Nije mi nešto jasno oko Windowsa

Сивоњски Мудрац

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.190
Meni ovi Vista kompatibilni Windowsi uopšte nisu jasni...
Valjda nisu ni Microsoftu čim ih valja ko Ciga ženske gaće
Znate to su one jeftine gaće čisto da pokriju dupe pa dokle traju

e'o šta se sad desilo:

Pid.png


da ne bude da lažem & izmišljam

Razumem ja da Windows može biti sveže instaliran i kao takav neaktiviran,
ali mi nije jasno da ne postoji Product ID?

:confused:

Zaista, nisam obraćao pažnju na Vista kompatibilne systeme ali sam morao da napustim XP SP 3 april 2014
samo zbog Firefox podrške koju su otkazali
Bez Jave se može, čak nije ni preporučljiva, ajd Flash player kao ukidaju ali još uvek treba

Medjutim kad su ukinuli Firefox za XP ja nisam imao kud i morao sam da predjem na Vista kompatibilan system
Razmišljao sam dal 7 dal 8 dal 8.1 dal 9 dal 10?
A onda nadjoh da imam pravo na besplatan W7 sa mojim Samsungom, tak'a licenca i fajl na pratećem disku
disk je samo za ovaj komp ne može na sledeći

Medjutim ja intenzivno dva meseca radim sa ovim systemom da vidim šta mogu sve da očekujem
a rezultati su zaista neočekivani...ovo sa slike ko da su prošli utorak pravili system pa omanuli...

Na XP-u teško da je ovo moglo tek tako ručno...
Jel ovo znači da ja to očas posla mogu da uradim na svačijem kompu samo da me pusti tri minuta?
ništa USB, ništa CD/DVD, ništa download, vidi gde su ruke & tastatura... OPA!

Znate to vam je posledica liberalnog kapitalizma tj onog "ako ti nećeš za ove pare ima ko oće"
Oće i moj deda kad ode na Adu Ciganliju i vidi one ženske
al ne može

E tako valjda Microsoft našao programere...

Jel izlazi možda Windows 11 pa da isprobam?
Možda to bude rešenje posle XP-a?
Makar RC1?

Microsoft je slagao korisnike da će XP podržati do 2019-te
Zinulo im dupe za pare
Ima ovaca a ima i ovih naših koji su se pogubili šta je sad trendi
Da mu ponudiš hakerski Win 10 ili original 8.1 on će - jao 8.1 FUUUJ

jel tako?

e pa meni su vidite, svi ovi Vista kompatibilni systemi isto FUUUJ
ne vidim ni svrhu ni razlog... samo nevidjene propuste...

Mislim drago meni ako nekom lepo što ima metro toolbar pa gleda one pločice pa na svakoj nešto nacrtano
pa se promeni jedna pločica pa odu oči na ćoravu stranu...
pa mu tako prodje pola sata, da nije zapisao u blokče šta je hteo - izgubio bi se u blentanju...

većina se seti šta je htela tek kad ugasi komp
a onda opet metro pločice...

koji je to eksperiment i iživljavanje nad mozgom nemam reči
a da je planirano - pa naravno da jeste
što dalje od kako system radi, samo gledaj šara-laže kojih smo natrpali do besvesti
 
Poslednja izmena:
Rasejani probaj W10 ... mani se W7 i krekovanih verzija sa neta...

Dragi Kami,

ovo je ORIGJINAL verzija koju sam posle svih updateova i konzerviranja particije malo "isprobavao"

e'o ovo možeš i ti:
Kod:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
 "AutoAdminLogon"="1"
 "DefaultUserName"="TheUserToUse"
 "DefaultDomainName"="TheUserDomain"
 "DefaultPassword"="TheUserPassword"

samo stepenik više su ti PID i serial...
e tu možeš da napišeš Product ID - Windows za Kamija, Service Pack 2017
i sve će opet biti u redu jer je i to mazalica za oči, sistem se ažurira normalno jer vuče info iz par fajlova
medjutim ima još par ključeva koje sam otkačio "offline" i više vraćanja pID-a - nemaaaa

samo sam hteo da se uverim da - ništa novo nisu napravili i da 90% stvari čuči na istom mestu
ok, ne kažem ima onih 10%... ali ću vam javiti šta gde i kako je razbacano...
bacati nove pare za staro - mislim da nije pametno
 
Poslednja izmena:
da kuriozitet bude veći, eto nije problem instalirati dot nert 4, 4.5, 4.7 bemga šta rade više...
nije problem ni staviti srpsku latinicu (tek na 10 su popravili pa ima i ćirilica)
ali je problem - kakve veze ima ako stavljaš ruski jezik u sistem?
šta on mora da skida "ruske verzije" vitalnih fajlova koji čuče uz originalne?
mislim... američka posla...

sa druge strane na Linux-u tog NSA špijuniranja nema - stavl jezik koji želiš, svi dobijaju isto.

a one fore Kaspersy optužuje Microsoft zbog logičnih stvari pa nek je i patentiran privatni proizvod...
a onda Microsoft pokrene institucije da USA zabrani upotrebu Kasperskog na celoj teritoriji

valjda će da napišu - ko instalira Kaspersky na teritoriji USA taj je TERORISTA
do juče se za izraz koristilo - KOMUNISTA, odma skaču na tebe, tako Walt Disney shebo svoje crtače...
CELA KOMUNA skoči što si KOMUNISTA

kernel.png


ti si kačio fotku kako isprobavaš Linux preko emulacije iz windowsa (koja greška)
i kao imaš NAJnovije... medjutim i to je - greška
Kod tebe piše Ubuntu 17.10 kod mene 16.04.3 - ALI OD JUTROS SVI IMAMO NOV tj ISTI KERNEL
Sasvim druga filozofija
Uopšte ne mora da piše Vista, Win 7, Win 8, Win 9, Win 10 da bi to označavalo drugi kernel... samo je ipak VISTA




vistabased.png


nov Linux kernel naravno povlači i re-instalaciju MBR-a i on, za razliku od Windowsa,
POŠTUJE DA SE INSTALIRA NA TUDJEM RAČUNARU GDE VLASNIK MOŽE DA BIRA ŠTA ĆE DA DRŽI
tako da Linux detektuje i Windows na osnovu strukture particie i par fajlova sa iste.
Jeste pravilno detektovao XP particiju ali sam DOKAZAO DA JE WINDOWS 7 samo VISTA-BASED sistem
što se po prvi put sad izmenilo i pod Linuxom: umesto da napiše pravilno Windows 7 - on tresnuo Vista i još neki loader???
Moguće da je zbrku napravio NeoSmart-ov Windows Essenials repair boot-disk dok sam eksperimentisao sa boot-om
ali to će se uskoro srediti vraćanjem celokupne particije....



newkernel.png


i naravno - RESTART samo zbog Kernela, za ostalo ne mora jer Linux radi "na živo"
 
Poslednja izmena:
Dragi Kami,

ovo je ORIGJINAL verzija koju sam posle svih updateova i konzerviranja particije malo "isprobavao"

e'o ovo možeš i ti:
Kod:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
 "AutoAdminLogon"="1"
 "DefaultUserName"="TheUserToUse"
 "DefaultDomainName"="TheUserDomain"
 "DefaultPassword"="TheUserPassword"

samo stepenik više su ti PID i serial...
e tu možeš da napišeš Product ID - Windows za Kamija, Service Pack 2017
i sve će opet biti u redu jer je i to mazalica za oči, sistem se ažurira normalno jer vuče info iz par fajlova
medjutim ima još par ključeva koje sam otkačio "offline" i više vraćanja pID-a - nemaaaa

samo sam hteo da se uverim da - ništa novo nisu napravili i da 90% stvari čuči na istom mestu
ok, ne kažem ima onih 10%... ali ću vam javiti šta gde i kako je razbacano...
bacati nove pare za staro - mislim da nije pametno

I dalje Svinjski Mudrac ne kapira da je W10 free ... :rotf:

I ne kapiras da w10 ima noviju verziju kernela od Viste ... dobro --- nista novo---

Ubuntu sam instalirao side by side uz w10 ... nikakva to nije emulacija... na ssdu je i koristim ga samo da se cudim kako teletabis os radi :zcepanje: a toliko je stable, da svaki sat vremena nesto patchuju :rtfm: a win kad izbaci neki update na mesec dana vi kukakte, :rotf:
 
Poslednja izmena:
I dalje Svinjski Mudrac ne kapira da je W10 free ... :rotf:

I ne kapiras da w10 ima noviju verziju kernela od Viste ... dobro --- nista novo---

Ubuntu sam instalirao side by side uz w10 ... nikakva to nije emulacija... na ssdu je i koristim ga samo da se cudim kako teletabis os radi :zcepanje: a toliko je stable, da svaki sat vremena nesto patchuju :rtfm: a win kad izbaci neki update na mesec dana vi kukakte, :rotf:

Код линукса је малко другачији пут до исправки јер за разлику од Виндовса не чека се да пропуст прође кроз све новине и исти почну да користе разни криминалци већ се одмах по уочавању грешке/пропуста врши тријаж и у случају да је озбиљан проблем одмах се праве исправке/закрпе...

С друге стране Убунту настаје на бази Дебианбе тестинг гране што ће рећи да је и Убунту по изласку још увек у тест фази... бар док не прође неких месец дана током којих се пронађу и исправе већина пропуста...
Они који желе досаду од оперативног система (тј са ретким исправкама) инсталирају Дебиан, Центос, ....
 
Код линукса је малко другачији пут до исправки јер за разлику од Виндовса не чека се да пропуст прође кроз све новине и исти почну да користе разни криминалци већ се одмах по уочавању грешке/пропуста врши тријаж и у случају да је озбиљан проблем одмах се праве исправке/закрпе...

С друге стране Убунту настаје на бази Дебианбе тестинг гране што ће рећи да је и Убунту по изласку још увек у тест фази... бар док не прође неких месец дана током којих се пронађу и исправе већина пропуста...
Они који желе досаду од оперативног система (тј са ретким исправкама) инсталирају Дебиан, Центос, ....

Sa tobo, je komunikacija moguca, hvala sto postojis.

Reci mi, da li ovaj SW updater je komponenta koju svaki distro ima... ? da li je moguce da sa v17 predjem na v18 kada izadje ta verzija UBuntu'a?

Reci mi tj napisi listu must have programa, ono tipa , najbolji player, najbolji control panel, najbolji tweakovi it .... Zaista Gnome vidim kao jedan od boljih Desktop okruzenja ,iako nije light kao neki drugi, nema veze 8GB rama nije tu problem :D

Jos jedno hvala.
 
Sa tobo, je komunikacija moguca, hvala sto postojis.

Reci mi, da li ovaj SW updater je komponenta koju svaki distro ima... ? da li je moguce da sa v17 predjem na v18 kada izadje ta verzija UBuntu'a?

Reci mi tj napisi listu must have programa, ono tipa , najbolji player, najbolji control panel, najbolji tweakovi it .... Zaista Gnome vidim kao jedan od boljih Desktop okruzenja ,iako nije light kao neki drugi, nema veze 8GB rama nije tu problem :D

Jos jedno hvala.

Рецимо да сваку дистрибуцију која се пакетима "храни" преко складишта (репозиторијума... "ppa" и сл.) може да се надогради или преко посебног графичког алата као што је то на Убунту и сл или преко терминала уз куцање пар команди.
Недавно сам тако надоградио РОСА линукс са верзије 8 на верзију 9 с тим да сам морао да преименујем складишта (изменим назив складишта) и у терминалу активирма команду за надоградњу система - на другом рачунару сам исто то одрадио преко графичког алата за надоградњу...

Што се тиче програма на линуксу, прво отвори управник пакетима (софтверски центар) који имаш инсталиран (или инсталирај синаптик) и кроз претрагу провери шта све имаш од теби омиљених програма у самом складишту - рецимо да често људи и на виндовсу користе гомиле програма отвореног кода који се развијају и за линукс (а неки боље раде на линуксу) : Фајерфокс, ВЛЦ, ГИМП, Либреофис.
Треба имати у виду да се у складиштима већине линукс дистрибуција не налазе комерцијални програми и алати ...
Претрагу може да пробаш и преко неке специфичне екстензије где ће ти бити приказан списак програма који могу да обављају неке од функција са том врстом фајлова - на тај начин ћеш доћи до неких од алтернатива...

Једино што би било добро да испратиш при испробавању разних програма/алата јесте да ли је тај алат део неког радног окружења (Гноме, КДЕ, Мате...) јер би се могло десити да повучеш део или чак цело радно окружење уз тај програм...

Е сад, за оне који морају да користе високо професионалне алате има и тога али треба имати у виду да такви алати коштају...
 
I dalje Svinjski Mudrac ne kapira da je W10 free ... :rotf:

I ne kapiras da w10 ima noviju verziju kernela od Viste ... dobro --- nista novo---

Ubuntu sam instalirao side by side uz w10 ... nikakva to nije emulacija... na ssdu je i koristim ga samo da se cudim kako teletabis os radi :zcepanje: a toliko je stable, da svaki sat vremena nesto patchuju :rtfm: a win kad izbaci neki update na mesec dana vi kukakte, :rotf:

Sa tobom volim da komuniciram pošto dodjem na čašicu zajebavanja a ti si ko stvoren...

Reci mi jel si FAST RING ili SLOW RING?
kako te tretiraju?

I jel može da se desi da se W10 INSIDER skrlja ono u full-u i to u toj meri da ne može ni da bar malo baguje
kao recimo svojevremeno lubuntu 12.10?

mislim to je na način koji predlažeš korisnicima da koriste svoj računar?
da ostanu bez podataka?
Šta smo postigli sa time?

Šta izigravaš ovde?
Microsoftovu Seka Persu?

Jel možeš ti da sjašiš sa neke teme a da ne pitaš za Linuxovo zdralje sa krš test softvera?
Tebi sve "ha skuuupo"
Bosanac u Vojvodini... :dash:

Čak da koristiš "stabilnu" verziju tj onu iz prodavnice
ja bih se malo zapitao zašto moram da platim nešto što ne mogu da proverim ili izmenim po svojoj potrebi?
To otvara široko polje za manipulaciju sa ... da kažemo krajnjim konzumentima

Da, Windows ću uvek imati na kompu ali - zbog igrica
sa time se ne izlazi na internet...

90% populacije ionako samo vegetira površno
šta ja imam sa njima?
 
Poslednja izmena:
Рецимо да сваку дистрибуцију која се пакетима "храни" преко складишта (репозиторијума... "ppa" и сл.) може да се надогради или преко посебног графичког алата као што је то на Убунту и сл или преко терминала уз куцање пар команди.
Недавно сам тако надоградио РОСА линукс са верзије 8 на верзију 9 с тим да сам морао да преименујем складишта (изменим назив складишта) и у терминалу активирма команду за надоградњу система - на другом рачунару сам исто то одрадио преко графичког алата за надоградњу...

Што се тиче програма на линуксу, прво отвори управник пакетима (софтверски центар) који имаш инсталиран (или инсталирај синаптик) и кроз претрагу провери шта све имаш од теби омиљених програма у самом складишту - рецимо да често људи и на виндовсу користе гомиле програма отвореног кода који се развијају и за линукс (а неки боље раде на линуксу) : Фајерфокс, ВЛЦ, ГИМП, Либреофис.
Треба имати у виду да се у складиштима већине линукс дистрибуција не налазе комерцијални програми и алати ...
Претрагу може да пробаш и преко неке специфичне екстензије где ће ти бити приказан списак програма који могу да обављају неке од функција са том врстом фајлова - на тај начин ћеш доћи до неких од алтернатива...

Једино што би било добро да испратиш при испробавању разних програма/алата јесте да ли је тај алат део неког радног окружења (Гноме, КДЕ, Мате...) јер би се могло десити да повучеш део или чак цело радно окружење уз тај програм...

Е сад, за оне који морају да користе високо професионалне алате има и тога али треба имати у виду да такви алати коштају...

ovo i vrapci znaju, zna i ovaj magarac medju vrapcima, nego se on i ja krljamo sa politike
debelo krme... valjda da fascinira poštarku kako ima najnoviji Windows... mene ne može...

ne volim ni ubuntu... sa ovom konfiguracijom na kojoj pišem samo pametne stvari ne mogu sebi da priuštim neki luksuz
ali sa sledećom makinom prelazim na Deboru i Jana.... bar se zna ko kosi ko vodu nosi sa admin dozvolama
a ne da mi lozinku za su šifruje grupica koja sebe zove Canonical

bitno je uniformisati korisnike jel?
Linux = Ubuntu
e pa neće slonče u lonče...
 
Poslednja izmena:
SAVET ZA KAMIJA
pošto koristi ubuntu bash shell na probnom Windows 10 koji sam baguje pa samim tim ubuntu ne radi kako treba
a on to SELJAČKI PODMUKLO PRIKRIVA pa samo kaže "MENE NE RADI NEŠTO PONAJBOLJE"

CTRL X na windowsu 10 pa COMMAND PROMPT

kucaj:

lxrun /uninstall /y /full

ovo Y pri kraju je je od YES

pa onda instaliraš sa

lxrun /install /y

pod uslovom da ti je u Control Panelu uključena stavka (pod Features On Off) Windows Subsystem for Linux

pa kreni sa reinstalacijom ovog problema

nije Ubuntu kriv što ga roštiljaš sa bagovanog windows 10 insider (najverovatnije si slepački slow ring)

uradi sistemsku proveru sa sfc /scannow pa ako neće do 100% onda ti Windows ne valja tj ima svojih internih problema

- - - - - - - - - -

pitanja postavljaj sa ispravnog sistema a ne sa budževinama
to dovodi do nesporazuma sa korisnicima jer seljačko jajarski zaobilaziš detalje
I TO JAKO BITNE DETALJE

MENE NE RADI NA OVE BUDŽEVINE
e zabole me

Pametan bekapuje ispravan sistem, komplet particiju, pa onda mlati praznu slamu...
 
Poslednja izmena:
Koliko je lud ovaj Rasejani ja nemam reci :hahaha:

- - - - - - - - - -

ovo i vrapci znaju, zna i ovaj magarac medju vrapcima, nego se on i ja krljamo sa politike
debelo krme... valjda da fascinira poštarku kako ima najnoviji Windows... mene ne može...

ne volim ni ubuntu... sa ovom konfiguracijom na kojoj pišem samo pametne stvari ne mogu sebi da priuštim neki luksuz
ali sa sledećom makinom prelazim na Deboru i Jana.... bar se zna ko kosi ko vodu nosi sa admin dozvolama
a ne da mi lozinku za su šifruje grupica koja sebe zove Canonical

bitno je uniformisati korisnike jel?
Linux = Ubuntu
e pa neće slonče u lonče...

Potrebno je da i drugim korisnicima date reputaciju pre nego što je ponovo dodelite korisniku Rasejani Prorok.
 
Koliko je lud ovaj Rasejani ja nemam reci :hahaha:

- - - - - - - - - -



Potrebno je da i drugim korisnicima date reputaciju pre nego što je ponovo dodelite korisniku Rasejani Prorok.

ovo si napisao i prošli put ali ja to ne videh...
ne znam dal ti stižu moje od mene?

adminsitratoska ovlašćenja i dozvoljeni repozitorijumi su ključ stabilnosti korisničkog sistema
a za trenutno ponudjeno sa tržišta

to je Ubuntu malo "prekonfigurisao"
 
Poslednja izmena:
ovo si napisao i prošli put ali ja to ne videh...
ne znam dal ti stižu moje od mene?

adminsitratoska ovlašćenja i dozvoljeni repozitorijumi su ključ stabilnosti korisničkog sistema
a za trenutno ponudjeno sa tržišta

to je Ubuntu malo "prekonfigurisao"

dobar je ubuntu... instalirao sam "rucno" drajvere od amd'a ;)

Ipoak je manje zahtevniji od w10 ... logicno i treba... ima sigurno 75% manje aktivnih servisa , u leru oko 1GB ram zauzeca... odlican je ubuntu za ne zahtevne masine, skidam kapu.


Brze Jace Bolje... mora vlada Srbije da predje na neki Linux Distro, CEnt OS :vzagrljaj: Ali da ne ARCHe ovaj narod vise :lol:
 
Poslednja izmena:
dobar je ubuntu... instalirao sam "rucno" drajvere od amd'a ;)

Ipoak je manje zahtevniji od w10 ... logicno i treba... ima sigurno 75% manje aktivnih servisa , u leru oko 1GB ram zauzeca... odlican je ubuntu za ne zahtevne masine, skidam kapu.


Brze Jace Bolje... mora vlada Srbije da predje na neki Linux Distro, CEnt OS :vzagrljaj: Ali da ne ARCHe ovaj narod vise :lol:

Ama čoveče shvati - nije meni bitno jel Windows 98SE, XP, 7 ili 10
jel Ubuntu, Mint, CentOS, Mangiare, Puppy, Slackware....

Samo hoću da mi to radi stabilno

Evo nudi Ubuntu MATE nove kerefeke - ali mi one zaista ne trebaju
teram ovaj dok zaista ne naprave nešto pametnije pa da totalno ažuriram komplet particiju tj da reinstaliram

dok ne kupim novi komp pa lepo skinem 3 DVD-a pune instalacije Debian-a
pa onda izaberem šta mi od svega toga zaista pa treba a to će biti jedva črtvrti deo jednog DVD-a
Pa odmah bekapujem particiju... pa mao testiram...

Ubuntu Mate je zgodan jer se u slučaju havarije reinstalira za svega sat i po
sa sve updateovima i par dodatnih programa i must have relax igrica
(mada mi se sa 16.04.3 nije desila a svašta sam drndao)

- - - - - - - - - -

https://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/

uzmeš YUMMI multi-boot staviš operativne sisteme i CD alatke koje ti trebaju na flešku
i miran si...
sem na HDD-u tu je verzija linuxa na USB-u ako ništa drugo a za popravku MBR-a
 
Poslednja izmena:
Ama čoveče shvati - nije meni bitno jel Windows 98SE, XP, 7 ili 10
jel Ubuntu, Mint, CentOS, Mangiare, Puppy, Slackware....

Samo hoću da mi to radi stabilno

Evo nudi Ubuntu MATE nove kerefeke - ali mi one zaista ne trebaju
teram ovaj dok zaista ne naprave nešto pametnije pa da totalno ažuriram komplet particiju tj da reinstaliram

dok ne kupim novi komp pa lepo skinem 3 DVD-a pune instalacije Debian-a
pa onda izaberem šta mi od svega toga zaista pa treba a to će biti jedva črtvrti deo jednog DVD-a
Pa odmah bekapujem particiju... pa mao testiram...

Ubuntu Mate je zgodan jer se u slučaju havarije reinstalira za svega sat i po
sa sve updateovima i par dodatnih programa i must have relax igrica
(mada mi se sa 16.04.3 nije desila a svašta sam drndao)

Pa stabilno nego sta ... ali ako tebi ne radi win stabilno, kako onda tumacis cinjenicu da je na 90% masina win u razlicitim verzijama pa i W10 na oko 35% ...

Meni radi win 10 stabilno.

Probacu Linux Mint , nadam se da nece imati zurku sa usb 2.0 kao ovaj 17.10 Ubuntu ... :roll: za sad me uzasno nervira losa podrska za drajvere ...

Ima li nacina da mi radi Audigy 2 zvucna... Logitech easy call zvucnici ... gde su ti drajveri za linux distro ...

Audigy-2-ZSa.jpg


11eeee64940e5a56b4a38b1040886.jpg


To su komponente stare pre 10 godina, kako je radilo na w7 tako danas mi radi savrseno i na w10 ....

Ali na Ubuntu ... zajebava :think:

Kako to da popravim, ima li leka... kako usb 2.0 da osposobim ... gde su podesavanja za usb 2.0 ... gde je device manager ... Alooooooooo :dontunderstand:

- - - - - - - - - -

Ako si primetio internet radi "brže" na Linuxu
a ДРАГАН Ж je lepo objasnio i zašto... da ne ponavljam...

Aha ... FF radi malo brze nego na winu ... no to nije problem , to je prednost, mene muci ovo gore sto sam postavio ...

mozda da probam Serbian Linux :lol:

maxresdefault.jpg
 

Prilozi

  • Audigy-2-ZS.jpg
    Audigy-2-ZS.jpg
    69,5 KB · Pregleda: 0
Poslednja izmena:
cecapravda.jpg


prvo i osnovno bitno je da je system ČIST

lepo je to što Microsoft zabranjuje reverzibilni inženjering,
samo ajd spreči dokon narod da malo hakuje udarne fajlove pa da ti prospe te verzije na piratebay-u
ti si kao ubedjen da ti teba samo serial
a na šta ga stavljaš auuuuu

Sad da vratim ja lepo regularno radeću verziju Windows 7 na drugu particiju, a na net i dalje kako sam navikao...
Ne svidja mi se što Office Outlook šalje malo previše podataka u zaglavlju e-mail-a
da sam firma pa da se zna sa kog se kompa poslalo pa da razumem al za kućne uslove jok
baš sam uporedio sa zaglavljem kad se pošalje sa Linuxa...

- - - - - - - - - -

ne pravi se Toša nego kucaj Linux drivers pa ime visoko skupe tehnologije od pre deceniju
https://mikebeach.org/2010/06/27/logitech-devices-on-ubuntu-linux-and-others/

- - - - - - - - - -

što ne platite normalne stvari nego kupujete te modele za male pare samo da bi simulirali mogućnost pune verzije?
 
cecapravda.jpg


prvo i osnovno bitno je da je system ČIST

lepo je to što Microsoft zabranjuje reverzibilni inženjering,
samo ajd spreči dokon narod da malo hakuje udarne fajlove pa da ti prospe te verzije na piratebay-u
ti si kao ubedjen da ti teba samo serial
a na šta ga stavljaš auuuuu

Sad da vratim ja lepo regularno radeću verziju Windows 7 na drugu particiju, a na net i dalje kako sam navikao...
Ne svidja mi se što Office Outlook šalje malo previše podataka u zaglavlju e-mail-a
da sam firma pa da se zna sa kog se kompa poslalo pa da razumem al za kućne uslove jok
baš sam uporedio sa zaglavljem kad se pošalje sa Linuxa...

- - - - - - - - - -

ne pravi se Toša nego kucaj Linux drivers pa ime visoko skupe tehnologije od pre deceniju
https://mikebeach.org/2010/06/27/logitech-devices-on-ubuntu-linux-and-others/

- - - - - - - - - -

što ne platite normalne stvari nego kupujete te modele za male pare samo da bi simulirali mogućnost pune verzije?

Komentar tipa , AV - vi nista ne radite, vi nista ne znate ...

Aloooo to je kupljeno novo :rtfm: radi i dan danas i zavrsava posao :bye: kapiram te ako samo koristis netbbook i laptop pa mislis da mora sve da se kupi u celini, ja volim komponente da pazarim pa sklapam sta ja hocu i kako zamislim, za moje potrebe :rtfm: a ako radi, i koristim, ne vidim zasto bih bacao ili kupovao novo za istu namenu, to je bacanje para ;)

Ne pravim se Tosa nego ne znam, zato i pitam, hvala... ali nisam upoznat sa linuxom toliko. .. ne pljujem ga ja, pokusavam da razumem, polako savladacu i to, nije to neka nauka...

Ali hvala za ovaj link! :)

Potrebno je da i drugim korisnicima date reputaciju pre nego što je ponovo dodelite korisniku Rasejani Prorok.

Blokirali mi nacin da ti zahvalim.
 
Poslednja izmena:
Win_Amin.jpg


- - - - - - - - - -

p.s. Deki u ovom tužnom momentu samo da ti kažem:
nije Linux kriv što proizvodjači ne dostavljaju drajvere u open source formatu
Nema ni Windows u sebi drajvere nego ih dobiješ na disku uz proizvod ali su ti drajveri tada zaštićeni patent.
Evo ga pop... posle ćemo zašto je to tako...
 
Win_Amin.jpg


- - - - - - - - - -

p.s. Deki u ovom tužnom momentu samo da ti kažem:
nije Linux kriv što proizvodjači ne dostavljaju drajvere u open source formatu
Nema ni Windows u sebi drajvere nego ih dobiješ na disku uz proizvod ali su ti drajveri tada zaštićeni patent.
Evo ga pop... posle ćemo zašto je to tako...

:rumenko: zato i svi koriste Win :heart:

Zar je moguce da si usmrtio W7 , au nesreca :rotf:
 
Više mu spasa nema... stanje se stabilizovalo....

________________________________________________________________________

- - - - - - - - - -

:rumenko: zato i svi koriste Win :heart:

Windows je ulenjio ljude a sada ih pravi i površnim

Taj isti Windows koji je počeo sa BASIC-om i neumornim kucanjem po tastaturi
pa posle sa DOS-Windows aplikacijama morao si da kuckaš

malo je ljudi imalo računare ali su oni koji su ih imali i znali da ih koriste


danas sa ovom tehnologijom svi imaju računare ali ih slabo poznaju
samo čuju nešto i to površno

medjutim koliko god Bil Gejts ujarmio svet sa jednim operativnim sistemom i to mu svaka čast
ipak nije uspelo sa kompjuterima - jer su kabasti

e zato su tu mobilni telefoni

nit znaš ko te umrežava nit znaš s kim te umržava samo vesele ikonice na ekranu

kad se baterija istroši to je veći problem nego kroz koje si servere prolazio

fejsbuk - slike iz života jednog idiota
 
Poslednja izmena:
Više mu spasa nema... stanje se stabilizovalo....

________________________________________________________________________

- - - - - - - - - -



Windows je ulenjio ljude a sada ih pravi i površnim

Taj isti Windows koji je počeo sa BASIC-om i neumornim kucanjem po tastaturi
pa posle sa DOS-Windows aplikacijama morao si da kuckaš

malo je ljudi imalo računare ali su oni koji su ih imali i znali da ih koriste


danas sa ovom tehnologijom svi imaju računare ali ih slabo poznaju
samo čuju nešto i to površno

medjutim koliko god Bil Gejts ujarmio svet sa jednim operativnim sistemom i to mu svaka čast
ipak nije uspelo sa kompjuterima - jer su kabasti

e zato su tu mobilni telefoni

nit znaš ko te umrežava nit znaš s kim te umržava samo vesele ikonice na ekranu

kad se baterija istroši to je veći problem nego kroz koje si servere prolazio

fejsbuk - slike iz života jednog idiota

Da uglavnom si u pravu ali...

Ovaj custom based driver za logitech easy call ne radi... izbacuje gresku... ne prolazi instalacija.

Sta sad da radim? svetli crvena lampica , koristim ti cudo kao da je najgora moguca basic komponenta... ok bitno je da ima zvuka, cak ni mic ne koristim.

Daj mi resenje za usb 2.0 kako da osposobim , jedino na usb 3.0 komponente rade, zasto?

Pomozi Rasejani. Sustina je plug and play a ne plug and wait ... 2017 godina ... ima resenja, ovo je muka covece... ti koristis na lapu taj linux , aj stavi ga na PC konfi da vidis koja je zurka sa drajverima...
 
Slušaj... nažalost kapitalizam je uradio svoje...

Linux je UNIX dostupan svakome a Windows je UNIX za plaćanje
Drajveri se vode pod PATENTOM kao intelektualna svojina uglavnom neke firme
Čak ni autor programa zbog ugovora sa firmom ne sme da ga prepravlja za Linux jer sad to pripada firmi.

Dalje, zamisli nVidia plaća programere za drjavere a onda ih stavi džabe svima na izvolte menjajte parametre?
Ne samo nVidia nego komplet sve firme...

Ne pomaže to što ćeš ti kupovinom prozvoda platiti i proizvodjača i projektanta i programera...
Problem je DOSTUPAN OTVOREN program...

Postoje likovi koji odlično prograiraju od nule
a postoji milijardu plagiatora bez svojih ideja
i baš bi im dobro došla tudja već uradjena rutina da se ne cimaju već samo da dodaju kerefeku dve...
 
Poslednja izmena:
Sa druge strane pročitaj GNU licencu

Ti skineš recimo Debian... možeš da menaš šta god hoćeš u njemu
kad kažem da menjaš ne mislim na wallpaper ili zvučne efekte
već na sve fajlove koje čine ovaj sistem pod uslovom da znaš šta radiš kako bi to bilo funkcionalno

Windows to ne dozvoljava jer ako nisi dovoljno pažljiv u inače ZABRANJENIM IZMENAMA
što sam ja kroz slike demonstrirao da sam ipak uradio - dovede do odbijanja rada zbog interne provere stanja

Kod Linuxa - radi ago šta ti drago
a to znači da možeš da isprogramiraš i drajver ako umeš

Ipak ubuduće iskoristi Google za pretragu: UBUNTU DRIVER FOR XXX SOUND CARD MODEL XXX
 

Back
Top