерски радник који има више људи на шалтеру, и продавац који прода више робе, и конобар који услужи више људи и молер који окречи више зидова и саобраћајац који напише више казни и гробар који ископа више рака ...

Slične teme

1. Srpski lekari u Nemackoj
    Autor Aleksandra B. u forumu Evropa
    Odgovora: 7115
    Poslednja poruka: јuče, 23:47
  2. Srpski lekari u spaniji
    Autor doctorinspain u forumu Evropa
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 08.06.2016., 20:04
  3. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 25.10.2009., 09:30
  4. Engleski i Srpski jezik