Forsiranje odredjenih pevaca i pesama na RTS-u

Vladimir983

Primećen član
Poruka
974
Da li primecujete koliko su RTS, pa i mnoge druge diskografske kuce naklonjene odredjenim pevacima.Govorim konkretno o narodnoj muzici.Ajde sto se stalno forsiraju jedne iste face, nego sto se i vrte jedne iste pesme godinama.Lepa, Cune, Tozovac...kao da su samo oni umeli da pevaju i niko vise.Koliko je bilo kvalitetnih pevaca u ono vreme, ovo troje spadaju u osrednju klasu pevaca.Pa onda Carevac, Carevac, Carevac - kao da je jedini on umeo da svira violinu.Zatim Radojka i Tine i njihova osrednja i jednostavna tehnika sviranja i ako je u to vreme bilo genijalnih virtuoza poput Dragana Aleksica iz Mrcajevaca, o kome nigde necete cuti i ako je snimio preko stotinu ploca za Diskos i Jugoton, a svirao je tehnicki i najkomplikovanije melodije.Valjda ovi danasnji muzicari, takve ne smeju ni da spominju, jer bi se tek onda usporedilo koliko su losi naspram onih prethodnih.
A bilo je toliko kvalitetnih muzicara, cije se pesme danas, kao namerno zaturavaju pod tepih zaborava iz nekog razloga poznatog samo onima sto uredjuju TV programe.
Zica Kojic, Spasoje Dukic, Aleksandar Stefanovic, Sida Markovic, duet Bogicevic-Ovuka, Stanojka Joksic, Milomir Delic, Gvozden Radicevic... Jeste li culi za te pevace?Pa naravno da niste, kad ih niko i ne spominje, ni njihove pesme.Al Cuneta sto izvlaci tonove iz cipele i Tozovca sto vise peva kroz nos, nego na usta, ne skidaju sa malih ekrana.
 
Poslednja izmena:
Ma i Miroslav Ilic mi je nakako...ko ispusena lula.Svud ga ima, vise je dojadio.Ima i on poneku lepu pesmu, ali mislim da i on spada u tu grupu izvikanih pevaca.On vise cak i ne zna da peva.Bolje da je prestao na vreme, dok je jos iole imao glasa, bar bi ga narod pamtio ko pevaca, a sad skripi ko nepodmazana kapija.Zinulo mu dupe za pare.
 
Da li primecujete koliko su RTS, pa i mnoge druge diskografske kuce naklonjene odredjenim pevacima.Govorim konkretno o narodnoj muzici.Ajde sto se stalno forsiraju jedne iste face, nego sto se i vrte jedne iste pesme godinama.Lepa, Cune, Tozovac...kao da su samo oni umeli da pevaju i niko vise.Koliko je bilo kvalitetnih pevaca u ono vreme, ovo troje spadaju u osrednju klasu pevaca.Pa onda Carevac, Carevac, Carevac - kao da je jedini on umeo da svira violinu.Zatim Radojka i Tine i njihova osrednja i jednostavna tehnika sviranja i ako je u to vreme bilo genijalnih virtuoza poput Dragana Aleksica iz Mrcajevaca, o kome nigde necete cuti i ako je snimio preko stotinu ploca za Diskos i Jugoton, a svirao je tehnicki i najkomplikovanije melodije.Valjda ovi danasnji muzicari, takve ne smeju ni da spominju, jer bi se tek onda usporedilo koliko su losi naspram onih prethodnih.
A bilo je toliko kvalitetnih muzicara, cije se pesme danas, kao namerno zaturavaju pod tepih zaborava iz nekog razloga poznatog samo onima sto uredjuju TV programe.
Zica Kojic, Spasoje Dukic, Aleksandar Stefanovic, Sida Markovic, duet Bogicevic-Ovuka, Stanojka Joksic, Milomir Delic, Gvozden Radicevic... Jeste li culi za te pevace?Pa naravno da niste, kad ih niko i ne spominje, ni njihove pesme.Al Cuneta sto izvlaci tonove iz cipele i Tozovca sto vise peva kroz nos, nego na usta, ne skidaju sa malih ekrana.

jel ti palo na pamet da ti nabrojani snimaju albume za PGP, pa ih kao maticna kuca forsiraju, dok naprimer druge narodnjake, kao sto je saban, seka aleksic, rada manoljovic, forsira njihova maticna kuca grand na tamo nekom pinku?

kad si gledao radu manojlovic na rts-u, ili tamo neku seksi sandru?
 
Ma i Miroslav Ilic mi je nakako...ko ispusena lula.Svud ga ima, vise je dojadio.Ima i on poneku lepu pesmu, ali mislim da i on spada u tu grupu izvikanih pevaca.On vise cak i ne zna da peva.Bolje da je prestao na vreme, dok je jos iole imao glasa, bar bi ga narod pamtio ko pevaca, a sad skripi ko nepodmazana kapija.Zinulo mu dupe za pare.

E moj tebric kazes ima PONEKU lepu pesmu ? :roll:
 
jel ti palo na pamet da ti nabrojani snimaju albume za PGP, pa ih kao maticna kuca forsiraju, dok naprimer druge narodnjake, kao sto je saban, seka aleksic, rada manoljovic, forsira njihova maticna kuca grand na tamo nekom pinku?

kad si gledao radu manojlovic na rts-u, ili tamo neku seksi sandru?

Palo mi je na pamet.Ali...jesi li skoro cuo da je neko spomenuo veliko ime diskografske kuce PGP-a Gvozdena Radicevica, pevaca koji je sedamdesetih godina snimio vise ploca nego Cune, Tozovac i Lepa Lukic zajedno.Kazu da je bio rekorder po snimanju ploca, mislim da je snimao po 4 ploce godisnje u periodu od 15 godina, sto je u ono vreme bilo veliki podvig.I vecina njegovih pesama su poznate i prepevavali su ih i Tozovac i Miroslav i mnogi drugi.Ali o Gvozdenu danas ni reci, a covek je ziv, stanuje u Beogradu i ima 88 godina.Za razliku od mnogih, kojima je toliko zinulo dupe za pare, pa vise i ne primecuju da ih je glas odavno izdao, Gvozden se, posle bogate muzicke karijere povukao sa estrade kada je osetio da vise nije za taj posao.

 
E moj tebric kazes ima PONEKU lepu pesmu ? :roll:

Dobar deo tih pesama Miroslav Ilic je prepevao od drugih pevaca.
Duga li je Jelica planina - od Nestora Gabrica
Sumadijo, nas djerdane - od Spasoja Dukica
Negde u Srbiji, na brdu Ljubicu - Srba Milutinovic - Samovac
Cak je i devojku iz grada pre Miroslava otpevao neki potpuni anonimus od pevaca, koja je bila snimljena za diskografsku kucu "Sumadija" iz Batocine.Posle su je prepravili, pa je dali Miroslavu.
Ne kazem da je imao lose pesme, ali mislim da ne zasluzuje toliku popularnost koju propagiraju radio stanice.Generalno..mislim da je bilo mnogo, mnogo dobrih pevaca iz tog vremena, koji su zasluzili paznju, a ne samo nekolicina njih.Znate kako mediji "vaspitavaju" narod - hiljadu puta recena laz, postaje istina.Hiljadu puta pustena pesma postaje popularna, jer nam na svim stanicama i televizijama, na silu trpaju u usi i pevace i pesme koje se svidjaju nekolicini muzickih urednika.Ako neko nije kolekcionar ploca, kao sto sam npr. ja, on ce biti uskracen za svu onu muziku koju na televiziji i radiju danas ne moze da cuje.Danas se vrti samo stotinak pesama, a za one manje poznate, na radiju nema mesta.Mislim da se to namerno radi, zbog zaglupljavanja naroda i da nam se sve svodi na onu 'Ide Mile lajkovackom prugom" i "Od izvora dva putica".
 
Poslednja izmena:

Back
Top