Mati Efimija stala uz Srpkinje: Ni Bog nas nikada neće prisiliti da rađamo
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Mati Efimija stala uz Srpkinje: Ni Bog nas nikada neće prisiliti da rađamo

Buduća legenda Alter_Ego_ (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    538

Podrazumevano Mati Efimija stala uz Srpkinje: Ni Bog nas nikada neće prisiliti da rađamo

Srpska monahinja mati Efimija Topolski izjavila je da nas Bog nikada neće prisiliti na bilo šta, pa ni da rađamo.

„Sloboda koju nam Bog daje, to je jedino što je iznad ljubavi Božije. I Bog nas neće iz svoje ljubavi prisiliti nikada ni na šta. Da mi na bilo koga vršimo pritisak, da radi ovako ili onako, žene da rađaju, to ne može. Vi nikog ne možete da naterate ni na šta. Žene mislim da treba da rađaju onda kad to žele“, rekla je ona za „Blic“.

Prema njenim rečima, kako žene mogu da se nateraju da rađaju ako ne znaju šta će da jedu, da li će imati posao ili kako će živeti.

„Ja se ne usuđujem da govorim o tome. Jer mi monasi, šta mi imamo da pričamo o rađanju. Mi smo se opredelili za jedan drugi život i nemamo to iskustvo. Možda neka žena koja je rodila desetoro dece, možda one mogu da posavetuju žene, kako se to nosi. I sigurno one imaju primera kako im je Bog pomogao u situacijama kad se čini da je nemoguće opstati i onda ipak opstanu. Ali, da to pominjem ja, ili bilo ko drugi ko nema svoje biološko potomstvo, mislim da nemam to pravo“, rekla je mati Efimija koja već dve godine živi u manastiru SPC u Francuskoj Išon.

Mati Efimija kaže da su najveća iskušenja koja imamo sa našim najbližima, jer je to nešto što nas najviše boli, kao i njih.

„Mi pazimo kako se odnosimo sa pretpostavljenima, ali kakvi god da smo prema njima, njih nećemo mnogo povrediti. Ali svoju baku, svoju mamu, lako možemo da uvredimo ni zbog čega. Videla sam da onaj ko te najviše voli, ko ti najviše daje, njemu najmanje vraćaš jer se podrazumeva da je on taj koji ti daje. A ti daješ drugima. A mi dajemo od tog bogatstva koje smo dobili od onog ko ima veliku ljubav i koju nam daje. A uopšte se ne setimo da mi to treba da vratimo“, rekla je ona i dodala da ponekad toshvatimo tek kada odu.

Pre nego što se zamonašila, mati Efimija Topolski je bila diplomirana slikarka, a kako se navodi svoju umetnost je donela u manastir Gradac u kome je kao igumanija provela 20. godina.

Trenutno je jedina monahinja u Francuskoj gde vreme provodi i slikajući i slike i ikone.

Trenutno je otvorena njena izložba „Mislim, tražim, čekam“ u galeriji 73 na Banovom brdu.

(Tanjug)

https://www.krstarica.com/vesti/srbi...=banner_header

Срам је било! Фуха једна!!! Она ће да противречи нашем пуковнику Анфилохију Радовићу?!

ivan_andj nije na forumu
    Ораторство није максимум речи уз минимум мисли
    Buduća legenda ivan_andj (avatar)
    Učlanjen
    10.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1433

Podrazumevano Re: Mati Efimija stala uz Srpkinje: Ni Bog nas nikada neće prisiliti da rađamo

Очекивао сам да ће неки сендвичар да отвори ’ваку тему, кад оно...
    ... Генерале, ако данас не будемо јахали заједно, сутра ћемо висити одвојено!

Buduća legenda kojeimedadam (avatar)
    Učlanjen
    18.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    8177

Podrazumevano Re: Mati Efimija stala uz Srpkinje: Ni Bog nas nikada neće prisiliti da rađamo

Citat Original postavio ivan_andj Pogledaj poruku
    Очекивао сам да ће неки сендвичар да отвори ’ваку тему, кад оно...
    Ма ... ...добро је да није ...Муки - жвалави......
    СРБИЈА МИ ЈЕ СВЕ - А ЗА СВЕ ОСТАЛО - НИШТА МИ НЕ ТРЕБА БЕЗ СРБИЈЕ

Buduća legenda buudala (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    29
    Reputaciona moć
    1237

Mati Efimija se jasno i precizno izrazila.

Bog ne prisiljava već daje blagodat života.

Onaj ko ubija , taj prisiljava.

Dakle koja neće da rodi ne mora, al ne valja ni da ubija sopstveni začeti plod .

Kojoj se ne rađa ta nek ne prima seme u sebe ili neka spreči oplodnju nekim od preventivnih metoda.
    zzz

Poznat
    Učlanjen
    24.12.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Zene nisu oplodne kobile

Moderator
    Učlanjen
    13.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1149

Exclamation Re: Mati Efimija stala uz Srpkinje: Ni Bog nas nikada neće prisiliti da rađamo

Citat Original postavio Alter_Ego_ Pogledaj poruku

Srpska monahinja mati Efimija Topolski izjavila je da nas Bog nikada neće prisiliti na bilo šta, pa ni da rađamo.

„Sloboda koju nam Bog daje, to je jedino što je iznad ljubavi Božije. I Bog nas neće iz svoje ljubavi prisiliti nikada ni na šta. Da mi na bilo koga vršimo pritisak, da radi ovako ili onako, žene da rađaju, to ne može. Vi nikog ne možete da naterate ni na šta. Žene mislim da treba da rađaju onda kad to žele“, rekla je ona za „Blic“.

Prema njenim rečima, kako žene mogu da se nateraju da rađaju ako ne znaju šta će da jedu, da li će imati posao ili kako će živeti.

„Ja se ne usuđujem da govorim o tome. Jer mi monasi, šta mi imamo da pričamo o rađanju. Mi smo se opredelili za jedan drugi život i nemamo to iskustvo. Možda neka žena koja je rodila desetoro dece, možda one mogu da posavetuju žene, kako se to nosi. I sigurno one imaju primera kako im je Bog pomogao u situacijama kad se čini da je nemoguće opstati i onda ipak opstanu. Ali, da to pominjem ja, ili bilo ko drugi ko nema svoje biološko potomstvo, mislim da nemam to pravo“, rekla je mati Efimija koja već dve godine živi u manastiru SPC u Francuskoj Išon.

Mati Efimija kaže da su najveća iskušenja koja imamo sa našim najbližima, jer je to nešto što nas najviše boli, kao i njih.

„Mi pazimo kako se odnosimo sa pretpostavljenima, ali kakvi god da smo prema njima, njih nećemo mnogo povrediti. Ali svoju baku, svoju mamu, lako možemo da uvredimo ni zbog čega. Videla sam da onaj ko te najviše voli, ko ti najviše daje, njemu najmanje vraćaš jer se podrazumeva da je on taj koji ti daje. A ti daješ drugima. A mi dajemo od tog bogatstva koje smo dobili od onog ko ima veliku ljubav i koju nam daje. A uopšte se ne setimo da mi to treba da vratimo“, rekla je ona i dodala da ponekad toshvatimo tek kada odu.

Pre nego što se zamonašila, mati Efimija Topolski je bila diplomirana slikarka, a kako se navodi svoju umetnost je donela u manastir Gradac u kome je kao igumanija provela 20. godina.

Trenutno je jedina monahinja u Francuskoj gde vreme provodi i slikajući i slike i ikone.

Trenutno je otvorena njena izložba „Mislim, tražim, čekam“ u galeriji 73 na Banovom brdu.

(Tanjug)

https://www.krstarica.com/vesti/srbi...=banner_header

Срам је било! Фуха једна!!! Она ће да противречи нашем пуковнику Анфилохију Радовићу?!

Sta kaze Bog o - abortusu ?!

Sta je taj cin ?
    Ubistvo ili cedomorstvo ...?!
    "Vera , sloga i postenje, Srpsko su spasenje".
    "В конце концов все будет хорошо. Если будет плохо, значит, это еще не конец"

Buduća legenda buudala (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    29
    Reputaciona moć
    1237

Citat Original postavio JankoTheGreat Pogledaj poruku
    Zene nisu oplodne kobile
    Naravno da nisu , niti to iko tvrdi.
    zzz

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •