Odredjivanje prioriteta procesa

Umri_muski

Legenda
Poruka
53.858
Imao ja neki projekat projektovanja antena i umesto da ga radim mesec dana uradio ga za nedelju dana.
Kako.
Tako sto sam podesio da mi prioritet procesa u backgroundu bude 85% CPU, dok ja mozgam i editujem u foregroundu na txt ili GUI okruzenju.

Od tada do sada imam problema sa operativnim sistemima

Konkretno windows 7 kao aktuelan i win 10 .

Kako i kojim softwareom iskljuciti automatsko nivelisanje prioriteta procesa.
Probao da koristim software, ali ocigledno imam ili hardware c0 c6 ili ko zna kakav shakeing, pa mi sve vrati na default ili imam u startu neki servis u win7 i win 10 koji posmatra i menja prioritete procesima.
Tako da dodatni tool 3rd party soft ne uradi na kraju nista, posle nekog eventa ili pola sata , sat, prioriteti su po defaultu.

Kako steci apsolutnu kontrolu nad prioritetima procesa na svom racunaru u danasnje vreme?


Sto vise racunar usluzan glupacima to je tezi za koriscenje inzenjerima...uzmite samo word od 97 do danas.
 
Imao ja neki projekat projektovanja antena i umesto da ga radim mesec dana uradio ga za nedelju dana.
Kako.
Tako sto sam podesio da mi prioritet procesa u backgroundu bude 85% CPU, dok ja mozgam i editujem u foregroundu na txt ili GUI okruzenju.

Od tada do sada imam problema sa operativnim sistemima

Konkretno windows 7 kao aktuelan i win 10 .

Kako i kojim softwareom iskljuciti automatsko nivelisanje prioriteta procesa.
Probao da koristim software, ali ocigledno imam ili hardware c0 c6 ili ko zna kakav shakeing, pa mi sve vrati na default ili imam u startu neki servis u win7 i win 10 koji posmatra i menja prioritete procesima.
Tako da dodatni tool 3rd party soft ne uradi na kraju nista, posle nekog eventa ili pola sata , sat, prioriteti su po defaultu.

Kako steci apsolutnu kontrolu nad prioritetima procesa na svom racunaru u danasnje vreme?


Sto vise racunar usluzan glupacima to je tezi za koriscenje inzenjerima...uzmite samo word od 97 do danas.


To je ono što sve vreme pričam.
Glupacima je ponudjen "OSEĆAJ KOMOCIJE" koji im je danas jedino bitan.
Ne žele da se potrude ni ovolio, sve bi na tanjiru.... biraju sistem sa manje cimanja.... program sa manje cimanja...
ako može džabe i u full-u ili bar neki crack pa nek "usporva posle malo" (znamo šta ovo znači, bar mislim da znamo)

Elem, na Windowsu ovo ne očekuj.
Možeš ti neke procese u managmentu da uključuješ, restartuješ ili gasiš ali svejedno - ispovezivani kao svinjska creva dovode i do nestabilnosti.

Što se Linux-a tiče,
apsolutnu kontrolu imaš samo u Red Hat (komercijalnom) i Debian (besplatnom) i to u administratorskom smislu
ali tebi taj program valjda treba pod Windowsom....

Pa ništa, probaj da postaviš prioritet background sevisa ispred programa
Po deafult-u programi imaju prednost kada se instalira sistem ali ako se background servisima da prioritet onda radi brže
E sad ako zavisiš od SQL baze onda programi moraju da imaju prednost, a ako ti SQL ne treba - nek ide život sa servisima
 
Poslednja izmena:

Back
Top