Poljaci i Rusi

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mape prema Sanstefanskom (levo) i Berlinskom (desno) sporazumu

1920px-Karti_od_Sanstefan_i_Berlinski_kongres_1878.jpg


https://sr.wikipedia.org/sr-el/Санстефански_споразум
 
За време Хладног рата вама су били западњаци ближији од Руса,а ми смо били њихови највечи савезници и пријатељи.


Ne, mi smo vodili nezavisnu politiku za razliku od vas koji ste nestvarno bili uvuceni u sovjetsku zadnjicu, a posle 89 isto radite sad samo u americkoj.
 
За време Хладног рата вама су били западњаци ближији од Руса,а ми смо били њихови највечи савезници и пријатељи.

Какве везе има идеолошка блоковска подела ?
Културолошки и верски смо дубински повезани с Русима.

Ви сте једноставно били снисходљиви према сваком ко је био јачи од вас. То је бугарска национална особина.

- - - - - - - - - -

Срби, Руси и Пољаци имају заједничко то да су се јуначки борили против Турака и Немаца.

Руси на Словенском Истоку
Пољаци на Словенском Западу
Срби на Словенском Југу

СЛАВА !
 
Ne, mi smo vodili nezavisnu politiku za razliku od vas koji ste nestvarno bili uvuceni u sovjetsku zadnjicu, a posle 89 isto radite sad samo u americkoj.

Шта је донела вама та "независна" политика спроведена од једног аустро-угарског капрала? Уместо да се прикључите ка вашим словенских браћа у СЭВ и Варшавског пакта ви сте глумили "независност":mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Какве везе има идеолошка блоковска подела ?
Културолошки и верски смо дубински повезани с Русима.

Ви сте једноставно били снисходљиви према сваком ко је био јачи од вас. То је бугарска национална особина.

- - - - - - - - - -

Срби, Руси и Пољаци имају заједничко то да су се јуначки борили против Турака и Немаца.

Руси на Словенском Истоку
Пољаци на Словенском Западу
Срби на Словенском Југу

СЛАВА !

Пољаци више су се борили против Руса него против Турака.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top