pravna pomoć
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: pravna pomoć

Nov član
    Učlanjen
    28.10.2017.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano pravna pomoć

Poštovani,
    Da li je u skladu sa Zakonom o radu i Zakonu o načinu određivanja maksimalnog broja zaposlenih u javnom sektoru sledeće pitanje…
    U članu 158. Zakona o radu poslodavac je dužan da pre otkaza ugovora o radu, u smislu člana 179. stav 5. tačka 1), zaposlenom isplati otpremninu. Visina otpremnine iz stava 1. ovog člana utvrđuje se opštim aktom ili ugovorom o radu, stim da ne može biti niža od zbira trećine zarade zaposlenog za svaku navršenu godinu rada u radnom odnosu kod poslodavca kod koga ostvaruje pravo na otpremninu.
    U članu 171. tačka 6. izmena ugovora o radu ( u daljem tekstu : Aneks ugovora), predviđeni je izmena ugovora o radu u drugim slučajevima utvrđenim zakonom, opštim aktom i ugovorom o radu.
    U članu 8. stav 2. Ugovora o radu Opštim aktom i ugovorom o radu mogu da se utvrde veća prava i povoljniji uskovi rada od prava i uskova koji su utvrđeni zakonom, kao i druga prava koja nisu utvrđena zakonom, osim ako zakonom nije drugačije određeno.

Interesuje me da li je moguće povećati iznos otpremnine ANEKSOM UGOVORA O RADU ZAPOSLENOG, OBZIROM DA JE POSTUPAK RACIONALIZACIJE ZAPOČET, a kolektivnim ugovorom i ugovorm o radu nije utvrđena visina otpremnine.
    Bilo bi mi jako korisno vaše mišljenje iz razloga što bi se time povećao broj zaposlenih koji bi se sami prijavili kao tehnološki višak, ali problem jeste na koji način povećati iznos otpremnine kada to kod nas nije regulisano ugovorom o radu ili opštim aktom, Zakon o radu kaže ispod kog iznosa se ne sme isplatiti.
    Unapred zahvalna

Legenda
    Učlanjen
    07.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: pravna pomoć

Ako ti kažem da mi duguju otpremninu iz 2002 - ge, ne znam koliko će ti to pomoći !?
    Banda, svemu se dovija samo da izbegne obavezu, koju je Zakon propisao....!

Zlatna tastatura Kiki_GNR (avatar)
    Učlanjen
    04.02.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    20324

Podrazumevano Re: pravna pomoć

Citat Original postavio marija0308 Pogledaj poruku
    Interesuje me da li je moguće povećati iznos otpremnine ANEKSOM UGOVORA O RADU ZAPOSLENOG, OBZIROM DA JE POSTUPAK RACIONALIZACIJE ZAPOČET, a kolektivnim ugovorom i ugovorm o radu nije utvrđena visina otpremnine.
    Bilo bi mi jako korisno vaše mišljenje iz razloga što bi se time povećao broj zaposlenih koji bi se sami prijavili kao tehnološki višak, ali problem jeste na koji način povećati iznos otpremnine kada to kod nas nije regulisano ugovorom o radu ili opštim aktom, Zakon o radu kaže ispod kog iznosa se ne sme isplatiti.
    Unapred zahvalna
    Tehnološki višak proglašava poslodavac a ne sami zaposleni !
    "WHEN INJUSTICE BECOMES LAW, RESISTANCE BECOMES DUTY."

Slične teme

1. pravna pomoć
    Autor maldaneri u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 18.06.2016., 14:19
  2. Pravna pomoć
    Autor boolee u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 02.02.2014., 22:46
  3. Pravna pomoć za razvod
    Autor milicaxx u forumu Dom i porodica