SKUP: "Pravda za žrtve komunizma"

Poruka
9.913
U Beogradu će u subotu, 4. novembra, u 13 sati, biti održan skup podrške inicijativi za podizanje spomenika desetinama hiljada nevinih žrtava komunističkog terora, pobijenih posle oktobra 1944. godine.

Srbi-ubijeni-940.jpg


Skup podrške inicijativi za podizanje spomenika žrtvama komunističkog terora i obnovu Kraljeve česme biće održan u Lisičjem potoku, kod spomen česme kralju Aleksandru Karađorđeviću, koja je potpuno ruinirana.

U blizini te česme zloglasna tajna komunistička policija Ozna je neposredno po završetku Drugog svetskog rata izvršila masovna ubistva i streljala najmanje nekoliko stotina ljudi, uglavnom bez suda, i to je jedno od mnogih neobeleženih stratišta širom Srbije na kojima su komunisti pobili desetine hiljada nevinih ljudi, uglavnom bez sudske presude.
Dramski pisac i akademik Dušan Kovačević rekao je, povodom skupa najavljenog za subotu, da su oslobodioci, posle oslobođenja Srbije 1944. godine, širom zemlje i u Beogradu počinili mnoge zločine.

"Stradali su ljudi koji nisu učestvovali u bilo kakvoj vrsti izdaje za koju su bili optuženi. Reč je o otprilike 50.000 građana Srbije i između 9.000 i 12.000 građana Beograda i Zemuna, po podacima Đilasa. Tim ljudima je suđeno kako kad i kako gde, uglavnom je pravda preuzimana od strane onih koji su misili da treba da se svete i ta pravda je pretvorena u nepravdu", naveo je Kovačević.

Kovačević je istakao da je među tim ljudima stradala građanska klasa Srbije, što je bilo pogubno za dalji život Srbije.

"Ovo spomen obeležje je zapravo naše izvinjenje tim ljudima koji su stradali i pokušaj, ako već nije bilo prava, da se ispravi pravdom. Ja bih taj spomenik nazvao 'Pravda za Srbiju'", rekao je Kovačević.
Istaknuti intelektualac i profesor estetike i teorije književnosti Leon Kojen rekao je da se Srbija ni decenijama posle propasti komunističkog režima nije suočila sa zločinima iz tog perioda.

"Paradoksalno je da četvrt veka posle bar formalnog nestanka komunističkog režima, a blizu 20 godina posle pada Miloševićevog režima, čiji je kontinuitet sa komunizmom bio očigledan, mi još uvek nemamo pravo suočavanje sa tom prošlošću na nivou celog društva, što neminovno podrazumeva državu i njene institucije", rekao je Kojen.
http://mondo.rs/a1053177/Info/Drust...zam-zlocini-Dusan-Kovacevic-crveni-teror.html

konačno,inače mnogi čekaju da te komunističke zveri najzad dobiju svoja mena i prezimena i da se vidi ko je ubijao nevin narod imenom i prezimenom!!
 
Poslednja izmena:
Nemam nista protiv, ali bi trebao da se odrzi i jedan skup pod nazivom:

"Pravda za žrtve kapitalizma"

Mislim da ih ima mnogo vise.

А могао би и скуп под називом ''Правда за жртве бомбардовања српских градова 40-их година 20-ог века од стране либерал капиталиста и комуниста'', мислим да би се тиме лепо показало како је српски народ увек био и остао жртва обе ове сестринске идеологије.
 
А могао би и скуп под називом ''Правда за жртве бомбардовања српских градова 40-их година 20-ог века од стране либерал капиталиста и комуниста'', мислим да би се тиме лепо показало како је српски народ увек био и остао жртва обе ове сестринске идеологије.

Ja znam da su nas bombardovali prvo fasisti a zatim kapitalisti. Za komuniste ne znam.
Inace fasizam ti je mladji ali agresivniji brat kapitalizma.
Nato, kao fasisticka organizacija zastupa interese kapitalista a sve to se uvija u filantropsku oblandu pod nazivom recimo "milosrdni andjeo".

Ovo, cisto da izadjemo iz cetrdesetih pa da se malo prosetamo devedesetim.

Sta bi tek Vijetnamci mogli da nam kazu o sezdesetim, Koreanci o pedesetim .....
 
Ja znam da su nas bombardovali prvo fasisti a zatim kapitalisti. Za komuniste ne znam.
Inace fasizam ti je mladji ali agresivniji brat kapitalizma.
Nato, kao fasisticka organizacija zastupa interese kapitalista a sve to se uvija u filantropsku oblandu pod nazivom recimo "milosrdni andjeo".

Ovo, cisto da izadjemo iz cetrdesetih pa da se malo prosetamo devedesetim.

Sta bi tek Vijetnamci mogli da nam kazu o sezdesetim, Koreanci o pedesetim .....

А како си заборавио Сремски фронт???
 
Ja znam da su nas bombardovali prvo fasisti a zatim kapitalisti. Za komuniste ne znam.

Фашисти нас нису бомбардовали. Италијански ваздухоплови нису били у могућности да бомбардују Београд чак и да су хтели.

Бомбардовали су нас капиталисти, замисли, управо на савет и молбу комуниста. Какав комбо буржуја и пролетера против злих Срба.
Inace fasizam ti je mladji ali agresivniji brat kapitalizma.
''Иначе''. Да, управо зато су комунисти и капиталисти сарађивали против фашизма, пошто је јелте фашизам продукт капитализма.

Зашто би ратовали против капиталиста када су ту фашисти.

Nato, kao fasisticka organizacija zastupa interese kapitalista a sve to se uvija u filantropsku oblandu pod nazivom recimo "milosrdni andjeo".

Нато је либерал-капиталистичка организација која на војни начин заступа интересе данашњег ''култур марксизма'' и политичке коректности који су продукт крупног капитала.

- - - - - - - - - -

Нема бољих савезника од либерала и комуниста.

81416_Local_citizens_wave_Kurdish_and_American_flags_during_the_Kurdish_regional_government_new_year%27s_celebration_in_Dahuk_in_2008.jpg
 
Interesantno, toliko ubijenih a cela Krstarica nema bar jednog člana od izdajnika i saradnika sa okupatorom?
Ali su zato svi ožalošćeni komunizmom dobili stan od firme a ne od Tita...
Čak i onaj kredit za ovaj stan ne bi bio moguć da im tata nije krao.
 
Poslednja izmena:
Не мешај ''бабе и жабе'' !
Много си ти ''наиван'', пушташ мастило?

Historical-Evolution-Of-South-African-Zulu-Tribes-Culture-And-Traditions1.jpg


ANTIKOMUNISTI


Imaju problem što se nisu učlanjivali u onu jednu jedinu stranku ali su se danas učlanili u sve.

Imaju iluziju da glasaju za ovu ili onu stranku kao vid dubokuh uverenja a zapravo glasau za jedne te iste 30 godina

Iako iz antikomunskih porodica slabo su i za monarhiju o čijoj lepoti tek nemaju pojma jer su nas u ovo tad i uvalili

a malo se i zapadnobalkanska služba u Beogradu zajebava po forumima, a ako je iko ubio više Srba od Nemaca a to su zapadnobalkanci
 
Poslednja izmena:
Кад ће правда за нас удављене овом хистеријом антикомунизма, којег нигде и није било (али, као да је то па важно!?):lol:
ово је стота тема са истом тематиком, ред је и да се прослави!:vatromet::orkestar::bravo::tambalamba:

Svi su došli u Beograd po antikomunizam
tamo odale dolaze ne mogu da ga sprovedu

da bi antikomunizam uspeo zapošljavaju samo svoje

- - - - - - - - - -

Исто - П О Д Р Ж А В А М...........

hvala Mito...
 
Podrzavam dobru nameru.
Na zalost dok sudjenja komunistima ne budu odrzana i dok ne bude zaplenjena privatna imovina naredbodavaca i izvrsilaca zlocina, pravde tu nikako nema da bidne.
Mozda je bolje tako jer je narod zahvaljujuci zdravorazumskom osecaju za opstanak prevazisao te stravicne podele i uspeo da zaceli grozne razderotine.

U svakom slucaju spomenik treba podici i to upravo ispred one kuce cveca na dedinjskom otetom placu.
Da vide gosti posetioci kakve rane Srbija leci i od kakvih se razderotina sa mukom oporavlja da bi se Boga moleci jednom i oporavila.
 
Podrzavam dobru nameru.
Na zalost dok sudjenja komunistima ne budu odrzana i dok ne bude zaplenjena privatna imovina naredbodavaca i izvrsilaca zlocina, pravde tu nikako nema da bidne.
Mozda je bolje tako jer je narod zahvaljujuci zdravorazumskom osecaju za opstanak prevazisao te stravicne podele i uspeo da zaceli grozne razderotine.

U svakom slucaju spomenik treba podici i to upravo ispred one kuce cveca na dedinjskom otetom placu.
Da vide gosti posetioci kakve rane Srbija leci i od kakvih se razderotina sa mukom oporavlja da bi se Boga moleci jednom i oporavila.


Potrebno je da i drugim korisnicima date reputaciju pre nego što je ponovo dodelite korisniku buudala.
 

Back
Top