austrougarski vojnik Tito

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

milica cobanica

Veoma poznat
Poruka
12.483
osmi razred osnovne skole u svom programu ima prvi i drugi svetski rat, te noviju istoriju.
za one koji su rodjeni dok je austrougarski kaplar broz bio jos ziv, taj osmi razred vecinom je bio posvecen ucenju u podvizima partizana u drugom svetskom ratu, te ostalim magicnim pricama o herojstvu i junastvu crvenih.
medjutim, ono o cemu se veoma malo pricalo jeste o slavi i velicini srbije u prvom svetskom ratu. niti o generalima o cijim strategijama se uci i na vojnim skolama sirom sveta, niti o onom ko je za vreme prvog svetskog rata bio u borbenim redovima austrougarske vojske.
a evo i njega.

josipbroz.png


na prvoj liniji fronta, kaplar broz odmerava da li ima nekog srbina koga bi mogao da smakne. rame uz rame sa macekom, a pod dirigentskom palicom buduceg velikana ustaske vojske, broz je pripadao vrazjoj diviziji. i o tome se decenijama posle cutalo. nigde spominjano, nigde pisano, jer ko je lud da velikog vodju naroda i narodnosti dovodi u vezu sa austrougarima... dedijer je valjda probao, ali savetovan je da to ne cini, dok se macek u biografiji ponosio svojim delima.
i dok brozovi pioniri i clanovi partije danas unistavaju ono za sta su nasi dedovi i pradedovi krvarili, neki i dalje tuguju za vodjom naroda i narodnosti. a o ovoj temi se, cini mi se, nedovoljno govori.


http://www.politika.rs/scc/clanak/305406/Austrougarski-vojnik-Tito-razlicito-kadriranje-fotografije
 
Poslednja izmena od moderatora:
osmi razred osnovne skole u svom programu ima prvi i drugi svetski rat, te noviju istoriju.
za one koji su rodjeni dok je austrougarski kaplar broz bio jos ziv, taj osmi razred vecinom je bio posvecen ucenju u podvizima partizana u drugom svetskom ratu, te ostalim magicnim pricama o herojstvu i junastvu crvenih.
medjutim, ono o cemu se veoma malo pricalo jeste o slavi i velicini srbije u prvom svetskom ratu. niti o generalima o cijim strategijama se uci i na vojnim skolama sirom sveta, niti o onom ko je za vreme prvog svetskog rata bio u borbenim redovima austrougarske vojske.
a evo i njega.

josipbroz.png


na prvoj liniji fronta, kaplar broz odmerava da li ima nekog srbina koga bi mogao da smakne. rame uz rame sa macekom, a pod dirigentskom palicom buduceg velikana ustaske vojske, broz je pripadao vrazjoj diviziji. i o tome se decenijama posle cutalo. nigde spominjano, nigde pisano, jer ko je lud da velikog vodju naroda i narodnosti dovodi u vezu sa austrougarima... dedijer je valjda probao, ali savetovan je da to ne cini, dok se macek u biografiji ponosio svojim delima.
i dok brozovi pioniri i clanovi partije danas unistavaju ono za sta su nasi dedovi i pradedovi krvarili, neki i dalje tuguju za vodjom naroda i narodnosti. a o ovoj temi se, cini mi se, nedovoljno govori.

Ogromne pare su uložene u kreiranje i održavanje slike o tom rotšildovskom pionu.
 
Ja na primer kad se smorim gajbi uvatim pa smaram kevu i caleta sa pricama o Prvom svetskom ratu i kaze cale au mamu im ***** pa nas to nista nisu ucili .. Kaze keva nama je Prvi svetski rat bio samo jedna lekcija a o partizanima i Titu se ucilo sve u detalje o svakoj ofanzivi ... . Ja sam licno ubedjen da su daleko stetniji bili partizanski filmovi nego to sta je pisalo u udzbenicima jer narod generalno ne voli da cita i uci istoriju iz filmova i serija ..Jbg sta je tu je . Sad je bitno da se snimi sto vise patriotskih igranih filmova i serija o Prvom svetskom ratu ili na primer o Karadjordjevim ustanicima sramota je da nemamo film o Stevanu Sindjelicu ili Veljku Petrovic ... A problem je sto najvise srbomrzaca upravo ima medju glumcima i rediteljima ... Okupatoru je kultura najvaznija sta mislis sto narodni muzej ne radi vec 15 godina .. Zato nase filmadzije izbegavaju tu temu .... I druga stvar sto mi smeta kad Vucic organizuje pompezno godisnjicu Oluje , godisnjicu bombardovanja , godisnjicu oslobodjenja Beograda , itd . . ZASTO nikada nije isto tako pompezno obelezio Cersku bitku , Kolubarsku bitku , Kajmakcalan ... SRAMOTA .. Obelezila se Mojkovacka bitka u BG kako tako je bila propracena u javnosti a o Ceru i Kolubari NISTA ... To je ono sto me boli .. Jer pradeda mog caleta po strogoj muskoj liniji cije prezime nosim je poginuo na Ceru a takvih je puna Srbija a o tim herojima niko ne prica .. zaboravili smo ih ... Usudicu se da kazem da su dve najvece epopeje u ljudskoj istoriji ona ruska iz drugog svetskog rata i srpska iz prvog svetskog rata ... Rusi se svoje secaju i stalno o njoj pricaju a mi ?????
 
А у књигама за који разред је слика Друга Тите у мидеру и са штиклицама како виче "Ми смо мали гном"?

ne znam, ali sam skoro procitala anegodtu. naime, kako se navodi, broz je kao predsednik sfrj posetio austriju gde mu je jedan visoki zvanicnik rekao da ga jos uvek ceka medalja za zasluge iz prvog svetskog rata. incident je zataskan, a broz ostao pred jugoslovenima neprikosnoveni vodja sve dok je americi to odgovaralo.
 
https://stanjestvari.com/2014/11/02/смиља-аврамов-тајни-споразум-сад-вати/



На округлом столу „Србија и Трилатерална комисија“, одржаног 30. октобра 2014. у организацији Покрета за Србију. Учешће су узели проф. др Смиља Аврамов, новинар Љубомир Кљакић, новинар Милан Видојевић и адвокат Горан Петронијевић, а модератор је био Оливер Вуловић.

Округли сто је организован поводом заседања европске групе Трилатералне комисије у Београду од 31. октобра до 2. новембра 2014.

Када је Трилатерална комисија у питању, нема недоумица, нема тајне и нема мистерије.

Ово стога, што је од свог оснивања 1973. до данас, Трилатерална комисија једна од оних неколико утицајнијих организација које идеолошки, политички и пропагандно сервисирају америчку корпоративну олигархију, њен транснационални савез моћи и њен агресивни програм светске доминације. Реч је о традицији дугој читав један век.

Ограничена демократија, тотални друштвени надзор и тотална контрола, системско и систематско искључење човека из одлучивања о властитом животу, перманетни класни рат корпоративне олигархије против човечанства и, нарочито, неприкосновеност корпоративних и геополитичких интереса САД у светским пословима, јесу догме којих се током протеклих четрдесет година Трилатерална комисија доследно држи. То је доктрина либералног фашизма са својим бројним дериватима.

Београдски састанак европске групе Трилатералне комисије има да још једном потврди такво стање чињеница…

Проф. др Смиља Аврамов је између осталог рекла:

„Између САД, Ватикана и Немачке склопљен је 1976. године тајни споразум у 11 тачака. Једна од централних теза овог споразума била је идеја о федерализацији света… Једна од тачака која је мене посебно погодила, кад сам читала тај споразум, била је – тотално уништење православља.

Православље мора бити избачено из светских комуникација, као религија, јер је то једини хомогенизирајући моменат православних земаља који има политичке димензије, и глобализација уз Православље тешко да ће успети. Отуда уништење Православља, али и продор у Православну Цркву и бацање тешких пара да би се придобили поједини руководиоци Православља, и да би се на тај начин уништила срж теологије православне. Јер оно што су констатовали, а што нама православцима, који верујемо у Православље, што је врло значајно, и што је констатовано на једном од њихових састанака, – да је једина теолошка мисао – православна, која се може везивати са цивилним схватањем друштва и са оним што они зову глобализација, уз онај минимум социјалног момента.“
 
ne znam, ali sam skoro procitala anegodtu. naime, kako se navodi, broz je kao predsednik sfrj posetio austriju gde mu je jedan visoki zvanicnik rekao da ga jos uvek ceka medalja za zasluge iz prvog svetskog rata. incident je zataskan, a broz ostao pred jugoslovenima neprikosnoveni vodja sve dok je americi to odgovaralo.

Да, али шта ти то казује о "српским" комунистима?

Ранковићу, Пенезићу, Поповићу или оном Љубичићу који је био хомосексуално заљубљен у Кепеца у Штиклицама?

Мени ништа добро.

Но, посматрај проблем из мало другачије перспективе.

Српски националисти махом замерају Кепецу да је ослабио српску нацију кроз одавно познат систем Социјалистичких Аутономних Покрајина у Србији а не у СР Хрватској или СР Словенији итд.

Али мислим да у свакој причи о кепецу у Мидеру заборављамо једну велику ствар.

Броз је спровео бољшевичку револуцију у нашој земљи, и поставио криве темеље не само економије, веч свеоштег економског начина размишљања- етатизам, корупција, партијашење, све је то метастазирало у време Друга Маршала.

Али морамо бити искрени према себи и рећи да су такве тенденције постојале и пре, али су биле донекле (само донекле) контролисане. Али и то мало контроле над таквим лудилима је Кепец укинуо.

Посматрајмо левичарство као Алкохолизам.

Србија је имала склоност ка алкохолизму, али је пила само викендом.

Броз јој је свако јутро давао 4 флаше водке.

Зато га и даље воли, а цироза јетре је дошла од... бомбардовања, наравно.
 
On se zvao Josip Broz i bio Hrvat bravar iz Zagorja kao što sam ja kralj Marsa. :hahaha: Čovek nije znao ni srpski ni hrvatski jezik. :sad2: Pogledajte snimke na YouTube gde govori... i shvatićete da uopšte nije bio Sloven... Nije znao da bekne... Ako je znao 50-tak reči...
 
On se zvao Josip Broz i bio Hrvat bravar iz Zagorja kao što sam ja kralj Marsa. :hahaha: Čovek nije znao ni srpski ni hrvatski jezik. :sad2: Pogledajte snimke na YouTube gde govori... i shvatićete da uopšte nije bio Sloven... Nije znao da bekne... Ako je znao 50-tak reči...

Па човек није знао српски и хрватски језик не зато што је био чехословачки тајни агент или шта год, већ зато што је био мутав.

То је био уобичајени фонд речи за машинбравара 1930их.
 
On se zvao Josip Broz i bio Hrvat bravar iz Zagorja kao što sam ja kralj Marsa. :hahaha: Čovek nije znao ni srpski ni hrvatski jezik. :sad2: Pogledajte snimke na YouTube gde govori... i shvatićete da uopšte nije bio Sloven... Nije znao da bekne... Ako je znao 50-tak reči...

Lux Vučjak je legao na bombu i spasao ustašu. A srpski ne zna ni potomak Karađorđa pa ga snevamo dok su neki potrošili Habl na Saturnu.
 
Dozvolite da vam se pohvalim da sam mu video ruku u belom koja mase kroz prozor mercedesa 24. septemrba 1979. god. u Uzicu :) Keva mi napravila papirnu jugoslovensku zastavicu sa petokrakom da masem njom i terala me da se poljubim sa titom ako izadje u masu a ja se tome protivio, valjda sam kao dete nesto instiktivno osecao :) Medjutim.....dasa je samo protutnjao sa pratnjom motorista po ulici posutom karanfilima. Posle sam davnih godina gledao snimak od toga dana i njegov govor na Kadinjaci, matori je bio pogubljen k'o budak u 9 ari i nije znao sta bulazni. Pola ga nisam razumeo.
 
On se zvao Josip Broz i bio Hrvat bravar iz Zagorja kao što sam ja kralj Marsa. :hahaha: Čovek nije znao ni srpski ni hrvatski jezik. :sad2: Pogledajte snimke na YouTube gde govori... i shvatićete da uopšte nije bio Sloven... Nije znao da bekne... Ako je znao 50-tak reči...

To da Broz nije Hrvat izmislii su Srbi kad su shvatili da su od tog istog broza nasamereni pa im je lakše da kažu da je ga poslalo supertajno masonsko svetstko udruženje i tajna vlada sveta predvođena ljudima gušterima jer na taj u svojim očima ispadaju manje magarci nego kad priznaju da je Hrvat.
Oni koji su bavil njegovom biografijom ne dovode u pitanje da je on iz Zagorja jer za to ne postoji nikakav osnov.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top