DIE LINKE NAJAVLJUJE OŠTRU BORBU! Za socijalizam i protiv fašizma

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

комшија

Stara legenda
Poruka
90.738
http://borba.rs/svet/die-linke-najavljuje-ostru-borbu-za-socijalizam-i-protiv-fasizma-1036

1036-bundestagw.jpg


Vruća jesen u Bundestagu

DIE LINKE NAJAVLJUJE OŠTRU BORBU! Za socijalizam i protiv fašizma

Objavljene tačke ujedno otkrivaju sve izazove sa kojima se susreće nemačko savremeno društvo, kao i razloge uspona ekstremne desnice i ulaska fašističkog AfD u Bundestag.

Odbornička grupa "Levica" (Die Linke) u nemačkom partlamentu je iznela nove programske tačke kojima raskida sa dosadašnjom višedecenijskom "kohabitacijom" i konstruktivnim pristupom levice sa neoliberalnom oligarhijom.

Objavljene tačke ujedno otkrivaju sve izazove sa kojima se susreće nemačko savremeno društvo, kao i razloge uspona ekstremne desnice i ulaska fašističkog AfD u Bundestag.

U tačkama "Linke" kaže da će da se bori za uspostavljanje socijalne sigurnosti, sistema nadoknada za nezaposlene, borba za radne ljude i bolje zarade, borba za očuvanje radnih mesta uz suodlučivanje radnika i različite forme radničkog samoupravljanja, borba protiv siromaštva, borba protiv liberalnog osnaživanja zakona u korist kapitala, ekološke zakone, razoružanje, ukidanje sankcija Rusiji, povlačenje Nemačke iz NATO pakta, politku saradnje a ne hegemonije, regionalna rešenja za ravnomeran razvoj Nemačke, rešavanje migracija u spoljnopolitičkom dijalogu i borba protiv agresivne spoljne politike koja na prvom metu kreira migracije, jaku socijalnu državu, potpunu demokratiju u fundamentu društva i borbu protiv fašističke AfD.

- - - - - - - - - -

931e465f94c8cfee2443f95616a0a910_400x400.png


:bravo:
 
Капиталистичка Војска има 40.000 војника у Мајчици Националсоцијализма. За не дај Боже.

Just sayin'...

А немачки левичари као ништа нису научили из прошле епизоде па ће мирно да седе и чекају да их ови стрпају у логоре...
 
Капиталистичка Војска има 40.000 војника у Мајчици Националсоцијализма. За не дај Боже.

Just sayin'...

U Americi ih ima više,
marljivo skupljaju vaše lozinke i naloge i vezuju za mobilne telefone da vam sve bude pri ruci
a oni da lakše utvrde ko se s kim...

Ja sam za odstrel pošto je fejsbuk utvrdio da sam se učlanio u srpsko-ruske ljubitelje preko tog sistema

- - - - - - - - - -

А немачки левичари као ништа нису научили из прошле епизоде па ће мирно да седе и чекају да их ови стрпају у логоре...

misliš na Bavarce?

- - - - - - - - - -

Nemac je bar odgovrna ličnost
Nema tamo da iko ikog proziva po forumu TVOJ DEDA BIO NACISTA

Lepo se nakrali pa ćute plus nikom nisu vraćali išta pa su posle Amerike, druga zemlja na svetu sa zlatom.


Kod Srbina je druga logika: DRŠTE LOPOVA DOK JA KRADEM
pa posle kriv ovaj kriv onaj, sebe ne pominje nigde

Tako da kod Srba svaki sistem znači i zloupotrebu
i socijalizam i kapitalizam...
u prvom kradu stanove u drugom sve živo i nikog ne plaćaju
beše 24.000 dinara plata jel tako? i sa markicom 3.000
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top