Vakcinacija - smetnja za vrtic? ili ne?

andrijac

Početnik
Poruka
33
Unapred se izvinjavam ako je ovo spomenuto u nekoj temi, ali koliko sam listao nije konkretno ovo pitanje.

Naime, u Nisu gde zivimo od juce je zvanicno zabranjeno da deca koja nisu primila MMR idu u vrtic, pa me zanima da li postoji pravni osnov za to obzirom da sam citao "pravilnik o imunizaciji i nacinu zastite lekovima" koji propisuje da dete koje polazi u skolu mora da bude vakcinisano sa svim propisanim vakcinama, a za vrtic ne! E sada, sta raditi od ponedeljka ako nemate gde da ostavite dete, za koje ne odbijam da primi vakcinu vec smo planirali da to bude na prolece jer dete jos uvek nije napunilo ni 2 godine, a poznajemo decu koja sa 5 godina nisu primila?!? :roll:
 
To je diskriminacija kao u ausvicu !!!!!!!!!

To radi farmaceutska mafija!!! A dokaz tome je nasa troma i nezainteresovana vlast jer kad bi se nasi politicari toga svega setili nego to radi farmakomafija. Vidimo ovih dana i nedelja agresivnu kampanju po medijima u vezi malih boginja koju naravno organizuje i placa farmakomafija da bi pospesila prodaju vakcina. Ali vi roditelji morate da istrajete u zastiti svoju decu. Zapamtite oni nas smatraju da smo obicni majmuni u kavezima sa kojima mogu da rade sta zele i da nas vakcinisu i da sipaju u pijacu vodu razne "lekove" bez naseg znanja i pristanka (fluor) itd. Ali mi moramo da se izborimo da budemo slobodni gradjani da imamo izbor. Ako imamo izbor onda smo slobodni a ako nemamo izbor mi smo robovi. Oni ne zele da mi imamo izbor vec da rade sa nama sve sta pozele. Danas je vakcina a sutra ko zna sta jer znate onu pricu sa kuvanjem zabe jer nece oni na tome da se zaustave naravno. I zapamtite zapad je unistio i pobio milione indijanaca preko zarazenih cebica koje su im davali u rezervatima. To rade danas sa vakcinama u danasnjim rezervatima a mi smo u rezervatu ako nemamo prava izbora.

Znajte da danas je nauka toliko uznapredovala da recimo danas dete primi vakcinu ali kroz recimo 5 ili 10 pa i 15 godina moze zbog te vakcine da oboli od neke smrtonosne bolesti!!!

Te vakcine se ne prave kod nas vec na zapadu ciji su vlasnici ljudi koji su u satanistickim sektama i kojima je cilj da pobiju 95% ljudi na planeti a kao dokaz tome imate njihov spomenik koji su podigli u dzordziji a evo linka http://www.medias.rs/georgia-guidestones

A i sam Bil Gejts koji je svima poznat i koji je u samom vrhu te piramide zla satanisticke uprave novog svetskog poretka, kaze da ce se izmedju ostalog i vakcinama obaviti dobar deo posla smanjenja broja ljudi na planeti evo linka http://www.pravda.rs/2016/02/20/vakcinama-ubio-na-hiljade-dece-indija-tuzila-fondaciju-bila-gejtsa/

Mnogi laici ce reci pa ja sam primio vakcine i evo nista mi ne fali. Da ti si primio vakcine ali koje su bile domace a ove nisu nase vec dolaze sa zapada uvozne.

A najveci dokaz da je laz da su dusebriznici i da im je stalo do zdravlja dece, vec obratno je uopravo cinjenica da je apsurdno da se zabrani pristup nevakcinisanoj deci obdanistima i skolama jer zasto se plase za njihovu vakcinisanu decu od nevakcinisane kad su vakcinisana deca zasticena vakcinama?? Znaci to je dokaz da su sve te ausvic mere i zabrane i kazne samo da bi se pospesio obuhvat i broj vakcinisanih kako bi se njihov pakleni program za smanjenje ljudi na planeti sto efikasnije sporveo.
 
Poslednja izmena:
Andrijac ne slusaj ove paranoike
Zabranili su jer su morbili krenuli na kosovu i jedno dete je umrlo.
Ne znam sto niste vakcinisali dete,nema veze sto nema dve godine,ta vakcina ide od 12- 17 meseca.

A posto ce sad da se javi neko pametan da kaze da je umrlo dete vec bilo bolesno,to ovde nije bitno. U vrticima ima dece koja zbog svog stanja ne smeju da prime vakcinu i zbog toga ostala deca treba da budu vakcinisana da se bolest ne bi sirila i pokosila one koji su slabiji.
A i nakzdravije dete moze da razvije komplikaciju u toku morbila i da umre. Tako da te vase price o bezazlenim decijim bolestima,okacite macki o rep.
Andrijac najbolje se raspitaj u vrticu sta i kako.
Odvedi dete u vrtic,mozda nece da vas cima niko,a dete prvom prilikom vakcinisite ako je zdravo naravno
 
Dosadili ste više sa ovakvim temama. Imate nekoliko tema o vakcinama na ovom forumu. Nabijte je u jednu.

- - - - - - - - - -

Naime, u Nisu gde zivimo od juce je zvanicno zabranjeno da deca koja nisu primila MMR idu u vrtic, pa me zanima da li postoji pravni osnov za to obzirom da sam citao "pravilnik o imunizaciji i nacinu zastite lekovima" koji propisuje da dete koje polazi u skolu mora da bude vakcinisano sa svim propisanim vakcinama, a za vrtic ne! E sada, sta raditi od ponedeljka ako nemate gde da ostavite dete, za koje ne odbijam da primi vakcinu vec smo planirali da to bude na prolece jer dete jos uvek nije napunilo ni 2 godine, a poznajemo decu koja sa 5 godina nisu primila?!? :roll:

A zašto nisu zabranili vašljivoj deci da uđu u vrtić dok o trošku svojih roditelja ne istrebe vaške? Sva deca pre ili kasnije u vrtiću dobiju vaške. Ko je vakcinisan a ko ne - njegova stvar.

- - - - - - - - - -

To je diskriminacija kao u ausvicu !!!!!!!!!

To radi farmaceutska mafija!!! A dokaz tome je nasa troma i nezainteresovana vlast jer kad bi se nasi politicari toga svega setili nego to radi farmakomafija. Vidimo ovih dana i nedelja agresivnu kampanju po medijima u vezi malih boginja koju naravno organizuje i placa farmakomafija da bi pospesila prodaju vakcina. Ali vi roditelji morate da istrajete u zastiti svoju decu. Zapamtite oni nas smatraju da smo obicni majmuni u kavezima sa kojima mogu da rade sta zele i da nas vakcinisu i da sipaju u pijacu vodu razne "lekove" bez naseg znanja i pristanka (fluor) itd. Ali mi moramo da se izborimo da budemo slobodni gradjani da imamo izbor. Ako imamo izbor onda smo slobodni a ako nemamo izbor mi smo robovi. Oni ne zele da mi imamo izbor vec da rade sa nama sve sta pozele. Danas je vakcina a sutra ko zna sta jer znate onu pricu sa kuvanjem zabe jer nece oni na tome da se zaustave naravno. I zapamtite zapad je unistio i pobio milione indijanaca preko zarazenih cebica koje su im davali u rezervatima. To rade danas sa vakcinama u danasnjim rezervatima a mi smo u rezervatu ako nemamo prava izbora.

Znajte da danas je nauka toliko uznapredovala da recimo danas dete primi vakcinu ali kroz recimo 5 ili 10 pa i 15 godina moze zbog te vakcine da oboli od neke smrtonosne bolesti!!!

Te vakcine se ne prave kod nas vec na zapadu ciji su vlasnici ljudi koji su u satanistickim sektama i kojima je cilj da pobiju 95% ljudi na planeti a kao dokaz tome imate njihov spomenik koji su podigli u dzordziji a evo linka http://www.medias.rs/georgia-guidestones

A i sam Bil Gejts koji je svima poznat i koji je u samom vrhu te piramide zla satanisticke uprave novog svetskog poretka, kaze da ce se izmedju ostalog i vakcinama obaviti dobar deo posla smanjenja broja ljudi na planeti evo linka http://www.pravda.rs/2016/02/20/vakcinama-ubio-na-hiljade-dece-indija-tuzila-fondaciju-bila-gejtsa/

Mnogi laici ce reci pa ja sam primio vakcine i evo nista mi ne fali. Da ti si primio vakcine ali koje su bile domace a ove nisu nase vec dolaze sa zapada uvozne.

A najveci dokaz da je laz da su dusebriznici i da im je stalo do zdravlja dece, vec obratno je uopravo cinjenica da je apsurdno da se zabrani pristup nevakcinisanoj deci obdanistima i skolama jer zasto se plase za njihovu vakcinisanu decu od nevakcinisane kad su vakcinisana deca zasticena vakcinama?? Znaci to je dokaz da su sve te ausvic mere i zabrane i kazne samo da bi se pospesio obuhvat i broj vakcinisanih kako bi se njihov pakleni program za smanjenje ljudi na planeti sto efikasnije sporveo.

Iako se ne slažem sa ovim polupismenim diskutantom, koji širi tešku paranoju po forumu, ovde potpisujem svaku reč.

- - - - - - - - - -

Naravno da je zabranjeno. Nase programiranje pocinje u domu zdravlja i nastavlja se u vrticu. Ne mozes preskociti prvi korak i otici da se ucis poslusnosti i robovlasnistvu ako si nepoverljiv prema zdravstu.

Da, na žalost. :sad2:
 
ajde da nam ovi nacitani objasne kakva to magija bude u spricu koja se zadrzava dugo u ljudima i odbija sve zaraze,mislim i droga izvetri jedino se paraziti prime

Toliko ste neobrazovani da bi normalan čovek bio prilično tih na vašem mestu, pitao bi i zahvaljivao se ljudima koji ga poduče i upute na prave izvore. Ipak, oni koji najmanje znaju su po pravilu najbučniji i najarogantniji.

Mnogo si toga napisao na ovu temu a sada si pokazao da bukvalno ne znaš ništa. Ni najosnovnije znanje o imunom sistemu nemaš, a ono što je na linku koji ću sada da ti dam, na kome bi mogao da naučiš sve što bi trebalo da znaš, garantujem da nećeš ni želeti da pročitaš. Dokaži da nisam u pravu, isčitaj ovaj serijal i nauči nešto.

Mala škola vakcinacije – Examinus


Konkretno, "magija" koja se zadržava dugo u ljudima je objašnjena u epizodama 2 i 4.
 
Znam sve o imunom sistemu,iz rakije i belog luka,a ti nastavi da seruckas o necemu u sta ne verujes i sto te svakom novom laboratorijskom epidemijom demantuje

Upravo o tome pišem, lupetaš o belom luku, rakijici i "magiji" u vakcinama a ne želiš da se obrazuješ. Neznanje i arogancija, glavne karakteristike antivaksera.

A da, ti znaš da su epidemije "laboratorijske". Kad bi glupost bolela ti bi vrištao.
 
Toliko ste neobrazovani da bi normalan čovek bio prilično tih na vašem mestu, pitao bi i zahvaljivao se ljudima koji ga poduče i upute na prave izvore. Ipak, oni koji najmanje znaju su po pravilu najbučniji i najarogantniji.

Mnogo si toga napisao na ovu temu a sada si pokazao da bukvalno ne znaš ništa. Ni najosnovnije znanje o imunom sistemu nemaš, a ono što je na linku koji ću sada da ti dam, na kome bi mogao da naučiš sve što bi trebalo da znaš, garantujem da nećeš ni želeti da pročitaš. Dokaži da nisam u pravu, isčitaj ovaj serijal i nauči nešto.

Mala škola vakcinacije – Examinus


Konkretno, "magija" koja se zadržava dugo u ljudima je objašnjena u epizodama 2 i 4.

Boldovano crvenim slovima, gore i dole, je dokaz da čovek koji ne ume da piše na svom maternjem jeziku, ne može nikome da kaže da je neobrazovan. Ne piše se „Ni najosnovnije znanje o imunom sistemu nemaš“ (red reči u rečenici), već se piše „Nemaš ni najosnovnije znanje o imunom sistemu“, i na srpskom, i na hrvatskom, i na bošnjačkom, i na crnogorskom jeziku, odnosno na svim jezicima koji su nastali od nekadašnjeg srpsko-hrvatskog, odnosno hrvatsko-srpskog. Prvo savladaj azbuku, bukvar i pravopis, pa onda dođi da diskutuješ. Pismenost je stvar opšte kulture i dakako obrazovanja. Nepismeni ljudi su po automatizmu i neobrazovani. Tipična zamena teza.

Nismo neobrazovani (ja sam završio Arhitektonski fakultet) i hvala bogu nismo nepismeni. Samo ne pristajemo na prisilu. To što ne pristajemo ni na kakvu prisilu ne znači da smo glupi. Naprotiv.

I baš nas briga za sastav vakcina kad nećemo da konzumiramo nikakve lekove i nikakve proizvode farmacije. Imunitet se najbolje stiče boravkom na Suncu... i svakako druženjem sa Suncem na sve moguće načine. Namaste.

- - - - - - - - - -

Zasto da se obrazujem u tom pravcu,da li se ti obrazujes u mom pravcu skolovanja i znas da napravis palacinke u vinskom satou? Ne znas naravno, mislis je opsta kultura tvoje naklapanje,takodje nisi pozorisno ni muzicki obrazovan,sportski,e ovo je otprilike spustanje na tvoj nivo kokodakanja

Upravo tako. :cepanje:
 
[QUOTE=Trazim_curu_zabrak;34935079

A najveci dokaz da je laz da su dusebriznici i da im je stalo do zdravlja dece, vec obratno je uopravo cinjenica da je apsurdno da se zabrani pristup nevakcinisanoj deci obdanistima i skolama jer zasto se plase za njihovu vakcinisanu decu od nevakcinisane kad su vakcinisana deca zasticena vakcinama?? Znaci to je dokaz da su sve te ausvic mere i zabrane i kazne samo da bi se pospesio obuhvat i broj vakcinisanih kako bi se njihov pakleni program za smanjenje ljudi na planeti sto efikasnije sporveo.[/QU

ajde po stoti put da ti objasnim. moje dete je vakcinisano i dobilo je boginje, jer je potrebno odredjeno vreme da se razvije imunitet. poslao sam ga posle 7 dana u vrtic i dobio je boginje. radiolo se verovatno o padu imuniteta i nedovoljno razvijenom imunitetu nakon vakcinacije- ocigledno je bilo potrebno jos vremena da bi se razvio imunitet.
 
Poslednja izmena:
Kada ja krenem da pišem o palačinkama u čemu god ili o arhitekturi, onda me poklopite znanjem.

Vi ste na temi o vakcinama, pri čemu vam je znanje o vakcinama jedna velika nula. Palamuđenjem o azbuci i pravopisu se to ne može sakriti.

Samo sto ja tebe ne teram da ih volis i jedes,a najbolji argument koji imas da nas ubedis da je vakcinacija ispravna je da smo neobrazovani,alal vera
 
Samo sto ja tebe ne teram da ih volis i jedes,a najbolji argument koji imas da nas ubedis da je vakcinacija ispravna je da smo neobrazovani,alal vera

Ja sam i pismen i obrazovan, i mnogo toga znam i razumem, ali odbijam svaku prisilu, pogotovo medicinsku, pa ako će nepismeni likovi da me proglase za neobrazovanoga neka im bude. Oplakujem ovo. :hahaha1:

- - - - - - - - - -

Uzgred, trebalo bi zabraniti vašljivoj deci da pohađaju vrtić, sve dotle dokle o trošku svojih roditelja ne istrebe vaške. Oni su opasnost po ostalu decu. Da li je neko vakcinisan - njegova lična stvar. Kakva je svrha vakcinacije, i "zaštita vakcinom" (a znamo da je nema) ako nevakcinisano dete ugrožava vakcinisano? Kakav apsurd. :thumbdown: Više ga ugrožava vašljivo dete. Pre ili kasnije sva deca u vrtiću dobiju vaške. :sad2: O tome treba brinuti. Ojha.
 
Poslednja izmena:
Samo sto ja tebe ne teram da ih volis i jedes,a najbolji argument koji imas da nas ubedis da je vakcinacija ispravna je da smo neobrazovani,alal vera

Najbolji argument za vakcinaciju je znanje, konkretno poznavanje imunog sistema, bolesti od kojih vakcine štite i najvažnije poznavanje istorije tih bolesti, tj koliko su dece ubijale i sakatile pre nego što su uvedene vakcine.

Kada bi ti imao barem osnovno znanje o tome niko te ne bi morao ubeđivati da vakcinišeš svoju decu, problem je u tome što ti to znanje niti imaš niti želiš da ga stekneš.

Pošto je broj takvih kao što si ti porastao do nivoa gde ste postali pretnja po javno zdravlje država je zakonom ograničila vaš uticaj. Da bi roditelj znao šta je najbolje za svoje dete potrebno je znanje, a onaj ko tvrdi da se rakojom i belim lukom štiti od virusa to znanje definitivno nema. Pročitaj "malu školu vakcinacije" ako imaš decu.
 
To samoobrazovanje koje potenciras,pokupljeno na netu, te nije sacuvalo od svih virusa i prehlada koje pogadjaju svake godine stanovnistvo

Na netu ima odličnih resursa za učenje, kao što ima i debilnih i sektaških sajtova. Na tebi je da odabereš gde ćeš da se "samoobrazuješ". Druga, mnogo pametnija opcija je da umesto lutanja po netu poslušaš struku.

Malu školu vakcinacije je pisao pedijatar sa višedecenijskim iskustvom, na osnovu naučnih činjenica. Imaš i knjigu koju je pisao naš najcenjeniji epidemiolog, isto ćeš i od njega pročitati. Što bi vi rekli, pametnom dovoljno.

Virusi i prehlade koje pogađaju svake godine stanovništvo nemaju potencijal da ubiju mnogo dece, vakcine su namenjene da zaštite samo od onih najopasnijih.
 
To samoobrazovanje koje potenciras,pokupljeno na netu, te nije sacuvalo od svih virusa i prehlada koje pogadjaju svake godine stanovnistvo

Mene je solarna joga (gledanje u Sunce) spasilo od svih bolesti. Nijedan virus me ne napada oko 7 godina. Mogu da se prehladim jedino ako izađem mokar do gole kože na jak vetar. Ali i u tom slučaju mogu da odem u kadu (što pre, bez čekanja da se prehlada inkubira) punu vrele vode i izbacim svu studen iz sebe za 15 ili 20 minuta. Kod lekara neću otići nikada. Ne dam ni kinte mafiji u belim mantilima. Tačka.
 

Back
Top