Kućne žurke

paduvreme

Zainteresovan član
Poruka
332
Zanima me koliko je proširena kultura kućnih žurki? I kod današnjih tinejdžera i kako je bilo kod prošlih? Ali ne mislim na klasično druženje kući, cuga i društvo. Već žurka u pravom značenju te reči?
 
ja sam poslednji put bio u osnovnoj čkoli... mnogo je komlikovano, moraš da obavestiš komšije da neće moći da spavaju a i nema baš puno mesta u stanu

- - - - - - - - - -

plus što ti stan posle bude kao da je pala atomska bomba
 
Kucne zurke su izumrle. Danas se i deciji rodjendani i krsne slave spremaju po lokalima, a kamoli lumperajke gde ce doci pun koorac zvanih i nezvanih gostiju da se usvinje i prave sranja. Razloga je mnogo: neki se stide svojih kuca i stanova, neki ne mogu da se kurtalisu roditelja i babe i dede na jedno vece jer ljudi vise nigde ne izlaze i ne putuju, niko nece da mu kuca lici na svinjac niti da riba tudji slajm i mokracu sa wc solje i poda kupatila (a neretko i zidova), da skuplja srcu, opuske i kurtone. Da ne spominjem nervozne komsije i miliciju.

Zadnji put sam pravila kucnu zurku za 20. rodjendan u delu kuce gde sam zivela sama (sa odvojenim ulazom). Bila je polovina januara, zurka je trajala od 8-9h uvece do 8 ujutru, a kuca je izgledala kao da su kroz nju u toku noci protutnjali Huni, crvena i bela armija i za kraj krdo slonova. Osim krsa, izvalili su jedno prozorsko krilo pa mi je i sneg padao u kucu, odvalili dasku i poklopac sa wc solje, isprevrtali saksije po hodniku i razgzaili zemlju... Cale mi rec nije rekao, keva je siktala za oboje ali je ipak obavila najveci deo ciscenja.
 
Kucne zurke su izumrle. Danas se i deciji rodjendani i krsne slave spremaju po lokalima, a kamoli lumperajke gde ce doci pun koorac zvanih i nezvanih gostiju da se usvinje i prave sranja. Razloga je mnogo: neki se stide svojih kuca i stanova, neki ne mogu da se kurtalisu roditelja i babe i dede na jedno vece jer ljudi vise nigde ne izlaze i ne putuju, niko nece da mu kuca lici na svinjac niti da riba tudji slajm i mokracu sa wc solje i poda kupatila (a neretko i zidova), da skuplja srcu, opuske i kurtone. Da ne spominjem nervozne komsije i miliciju.

To je na neki nacin tuzno ali realno. Ali nijedan provod u gradu ne moze da se meri sa kucnom zurkom. Moje misljenje.

Zadnji put sam pravila kucnu zurku za 20. rodjendan u delu kuce gde sam zivela sama (sa odvojenim ulazom). Bila je polovina januara, zurka je trajala od 8-9h uvece do 8 ujutru, a kuca je izgledala kao da su kroz nju u toku noci protutnjali Huni, crvena i bela armija i za kraj krdo slonova. Osim krsa, izvalili su jedno prozorsko krilo pa mi je i sneg padao u kucu, odvalili dasku i poklopac sa wc solje, isprevrtali saksije po hodniku i razgzaili zemlju... Cale mi rec nije rekao, keva je siktala za oboje ali je ipak obavila najveci deo ciscenja.

E ovo me zanima... Kakvi su utisci provoda sa zurke? I tvoji i tudji?
 
Ja sam u osnovnoj u po bela dana posle skole doveo 3 ortaka na gajbu .. ja i ovaj jedan po 14 godina a druga dvojica po 13 .. sasili 2 litra rakije ... blejimo za kompom i sikamo i ja lupam casu pogodila me pesma ,, niko se ne ljubi kao tii nijedna ne ume ,, tad sam bio jako zaljubljen u jednu devojcicu ... ja i drugar se valjamo po podu u jednom trenutku vidim ova druga dvojica mazu majonez na prsutu hahaah izlazimo napolje valjamo se po putu galamimo ko indijanci , vracam se gajbi spavam a ono kad sam usto flasa razbijena na sred hodnika , casa isto razbijena pored kompa na stolu , hleb i majonez po podu , zidovi ispovracani ...
 
Zanima me koliko je proširena kultura kućnih žurki? I kod današnjih tinejdžera i kako je bilo kod prošlih? Ali ne mislim na klasično druženje kući, cuga i društvo. Već žurka u pravom značenju te reči?

pa kapiram da je jače sad jer je love manje, provod je skup napolju osim ako ne sedneš u park kao tinejdžer. Ja se sećam pre 10 godina sam cugao u parku ili kod drugara na gajbi iako smo tad svi komparativno imali dosta više kinte nego prosečni tinejdžer danas u Srbiji.

Zapravo je dosta jaka kultura kućnih žurki kod studenata, jer tu imaš kombinaciju studenata iz unutrašnjosti koji iznajmljuju stanove i kao pušteni su sa lanca + lokalni studenti koji su neiživljeni jer žive s roditeljima. Kad gledam iza sebe, najviše se tako po nekim stanovima/kućama kombinovalo
 
Zadnji put sam pravila kucnu zurku za 20. rodjendan u delu kuce gde sam zivela sama (sa odvojenim ulazom). Bila je polovina januara, zurka je trajala od 8-9h uvece do 8 ujutru, a kuca je izgledala kao da su kroz nju u toku noci protutnjali Huni, crvena i bela armija i za kraj krdo slonova. Osim krsa, izvalili su jedno prozorsko krilo pa mi je i sneg padao u kucu, odvalili dasku i poklopac sa wc solje, isprevrtali saksije po hodniku i razgzaili zemlju... Cale mi rec nije rekao, keva je siktala za oboje ali je ipak obavila najveci deo ciscenja.
:eek:
Au sunce ti, pa koliko ti je to ljudi bilo na žurci?

@tema: Pre faksa se ne sećam da sam ikada bila na nekoj kućnoj žurci, a da na istoj nisu bili prisutni roditelji babe dede od onog ko žurku organizuje. Te žurke su uglavnom bile rođendanske, na njima nije bilo alkohola, jela se torta i pevala rođendanska pesmica :D mada mislim da ovakve žurke baš i nisu fokus ove teme. :lol:

U srednjoj, kada smo već svi bili pravi tinejdžeri i kada su bila sva ta silna punoletstva, svi su već iznajmljivali lokale, jer smo svi u tom periodu bili divljaci i ne baš iskusni u opijanju, pa je roditeljima uvek bilo jeftinije da plate lokal nego da renoviraju kuću/stan.

Na faxu sam išla po žurkama po stanovima i domskim sobama, a i sama sam ih pravila u domu, ali posledice nisu bile drastične kao u citirnom postu. Ok, ove domske žurke su bile vremenski ograničene (zbog kućnog reda) pa verovatno zato uglavnom nije bilo nekih ozbiljnijih posledica. Domari bi nas izbacili oko 2, 3 koliko se sećam, pa bismo otišli dalje do grada, ali ni tada niko nije bog zna koliko divljao. Na tim žurkama bi se uglavnom desilo da neko pokida ili slomi neku sitnicu ili isprevrće neku saksiju i to je to. Od ozbiljnijih stvari, sećam se samo da se jedan drug zaključao u wc-u i nije umeo da se otključa, pa smo ga jedva izvadili kroz prozor i brava je morala da se menja (isto se i meni desilo kada sam imala nekih 4, 5 godina :lol: ), drugi drug je probio zid nekako, ali smo narednih dana uspeli da zakamufliramo rupu da se ne vidi do iseljenja za slučaj da uđe domar ili upravnica, i neki likovi su se jednom potukli, bilo je krvi i jedan razbijen laptop. Ove ozbiljnije stvari su se dešavale po domovima, dok su ljudi uglavnom bili skroz korektni u stanovima, i niko se nikada nije ispovraćao ili obavio bilo kakvu drugu nuždu tamo gde ne treba, ili naneo neku materijalnu štetu u nečijem stanu (msm bar koliko se ja sećam). Ni ja nikada nisam baš mogla da se opustim na žurci u nečijem stanu, uvek sam imala trip da ću da slomim ljudima nešto i da ću posle morati da kupujem zamenu, tako da su mi ove domske žurke uvek bile mnogo bolje i opuštenije.
 
Kućne žurke su uvek do jaja - osim ako ih ne praviš u svojoj gajbi :lol:

Mada danas me čak i te varijante smaraju, a i kad mi je prazna gajba (kao što je sad npr, na dve nedelje) onda pozovem maks dvoje-troje ljudi. Ako ću već da blejim s nekim pozovem i jednu osobu pa sedimo cirkamo i jedemo nešto, nije mi do gužve. A posle treba oprati sve te sudove xd

Zapravo, ako uporedim kućne i regularne klub-žurke uvek sam bio uspešniji u kućnim varijantama kad su ribe u pitanju, lakše prodaš priču, atmosfera je opuštenija. Doduše i izbegavao sam da blejim po klub-varijanta žurkama, ne slušam tu muziku, a samim tim ne mogu ni da se opustim, piće je preskupo, gužva, buka, zagušljivo - ipak ne ide.


Sad najviše volim kad odem da cirkam pre grafitiranja grada, zabodem sam u park, slušam neku ziku na sluškama i cirkam pivo. A pošto sam obučen ko klošar, jer ću svakako da se isflekam sprejevima, lepkom i farbom, onda sam bukvalno nevidljiv za sve prolaznike :cool:
 
Kućne žurke su uvek do jaja - osim ako ih ne praviš u svojoj gajbi :lol:

Mada danas me čak i te varijante smaraju, a i kad mi je prazna gajba (kao što je sad npr, na dve nedelje) onda pozovem maks dvoje-troje ljudi. Ako ću već da blejim s nekim pozovem i jednu osobu pa sedimo cirkamo i jedemo nešto, nije mi do gužve. A posle treba oprati sve te sudove xd

Zapravo, ako uporedim kućne i regularne klub-žurke uvek sam bio uspešniji u kućnim varijantama kad su ribe u pitanju, lakše prodaš priču, atmosfera je opuštenija. Doduše i izbegavao sam da blejim po klub-varijanta žurkama, ne slušam tu muziku, a samim tim ne mogu ni da se opustim, piće je preskupo, gužva, buka, zagušljivo - ipak ne ide.


Sad najviše volim kad odem da cirkam pre grafitiranja grada, zabodem sam u park, slušam neku ziku na sluškama i cirkam pivo. A pošto sam obučen ko klošar, jer ću svakako da se isflekam sprejevima, lepkom i farbom, onda sam bukvalno nevidljiv za sve prolaznike :cool:


Uvek na kucnim zurkama bude opustenija atmosfera a samim tim i dobar provod. A ovako po klubovima sve je nesto zategnuto, nema opustenosti a muzika zesce njesra. A i sto se tice devojaka, lakse ide prica i sa njihovih i sa nasih strana, nema glumatanja i tripovanja toliko. Zato kada pozoves 15 ljudi kuci, 15 ljudi ce morati da se druzi, bas kao sto sam naveo malopre, igre sa alkoholom zacine atmosferu i svi se medjusobno druze i zezaju...
 
Na pravoj kućnoj žurci - u smislu da je u kući gomila ljudi, didžej, burad alkohola i ispečeno prase - sam bio ovo leto. A ono klasično zabadanje kod nekoga kući radimo svakih par dana.

Nije nešto zastupljeno, iz razloga već navedenih.

Kakvo crno pranje sudova, kupiš plastične čaše i kartonske tanjire i ko čovek pobacaš sve posle žurke. :D

Svaka ti je ka Njegoševa. :lol:
 

Back
Top