Ко ће најбоље по нас (Србе) овде да спроводи интересе Америке?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 28

Tema: Ко ће најбоље по нас (Србе) овде да спроводи интересе Америке?

Buduća legenda Alter_Ego_ (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    565

Podrazumevano Ко ће најбоље по нас (Србе) овде да спроводи интересе Америке?

Дакле, ја мислим да ћемо се сви сложити, а посебно колеге Русогузи, да овде имамо колонијалну власт и да Чемерика поставља своје пионе на власти.

Како нема изгледа да ће се то ускоро променити, моје питање је, да ли је по нас боље да интересе Америке овде спроводи Александар Вучић или Саша Јанковић, или можда Вук Јеремић? Можда Радуловић? Или нека коалиција, типа Обрадовић, Јеремић, Радуловић. МОжда Чеда Јовановић у коалицији са Ненадом Чанчем?

Ко би за нас био најбољи у обављању послова за Јенкије?

Elita Роло Томази (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    58
    Reputaciona moć
    415

Podrazumevano Re: Ко ће најбоље по нас (Србе) овде да спроводи интересе Америке?

Ти, вероватно, јер се сатиреш од бриге за америчке интересе овде, већ месецима, и сморио си све са тим темама...
    Ја босиљак садим- мени фридрих ниче!

Supermoderator Ljuta Tica (avatar)
    Učlanjen
    09.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1082

Podrazumevano Re: Ко ће најбоље по нас (Србе) овде да спроводи интересе Америке?

У стилу колеге Гром са неба:

У Александру Вучићу имамо и Сашу (Јанковића) и Вука Јеремића јер име Саша је неформална и изведена верзија од Александар. Док у презимену Вучић имамо малог Вука јел тако?
    Е сад, једино немамо Радуловића, али то би се лако могло извести ако би се онај са почетка оженио Радуловићем и свом презимену придодао његово. Тако би смо у добили 3 у 1 паковање.

Нема места за Чеду и Чанка, али они ионако служе свуда и увек као декор
    Слободан као ... ' тица

Učlanjen
    08.11.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    58
    Reputaciona moć
    415

Citat Original postavio Ljuta Tica Pogledaj poruku
    Е сад, једино немамо Радуловића
    Како немамо, кад човек ради 20 сати дневно!
    Отприлике исто што би и Радуловић...
    Који је такође- Саша...

Moderator Straks92 (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    270

Predsednik Saša Janković i premijer Radulović kao nekad Koštunica i Djindjić.

Amerika više ceni takve kolonijalne upravnike od Vučića i Dačića što se vidi preko Hojta.

Moderator
    Učlanjen
    13.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1377

"Vera , sloga i postenje, Srpsko su spasenje".
    "В конце концов все будет хорошо. Если будет плохо, значит, это еще не конец"

Iskusan КласичноЛибералан (avatar)
    Učlanjen
    28.04.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Овде би ваљало напоменути да конкретан амерички интерес не постоји, већ да је реч о васпитно-поправним мерама. Дакле, САД то гледа на следећи начин.

Како од вола направити човека.

У том смислу, врло је тешко издвојити једног доброг студента-васпитача, јер такви у српској политици напросто не постоје. Нити су другосрбијанци бољи од напредњака, нити су напредњаци бољи од народњака.

Скроз незгодна ситуација.
    But what is liberty without wisdom, and without virtue? It is the greatest of all possible evils; for it is folly, vice, and madness, without tuition or restraint.

Moderator
    Učlanjen
    13.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1377

Moderator
    Učlanjen
    13.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1377

@:
    "Ko ce ..." ?!

Zna se ...!

Federer ...!!!

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    182

Citat Original postavio Alter_Ego_ Pogledaj poruku
    Дакле, ја мислим да ћемо се сви сложити, а посебно колеге Русогузи, да овде имамо колонијалну власт и да Чемерика поставља своје пионе на власти.

Како нема изгледа да ће се то ускоро променити, моје питање је, да ли је по нас боље да интересе Америке овде спроводи Александар Вучић или Саша Јанковић, или можда Вук Јеремић? Можда Радуловић? Или нека коалиција, типа Обрадовић, Јеремић, Радуловић. МОжда Чеда Јовановић у коалицији са Ненадом Чанчем?

konkurencija je prevelika.............NE ZNA SE KO JE OD KOGA BOLJI U TOM POSLU.........................da bismo smanjili konkurenciju, moj predlog je da iz Srbije izbacimo sve crnogorsko-bosanske "kandidate" .........................i politicki "obezglavimo" Srbiju.....................mozda se nadje neki od onih srpskih portira i cistacica u zgradama vlade Srbije i srpskog parlamenta, koji ce ispuniti bar one minimalne uslove Koje od "kandidata" zahtevaju amerikanci.

Poznat blooser (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    210

Pitanje je krajnje lako - onaj ko nece da sprovodi interese Amerike, vec interese Srbije.

Učlanjen
    08.11.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    58
    Reputaciona moć
    415

Citat Original postavio КласичноЛибералан Pogledaj poruku
    Овде би ваљало напоменути да конкретан амерички интерес не постоји, већ да је реч о васпитно-поправним мерама.
    Оваква изјава оставља једну велику недоумицу.
    Наиме- да ли си ти политички идиот који не види ништа, иако му је све пред носом, или се правиш да не видиш, јер од тога имаш користи.

Učlanjen
    28.04.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Citat Original postavio Роло Томази Pogledaj poruku
    Оваква изјава оставља једну велику недоумицу.
    Наиме- да ли си ти политички идиот који не види ништа, иако му је све пред носом, или се правиш да не видиш, јер од тога имаш користи.
    Ја сам Народни Непријатељ.

Ал' оставимо то по страни.

Не мислиш ваљда стварно да су Англосаксонци присутни на Балкану да би нас пљачкали и убијали.
    But what is liberty without wisdom, and without virtue? It is the greatest of all possible evils; for it is folly, vice, and madness, without tuition or restraint.

Elita Громовик (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    678

Ја сам Народни Непријатељ.

Ал' оставимо то по страни.

Не мислиш ваљда стварно да су Англосаксонци присутни на Балкану да би нас пљачкали и убијали.
    Oni su tu da bi se borili protiv rusije. Iste metode su prema Srbiji koristili Dizraeli i Vilijem Artur Vajt a danas koriste Bler i Kameron. Uvek je bilo Milana Piroćanaca, Stojadinovića, Đilasa, Tadića i Vučića koji su na vlast došli kao klošari a odlazili prilično imućni.

Elita
    Učlanjen
    30.10.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    27
    Reputaciona moć
    1184

Jeremic: Da li je unilateralna deklaracija Privremenih institucija samouprave na Kosovu o nezavisnosti od 17. februara 2008. godine u saglasnosti s međunarodnim pravom?

Odgovor Suda pravde: Da

Učlanjen
    08.11.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    58
    Reputaciona moć
    415

НАС!?

Без коментара.
    Потражи помоћ модератора, квариш хомогеност фронта оваквим грешкама...

Učlanjen
    28.04.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Citat Original postavio Nan Elmoth Pogledaj poruku
    Oni su tu da bi se borili protiv rusije. Iste metode su prema Srbiji koristili Dizraeli i Vilijem Artur Vajt a danas koriste Bler i Kameron. Uvek je bilo Milana Piroćanaca, Stojadinovića, Đilasa, Tadića i Vučića koji su na vlast došli kao klošari a odlazili prilično imućni.
    Они се боре против декадентног социјализма.

Потпуно је небитно ко у овој причи заступа социјализам. Битно је само ко настоји да га угуши.

Ако не верујеш мени, верујеш себи. Запитај се, ко цени капитализам, а да истовремено цени и Русију?

Don't worry, I'll wait...

Elita Громовик (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    678

Они се боре против декадентног социјализма.

Потпуно је небитно ко у овој причи заступа социјализам. Битно је само ко настоји да га угуши.

Ако не верујеш мени, верујеш себи. Запитај се, ко цени капитализам, а да истовремено цени и Русију?

Don't worry, I'll wait...
    Прича о гушењу социјализма пада у воду ( као и прича о људским правима у С.Арабији) ако погледаш скандинавију где постоје државне пензије, бесплатно школовање или Немачку где постоје прилична социјална давања.
    Ради се о империјализму.

Učlanjen
    28.04.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Прича о гушењу социјализма пада у воду ( као и прича о људским правима у С.Арабији) ако погледаш скандинавију где постоје државне пензије, бесплатно школовање или Немачку где постоје прилична социјална давања.
    Ради се о империјализму.
    Скандинавија и Германија свој социјализам остварују путем тржишног механизма. Кроз капитализам.

То је драстична разлика у односу на Русију, Србију и сличне ништарије.

Саудијска Арабија је небитна у борби против левичарске марве. Она не представља никакву опасност по капиталистички поредак.

Elita Громовик (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    678

Скандинавија и Германија свој социјализам остварују путем тржишног механизма. Кроз капитализам.

То је драстична разлика у односу на Русију, Србију и сличне ништарије.

Саудијска Арабија је небитна у борби против левичарске марве. Она не представља никакву опасност по капиталистички поредак.

Ладно те је Достојевски предвидео и описао.

Енглески антируски фанатизам више мрзи православље од ислама, такође више воли руски пораз него своју победу.

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2278

Све оне љиге које се ПРЕПОРУЧУЈУ ДА СПРОВОДЕ НАЛОГЕ И ИНТЕРЕСЕ ОКУПАТОРА ХИТНО ДОЖИВОТНО ЛУСТРИРАТИ И ЗАБРАНИТИ ДА СЕ БАВЕ БИЛО КАКВИМ ЈАВНИМ ПОСЛОМ.........
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Buduća legenda Alter_Ego_ (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    565

Овде би ваљало напоменути да конкретан амерички интерес не постоји, већ да је реч о васпитно-поправним мерама. Дакле, САД то гледа на следећи начин.

Како од вола направити човека.

У том смислу, врло је тешко издвојити једног доброг студента-васпитача, јер такви у српској политици напросто не постоје. Нити су другосрбијанци бољи од напредњака, нити су напредњаци бољи од народњака.

Скроз незгодна ситуација.
    Мислим да си у праву. Амер азијског порекла је тражио у ствари (судећи по јучерашњој емисији) да Србија не дира младу републику Косово. Дакле, не тражи признање Косова, не тражи санкције Русији, али тражи мир и стабилност, а то значи без чачкања младе државе Косова. Не кажем да српска власт треба да престане да ради на свом суверенитету на Косову (мада ради обратно) али Амер није поставио никакав епохално претећи задатак. Тражи стабилност и мир. Није баш много захтевно.

Једино што овај наш конфликтни не уме да делује у систему који је миран и стабилан, већ мора свуда да уноси конфликте. То што на другој страни пристаје и на владу са Харадинајем, што уништава српске институције на косову, што пристаје на све услове оних изнад себе не мења чињеницу да константно одржава конфликте (углавном вербалне) са свима.

Učlanjen
    28.04.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Ладно те је Достојевски предвидео и описао.
    Достојевски је такође трећеразредна појава у овој причи.

Русија је мајка социјализма и као таква заувек на нишану англосаксонских носача авиона.

То нема везе са православљем, словенством и осталим споредним причама које служе за прикривање ове непобитне чињенице.

- - - - - - - - - -

Мислим да си у праву. Амер азијског порекла је тражио у ствари (судећи по јучерашњој емисији) да Србија не дира младу републику Косово. Дакле, не тражи признање Косова, не тражи санкције Русији, али тражи мир и стабилност, а то значи без чачкања младе државе Косова. Не кажем да српска власт треба да престане да ради на свом суверенитету на Косову (мада ради обратно) али Амер није поставио никакав епохално претећи задатак. Тражи стабилност и мир. Није баш много захтевно.

Једино што овај наш конфликтни не уме да делује у систему који је миран и стабилан, већ мора свуда да уноси конфликте. То што на другој страни пристаје и на владу са Харадинајем, што уништава српске институције на косову, што пристаје на све услове оних изнад себе не мења чињеницу да константно одржава конфликте (углавном вербалне) са свима.
    Ја напротив мислим да он иде ка признању Косова, што је изузетно позитивна ствар. Као смањење пензија.

Нико се досад није упустио у такве пројекте.

Elita Громовик (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    678

Достојевски је такође трећеразредна појава у овој причи.

Русија је мајка социјализма и као таква заувек на нишану англосаксонских носача авиона.

То нема везе са православљем, словенством и осталим споредним причама које служе за прикривање ове непобитне чињенице.
    Јасна ствар.
    Да се вратимо на српску "елиту". Како објашњаваш чињеницу да више од два века јаког утицаја западног царства на Србију преко домаће "елите" од Милована Ђиласа до Вучића ипак не успевају да промене свест срба. И даље је за већину срба Русија пријатељ и савезник. Англосаксонци немају такав рејтинг.

Legenda Победоносцев (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1412

Кад кажеш "од нас" мислиш на... па ја те људе из навода не доживљавам тако.

Није много битно шта во конкретно мисли и намерава док вуче рало. Вучић и остали су у том сценарију во. Битно је шта мисли онај који држи плуг... плуг, рало, не знам, али хоћу да кажем да је битније какав ће бити тај подсекретар США задужен за наш случај. Ако је неки фини човек, можда неће бити лоше. Ако је неки строг и прек човек, онако као што Вучић замишља да је строг и прек али са стварном моћи и утицајем... биће гадно.
    no longer at ease here, in the old dispensation

Slične teme

1. Odgovora: 107
    Poslednja poruka: 17.07.2018., 17:10
  2. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 22.10.2012., 11:40
  3. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 03.01.2012., 21:06
  4. Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 22.10.2010., 16:18
  5. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 14.03.2010., 13:25