Михајловић: У Србији смо учили о Андрићу, не о Ани Франк

Гамбино

Veoma poznat
Poruka
14.539
Михајловић: У Србији смо учили о Андрићу, не о Ани Франк

Михајловић: У Србији смо учили о Андрићу, не о Ани Франк Извор: ГИУСЕППЕ ЦАЦАЦЕ/АФП
Аутор текста:

Тренер Торина Синиша Михајловић изазвао је бројне реакције када је рекао да не зна ко је била Ана Франк, након што су навијачи Лација користили њен лик као средство за антисемитске увреде.

После пораза од Фиорентине поново је пркоментарисао ту ситуацију.

„Желим нешто да разјасним. Јуче сам рекао да не читам новине, па су ме питали о Андреи Белотију, а онда и о Ани Франк. То је прескакање са теме на тему. Био сам збуњен и нисам разумео контекст. Нисам знао шта су навијачи Лација урадили“, рекао је Михајловић и додао:

„Ја сам против свих врста расизма, а сваке недеље добијам увреде на стадионима. Нас су у школи у Србији учили о Иви Андрићу, не о Ани Франк. Не видим због чега је толики проблем ако не знам много о њој“, додао је тренер Торина који признаје да може да добије отказ.

„Веома сам љут, али не могу да вичем сваки пут. Резултати ме љуте. Можда и мој став треба променити. Могу да преокренем ствари. Ово није демократија, ја наређујем. Када нема резултата, тренер је увек на удару. Док год сам ове даваћу свој максимум.“

http://rs.n1info.com/a337638/Sport-...rbiji-smo-ucili-o-Andricu-ne-o-Ani-Frank.html

Михајловић се обрукао: Ко је Ана Франк?
Тренер Торина Синиша Михајловић изјавио је да да не зна ко је била Ана Франк, чији су лик искористили навијачи Лација за антисемитске увреде.

ИЗВОР: Б92, ИЗВОР: ТАЊУГ СРЕДА, 25.10.2017. | 11:11 -> 11:25


Фото: Геттy имагес
Србин од 100 милиона € – Сергеј Милинковић-Савић
Фото: YоуТубе сцреенсхот
Свилар побрао аплаузе, Спортинг победио из офсајда
Пхото бy Алеx Гримм/Бонгартс/Геттy Имагес
Мијат играо у ремију, Јовић и Медојевић на клупи
* Торино вечерас у ванредном колу Серије А гостује Фиорентини, а квота на победу екипе Синише Михајловића је чак 4,80. Погледајте и остале квоте кладионице МОЗЗАРТ за овај меч.
Лацијали су изазвали буру јер су користили налепнице са ликом Ане Франк у дресу ривала Роме, после чега је Фудбалски савез Италије одлучио да у наредном колу све утакмице крену минутом ћутања и читањем одломака њеног дневника.

"Навијачи Лација напали су Ану Франк са Роминим дресом? Не знам ништа о томе, ко је Ана Франк?", изјавио је Михајловић на конференцији за медије пред дуел Торина и Фиорентине, а преноси Фудбал Италија.

Када му је италијански новинар објаснио да је она била јеврејска девојчица која је писала дневник о свом скривању од Нациста током Другог светског рата у Амстердаму, пре него што је убијена у концентрационон логору, Михајловић је изненадио све речима да није чуо за њу.

"Стварно не знам, нисам упућен у ту тему, извините", додао је збуњени Михајловић.

Римски Лацио, за кога је играо Михајловић у периоду од 1998. до 2004. године, одлучио је да због испада својих навијача сваке године у логор у Аушвиц пошаље 200 младих присталица клуба како би се едуковали на лицу места.

Иначе, навијачи Лација познати су као припадници политичке "деснице", често пропагирајући фашизам на трибини стадиона Олимпико.

Прати Б92 СПОРТ на

https://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2017&mm=10&dd=25&nav_id=1318018

- - - - - - - - - -

Па где нађе баш Андрића, тог исламофоба...
 
Ministrica se petlja u svakave zayebancije,
samo ne u rupchage po cestama Srbije.!!!

Није у питању Зорана Михајловић него:

Михајловић се обрукао: Ко је Ана Франк?
Тренер Торина Синиша Михајловић изјавио је да да не зна ко је била Ана Франк, чији су лик искористили навијачи Лација за антисемитске увреде.

:lol:
 
Није у питању Зорана Михајловић него:

Михајловић се обрукао: Ко је Ана Франк?
Тренер Торина Синиша Михајловић изјавио је да да не зна ко је била Ана Франк, чији су лик искористили навијачи Лација за антисемитске увреде.

:lol:

Izvini Mitke, cu preformulisem na pravoj temilici.!!!
 
колко људи у нато земљама и њихови обожаваоци зна ко је милица ракић?
колко људи зна да историју пишу победници?
колко људи зна да није битно ко пише законе већ ко штампа паре?
 
Poslednja izmena:
Није у питању Зорана Михајловић него:

Михајловић се обрукао: Ко је Ана Франк?
Тренер Торина Синиша Михајловић изјавио је да да не зна ко је била Ана Франк, чији су лик искористили навијачи Лација за антисемитске увреде.

[emoji38]
A što je bruka ne znati ko je Ana Frank¡¿
Pa ja jedva znam ko je Ajnštajn[emoji849]
Jes' da se bakćem oko usavršavanja njegove opšte teorije relativnosi, al jedva više od toga[emoji57]
 
.


Не знам какве је оцене имао у индексу и колики просек, али

да је знао да игра - разбијао је.

Волео сам га и на месту селектора, али је имао сувише карактера за овдашње прилике.

А ово питање је питање из Слагалице.


.
 
e nemo se lažemo...mora da budeš mlogo glup pa da ne znaš ko je bila Ana Frank
A mani me toga što istoričari svakaku glupost nameću kao intelektuaknu disciplinu:zblesav:

Pa ja ne znam ni sve bitnije fizičere, a kamo li tamo nekog što je nešta škarabo¡¿

A kud što me rijalitiji uopšte ni ne zanimaju, ni ovaj od Kim Kardašijan, niti taj od Ane Frank:zblesav:
 
Pa učilo se i o Ani Frank, Sećam se da smo na času srpskog jezika čitali odlomak iz Dnevnika Ane Frank.
Fudbalerima škola nije jača strana, to je već poznato.

Nego, Mihajlović je trebao da kaže da smo učili o Kragujevcu, Jasenovcu i sl. mestima genocida nad Srbima. To bi bila paralela Ani Frank, ne znam što se uhvatio Andrića. Lupio vervatno.
 
Лицемерно је до граница комичног говорити против расизма, а затим замерати некоме ко је потекао из земље А то што није упознат са свим аспектима културе земље Б, и њеног ширег културног круга.
 
Лицемерно је до граница комичног говорити против расизма, а затим замерати некоме ко је потекао из земље А то што није упознат са свим аспектима културе земље Б, и њеног ширег културног круга.

Па добро, сви на свету би требало да знају ко је Ана Франк, јер њена прича превазилази Земљу А, Б или Ц.

С тим у вези, нико претерано и не замера Синиши, већ су наши медији више напумпали причу да бисмо се сви смејали његовом гафу.

Јер читаоци воле гафове и воле да кажу за некога да је "глуп".

Иако може све да их купи.
 
Pa učilo se i o Ani Frank, Sećam se da smo na času srpskog jezika čitali odlomak iz Dnevnika Ane Frank.
Fudbalerima škola nije jača strana, to je već poznato...
A ti kad nešto čitaš čisto da bi uvežbo čitanje, to ne znači da to treba i da se upamti. Možda eto do sledećeg pismenog[emoji16]
A inače kad bi pamtio svakake gluposti, pa ne bi mogo da pamtim neke pametosti. Mislim, ionako imam problem da pohvatam pametne stvari, ajd sad još i gluposti:zblesav:
 
Типично евроцентрично размишљање. Зашто је прича Ане Франк важнија од приче Геце Кона, Јасеновца или масакра у Нанкигу? Одгворо је, просто - није. Важнија је само у главама оних за које је Запад све и свја, а ја нисам један од њих.

Не желим да разговарам са тобом, па бих те замолио да ми се убудуће не обраћаш.
 
Не желим да разговарам са тобом, па бих те замолио да ми се убудуће не обраћаш.

Што си такав хистерик?

Узгред, кад причамо о евроцентризму, одакле је Синиша, да није из Нанкинга? :D
 
Poslednja izmena:
Па добро, сви на свету би требало да знају ко је Ана Франк, јер њена прича превазилази Земљу А, Б или Ц...
Pa imaš ljude koje jednostavno ne zanimaju priče. Mene konkretno ne zanimaju ni mnogo veće od te njene.

Pa kažem ja, od svakojake gluosti bi istoričari da naprave intelektualnu disciplinu:zblesav:
 
Jeste Ana Frank suštinski nebitna i izvikana ličnost u marketinške svrhe ali je svako , pa čak i Siniša sa dva klika na andoridu mogao da se informiše ko je bila , tako da njegova priča kako nema pojma ko je on nema veze sa životom ,verovatno je pokušau da se malo uvuče u dupe desničarima i fašistima na italijnskim tribinama koji ga već nedeljama prozivaju da je cigan .
 
Jeste Ana Frank suštinski nebitna i izvikana ličnost u marketinške svrhe ali je svako , pa čak i Siniša sa dva klika na andoridu mogao da se informiše ko je bila , tako da njegova priča kako nema pojma ko je on nema veze sa životom ,verovatno je pokušau da se malo uvuče u dupe desničarima i fašistima na italijnskim tribinama koji ga već nedeljama prozivaju da je cigan .
Колега, он каже да у том тренутку није знао. Та неће усред конференције тражити ко је Ана Франк.

И овде није питање да ли је Ана Франк битна, већ да ли неко мора да зна о њој, и да за своје незнање буде изопштен из друштва. Одгвоор је, не и не.
 
Jeste Ana Frank suštinski nebitna i izvikana ličnost u marketinške svrhe ali je svako , pa čak i Siniša sa dva klika na andoridu mogao da se informiše ko je bila , tako da njegova priča kako nema pojma ko je on nema veze sa životom ,verovatno je pokušau da se malo uvuče u dupe desničarima i fašistima na italijnskim tribinama koji ga već nedeljama prozivaju da je cigan .

Не мисли да је Ана Франк суштински небитна личност.

Њена сврха је да да лице Холокаусту.

Ти људи нису били неке бројке, него су имали име, презиме и личност.
 
Типично евроцентрично размишљање. Зашто је прича Ане Франк важнија од приче Геце Кона, Јасеновца или масакра у Нанкигу? Одгворо је, просто - није. Важнија је само у главама оних за које је Запад све и свја, а ја нисам један од њих.

Не желим да разговарам са тобом, па бих те замолио да ми се убудуће не обраћаш.

nije Ana Frank bitnija od bilo koje druge žrtve...jednostavno je postala poznata u celom svetu jer je njen dnevnik ubačen u školski program širom sveta. meni lično je neverovatno da postoji osoba koja je završila makar osnovnu da nije čula za Anu Frank
 

Back
Top