Crna Ovca

PerfectOne

Vitača Milut
Banovan
Poruka
31.877
Htela bih da malo diskutujemo o ljudima koje nazivaju crnim ovcama! Namerno su prva slova velika jer svaka c.o. ima svoje ime i prezime zar ne?
Da li su to ljudi koji se nisu prilagodili opšte prihvaćenim pravilima ponašanja u jednom društvu, da li su to ljudi koji vazda nešto pogrešno rade i nikada nemaju sreće u traženju posla, partnera, zimskih cipela....
Da li su to ljudi na sve načine operisani od trendova i zaostali na neki način jer se ne uklapaju?
Da li su gluplji ili pametniji zato što su različiti?
Šta je to što ih dovodi u vezu sa ovcom koja nije iste boje kao sve ostale ovce da ne kažem kao svi ostali mi?

U svakoj familiji postoji bar po jedna a negde ih ima i po nekoliko
U mojoj ima jedna ali dovoljno je crna za nekoliko generacija ako se ima u vidu katastrofalan niz poteza u životu!
Da li ovca dobija status Crna ako napravi jedno sranjce ili ako napravi čitav niz tačnije retko joj se desi da načini ispravan potez.

eto otvaram diskusiju o

Pogledajte prilog 462137
 
Poslednja izmena:
neko ne moze da se uklopi u standard mase, ne zato sto je neprilagodljiv, vec zato sto je rodjen da bude poseban
postoje dve grupe c.o.
prva je ona koja je nezadovoljna neuklapanjem
druga je ona koja izaziva nezadovoljstvo okoline sto se ne uklapa
 
Црна овца је неко ко на било који начин одскаче од устаљених друштвених или породичних норми.

Не мора да значи да је неуспешан или наопак, просто је другачији.
 
Мој отац се стално бринуо да ја не постанем то. "Немој много да штрчиш" - говорио је.

najteze je ispratiti individualnost sopstvenog deteta

- - - - - - - - - -

Мој отац се стално бринуо да ја не постанем то. "Немој много да штрчиш" - говорио је.

najteze je ispratiti individualnost sopstvenog deteta
 
neko ne moze da se uklopi u standard mase, ne zato sto je neprilagodljiv, vec zato sto je rodjen da bude poseban
postoje dve grupe c.o.
prva je ona koja je nezadovoljna neuklapanjem
druga je ona koja izaziva nezadovoljstvo okoline sto se ne uklapa

ovo je odličan početak za raspravu
 
To zavisi iskljucivo od okruzenja. Pocev od detinjstva, mnogi budu C.O. u osnovnoj, ali se ekstra dobro uklope u srednjoj skoli. Ili su C.O. u jednom mestu, pa kada se presele u drugi grad, savrseno se uklope. Ili obrnuto.

Recimo, ja sam C.O. na ovom forumu na svakoj politickoj temi, jer ne podrzavam ni istok ni zapad, ni Vucica ni Zute, tako da me mrze i jedni i drugi :)
 
Црна овца је неко ко на било који начин одскаче од устаљених друштвених или породичних норми.

Не мора да значи да је неуспешан или наопак, просто је другачији.

...onda na forumu nema belih ovaca...:lol:
 
Мој отац се стално бринуо да ја не постанем то. "Немој много да штрчиш" - говорио је.

Моји нису бринули, просто су прихватили.

Таква сам и на послу, и код куће, и у друштву.

Нема тајни, оговарања, улизивања, довољно да будем другачија и означена не баш као црна овца, али нешто слично томе - да.

Људи не воле да чују истину, а ја не умем да лажем.

Умем да прећутим, али ако ме питаш ризикујеш да чујеш истину.

Е, зарад добрих породичних односа, неке ствари морају и да се пакују у фолије, а ја то не умем, не желим, замара ме.

На послу сам иста.
 
...onda na forumu nema belih ovaca...:lol:

Па нема, сви смо различити.

Ја сам навикла да прихватам људе онаквима какви су.

Па, ако могу са њима ок, ако не онда их заобиђем.
 
To zavisi iskljucivo od okruzenja. Pocev od detinjstva, mnogi budu C.O. u osnovnoj, ali se ekstra dobro uklope u srednjoj skoli. Ili su C.O. u jednom mestu, pa kada se presele u drugi grad, savrseno se uklope. Ili obrnuto.

Recimo, ja sam C.O. na ovom forumu na svakoj politickoj temi, jer ne podrzavam ni istok ni zapad, ni Vucica ni Zute, tako da me mrze i jedni i drugi :)

znam da svako od nas može da bude crna ovca u zavisnosti od toga u kakvom se okruženju nađe.

mene interesuju oni koji su odabrali ili se pomirili sa činjenicom da su crna među belim ovcama.

Da li se crne ovce rađaju kao crne ili pocrne u životu kad shvate da se nisu uklopili?
 
Моји нису бринули, просто су прихватили.

Таква сам и на послу, и код куће, и у друштву.

Нема тајни, оговарања, улизивања, довољно да будем другачија и означена не баш као црна овца, али нешто слично томе - да.

Људи не воле да чују истину, а ја не умем да лажем.

Умем да прећутим, али ако ме питаш ризикујеш да чујеш истину.

Е, зарад добрих породичних односа, неке ствари морају и да се пакују у фолије, а ја то не умем, не желим, замара ме.

На послу сам иста.

tako nekako i kod mene, s tim što umem da lažem u slučaju kad treba da se zaštiti kolega

pre će biti da smo mi ovde bele ovce a ovo oko nas sve same crne ovce

- - - - - - - - - -

znam da svako od nas može da bude crna ovca u zavisnosti od toga u kakvom se okruženju nađe.

mene interesuju oni koji su odabrali ili se pomirili sa činjenicom da su crna među belim ovcama.

Da li se crne ovce rađaju kao crne ili pocrne u životu kad shvate da se nisu uklopili?

pocrne u životu, takvi se ne rađaju...i ako jesam, drago mi je zbog toga jer biti crn u naopakoj sredini je dobro
 
tako nekako i kod mene, s tim što umem da lažem u slučaju kad treba da se zaštiti kolega

pre će biti da smo mi ovde bele ovce a ovo oko nas sve same crne ovce

- - - - - - - - - -



pocrne u životu, takvi se ne rađaju...i ako jesam, drago mi je zbog toga jer biti crn u naopakoj sredini je dobro

Ја се све нешто надам да ће нам једног дана једна црна овца постати ован предводник.

Досадила ми је ова безлична маса у коју се сви труде да се уклопе и синдром стада.
 
Htela bih da malo diskutujemo o ljudima koje nazivaju crnim ovcama? Namerno su prva slova velika jer svaka c.o. ima svoje ime i prezime zar ne?
Da li su to ljudi koji se nisu prilagodili opšte prihvaćenim pravilima ponašanja u jednom društvu, da li su to ljudi koji vazda nešto pogrešno rade i nikada nemaju sreće u traženju posla, partnera, zimskih cipela....
Da li su to ljudi na sve načine operisani od trendova i zaostali na neki način jer se ne uklapaju?
Da li su gluplji ili pametniji zato što su različiti?
Šta je to što ih dovodi u vezu sa ovcom koja nije iste boje kao sve ostale ovce da ne kažem kao svi ostali mi?

U svakoj familiji postoji bar po jedna a negde ih ima i po nekoliko
U mojoj ima jedna ali dovoljno je crna za nekoliko generacija ako se ima u vidu katastrofalan niz poteza u životu!
Da li ovca dobija status Crna ako napravi jedno sranjce ili ako napravi čitav niz tačnije retko joj se desi da načini ispravan potez.

eto otvaram diskusiju o

Pogledajte prilog 462137

svako ko nije po sablonu mase, bilo u pozitivnom bilo u negativnom smislu donije taj epitet
 
znam da svako od nas može da bude crna ovca u zavisnosti od toga u kakvom se okruženju nađe.

mene interesuju oni koji su odabrali ili se pomirili sa činjenicom da su crna među belim ovcama.

Da li se crne ovce rađaju kao crne ili pocrne u životu kad shvate da se nisu uklopili?

Mislim da se to uci/postaje.
Svi se radjamo sa sklonostima ka ovome ili onome, ali ja sam, licno, mnogo tokom odrastanja menjao svoje stavove, onako kako sam ucio i spoznavao neke stvari, sto putem edukacije, sto putem socijalizacije i profesionalnog puta.
 
Ја се све нешто надам да ће нам једног дана једна црна овца постати ован предводник.

Досадила ми је ова безлична маса у коју се сви труде да се уклопе и синдром стада.

pa to...
ovde je bolje ako si crna ovca, to znači da si normalniji među ovim silnim prslim ljudima
 

Back
Top