Zivot u Poljskoj ubija. Ne odmah,polako. Mentalno unistava.

Poljakromantik1995

Zainteresovan član
Poruka
385
Sta tacno ubija u Poljskoj? Uzasna atmosfera je glavni faktor. Iako ljudi pricaju ,sto u Poljskoj zivi se bolje nego u vecini drugih drzava ,vece zarade i bolje perspektive, zbog nekih stvari u nasoj lepoj Poljskoj zivi se lose. U Poljskoj imamo jedan od najvecih odsto samoubistava kod omladine. Kod nas sve cesće mlade majke ubijaju svoju malu decu . Koji je razlog svega ovoga?
Odgovor nije komplikovan : socialna nepravda ,agresija drustva prema osetljivim ljudima ,lose perspektive i unistavanje talentnih ljudi .
Mozda će ovo da zvuci mało cudno,ali najbolji primer unistvanja ljudi u Poljskoj sam ja . Nekad sam bio miran,smejao sam se cesto (uprkos mnogim problemima) ,iako uvek sam bio malo impulsivan. Zbog stotina negativnih dogadjaja, iskustava, moj zivot negde uleteo. Postoji poslovica: ,,dok se boris ,jesi pobednik’’ . Da cov
ek se bori,prvo morao bi da bude ziv. Ja sam polumrtav. Osim mnogih ,,ratova’’ u osnovnoj sholi i gimnaziji protiv vrsnjaka-balavaca( njihovo razmisljanje-sin direktorke,treba ga unistiti) ,imao sam rat u kući( agresivna majka koja voli da se svadja) .Ovo sve doveo mene na ivicu ponora. Potrosio sam negde zelju za borbu . Zelim da se dignem iz ovog sranja,ali osećam se sve gore,osećan,sto moja dusa je prazna. Ponekad sam mnogo isfrustiriran i imam zelju da bacam predmetima( sto nekad i radim) ,a ponekad lezim u krevetu i mislim,da **** mi se za sve,boli me ***** za zivot i cekam smrt. Da nikad neću ostvariti zelje o mirnom zivotu u budućnosti i da ću pocrkati kao ker blize ograde.
Nije tako,sto ne pokusavam da razmisljam pozitivno. Desava se ,sto sam dobro raspolozen ,pokusavam da napravim osmeh,ali ovo traje vrlo kratko. Posle negativno raspolozenje vraća se.
Osećam, sto ne kontrolisem vise svoga ponasanja. Primetio sam sto ponekad nerviraju me stvari ,za koje kasnije boleo me *****. Ponekad osećam,sto mi je svejedno. Sto promasio sam sve svoje sanse ,prilike za bolji zivot ,da sada u stvaru cekam samo smrt. Likvidirao bi sebe najverovatnije već odavno,samo ovo da plasim se smrti drzi me na ovom svetu . Tako stoje stvari . Zato ako nekog nekad sam uvredio u ljutni,namerno ili nenamerno,onda se izvinjavam ovde,ovo nije bio moj cilj .
Ovo je sve.
 
Po meni tu ima nekoliko levela: agresivci su mi vec oduzeli egzistenciju i izrazavanje, osecam da mi se mesto klima, ne mogu da podnesem gledajuci nepravdu nad drugima, ostalo, i boze moj lhudi smo ima i opcija, malo sam preterano sebe uljuljao u poziciju pacenika. Ako se neces angazovati u borbi protiv nepravde nemoj ni da te jede, kad god imas priliku izoluj se i uhvati neki hobi ili gledaj gde imas sanse da oses, ovde bi ti bilo isto, ljudi se nekako sjebavaju, na zalost mislim da tezi da ce suvugde biti isto:( a privlace te samo price dok se licno sasvim kotra ne klepi. Uvek moze biti gore, mogo gore treba godina da se covek u to uveri i onda manje sebe bacas u uzas zaustavi se na da li mogu ili ne mogu popraviti.

- - - - - - - - - -

Bolje bi mu dosla neka guzata kuja da izbaci visak sperme iz jaja, onda mozak opustenije razmislja
najbolje oba ali ne u jednoj osobi
 
Sta tacno ubija u Poljskoj? Uzasna atmosfera je glavni faktor. Iako ljudi pricaju ,sto u Poljskoj zivi se bolje nego u vecini drugih drzava ,vece zarade i bolje perspektive, zbog nekih stvari u nasoj lepoj Poljskoj zivi se lose. U Poljskoj imamo jedan od najvecih odsto samoubistava kod omladine. Kod nas sve cesće mlade majke ubijaju svoju malu decu . Koji je razlog svega ovoga?
Odgovor nije komplikovan : socialna nepravda ,agresija drustva prema osetljivim ljudima ,lose perspektive i unistavanje talentnih ljudi .
Mozda će ovo da zvuci mało cudno,ali najbolji primer unistvanja ljudi u Poljskoj sam ja . Nekad sam bio miran,smejao sam se cesto (uprkos mnogim problemima) ,iako uvek sam bio malo impulsivan. Zbog stotina negativnih dogadjaja, iskustava, moj zivot negde uleteo. Postoji poslovica: ,,dok se boris ,jesi pobednik’’ . Da cov
ek se bori,prvo morao bi da bude ziv. Ja sam polumrtav. Osim mnogih ,,ratova’’ u osnovnoj sholi i gimnaziji protiv vrsnjaka-balavaca( njihovo razmisljanje-sin direktorke,treba ga unistiti) ,imao sam rat u kući( agresivna majka koja voli da se svadja) .Ovo sve doveo mene na ivicu ponora. Potrosio sam negde zelju za borbu . Zelim da se dignem iz ovog sranja,ali osećam se sve gore,osećan,sto moja dusa je prazna. Ponekad sam mnogo isfrustiriran i imam zelju da bacam predmetima( sto nekad i radim) ,a ponekad lezim u krevetu i mislim,da **** mi se za sve,boli me ***** za zivot i cekam smrt. Da nikad neću ostvariti zelje o mirnom zivotu u budućnosti i da ću pocrkati kao ker blize ograde.
Nije tako,sto ne pokusavam da razmisljam pozitivno. Desava se ,sto sam dobro raspolozen ,pokusavam da napravim osmeh,ali ovo traje vrlo kratko. Posle negativno raspolozenje vraća se.
Osećam, sto ne kontrolisem vise svoga ponasanja. Primetio sam sto ponekad nerviraju me stvari ,za koje kasnije boleo me *****. Ponekad osećam,sto mi je svejedno. Sto promasio sam sve svoje sanse ,prilike za bolji zivot ,da sada u stvaru cekam samo smrt. Likvidirao bi sebe najverovatnije već odavno,samo ovo da plasim se smrti drzi me na ovom svetu . Tako stoje stvari . Zato ako nekog nekad sam uvredio u ljutni,namerno ili nenamerno,onda se izvinjavam ovde,ovo nije bio moj cilj .
Ovo je sve.

Treba se razvijati u dobru. Jacati u dobru. Biti hrabar i jak u dobru. Veoma jak i hrabar za dobro.Za pravdu, za cistu ljubav i milost...
To je put spasenja za sve nas.Put pobede.

Nemoj da budes patetican.Budi hrabar i jak. Izdrzi kad je tesko.Tako ces postajati jaci.
 
Poslednja izmena:
Sta tacno ubija u Poljskoj? ....


Druze tvoj problem uopste nema toliko veze sa Poljskom i trebao bi da usmeris paznju na drugu stranu.

Marko Aurelije je rekao - "Ti imas (mozes imati ! ) moc nad svojim umom, a ne nad spoljnjim desavanjima. Ako to shvatis, dobices snagu i postaces slobodan."

Bitno je jos da shvatis da je nas zivot 10% ono sto nam se desava spolja, a 90% nasa reakcija na ta desavanja.
To crnilo u tvom zivotu, ta negativna energija koju osecas da te ubija, to je ta reakcija, tih 90% tvog zivota I to je ujedno ono nad cim imas moc, sto mozes da promenis.

"Juce sam bio pametan i pokusavao sam da promenim svet, danas sam mudar i menjam sebe" Rumi. To ti je putokaz - okreni se ka unutra, a ujedno moras da sagledas stvarnost iz sire perspektive, da shvatis da je stvarnost mnogo sira od ovoga sto percipiras svojim culima i da si ti nesto mnogo vece od tog ega koji te muci ("Ti nisi samo kap u okeanu, ti si ceo okean u jednoj kapi" opet Rumi :) )

Uzmi za pocetak neku knjigu od Michael Newton-a o hipnotickoj regresiji u zivot izmedju dva zivota (mogu da se skinu sa neta u pdf-u)
Ukoliko u Poljskoj postoji hipnotizer koji radi regresiju (po mogucstvu LBL) to bi ti omogucilo instant prosirenje vidika.

Onda, tu su i entheogeni. Sa 6+ grama pecuraka mozes doziveti misticno iskustvo kakvo ljudi dozive tek nakon mozda 2o+ godina meditacije. Entheogeni su izuzetno mocna stvar - samo jedna sesija moze zameniti 10 godina psihoterapije, ali i izuzetno, izuzetno ozbiljna stvar!!! Ja sam se (iako nikada nisam patio od depresije niti bilo sta slicno) pripremao 5 godina skupljajuci informacije pre svog prvog iskustva.
Za tebe bi bilo dobro da pored sebe imas I sittera. Raspitaj se da li neko u Poljskoj organizuje Ayahuaska ceremonije i onda o iskustvima ljudi koji su bili na nekoj
Na FB-u imas zatvorenu grupu Magic Mushroom, gde ima dosta ljudi koji su koristili iste zbog problema sa depresijom i PTSD-om


Sto promasio sam sve svoje sanse ,prilike za bolji zivot ,da sada u stvaru cekam samo smrt. Likvidirao bi sebe najverovatnije već odavno,samo ovo da plasim se smrti drzi me na ovom svetu .
Ovo je sve.

Ovo mi nikada nije bilo jasno - da nekom zbog trenutnog problema sa spoljnim svetom padne na pamet da digne ruku na sebe ???
Znaci prvo treba da poradis na onom sto je u tebi (na onom sto predstavlja 90%tvog zivota), a onda ako te onih 10% toliko gusi, onda I to mozes da promenis u trenu za 180°

Ne znam da li si cuo za nasu Snezanu Radojicic, koja je pre nekih 5 godina nakon sto joj je pukao film, uzela sator, sela na stari bicikl i krenula u svet. Jos uvek je na putu (trenutno uci u Kini klince Engleski jezik).
Zagrepcanin Tomislav Perko je nakon sto je bankrotirao i upao u veliki dug, krenuo bez igde icega peske (auto stopom) u beli svet. Obisao je do sada sve kontinente, trenutno je na Novom Zelandu.
Rus Evgenij Gvozdev je na terasi svog stana napravio sicusnu jedrilicu od 4,6 i sa njom je 2 puta oplovio svet (pre toga jednom na jedrilici od 5,5m)

Svi su se snasli na ovaj ili onaj nacin. Snezana I Tomislav su krenuli da pisu blog o svojim iskustvima sa puta, da bi kasnije napisali knjige I drzali predavanja.

Zivot na moru je sjajna stvar/iskustvo, prolazis kroz pakao i raj - u oluji se boris za goli zivot, da bi se nakon toga nasao u nekoj bozanstvenoj uvali.
Sada za sitne pare mozes da kupis seaworthy jedrilicu (tipa folkboat) koja je neuporedivo komfornija od one na kojoj je plovio Gvozdev. U poljskoj je jedrenje veoma popularno, samo treba da stupis u kontakt sa nekim klubom I mozes da dobijes sve informacije.

Odma sada nabavi bicikl i kajak (ako imas bilo kakvu vodu u blizini mesta gde zivis). Sto vise vremena provodi u prirodi !

I da, vrlo vazno - meditacija. Ucutkavaj um sto vise - um mnogo voli da jede g**na. Znas kako kazu - um moze biti dobar sluga ili okrutan gospodar. Kontrola uma i emocija je najvaznija stvar na putu ka spokoju/sreci.
Zbog toga uvek jedan deo svesti treba da ti bude iznad uma i da posmatra sta ovaj radi. I kada pocne da jede g**na (briga i slicna sr***a) da osvesti - da to nije realnost, vec um jede g**na.

U JBT, al sam se raspisao, al nadam se da ces imati neke koristi od ove pisanije :)
 

Back
Top