Srbljanović: Nema paralele Đinđić-Vučić

комшија

Stara legenda
Poruka
90.939
http://www.danas.rs/politika.56.html?news_id=360977&title=Srbljanovi%C4%87%3a+Nema+paralele+%C4%90in%C4%91i%C4%87-Vu%C4%8Di%C4%87

Srbljanović: Nema paralele Đinđić-Vučić

Ne vidim nikakvu sličnost, niti paralelu između Zorana Đinđića i Aleksandra Vučića, jer Đinđića nije zanimala vlast, a Vučića isključivo to zanima, ocenila je književnica Biljana Srbljanović za nedeljnik Vreme.

YUCOM_12.jpg


Mislim da je Vučić mnogo veštiji u otimanju i zadržavanju vlasti koja, očigledno, ovde može samo na totalitaran način da se izvede. Da je Đinđić to mogao, ne bi bio ubijen, smatra Srbljanović.

Ne bi imao pet odsto podrške pre ubistva, a da je preživeo atentat bio bi smenjen i pitanje je da li bi se ikad vratio na vlast. Ovde imamo jednog mastera zadržavanja vlasti, po cenu da se presvuče 500 puta, objasnila je ona.

Jedino što je slično, ocenila je Srbljanović, jeste što Vučić sada, kao što je Đinđić pre 15 godina hteo, ima nameru da Srbiju uvede u Evropsku uniju.

Srbljanović je ukazala i da nije Vučić taj koji podiže spomenik Zoranu Đinđiću, već Srbija.

To su naše pare. To su vaše i moje pare. Nije on izvadio pare iz svog džepa, od mame i tate, i sad će on da diže spomenik. On je predsednik države. Pa, da li treba da vratim pasoš zato što se ne slažem sa njim, naglasila je ona.

Srbljanović je kritikovala činjenicu da spomnik Đinđiću nije podignut pre najmanje deset godina, da su to zaustavljali i Boris Tadić i pripadnici Đinđićeve stranke, jer je to bio kontroverzan potez.

I zašto smo spali na to da jedan Vučić, koji je do juče škrabao ime ulice Zorana Đinđića, koristi državne pare da nam dozvoli da napravimo taj spomenik, zaključila je Srbljanović.
 
Најбољи виц овог века, Ђинђића није занимала власт :zcepanje:

Онај кога не занима власт не бави се политиком, немој више ништа да објашњаваш "списатељице".
 
Најбољи виц овог века, Ђинђића није занимала власт :zcepanje:

Онај кога не занима власт не бави се политиком, немој више ништа да објашњаваш "списатељице".

Можда се она није изразила на прави начин, свакако треба тумачити нечију изјаву, тј. прво потражити смисао, па тек ако не нађеш смисао, онда крени да тражиш у нечијој изјави бесмисао.



Разлика о којој је говорила зависница је у томе што је Вучић желео власт ради власти, да може да влада, а Ђинђува је желео власт ради спровођења своје идеологије.

Зато је Вучић ради власти изменио своју идеологију за 180 степени а не зато што је био глуп, па постао паметан, како је сам тврдио/, јер је само желео ВЛАСТ ради саме ВЛАСТИ.
Ђинђува је власт желео ради спровођења своје идеологије, а не само пуког одржања на власти зарад власти.
 
izadjem ja pre neki mesec sa jednom ribom koju sam upoznao preko druga. I za nepoverovati, devojka nije tipicna guska. Nego bas obrazovana. Bio sam zadivljen njenim nacinom izrazavanja. I tako prica ona o sebi i kaze da je ucestvovala na onim proseravanjima o djindjicu. Smrklo mi se pred ocima i kazem moram rano sutra da ustajem.
 
Poslednja izmena:
Она ке књижевница, не би требало да тумачимо оно што напише или каже.

Требало би да уме прецизно да се изражава.

Сем тога, Ђинђић није имао идеологију, само је спроводио оно за шта је био добро плаћен.
 
Она ке књижевница, не би требало да тумачимо оно што напише или каже.

Требало би да уме прецизно да се изражава.

Сем тога, Ђинђић није имао идеологију, само је спроводио оно за шта је био добро плаћен.

Можда се лепо изразила, али ти си злонамерно протумачила.

Ђики је имао иделогију, да ли ти се она свиђала или не, небитно за чињеницу да је имао идеологију. И није је променио за 180 сепени зарад власти, као Вучић и константно је мења од ситуације до ситуације.
 
Можда се лепо изразила, али ти си злонамерно протумачила.

Ђики је имао иделогију, да ли ти се она свиђала или не, небитно за чињеницу да је имао идеологију. И није је променио за 180 сепени зарад власти, као Вучић и константно је мења од ситуације до ситуације.

Мењали је, не мењали је, народу исто.

АВ је можда променио идеологију, али ћуд није.

Ђинђић није мењао идеологију, а није ни ћуд.
 

ne znam sta vi mislite
al od kad ne kupuje 0,6 kod Soneta
totalno se deformisala u faci
njuska joj je postala nekako
konjasta
mora da joj uvaljuju bas losu robu

- - - - - - - - - -

Ђинђић може да се упоређује само са оним Вучићем из времена док је Ђинђић био жив и делатан што у опозицији што као премијер.
Тако бих им ја казао да сам на "Биканином" месту.

ahahahahaha

malo me kopka znatizelja, a sto joj tepas :mrgreen:

- - - - - - - - - -

nije da ti dala malo sisice, ili jeste :super:
 
"U komentarima na društvenim mrežama ga ponovo ubijamo, najgore vrste uvreda. Očigledno kao društvio nismo došli do toga da se umijemo hladnom vodom, priberemo i dođemo do toga koja je naša krivica da je društvo toiko zakrvljeno da čak i mesto sećanja nekoga ko je to apsolutno zaslužio izaziva dnevno političke polemike", kaže ona." >>> http://rs.n1info.com/a339316/Vesti/Vesti/Srbljanovic-i-Teodorovic-o-spomeniku-Djindjicu.html

- - - - - - - - - -

(...)

nije da ti dala malo sisice, ili jeste :super:
Сисице? Од "Бикане" се тражи дупе или ништа!
 
izadjem ja pre neki mesec sa jednom ribom koju sam upoznao preko druga. I za nepoverovati, devojka nije tipicna guska. Nego bas obrazovana. Bio sam zadivljen njenim nacinom izrazavanja. I tako prica ona o sebi i kaze da je ucestvovala na onim proseravanjima o djindjicu. Smrklo mi se pred ocima i kazem moram rano sutra da ustajem.
A lapo ti ja kažem da kod nas obrazovanost ne spasava od gluposti¡ Čak šta više, kanda je i podstiče[emoji849]
 
http://www.danas.rs/politika.56.html?news_id=360977&title=Srbljanovi%C4%87%3a+Nema+paralele+%C4%90in%C4%91i%C4%87-Vu%C4%8Di%C4%87

Srbljanović: Nema paralele Đinđić-Vučić

Ne vidim nikakvu sličnost, niti paralelu između Zorana Đinđića i Aleksandra Vučića, jer Đinđića nije zanimala vlast, a Vučića isključivo to zanima, ocenila je književnica Biljana Srbljanović za nedeljnik Vreme.

YUCOM_12.jpg


Mislim da je Vučić mnogo veštiji u otimanju i zadržavanju vlasti koja, očigledno, ovde može samo na totalitaran način da se izvede. Da je Đinđić to mogao, ne bi bio ubijen, smatra Srbljanović.

Ne bi imao pet odsto podrške pre ubistva, a da je preživeo atentat bio bi smenjen i pitanje je da li bi se ikad vratio na vlast. Ovde imamo jednog mastera zadržavanja vlasti, po cenu da se presvuče 500 puta, objasnila je ona.

Jedino što je slično, ocenila je Srbljanović, jeste što Vučić sada, kao što je Đinđić pre 15 godina hteo, ima nameru da Srbiju uvede u Evropsku uniju.

Srbljanović je ukazala i da nije Vučić taj koji podiže spomenik Zoranu Đinđiću, već Srbija.

To su naše pare. To su vaše i moje pare. Nije on izvadio pare iz svog džepa, od mame i tate, i sad će on da diže spomenik. On je predsednik države. Pa, da li treba da vratim pasoš zato što se ne slažem sa njim, naglasila je ona.

Srbljanović je kritikovala činjenicu da spomnik Đinđiću nije podignut pre najmanje deset godina, da su to zaustavljali i Boris Tadić i pripadnici Đinđićeve stranke, jer je to bio kontroverzan potez.

I zašto smo spali na to da jedan Vučić, koji je do juče škrabao ime ulice Zorana Đinđića, koristi državne pare da nam dozvoli da napravimo taj spomenik, zaključila je Srbljanović.

mešto se ofucala pre par godina bi je i kresnuo sad ništa :(
 

- - - - - - - - - -

Она ке књижевница, не би требало да тумачимо оно што напише или каже.

Требало би да уме прецизно да се изражава.

Сем тога, Ђинђић није имао идеологију, само је спроводио оно за шта је био добро плаћен.

Ocigledno Srbi ja ima inflaciju knjizevnika, doktora nauka, politicara i lopova.
Ova je barem mogla da opere kosu i da se pristojno oceslja a ne da izgleda ko da je ustala iz kreveta.
 

Back
Top